1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сексот и градот (Sex and the City)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од ivance5, 23 јануари 2010.

 1. ivance5

  ivance5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  196
  Мојата омилена серија...нема епизода која не сум ја гледала...Сепак се прашувам зарем не е сето тоа претерано и (за кај нас) невозможно?
  Што мислите вие девојки? Кој лик од серијата ве фасцинира? Сметате ли дека и кај нас постојат такви ликови? Поздрав
   
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Ако не сме запознале некоја таква личност, не мора да значи дека такви не постојат. Искрено никоја посебно не ми оставила така впечаток, ама еве да речеме Кери...
   
 3. mirka

  mirka Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  13
  КЕРИ БРЕДШО!!!!!!! ЈА ОБОЖАВАМ!!! сите ги сакам ама Кери ми е нешто посебно,сепак мислам дека е до актерката-Сара Џесика Паркер(омилена ми е) после неа-Саманта Џоунс! го обожавам филмот и сторијата, а посебно ми се допаѓа Мр. Биг! :) омилен дел ми беше кога Кери го изневери Ејдан со Ѕверка во хотелот кога и се јавуваше цело време и накрај завршија вкревет. а пак најсмешно кога појде Ѕвека појде на викендица кај Ејдан и таму беше пијан оти типката го оставила па му објаснуваше на Ејдан: She can rich me,I can't rich her! и пак одново! :D
   
 4. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.699
  Допаѓања:
  130.176
  И јас многу ја сакам, и си ја гледам додека вежбам. Ги имам сите епизоди на ДВД.
  Сите ликови ми се интересни, и мислам дека не се воопшто нереални, само малку претерани, а мислам и дека тоа им е целта. Тие прикажуваат претерано изразени карактеристики што ги имаме сите. Мислам дека секој може да се најде во некој од тие ликови. Е сега некои случки може се претерани за кај нас, ама не сите. Порано ми беа почудни, ама сега кога сум на прагот на 30-ката, (а нели ликовите во серијата се над 30) не ми се толку чудни :D
   
 5. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  566
  Пол:
  Женски
  mnogu mi se dopaga serijata,a likovite mislam deka se realni no za nas tuka moze da ni izgledaat nerealni bidejki nasiot zivot tuka od zivotot sto go ziveat oni tamu e razlicen so svetlosni godini.kaj nas tuka zeni na tie godini ne mozat da go ziveat toj zivot zasto ke naiduvaat na osuduvanje od strana zasto takov ni e mentalitetot kaj nas zaostanat i lugeto sakaat samo da ogovaraat i kritikuvaat.jas imam 29 godini pa nekogas koga ke izlezam u kafic se osekam bezveze koa gledas se se pomali od tebe a kamoli na 39 da furas nekoj aktiven zivot na iskacanje po disca i klubovi kao toa sto go pravat vo"seksot i gradot" vo nasava zaostanata makedonija cim ke napolnis 30 godini mestoto ti e veke doma pokraj sporetot i so komsikite kafe da pies..stvarno e bezveze.i poveke ne licelo da nosis kratko ili golemo dekolte ili slicno"zena si bila veke"do koga so tie glupavi balkanski svakanja neznam...koja i moja prijatelka da se omazi posle toa se skaruva so iskacanjeto,nemozes u grad da gi vidis vise samo na sedenki po doma...sekoja cest na isklucocite ama mnogu se retki..i koga ke kazes na nekogo deka si 29 a ne mazena reagiraat kao bolest da imas :D auuuuu pa sto cekas? :D pa covece ne mi se mazelo do sega..da sum sakala da se omazam sum mozela ne ednas,desetpati da se omazam ama ne sum sakala..sum sakala da prosetam da vidam nesto od zivotot da zavrsam faklutet da idam so drugarki na odmori nadvor od makedonija i sl.ili mozebi ne sum go sretnala vistinskiot i slicno.eve deckoto sto mi e sega mi zapnal da se zemime ama jas ne sum sigurna seuste.koa ke sum sigurna 100 posto togas ke se mazam.. :) eee daleku sme nie od "seksot i gradot" :roll:
   
 6. ivance5

  ivance5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  196
  Далеку сме од градот...од сексот и не баш:D Најмногу ја сакам Кери пред се заради професијата (и јас сум новинар) и заради фактот што веруваше во вистинска љубов. Ме чуди фактот што за нив Шарлот е најневина и најсрамежлива, а само таа легна со над 50 мажи во серијата. Изгледа имаат таму друг критериум.
  Омилена реплика, кога Кери и Биг беа во лифтот и она рече: Fuck you....fuck you....FUCK ME!!!!! :lol:
   
 7. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.701
  Допаѓања:
  65.019
  Пол:
  Женски
  Edna od moite omileni serii :) a filmot pak bese prekrasen...Edvaj cekam da izleze vtoriot del :D
   
 8. mirka

  mirka Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  13
  дефинитивно најздрава реплика во цееел филм!!!! :))) Ама е згоден типот на Кери(Ѕверка) јооооооооооојјјј!!!!!!!!!!!!!
   
 9. Mija

  Mija Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  25
  Ооо ги обожавам сериите и ѓи имам изгледано и по неколку пати ама и филмот е феноменален :lol: Незнам која да ја одберам сите ми се некако посебни на свој начин......ѓи обожавам :D :D :D
   
 10. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.987
  баш се интересни и ги гледав ама не редовно.....само филмот е ЗАКОН!!!!
  ах колку би сакала да имам такви плакари со мнооогу облека и обувки.....и да се дотерувам...ама кај нас ако се дотераш така ќе ти се изнасмеат и чудно ќе те гледаат како од марс падната :mrgreen:
  сега одвај го чекам второто продолжение, а прочитав дека и трето ќе снимаат
  моја омилена фраза е од играниот филм SHE WAS A SMART GIRL BUT SHE FALL IN LOVE!!!
   
 11. ivance5

  ivance5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  196
  Даа! Многу реална реплика....
   
 12. Tipkaa

  Tipkaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  0
  И јас ја обожавам серијата. :D :D .. ме фасцинира модата која е прикажана, најдобар лик е кери ..но најмногу ми се допаѓа дружењето...не верувам дека кај нас можат да се најдат онакви пријателки. :| :| им завидувам 8)
   
 13. Shigjetari

  Shigjetari Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Серијата е закон :) А од сите најомилена ми е Миранда :D
   
 14. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  93
  И јас ја обожавав, ја обожавам сеуште...
  Омилена ми е Кери, многу ми е шармантна иако не е толку убава, зрачи со скриена енергија и шарм..
  И филмот е преубаввв.. едвај чекам вториот дел да искочи, со Викторија бекам ке биде :o
  А што се однесува до модата............. едноставно ноу комент :D
  Најбољи се :clap:
   
 15. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  mnogu ubava serija i film,edvaj cekam juni za vtoriot del :)
  primer kako moze da bide zivotot ubav i ako vo postari godini edna zena e single.
  najmnogu ja sakam samanta,da mi raskazuva nekoj za takva zena ke si mislam kojznae sto,no koga ja gledam kako seto toa go glumi,duri i ja opravduvam :) momentot bese koga otide na ginekolog da se proveri i koga ja prasaa kolku seksualni paertneri imala,a samanta cudno ja pogledna zenata i ja prasa "mislite na godinava?" :D :D :D
   
 16. ivance5

  ivance5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  196
  Го гледавте ли вториот дел? Прекрасен е
   
 17. Mandarinna88

  Mandarinna88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2010
  Пораки:
  218
  Допаѓања:
  116
  НАЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈ!!!! :$ :$ :$ :$ :$ Иначе за сите љубители на ваков жанр филмови, гледајте го The Women
  .. Преубав е! <3 Meg Ryan е во слична улога како и Кери :) Toоооопло ви го препорачувам .
   
 18. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.893
  да тој филм the woman убав е.и ева мендез игра во него :)
   
 19. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  Кај можам да го најдам вториот дел?
   
 20. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  93
  Значи го гледав вториот дел, феноменален е, ептен е фабулос :lol:
  какви сцени, какви облеки, какви штиклиииииииииииииииииии :inlove: :inlove: :inlove:
  и каков секс :$
  Го обожавам и ги обожавам девојкитеееее, супер што ни се вратија :inlove: :inlove: