1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секси хороскоп

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Tikvi4ka, 23 јануари 2013.

 1. Tikvi4ka

  Tikvi4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  451
  Овен
  Иако важат за добри љубовници, Овните сексот го сфаќаат како натпревар во кој освен задоволство, гледаат и единствена можност да го симнат вишокот килограми. Сакаат да провоцираат, а кавгите им стануваат предигра која завршува со секс за помирување. Најважно им е во креветот да не заборават дека во сексот е многу важно и задоволството.
  Ако сакате да освоите Овен масирајте му ги слепоочниците или бакнувајте му ги ушите бидејќи тоа му е најчувствителното подрачје, а ако тоа не запали секогаш можете да се скарате.
  Бик
  И покрај фактот што Вагите обично се сметаат за најсензибилен хороскопски знак, сепак Биковите се тие кои уживаат во сексот со сите сетила. Освен среќниот крај, еднакво им е важно самото водење љубов, а ако сакате да ги освоите подгответе вкусна вечера.
  Со Биковите не треба да глумите и да играте улоги, важно им е убаво да мирисате и да не се плашите во секси игрите да вклучите и храна. Едноставно ќе уживаат ако им послужите јагоди со шлаг на стомакот.
  Близнаци
  Припадниците на овој знак не знаат како да бидат скромни. Тие немаат проблем да имаат повеќе партнери, но нивното срце, а со тоа и местото во креветот, ќе ги заслужи некој кој им е рамноправен на интелектуално ниво. Во случај тој партнер да им здодее, без каење и одолговлекување преминуваат на нов. Во врската најмногу ги мачи привлечноста, како да ги привлекува само еден партнер кога на светот има толку многу згодни луѓе.
  Ако сакате да освоите Близнаци треба да бидете многу добро информирани и постојано да зборувате, па дури и за време на сексот. Тоа уште повеќе ќе ги напали.
  Рак
  Најискрениот и најчувствителен знак во зодијакот, Ракот не признава секс без емоции. Најважно му е да почувствува дека му е потребен на некој, но ја сака и сигурноста која му ја дава партнерот. Најдобра предигра за него е милувањето, а единствена цел му е да пронајде сродна душа. Тој не сака бесмислена врска и секс за една ноќ, бидејќи тогаш не чувствува поврзаност.
  Меѓутоа, ако е во среќна врска, Ракот 24 часа на ден ќе сака да помине во кревет, а водењето љубов со партнерот ќе биде неописливо со зборови.
  Најлесно ќе го освоите ако му подготвите вечера, бидејќи тоа ќе го потсети на дом, а тој е голем емотивец кој најмногу од сите верува во светоста на семејството.
  Лав
  Па дури и ако вечерта не ја завршат со страстен бакнеж, на Лавовите доброто излегување им е како предигра. Случаен поглед на згоден странец или комплимент, се најлесниот пат до срцето, односно креветот на Лавот.
  Ако се однесувате кон нив како кон кралеви, се облекувате заводливо и носите многу златни детали, без никаков напор ќе падне на вашиот шарм. Ако сакате да го освоите, едноставно кон него однесувајте се како кон најпосебната личност во светот. Но, ако случајно го игнорирате, ќе ја поминете цела ноќ извинувајќи се, а на жешките игри во кревет, можете да заборавите.
  Девица
  Иако нивната срамежлива личност не го открива тоа, Девиците се вистински експерти кога станува збор за сексот. Единственото нешто што ги кочи се секојдневните проблеми и нервозата, па на нив останува да се решат дали со стресот ќе се справат во теретана или во кревет. На припадниците на овој знак во кревет им е најважно задоволството на партнерот.
  Девицата може да ја освои партнер кој многу внимава на хигиената, а најмногу ја одбиваат валкани нокти. Но, подгответе се, не е важно што веќе сте освоиле Девица, членовите на овој знак сакаат да критикуваат. Најмногу им одговара повлечен партнер кој не сака премногу да се истакнува.
  Вага
  Вагите се толку заводливи што каде и да се појават привлекуваат внимание, а пријателите им остануваат во сенка. Токму поради тоа им треба партнер кој ќе ги врати во реалноста, затоа што толку многу внимание може лесно да ги занесе.
  Тие се единствен знак кој може со месеци да мирува без да го повлече првиот потег. Вагата мора прво точно да одреди дали и се допаѓа некој или не. Склона е кон прекумерно анализирање кое на крајот резултира со крај на врската.
  Припадниците на овој знак се големи романтичари на кои галењето им е поважно од сексот, а ако сакате жежок секс мора да внимавате на сè, од пијалакот до атмосферата. Тие, всушност, како и на сè друго, на сексот гледаат како на еден вид уметност.
  Шкорпија
  Жешките Шкорпии се вистински секс богови кои уживаат во уметноста на заведувањето. Без многу напор ќе го освојат партнерот што ќе го посакаат, но и покрај угледот на ненаситен љубовник, тие всушност се во потрага по вистинска љубов. И покрај тоа што никогаш нема да признаат и тие сакаат животот да го поминат со својата сродна душа, а додека не ја пронајдат ќе се забавуваат повеќе од сите хороскопски знаци заедно.
  Од партнерот бараат целосно да им се предаде, а познати се по својата љубомора, па немојте ни да помислите на флерт со некој друг. Ако паднете на Шкорпија, ќе уживате во сексот како никогаш порано, а ако се осмелите да го зведете, не заборавајте дека сака кожа и провокативна облека.
  Стрелец
  Најотворениот знак кога станува збор за сексот, секако се Стрелците кои претпочитаат различни типови на партнери, а особено се слаби на оние со егзотичен акцент. Добар хумор за нив е совршена предигра, па нивното внимание можат да го привлечат само забавни луѓе кои не се плашат да се пошегуваат на своја сметка.
  Ако сакате да го освоите гледајте заедно некој интересен филм или поминете го викендот на некое егзотично место. Единственото нешто што мора да го запаметите е дека кога ќе му станете досадни без проблем и објаснување ќе продолжи понатаму.
  Јарец
  Јарецот сексот го сфаќа сериозно како и работата, и според него праксата го прави мајсторот. Најсериозниот знак во Зодијакот нема да троши енергија на било кого, па пред да се впушти во врска, па дури и во секс за една ноќ добро ќе пресмета што добива од тоа.
  Ако сакате да се вовлечете во креветот на Јарецот треба да бидете успешни најмалку во една област од животот. Докажете му дека сте најдобри, а вниманието ќе му го привлече дизајнерската облека или совршената насмевка, кои едноставно ги обожава.
  Водолија
  Водолиите се познати по својот необичен вкус и фетишите. Тие сакаат партнери кои се отворени и иновативни во кревет, но пред се во нив бараат пријател.
  Ако сакате да освоите Водолија треба да размислувате надвор од рамките, и не треба да се плашите дека ќе излезете чудни, тие се секогаш отворени за нови идеи, особено ако се необични. Ги привлекуваат натпросечно интелигентни партнери, а во сексот сакаат да испробаат се, па составен дел од нивниот сексуален живот се жешките секси играчки.
  Риби
  Нагонот за секс е она што ги води Рибите. Тие толку се соживуваат во врската, љубовта и романтиката што тешко разликуваат обичен секс од потенцијална врска.
  Најлесен начин да заведете некој од овој знак е со танц, поетско читање или едноставно со држење за раце. Многу брзо се врзуваат, но еднакво брзо и си заминуваат, затоа постојано треба да внимавате на нив и да ги забавувате.

  Доколку има ваква тема избришете ја мојава
   
 2. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  2.279
  Пол:
  Женски
  Баш интересно. :wasntme: Не негирам ништо. :wasntme:
   
 3. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  880
  Пол:
  Женски
  Тачно си е :D
  Али ова за дизајнерска облека нема врска, ама последна работа на памет ми е тоа да го гледам |(
  А за насмевки да. Едно од првите нешта во што гледам е во насмевките. :) :)
   
  На Lily92 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. MotherMonsterI

  MotherMonsterI Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2012
  Пораки:
  797
  Допаѓања:
  837
  Девица
  Иако нивната срамежлива личност не го открива тоа, Девиците се вистински експерти кога станува збор за сексот. Единственото нешто што ги кочи се секојдневните проблеми и нервозата, па на нив останува да се решат дали со стресот ќе се справат во теретана или во кревет. На припадниците на овој знак во кревет им е најважно задоволството на партнерот.
  Девицата може да ја освои партнер кој многу внимава на хигиената, а најмногу ја одбиваат валкани нокти. Но, подгответе се, не е важно што веќе сте освоиле Девица, членовите на овој знак сакаат да критикуваат. Најмногу им одговара повлечен партнер кој не сака премногу да се истакнува.

  Точно е се да...вака надвор мирни повлечени ама од внатре грррррр.... :devil:
   
 5. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  16.155
  Допаѓања:
  33.161
  Пол:
  Женски
  Рак
  Најискрениот и најчувствителен знак во зодијакот, Ракот не признава секс без емоции. Најважно му е да почувствува дека му е потребен на некој, но ја сака и сигурноста која му ја дава партнерот. Најдобра предигра за него е милувањето, а единствена цел му е да пронајде сродна душа. Тој не сака бесмислена врска и секс за една ноќ, бидејќи тогаш не чувствува поврзаност.
  Меѓутоа, ако е во среќна врска, Ракот 24 часа на ден ќе сака да помине во кревет, а водењето љубов со партнерот ќе биде неописливо со зборови.
  Најлесно ќе го освоите ако му подготвите вечера, бидејќи тоа ќе го потсети на дом, а тој е голем емотивец кој најмногу од сите верува во светоста на семејството.

  Точно е. :D
   
 6. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  278
  Вага
  Вагите се толку заводливи што каде и да се појават привлекуваат внимание, а пријателите им остануваат во сенка. Токму поради тоа им треба партнер кој ќе ги врати во реалноста, затоа што толку многу внимание може лесно да ги занесе.
  Тие се единствен знак кој може со месеци да мирува без да го повлече првиот потег. Вагата мора прво точно да одреди дали и се допаѓа некој или не. Склона е кон прекумерно анализирање кое на крајот резултира со крај на врската.
  Припадниците на овој знак се големи романтичари на кои галењето им е поважно од сексот, а ако сакате жежок секс мора да внимавате на сè, од пијалакот до атмосферата. Тие, всушност, како и на сè друго, на сексот гледаат како на еден вид уметност.
  nice nice :D
   
 7. Angel4eeee

  Angel4eeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  529
  Допаѓања:
  336
  Пол:
  Женски
  :) :D :) Девица
  Иако нивната срамежлива личност не го открива тоа, Девиците се вистински експерти кога станува збор за сексот. Единственото нешто што ги кочи се секојдневните проблеми и нервозата, па на нив останува да се решат дали со стресот ќе се справат во теретана или во кревет. На припадниците на овој знак во кревет им е најважно задоволството на партнерот.
  Девицата може да ја освои партнер кој многу внимава на хигиената, а најмногу ја одбиваат валкани нокти. Но, подгответе се, не е важно што веќе сте освоиле Девица, членовите на овој знак сакаат да критикуваат. Најмногу им одговара повлечен партнер кој не сака премногу да се истакнува.
   
 8. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.343
  Вага
  Вагите се толку заводливи што каде и да се појават привлекуваат внимание, а пријателите им остануваат во сенка. Токму поради тоа им треба партнер кој ќе ги врати во реалноста, затоа што толку многу внимание може лесно да ги занесе.
  Тие се единствен знак кој може со месеци да мирува без да го повлече првиот потег. Вагата мора прво точно да одреди дали и се допаѓа некој или не. Склона е кон прекумерно анализирање кое на крајот резултира со крај на врската.
  Припадниците на овој знак се големи романтичари на кои галењето им е поважно од сексот, а ако сакате жежок секс мора да внимавате на сè, од пијалакот до атмосферата. Тие, всушност, како и на сè друго, на сексот гледаат како на еден вид уметност.

  Се е уметност ,вклучувајќи го и сексот ;)
   
 9. Bescheiden

  Bescheiden Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2012
  Пораки:
  316
  Допаѓања:
  193
  Точно е се за девица :angel:
  Најмногу им одговара повлечен партнер кој не сака премногу да се истакнува. Дап, баш вака :)
   
 10. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.352
  Допаѓања:
  3.519
  Пол:
  Женски
  Најискрениот и најчувствителен знак во зодијакот, Ракот не признава секс без емоции. Најважно му е да почувствува дека му е потребен на некој, но ја сака и сигурноста која му ја дава партнерот. Најдобра предигра за него е милувањето, а единствена цел му е да пронајде сродна душа. Тој не сака бесмислена врска и секс за една ноќ, бидејќи тогаш не чувствува поврзаност.
  Меѓутоа, ако е во среќна врска, Ракот 24 часа на ден ќе сака да помине во кревет, а водењето љубов со партнерот ќе биде неописливо со зборови.
  Најлесно ќе го освоите ако му подготвите вечера, бидејќи тоа ќе го потсети на дом, а тој е голем емотивец кој најмногу од сите верува во светоста на семејството.


  Ова може ќе биде точно ама кога ќе имам +40 години. Сега за сега не е точно :D
   
 11. Femina777

  Femina777 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2013
  Пораки:
  534
  Допаѓања:
  236
 12. BoyL

  BoyL Популарен член

  Се зачлени на:
  1 март 2015
  Пораки:
  1.340
  Допаѓања:
  7.279
  Пол:
  Машки
 13. butterfly*

  butterfly* Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.562
  Допаѓања:
  1.908
  Пол:
  Женски
 14. butterfly*

  butterfly* Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.562
  Допаѓања:
  1.908
  Пол:
  Женски
  На BoyL му/ѝ се допаѓа ова.
 15. WildNightGirl

  WildNightGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2014
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  94
  Пол:
  Женски
  :clap::l::D
   
  На BoyL му/ѝ се допаѓа ова.
 16. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.511
  Допаѓања:
  10.357
  Пол:
  Машки
  Бик
  И покрај фактот што Вагите обично се сметаат за најсензибилен хороскопски знак, сепак Биковите се тие кои уживаат во сексот со сите сетила. Освен среќниот крај, еднакво им е важно самото водење љубов, а ако сакате да ги освоите подгответе вкусна вечера.
  Со Биковите не треба да глумите и да играте улоги, важно им е убаво да мирисате и да не се плашите во секси игрите да вклучите и храна. Едноставно ќе уживаат ако им послужите јагоди со шлаг на стомакот.
  8):)
   
 17. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.250
  Допаѓања:
  77.106
  Пол:
  Женски
  Можам да се согласам. :)
   
 18. Dadusicka

  Dadusicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  54.342
  Пол:
  Женски
  Интересно :?:
   
 19. Matotheja

  Matotheja Популарен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2017
  Пораки:
  1.208
  Допаѓања:
  9.353
  Пол:
  Женски
  Се чудев толку време зошто сум слаба...
   
 20. Dadusicka

  Dadusicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  54.342
  Пол:
  Женски
  И јас