1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сексот е сè уште срамна тема

Дискусија во 'Секс' започната од baba Rada, 22 јуни 2018.

 1. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.561
  Пол:
  Женски
  Колку и да се правиме модерни, мораме да признаеме дека во темите за секс, не сме скроз отворени(два прста), чувствуваме нелагодност и блабла....до кога ќе се страмиме отворено да разговараме??

  Ете на пр. јас сакам да имам колекција на вибратори, пумпици за брадавици, анални клистери и др. украсчиња и да ми стојат во голема вазна на полицата во спална соба...сите да ги гледаат, оти да ги кријам..па да разменуваме искуство додека пијам кафе со комшиките, кој модел е подобар, да разменуваме искуства и др...како за тенџериња и тави нели, блендери и миксери..ме разбирате нели??

  А??:?:

  Што викате вие...би ставиле ли разни секс.играчки на јавно видливо место, во купатило  заедно со витлерите или во....
  :lol:
  :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::$:$:$:rofl::rofl:

  Ете сега имало попусти, чистка во Валијант а никој не обавести.
   
  Последна измена: 22 јуни 2018
  На Fancy_Nency 22, Milobebence, Gentlemen и 7 други им се допаѓа ова.
 2. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.561
  Пол:
  Женски
  Ова може да ви послужи и како идеја за поклон.... 024076-254.jpg 024085-254.jpg

  069165-140.jpg

  003228-297-Sex-Shop-Libido.jpg

  Значи цевки, кујнски кецели, форми за мраз, чаши и др...е сега не ставив слики од најбитните..кхкх....ама има попуст на се.
   
  На fina erika, Lolo5, La.loca и 3 други им се допаѓа ова.
 3. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.776
  Допаѓања:
  25.452
  Пол:
  Женски
  Секс играчки не користиме. Не сме по тие работи. А за секс муабетам со другарки. Нема зошто да ми е срам. Си кажуваме згоди и незгоди.
   
  На fina erika, Lolo5, КикиМаус и 8 други им се допаѓа ова.
 4. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.561
  Пол:
  Женски
  Кога бев мала собирав салветки..е сега богме сакам колекција на секси играчки..ама да не ги кријам под јорган или у фиока, сакам да си стојат храбро...(ама страм мие):$
   
  На Lolo5, La.loca, КикиМаус и 6 други им се допаѓа ова.
 5. Mr.X

  Mr.X Активен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2018
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  196
  Пол:
  Машки
  Стави ги во спална......сигурно нема во дневна пред телевизорот дс ги наредиш
  Он топик.....зборувам само со оние сп кои се чувствувам комотно. Сѐ останато нема потреба дс знае толку многу информации за мене.
   
  На Milobebence, Lolo5, КикиМаус и 2 други им се допаѓа ова.
 6. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.561
  Пол:
  Женски
  Море и кога ќе ги перам, сакам на на балкон со штипки да ги изнаредам..па зошто да кријам??
  ете тоа е поентата, зошто треба тоа да биде скришно?
   
  На Lolo5, КикиМаус и WildMk им се допаѓа ова.
 7. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  4.214
  Допаѓања:
  39.357
  Пол:
  Женски
  Сексот и сексуалните играчки се дел од човековата интима. Интима зборот ти има некакво значење?
   
  На Annath, vaga95, Milobebence и 26 други им се допаѓа ова.
 8. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.561
  Пол:
  Женски
  Интима?? Па деца се прават со таа интима...оти?
   
  На Lolo5, WildMk и jasbi им се допаѓа ова.
 9. A.27

  A.27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2018
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  740
  Пол:
  Машки
  Babe imas podrska od mene ss
  amo hrabro :)
   
  На Lolo5, baba Rada и SummerGirl им се допаѓа ова.
 10. Mamli

  Mamli Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2017
  Пораки:
  1.499
  Допаѓања:
  4.236
  Пол:
  Машки
  Бабе ич да не ти е сТрам да си го закачиш долниот веш на штипка, па нека пукнат душманите на форумот. Строго бела домаќинка на штипка.
   
  На GabyTranceॐ, Milobebence, Lolo5 и 2 други им се допаѓа ова.
 11. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.210
  Допаѓања:
  56.875
  Не за џабе се викаат срамни влакна...
   
  На Lolo5, La.loca, Nigredo Odor и 4 други им се допаѓа ова.
 12. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.561
  Пол:
  Женски
  Да, така се викаат ама сите ги бричиме, отстрануваме.
   
  На Lolo5 и WildMk им се допаѓа ова.
 13. Rebecca_R

  Rebecca_R Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2016
  Пораки:
  3.078
  Допаѓања:
  55.684
  Пол:
  Женски
  Вака ли @baba Rada ?

  [​IMG] [​IMG] [​IMG]

  А вака се мислиш што да купиш?

  [​IMG]
   
  На crazylady, Carolin., x.Daisy.x и 16 други им се допаѓа ова.
 14. Mr.X

  Mr.X Активен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2018
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  196
  Пол:
  Машки
  Имам, ми стојат у фиока и страм ми е да ви ги покажам.

  И не се дрембулии, не сакам малечќи работи.
   
  На Lolo5, WildMk и baba Rada им се допаѓа ова.
 15. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.561
  Пол:
  Женски
  Многу убаво од се имам познавање, но до ден денес, ниту една другарка не ми се пофалила дали била во секс продавница и што купила..а и да била нема д ми каже, исто тоа и јас би го направила.
  Сите што имаат дома такви секс помагала ги кријат....Не станува тука за интима, туку за сеуште забранета страмна тема.
   
  Последна измена од модератор: 23 јуни 2018
  На Fancy_Nency 22 и Lolo5 им се допаѓа ова.
 16. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.776
  Допаѓања:
  25.452
  Пол:
  Женски
  Се е до карактерот на човекот. Имам другар која на оваа тема зборува без влакна на јазикот.
   
  На Fancy_Nency 22, Lolo5, La.loca и 6 други им се допаѓа ова.
 17. Mr.X

  Mr.X Активен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2018
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  196
  Пол:
  Машки
  Нема ништо срамно во ова. Да би било срамно не би се отвориле толку секс шопови во градов.
  И јас зборам отворено ама повеќето се конзервативни уште кон ова и ме гледаат со чудење.
   
  На Lolo5, КикиМаус и SummerGirl им се допаѓа ова.
 18. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.776
  Допаѓања:
  25.452
  Пол:
  Женски
  Има такви кои не сакаат да споделуваат интима ни со другарки. Секој си одлучува за себе.
   
  На Lolo5, КикиМаус, makedonkamak и 3 други им се допаѓа ова.
 19. Mr.X

  Mr.X Активен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2018
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  196
  Пол:
  Машки
  Точно. Секој си знае за себе што и како е најдобро.
   
  На Lolo5 и SummerGirl им се допаѓа ова.
 20. Paris38

  Paris38 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2013
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  71
  има повеќе секси играчки дома купено од нашиве секси шопови
   
  На Lolo5 и baba Rada им се допаѓа ова.