1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сексот и градот 2 (Sex and the City 2) [2010]

Дискусија во 'Филмови' започната од Miss-Independent, 2 јуни 2010.

 1. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.649
  Го обожавав серијалот а уште повеќе првиот дел од филмот и едвај чекам да дојде задутре за да идам во кино да го гледам и вториот дел :lol:
  па да видиме кој уште од нас феминките е обожавател на филмот и серијалот во кој јас тотално си се пронајдов :)
  totally me :D ахххх :inlove:
   
  На the.child му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.597
  ЈАС! Поголема обожавателка - амин! :D Серијалот ми е изгледан повеќе од 10тина пати, секоја можна епизода ја знам напамет! Филмот ми се допаѓаше исто, едвај чекам петок за вториот дел. Се гледаме во кино. ;)
   
 3. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.477
  До која дата ќе го прикажуваат во рамстор?
   
 4. Queen.S

  Queen.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  381
  mmm I Jaa I jaa :D Go obozavaam i seriite i filmot :D preubav ee :D Amaa najvishee mi se dopagjaa vencanicata na Carriee u 1 del :D Prosto neodolivaaaa ee mmmmmm :D
   
 5. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  500
  уф, во срце ме погоди со темава :D Опседната и зависна бев и сеуште сум со серијата и филмот, па сега со нетрпение го чекам вториот дел, јеееееееееее. Кој е за на кино??? Инаку ја имам и книгата која ја добив од мај бест френд на подарок ама не е толку убава како екранизираната верзија. И лав Секс енд тхе сити :inlove:
   
 6. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.477
 7. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  До 17ти јуни, баш вчера прочитав во „Вест“ и веќе се договоривме со дечко ми после испитнава да отидеме да го гледаме. Can't wait! :rofl:
   
 8. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.051
  Допаѓања:
  199.222
  Пол:
  Женски
  Сакам да ги гледам, ама онака, кога стварно нема ништо друго. А да седнам се да изгледам баш и немам волја, многу ми се нереални и ликовите и сценариото. Па кој живее на таков начин? Не верувам дека е инспирирано од вистинскиот живот на Њујорчанките. Едноставно, не верувам дека некој стварно има волја да се мафта со толку мажи, или да троши толку пари на облека, или да излегуваат како луди на тие години... не знам, можеби е до мене :?: :?: :?:
   
 9. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.819
  Допаѓања:
  132.021
  И јас едвај го чекам. Не знаев дека доаѓа толку брзо кај нас, обавезно ќе го гледам викендов! Ако најдам карти де.
   
 10. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.988
  :dance: јеееееееееееее штом го има во коно одам да го гледам обавезно...поубав е на големиот екран :lol:
  ако сака некој со мене викендов или од понеделник ПОВЕЛЕТЕ 8)

  She Was A Smart Girl But She Fell In Love :inlove:
   
 11. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.770
  Допаѓања:
  151.259
  Филмов се гледа исклучиво во женско друштво!
  Удривме договор...арно ама за утре во кино рамстор веќе нема карти...
   
 12. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.870
  Допаѓања:
  65.857
  Пол:
  Женски
  Нема?! Ееее не е фер... Ништо и јас идам од понеделник ондак, таман да се оправам.
   
 13. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  пекам веќе месец дена за филмов и дечко ми сабајле ми се јави и ме израдува дека купил карти , утре да одиме да го гледаме. мислам дека почнав да скокам низ стан од среќа!!!!!
  ама стварно треба со женско друштво да се гледа, па сигурно ќе отидам пак да го глеам со моите 8 жени :rofl:
   
 14. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.988
  знае ли некој од колку саат има проекции во кино на филмов???? :?:
   
 15. Lady-Mistique

  Lady-Mistique Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Женски
  The gang of four totally, I mean TOTALLY rules! :clap: Кој неверојатен energy booster!!! Проекцијата беше закон! Их што нема продолжение баш би пак и пак и пак... Нема да ви откријам детали.. ќе почекам да го доживеете со свои очи сами ;) ... Сепак она што ме чуди е зошто добил такви катастрофални критики во стилот: "Филмот не се гледа, филмов се ТРПИ!" ... Како може да се добие ваква критика кога филмов е феноменален, по мое подобар и од првиот дел!!! Девојки, дефинитивно Go and See it!!! :)
   
 16. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.649
  mhm i ja go gledav i poveke od odliceeeeen eeee kako sto i ocekuvav :D
   
 17. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.649
  inace mislam deka go ima vo 15:00 17:30 20:00 i 22:30 bar ko sto pamtam ja proveri pak :)
   
 18. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  ептен ми се свиѓаше мене. Не ми е подобар од првиот дел, ама пак е полн со енергија и со интересен хумор. Мора да се гледа.
   
 19. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  Аааа вчера бев да го гледам :D Прекрасен е . А Саманта најака ми беше :lol:
   
 20. seksi

  seksi Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  113
  DA, da :)))
  Super bese!