1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сексот е сè уште срамна тема

Дискусија во 'Секс' започната од baba Rada, 22 јуни 2018.

  1. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Јас нема да се срамам ако отидам кај нејзе дома и ми извади секс играчки , дилдовци од 3 метра и не знам што.
    Ама ако каже овие не идат кај мене него кај тебе у газо тогаш....
    [​IMG]
     
    На КикиМаус, Gosh, kim.k и 18 други им се допаѓа ова.
  2. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски


    Уште едно искуство плус не е на одмет:P:rofl::rofl:
     
    На Yipman2, La.loca, КикиМаус и 3 други им се допаѓа ова.
  3. makedonkamak

    makedonkamak Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    3.616
    Допаѓања:
    26.999
    Пол:
    Женски
    @baba Rada
    Реално, доколку имаш услови можеш слободно да си ги чуваш кај што сакаш:$. Под услови мислам да живееш сама или со партнерот и да нема кој да се чуди и крсти што е тоа или пак дете со секс -играчка во рака те прашува :- Мама, што е ова?8-|
    Слобода е тоа, а нашиот дом е наша слобода.
    Ако не живееш сама :wasntme:има да криеш и под паркет ако треба:rofl:.
    Замисли... носиш прв пат маж домка и тој под око гледа и истражвит околина ( во спална 10 вибратори наредени по висина и големина) :lol: уплав го фаќа и се преиспитува -" Ќе можам ли јас тоа, издржи, храбар си! :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
    Ако е некој со слабо :l: ...
     
    На hermosa, Milobebence, Carolin. и 9 други им се допаѓа ова.
  4. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.920
    Допаѓања:
    32.541
    Пол:
    Женски
    Ќе рече - Ова бабево опасно да ти било. :lol:
     
    На WildMk, cresa-jagoda, Dadusicka и 3 други им се допаѓа ова.
  5. makedonkamak

    makedonkamak Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    3.616
    Допаѓања:
    26.999
    Пол:
    Женски
    Нашава баба многу дрЖеча изгледа е:x.
    Бабке, јави се мор, шо е, се сТрамуваШ?:$:$:$
    ( читаш и се црвениш во образите)
     
    На WildMk, cresa-jagoda, Dadusicka и 4 други им се допаѓа ова.
  6. honest girl

    honest girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2015
    Пораки:
    446
    Допаѓања:
    1.654
    Пол:
    Женски
    Има одредени теми кои што се премногу приватни за да се зборува отворено но зависи и до личноста, со другарки сум правела муабет на таа тема но јавно не би зборела, too much ми е за пред личности што не ги знам, камери и сл.
     
    На Someonespecial, SummerGirl, Victorian и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.192
    Допаѓања:
    25.595
    Пол:
    Женски
    Кај нас општо секс тема сеуште е табу, една познаничка пред неколку години ми кажа дека мажот се уште ја немал видено целосно гола и секс строго мисионерска поза со изгаснато светло :o ,бивша другарка пак ми кажуваше како мажот ја молел орално да ја задоволи а она го отерала у три лепе П материне затоа што тоа било многу грозна работа :o други се сметаат за светици затоа што мажот им е прв и единствен, со вакви личности оди па отвори тема секс и сексуални помагала:sweat:

    Е моите латино-американски другарки се друга приказна, со нив секс тема е како добро утро, добар ден :D
    Еве една "случка" од на работа, работев во еден маркет и во делот за интимна хигиена имаше и мини вибратори, еден ден имаше огромно намаление и вибраторчинава паднаа на $3, можите да замислите што се случи :D не дојде ред муштериите да ги видат ,сите вработени ги разграбаа, па така цел ден имаше зезанции со нив, па дај да видиме кој каква боја си одбрал дури имаше и размени затоа што нели на некои не им се свиѓа бојата што ја грабнал во гужвата, :lol:мојот лилав е искрено не го ни користам често, но да имам и не ми е срам да кажам но не би го ставила на display за да се гледа.
    На лубрикант со вкус и јас не ја разбирам поентата, исто важи и за кондомите со вкусови :shake:
     
    На Gosh, WildMk, SummerGirl и 3 други им се допаѓа ова.
  8. КикиМаус

    КикиМаус Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2016
    Пораки:
    2.127
    Допаѓања:
    17.697
    Што има да е табу тема на чија пракса сите сме редовни?
    Едно е да е табу за општо дискутирање а сосема друго е раскажување лични искуства.
    Зарем на сите теми на кои дискутираме даваме лични примери и искуства?

    Јас немам проблем да дискутирам на темава и воопшто не ми е табу.
    Моите секс играчки си имаат свое мало ранче и кога не се употребуваат, стои кај мене во соба и никој не го дира.
    Дома си имаме непишано правило дека никој не смее во туѓа чанта/ранец/паричник да отвара и тоа сите го почитуваме. Па така да нема што да го кријам.
    А што се однесува до секси долна облека, каиши, јажиња итн. најчесто ги перам кога сум сама дома за да одма се исушат. Сепак не сакам на мајка ми е да и незгодно додека ги гледа. Иначе имам задна тараса каде немаат видик комшиите што се суши па таму ги пружам :)
    Не од срам, туку да не се направи редица комшии пред куќа :D
     
    На Paris38, hermosa, Gosh и 14 други им се допаѓа ова.
  9. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    ИЈАААА Кикица, браво...па ти значи цел арсенал си имала дома...ти завидувам:clap::wasntme:
     
    На SummerGirl, WildMk, makedonkamak и 2 други им се допаѓа ова.
  10. КикиМаус

    КикиМаус Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2016
    Пораки:
    2.127
    Допаѓања:
    17.697
    Каков аесенал мори
    Немам вибратори, дилда и такви ми ти работи
    Не ме задоволуваат пластики :tmi:
    Други реквизити имам :P
     
    На hermosa, SummerGirl, WildMk и 4 други им се допаѓа ова.
  11. honest girl

    honest girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2015
    Пораки:
    446
    Допаѓања:
    1.654
    Пол:
    Женски
    Е да за општо дискутирање се согласувам а за споделување лична интима не.
     
    На SummerGirl, Scott Weiland и КикиМаус им се допаѓа ова.
  12. La.loca

    La.loca Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2015
    Пораки:
    1.146
    Допаѓања:
    7.811
    Пол:
    Женски
    Овде на форумов сите еб*чи, сите кажувате кој, колку, зошто, како , има и нема. А, во живо мојш да го начекаш во збор "тоа е приватност, не зборам за тоа во јавност" |(

    А, дека секс тема е табу едно големо ДА, прво ќе започна од родителите што не разговарат со децата кога се во оние "палави" години. Ете јас лично од мене ќе земам пример, кога сме сите дома во дневна собрани и гледаме некој филм и доаѓа некоја секс сцена одмааа се мењава канал. Е оти, страмота било. Абе ајј:doh:

    Е што, а срамота не е детево да не е информирано за секс, барем општо познавање да имат, оти ко ќе видиш девојЧЕ од 14 години лекции мојт да ти одржит за секс.
    Е сега, дали интернетов го сметат за преност, што како незнам точно:^)

    Со другарки знаеме да збориме за секс, си разменуваме муабети, совети, ако некоја утнала нешто ќе и се предложи нешто друго и така. Па сакавме не една од другарките за роденден да и купиме вибратор како изненадување, ама ете ништо не испадна, до година здравје :D

    А, ме нервирата тие што глумат многу поштени, и кога сме собрани на пијанка, некоја од "поштениве" ќе каже леле како не ви е срам да зборите за тоа, и на тоа увјек се наоѓа некој нејзин бивши што ќе и одговори поштено:rofl:

    И ја би да си купам некое играче:$
     
    На Gosh, Rebecca_R, SummerGirl и 9 други им се допаѓа ова.
  13. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    Убаво кажано!!
    Чудно се однесуваме навистина..збориме овде за голтање, лижење, оргии, двојка, тројка и бла бла, а за сексуални играчки и помагала никој ништо!??
    Па аман бе луѓе, па нели се играчки, па нели се помагала, па нели е убаво поред утринскиот ритуал со кафенце да имаме и оргазам ритуал(не мора се со партнерот)!?

    Еве, сакам да знам дали лубрикантите се штетни, дали може да се употребуваат секојдневно, чисто ради мирис и поради проблеми со сувост.идр!??(facepalm):lol:
     
    На КикиМаус, Lolo5, SummerGirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.920
    Допаѓања:
    32.541
    Пол:
    Женски
    Пази што правиш. :lol:
     
    На Lolo5, Scott Weiland, КикиМаус и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. КикиМаус

    КикиМаус Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2016
    Пораки:
    2.127
    Допаѓања:
    17.697
    Он нека пази
    Реквизитите за него ми се :$
     
    На SummerGirl, WildMk, Lolo5 и 2 други им се допаѓа ова.
  16. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    5.944
    Допаѓања:
    50.025
    Пол:
    Женски
    Освен со дечко ми со никој не можам да зборувам во врска со секс ниту пак со другарки.
    Некако ми е непријатно да збрувам за таа тема.
     
    На baba Rada, cresa-jagoda и SummerGirl им се допаѓа ова.
  17. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.920
    Допаѓања:
    32.541
    Пол:
    Женски
    За кого? Да не се за еден член од овде? :@
     
    На КикиМаус и baba Rada им се допаѓа ова.
  18. SuperGirl24

    SuperGirl24 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    2.431
    Допаѓања:
    47.631
    Пол:
    Женски
    Се зафативте со тие играчки и помагала ко мислиш сите по дома ги имаат па ајде да споделиме.
    Ја немам и не сакам, не дека пукнав од срам ако фатам дилдо или вибратор во рака, ами повеќе сакам да имам секс со жив човек него ли со предмет.
    Можда никој не збори за секс помагала, јер нема потреба од истите а не дека му е незгодно да ги опрчи на влезна врата за да се пофали каква колекција има.

    Од друга страна сексот ни најмалце не е табу тема, ни кај најмало ни кај најстаро, баш напротив. За разлика од порано сега многу повеќе се дискутира на таа тема и со партнер, и со родители и со блиски пријатели.
    Ако не можете да дискуритате на тема секс со гореденаведените некој некаде греши,и во односот со партнерот, и во односот родител-дете, и во пријателските односи пошто очигледно немате блискост.

    Јас си дискутирам со другарките на темата, кога ќе купам нова секси долна облека прво на нив им ја покажувам па после на партнерот, мајка ми тангите и чипките ги има видено не ги кријам у црно ќоше, кондомите такоџе. Уште на 30 години да се праам будала дека незгодно ми е од секс попрво ќе барам на психијатар да ме носат него ли да се величам.
     
    На BoyL, Ticaa, Joi и 6 други им се допаѓа ова.
  19. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    А што имате од играчки?
     
    На SummerGirl, Lolo5, baba Rada и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. makedonkamak

    makedonkamak Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    3.616
    Допаѓања:
    26.999
    Пол:
    Женски
    Не кажват, љубоморно ги чуваат само за себе:rofl:.
    Јас немам никакви:).
     
    На SummerGirl, Lolo5 и baba Rada им се допаѓа ова.