Сексот и градот (Sex and the City)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од ivance5, 23 јануари 2010.

 1. Domino

  Domino Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2010
  Пораки:
  971
  Допаѓања:
  1.034
  Во среношколските денови во слободно време се оптегнував на кауч и заедно со брат ми (серијава му е guilty pleasure, a богами и на мене) јадевме сладолед директно од кутија и си рушевме рекорди на епизоди гледани во една вечер.

  Мислам дека сите епизоди ги знам на памет. Ги обожавам значи и никако не можам да издвојам омилена од женскиве кога сите се посебни и свои, прекрасни.
  И секогаш си имав слика од себе, во некој туѓ град, живеејќи животот како од серијава.

  Добро де, уште имам.
   
  На Hipster, ludoto19, babaDara и 2 други им се допаѓа ова.
 2. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.383
  Допаѓања:
  7.454
  Пол:
  Женски
  Ја обожавам серијава, една од моите топ 3.
  Ги имам изгледано сите сезони по милион пати ( и уште ги гледам на Фокс Лајф) и двата филма.
  Ги обожавам цитатите, а и ликовите, сите толку различни а градат совршено пријателство.
  Кери ми е најреална и најприземјена и столбот на серијата, Саманта жена за сва времена бе, знае што сака и уво не ја боли за другите, Миранда секогаш смешна со тој нејзин сарказам, а Шарлот ми е најслатка од сите, и најинтересна.
  Класика, и 10-20 години да поминат пак ќе ја гледам, никогаш доста.
   
  На babaDara му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.745
  Допаѓања:
  22.377
  Пол:
  Женски
  Има нешто што секогаш во некои депре/стрејнџ-мудс, се навраќам да ја гледам пак одново и одново.
  Далеку од тоа дека на овие години се пронаоѓам и сочувстувам со неа, ама па и еден добар стрес рилис ми е и бег од жутата реалност.
  Башка не е можно да не се насмееш на глупостите на Шарлот :D
  [​IMG] :rofl:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На kikav му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.380
  Допаѓања:
  6.862
  Пол:
  Женски
  На сабајле ја даваат на Фокс Лајф,по милионити пат,и јас пак си ја гледам..Не може да ми здосади во никој случај,посебни се сите ликови на свој начин..
  Саманта ми е ептен жена на место и доста мудра,има многу повеќе во нејзиниот лик од СЕКС :D
  Си ја сакам Шарлот оти си е вечен романтик,најголем верник во љубовта и најмногу се бори.
  Кери ми е малку исфрустрирана,како низ цела серија да не знае што сака,ама си го најде патот и она :lol:
  Миранда си е сталожена,на моменти озбилна како да не припаѓа со другиве,а на моменти луда и забавна.
  Абе си ги сакам сите подеднакво...

  Ова ме опишува комплетно..
  [​IMG]
  BIG :inlove:
  [​IMG]
   
 5. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.591
  Допаѓања:
  7.985
  Баш женска серија :makeup: Онака ја гледаш и ужуваш во сопствената женственост. Сите ликови се доволно различни за секоја да се пронајде во некоја и доволно слични за да функционираат така одлично. Да ти е мерак да ги гледаш, да им завидуваш на искреноста и смелоста.. па дури и понекогаш да се насмееш :D

  Да бидам искрена, стилот на облекување не ми се допаѓа секогаш, да не речам дури и дека ми е грд во некои епизоди но и самото тоа кичерајско комбинирање на работите ми е симпатично кај девојките :lol:

  - И јас исто :D

  ------------------------------------------------------------------------------------------
  Не сум ги гледала онака редоследно по сезони, ама мислам дека не сум пропуштила многу епизоди со оглед на тоа што ги даваа на многу телевизии :) Е сега, ми фали едно делче од сложувалката што не знам дали сум го пропуштила некаде или не е воопшто кажано, па ајде да прашам: Се знае името на Биг? И зошто го викаат Биг (дали е ради тоа што мислам дека е :lol: ) ?
   
 6. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.052
  Допаѓања:
  8.614
  John James Preston се вика ,така е кажано во филмовите,а во серијата не се спомнува неговото име. :)
   
  На Madam-A му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.591
  Допаѓања:
  7.985
  :^) Сум ги гледала и филмовите ама не сум меморирала изгледа :?: Нема везе.. Фала ;) Баш сакав да знам :D
  А и ептен му стои името 8)
   
 8. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  2.027
  НАЈУБАВАТА серија просто ја обожавам иако премногу пати ја имам гледано а овој дел преку 100 пати едноставно се пронајдувам во зборовите од Кери
  http://www.youtube.com/watch?v=CdR-vMnQDsk
   
 9. Rosonerka

  Rosonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2012
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  1.691
  Аххх љубов најголема ми е серијава , стилот , пријателств ото , а и многу нормално сексот и градот како главни преокупации на Кери,Саманта,Шарлот и Миранда ма го обожавам секој детаљ.
  Омилени ми се Кери и Саманта .
  Инаку Кери и нејзиниот Mr.big ми се малку детинеста двојка во смисла за какви глупости се караат , но сепак се гледа дека вистински се сакаат:inlove:
  Се на се безвременска е серијава можам да ја гледам одново и одново(y) Некои муабетчиња и на памет им ги знам хухуу:o8)
  image.jpg
   
 10. BabyStyle

  BabyStyle Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2010
  Пораки:
  440
  Допаѓања:
  7.672
  Последниов месец сите сезони ги изгледав ... сингл девојка како добро ми дојдоа .... :) :clap::rofl: 10906568_850268031702465_5611711902009450250_n.jpg
   
 11. Youlen

  Youlen Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  246
  Допаѓања:
  194
  @BabyStyle каде ги гледаш? Немам ниту една сезона онака епизода за епизода изгледано, скини врзи на Фокс па сакав да ја почнам убаво од почеток дур не дошла колоквиумска :D
   
 12. BabyStyle

  BabyStyle Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2010
  Пораки:
  440
  Допаѓања:
  7.672
  Ги симнувам директно од торент ... еве ти ги сите сезони ... http://kickass.to/sex-and-the-city-the-complete-season-1-6-18disc-pal-dvdr-suki-t1002683.html
   
  На Youlen му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Kaetana

  Kaetana Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2011
  Пораки:
  2.156
  Допаѓања:
  9.803
  Пол:
  Женски
  Дали е до мене, не знам, но секој пат кога ја прегледувам, Кери ми е се подебилна и поинфантилна...

  Може е до мене, не велам не.

  Интересно е како со пишување на колумна во некој третостепен весник чоек може да си приушти сто пара маноло бланик...
  Не знам.

  За филмот не коментирам. Умствено убиство.
   
 14. Ana.brojka

  Ana.brojka Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2012
  Пораки:
  145
  Допаѓања:
  76
  Каде можам да ја гледам/симнам 6та сезона? Ги изгледав сите сезони до 6та на една страна, али неколку епизоди фалат од 6та сезона и не можам нигде да ги најдам, помош?
   
 15. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  14.719
  Допаѓања:
  72.246
  Пол:
  Женски
  На thepiratebay и zamunda ги има сите епизоди, можеш да ги симнеш од таму.
   
  На Ana.brojka му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  431
  Пол:
  Машки