1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сексот и градот 2 (Sex and the City 2) [2010]

Дискусија во 'Филмови' започната од Miss-Independent, 2 јуни 2010.

  1. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.051
    Мене ми се допадна...Има цело време динамика се нешто се случува...баш ми е интересен.
     
  2. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Вториот дел многу ми се допаѓа .. ПРЕУБАВ Е !
     
  3. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Прво голем фан на серијалот сум!
    Второ првиот дел од филмот ми беше поубав, јас сум таа која сонуваше за свадба на Ѕверката и Кери и до последна секунда ми беше филмот интересен. Љубовта секогаш победува! Луѓе јас на крајот се убив од плачење од среќа, неколку пати филмот го гледав и секогаш плачев :rofl:
    Вториот дел ми е по релаксиран, има подосадни моменти, иако изобилува со раскош, пред се е ставено пријателството во пред план, не љубовта како во првиот дел иако и тука беа на патување нели. Е тука драматично беше само среќавањето со Ејдан. Фатаморгана :lol:
    Јас одвај чекам да договорат и да почне трет дел да се снима :$
     
  4. TheCandy880

    TheCandy880 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    3.992
    Допаѓања:
    6.303
    Пол:
    Женски
    Мене многу ми се допадна вториот дел,онака баш е забавен,диманичен едноставен за гледање...Во текот на целиот филм се случува нешто и е баш онака релаксирачки...Не е чудно да седнам овие денови пак да го изгледам 8)
     
  5. lily-prune

    lily-prune Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    155
    Добар е, ама не ме воодушеви како првиот што го имам изгледано повеќе пати. Сериите ми беа подобри од филмовите.
     
    На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    17.200
    Допаѓања:
    235.328
    Филмот не ми е ништо посебно,не го сакам,го гледав и првиот и вториот дел и не ми се допадна.Во кој филм живее Кери и јас не знам,себична,само она и зверката да биле...ме изнервира.Сериите ги следев и ги сакав, ама филмот не!
    Убаво е да го гледаш ако сакаш да видеш мода.
    Друго,барем јас,не видов!
     
  7. Ema.Sk

    Ema.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2009
    Пораки:
    1.311
    Допаѓања:
    4.758
  8. Lovely

    Lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    1.262
    Допаѓања:
    1.057
    Пол:
    Женски
    Го имам веке 6 месеци на ЦД и никако да седнам да го гледам, но критичарите велат дека тој дел е тотоална утка.
     
  9. la-chicka

    la-chicka Популарен член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    1.336
    Допаѓања:
    1.571
    Пол:
    Женски

    Гледај го, интересен е. :)

    Мене овој дел ми беше поинтересен од првиот... Посебно оваа Саманта луда е скроз :D :D
     
    На TheCandy880 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Glamour

    Glamour Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2010
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    42
    Јас серијалот, а и двата дела ги гледав. Супер се, мене ми се допаднаа :)
     
  11. Blanca

    Blanca Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    725
    Допаѓања:
    505
    И двата дела се супер а и серијата. Вториот дел ми беше малку посмешен, посебно сцената со Саманта кога и паѓаат кондоми а и детето на Шарлот што плачеше како лудо :D
     
  12. lovergirl19

    lovergirl19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2011
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    24
    го имам гледано филмот едно 10 пати интересен ми е мноогу има доста интересни сцени
    смешен ми е делот коа сите пејат и накрајот кога завршија саманта да се напраи пред фраерот продолжува сама да пее овие ја влечат абе комедија се а и делот кога и паѓаат кондомите хеххе се газев од смеење
     
  13. pufi-cufi

    pufi-cufi Популарен член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2010
    Пораки:
    382
    Допаѓања:
    1.764
    Ги сакам и сериите и филмовите, беа супер двата дела, сега тука повторно ги даваат сериите од најпрвата и пак си ги гледам..девојките ги обожавам посебно Кери, единствена ми е...
     
  14. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Ама тоа и беше за да му покаже дека е на масата и да го покани таму :)

    Многу ми е интересен, и покрај тоа што го имав гледано неколку пати, дечко ми пак ме однесе на кино да го гледаме и пак се смеев како луда :lol: А немам зборови да опишам колку ми се допаѓаше облеката што ја носеа сите четири, а неколку пати споменаа Винтиџ и Луј Витон ;)
    Ми беше смешно кога се женеа Стенфорд и Антонио а нивните родители ги носеа до Лајза Минели.
    потоа како луда се смеев кога Кери ја зезаше Саманта за зборот “да“. хехехехехе... .ептен беше смешно.
    А и тоа со “Д џуд ло“ :rofl: :rofl: после ко праша Саманта во хотелот дали фудбалерите го носеле и нивните топки... Леле, цел филм ќе го раскажам..
     
  15. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Серијалот ми е прегледан едно 5-6 пати.
    Првиот момент кој го имав видено е секс сцена со Миранда и тоа кај другарка. Многу бевме малечки. :D
    Филмовите ми се поразлични од серијалот.
    Некако се позрели, не ја гледам веќе таа живост, но и старички си се нели. :wasntme:
    Првиот и вториот дел ми се двата со различна убавина. Првиот ме остави без здив додека чекав конечно се да заврши добри и не можев да се помирам со фактот Кери и Ѕверката ги нема.
    Многу бев приврзана. :$
    Вториот дел ме доби со цел тој ориентален шмек. Египет ми е во срце, а со него во пакет оди и се поврзано со ориенталниот свет.
     
  16. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.987
    Допаѓања:
    4.847
    Пол:
    Женски
    Ќе има и трет дел. Сеа слушнав на радио. Јееееееее !!!! :D
     
  17. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    ^да бе одамна се пишува дека ќе има трет дел....ама со други глумици, помлади....демек ќе се раскажува за времето пред да дојдат во Њујорк :)
    ќе видиме што ќе биде :|
     
  18. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.987
    Допаѓања:
    4.847
    Пол:
    Женски
    Не, не. Истата екипа. Демек така изјавила Сара Џесика Паркер
     
  19. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    Се надевам ќе биде така, зашто без Сара филмот не е тоа тоа :D
     
  20. anuskaNESTLE

    anuskaNESTLE Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.979
    Допаѓања:
    7.104
    Јас знам дека помлади актерки ќе глумат во третиот дел, но ако е така нека не го прават воопшто нема ни да се потрудам да го гледам, и сигурно е така, зашто овие другите сите се испокарани и самите изјавиле дека веќе нема потреба да се прави нов дел, се што требало да се снима, се снимало и се понудило на публиката.
    А инаку мене вториот дел не ми беше нешто посебно како првиот, ама сепак сексот и градот е филм којшто нема да го има никогаш во ова светло пак. Исто како Титаник, свети филмови за жените.
    Ама сепак ке кажам, сериите се најубави :)