1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сексот е најбитен?

Дискусија во 'Секс' започната од anima, 20 декември 2009.

  1. Cvet1

    Cvet1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2011
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    6
    1000000000...% се согласувам. Машките сакаат тигрица во кревет. Ако машко е задоволно во кревет, тогаш врската е 50%погодена,.
     
  2. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Најбитен можда не, ама пресуден, ДА :lol: Па да ви кажам право, кога ќе ми речат оти сексот бил само телесно уживање ми иде да му акнам :punch: . Јас се празнам и телесно и психички, се олеснувам за сто кила, уживам, доловувам чувства, гњавам, еруптирам и на крај сум целосно исполнета :D Ако не ме доведе до лудило, како ќе знам дека го сакам, а, како ќе ми течат солзи радосници :wasntme: :D
     
  3. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Еве јас сум жив сведок дека ништо без секс.Сега сум трудна и немам желба за секс, а маж ми вика почна и на мачките по улица да ми се дига :lol: И не ни е тоа тоа , не можеме да се опуштиме во див секс, а таков си имавме почесто, сега ептен ни фали. Ајде ќе издржиме уште 5 месеци, после ке надокнадиме.
     
  4. NelChe

    NelChe Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2010
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    277
    Сакајте се, почитувајте се, ама ако не сте комплементарни во кревет, турете пепел на врската.
     
    На Phyramide и GeorGinnA им се допаѓа ова.
  5. budala.sum-pa.sto

    budala.sum-pa.sto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    199
    Ако нема добар секс ништо од врската. Ќе опстане некое време можеби, ама подолго нема шанси. А може и подолго ако едниот е задоволен, а тој што не е си бара утеха на друго место. Секакви врски има :^) .
     
  6. MadHatter

    MadHatter Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2011
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    30
    Сексот е клучен за успехот на една врска. И да постојат било какви несогласувања во врската , со добар секс се се решава! ;)
     
    На aleks blond и Lacrimosa им се допаѓа ова.
  7. GeorGinnA

    GeorGinnA Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    2.007
    Сигурно дека нема да замижам ако е клај го - извај го работава, или не дај боже предигра да мисли дека е фактот што еднаш ме фатил за ц**ка |(

    Значи реално, јасно, гласно и при здрав разум кажувам и одговорно тврдам дека

    Добриот секс е најскратен и најпрооден пат кој доведува до успешна врска!

    Едноставно нема дискусија на темава, во спротивното можат да веруваат само личности што од 10 годишна возраст веќе почнуваат да си везат чеиз :?:
     
    На Marilyn-Monroe и Lacrimosa им се допаѓа ова.
  8. Incubus

    Incubus Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2011
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    9
    Битен е и тоа како,разбирам се дека е битно ама без добар секс многу тешко дека ке оди работата
     
  9. bella01

    bella01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    18
    дефинитифно ДА!!! :*
     
  10. HeelsLover

    HeelsLover Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2011
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    655
    Пол:
    Женски
    НЕ е битен сексот , важна е љубовта во врската , може да се сакате без секс , ама ако двајцата сакаат секс тогаш ... :talk:
     
  11. Ammy.Lee

    Ammy.Lee Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    1.995
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Не е најбитен,тој е најмалку битен.Важни се чувствата и љубовта што е чуствуваш кон некој не е важна страста! :!:
     
  12. Unica

    Unica Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2010
    Пораки:
    536
    Допаѓања:
    603
    Врска без секс не бидува, што значи да многу е битен. Ама сепак не би рекла дека е најбитен, тука се чувстата, почитта ..
     
  13. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Дефинитивно е една од најбитните работи за да успее една врска. Без добар секс-ништо, пиши пропало. Партнерите мора да си одговараат во кревет, да знаат како да ги исполнат желбите и очекувањата на другиот. Без страст нема ни убава врска. Покрај сексот битни се и други работи, да не набројувам, и сите тие нешта се потребни за квалитетна врска.
     
  14. bumbuleya

    bumbuleya Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2012
    Пораки:
    259
    Допаѓања:
    105
    Не најбитен туку еден од најбитните фактори за тоа како се одвива врската.
     
    На aleks blond му/ѝ се допаѓа ова.
  15. more

    more Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Здраво!
    Во однос на темава би сакала да го кажам моето искуство.Во долга врска сум 8 год. последните три заедно живееме, и точно почетокот на врската, заљубувањето,незаборавен секс, постојана желба за секс и сите пропратни работи беа дел од оваа моја врска.во последно време, последните три години се случија многу работи, од студент станав вработен, секојдневни други обврски и сексот значително се намали.не се срамам да кажам дека е сведен на еднаш месечно а може и подолго...... имам целосно разбирање со дечкото, заедно живееме, ние сме едно...... но сексот изостанува и тоа како баш и на двајцата да не ни е проблем.... знае некогаш тој како машко да префрли засто немаме почесто, како од навика да го вика тоа бидејки од вакви форуми, и статии дека сексот е најбитен, кај нас прави чуство дека нешто не е во ред....
    а врската уште еднаш ќе кажам ни функционира најнормално, си изразуваме секојднево колку си значиме .....
    нека пише некој со слична ситуација каква што сум, да знам дека не сум сама :)
     
  16. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.066
    Допаѓања:
    11.214
    Така некако и јас се осеќам. Можам цел живот без секс. а има женски што ако не се смуваат со некој одма имаат промени во расположението, а не па без секс, шизнуваат.
     
  17. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    ^^
    Мора да најдете начин да ви профункционира либидото како што е нормално.
    Затоа што, верувајте, не е воопшто нормално да немате ниту потреба, ниту желба.
    Мене ми делува како да сте се помириле со фактот дека сексот не ви е убав, па така би можеле цел живот да истерате. Како може да си дозволите така, не ми е јасно?!

    Прочепкајте по нетов, читајте, едуцирајте се.
    Има многу причини што предизвиукваат намалување на либидо, ама тоа не значи дека треба раце да кренете!
     
    На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
  18. ilipili

    ilipili Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    4.991
    ЈАс најискрено мислам дека секоја врска може да опстои без секс и дека е битен фактор,но не е пресуден за да опстои врската. Пред се тука е љубовта,почитта, разбирањето помеѓу партнерите, бидејки ако не го сакате и почитувате партнерот тогаш зошто ви е секој ден секс? Сепак некогаш и бакнеж е доволно,па дури и прегратка за да се чувствувате сакано и исполнето.
     
  19. Spell

    Spell Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2011
    Пораки:
    550
    Допаѓања:
    400
    Пол:
    Женски
    Значи кај сите е различно има луѓе на кои првенствено сексот им е најбитен а на некои други не . Еве на пример јас немав појма за сексот и немав никаква желба до мојата 20 година а сега имам 21 :) Не ме интересирало бре но дојде тој што требаше и почнаа некои возбудувања и мислев дека ќе сака одма откако се фативме а јас невина леле мајко :lol: И муабети ова она на дечково не му е битен толку многу сексов и после 7-8 месеци врска нормално имав секс за прв пат и сега ми е онака ништо посебно . А има и некои така што прават како што рече една феминка не сакаш чао пријатно епа сега тоа е нема со сила мене некој да ме тера нАли :)
     
  20. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Најбитен е затоа што ги решава сите проблеми и ги смирува сите караници :)
    Тешете се дека не е :)