1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сексот и градот (Sex and the City)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од ivance5, 23 јануари 2010.

  1. Domino

    Domino Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2010
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    1.037
    Во среношколските денови во слободно време се оптегнував на кауч и заедно со брат ми (серијава му е guilty pleasure, a богами и на мене) јадевме сладолед директно од кутија и си рушевме рекорди на епизоди гледани во една вечер.

    Мислам дека сите епизоди ги знам на памет. Ги обожавам значи и никако не можам да издвојам омилена од женскиве кога сите се посебни и свои, прекрасни.
    И секогаш си имав слика од себе, во некој туѓ град, живеејќи животот како од серијава.

    Добро де, уште имам.
     
    На Hipster, ludoto19, babaDara и 2 други им се допаѓа ова.
  2. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Ја обожавам серијава, една од моите топ 3.
    Ги имам изгледано сите сезони по милион пати ( и уште ги гледам на Фокс Лајф) и двата филма.
    Ги обожавам цитатите, а и ликовите, сите толку различни а градат совршено пријателство.
    Кери ми е најреална и најприземјена и столбот на серијата, Саманта жена за сва времена бе, знае што сака и уво не ја боли за другите, Миранда секогаш смешна со тој нејзин сарказам, а Шарлот ми е најслатка од сите, и најинтересна.
    Класика, и 10-20 години да поминат пак ќе ја гледам, никогаш доста.
     
    На babaDara му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Има нешто што секогаш во некои депре/стрејнџ-мудс, се навраќам да ја гледам пак одново и одново.
    Далеку од тоа дека на овие години се пронаоѓам и сочувстувам со неа, ама па и еден добар стрес рилис ми е и бег од жутата реалност.
    Башка не е можно да не се насмееш на глупостите на Шарлот :D
    [​IMG] :rofl:
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На kikav му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    На сабајле ја даваат на Фокс Лајф,по милионити пат,и јас пак си ја гледам..Не може да ми здосади во никој случај,посебни се сите ликови на свој начин..
    Саманта ми е ептен жена на место и доста мудра,има многу повеќе во нејзиниот лик од СЕКС :D
    Си ја сакам Шарлот оти си е вечен романтик,најголем верник во љубовта и најмногу се бори.
    Кери ми е малку исфрустрирана,како низ цела серија да не знае што сака,ама си го најде патот и она :lol:
    Миранда си е сталожена,на моменти озбилна како да не припаѓа со другиве,а на моменти луда и забавна.
    Абе си ги сакам сите подеднакво...

    Ова ме опишува комплетно..
    [​IMG]
    BIG :inlove:
    [​IMG]
     
  5. Madam-A

    Madam-A Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    8.005
    Баш женска серија :makeup: Онака ја гледаш и ужуваш во сопствената женственост. Сите ликови се доволно различни за секоја да се пронајде во некоја и доволно слични за да функционираат така одлично. Да ти е мерак да ги гледаш, да им завидуваш на искреноста и смелоста.. па дури и понекогаш да се насмееш :D

    Да бидам искрена, стилот на облекување не ми се допаѓа секогаш, да не речам дури и дека ми е грд во некои епизоди но и самото тоа кичерајско комбинирање на работите ми е симпатично кај девојките :lol:

    - И јас исто :D

    ------------------------------------------------------------------------------------------
    Не сум ги гледала онака редоследно по сезони, ама мислам дека не сум пропуштила многу епизоди со оглед на тоа што ги даваа на многу телевизии :) Е сега, ми фали едно делче од сложувалката што не знам дали сум го пропуштила некаде или не е воопшто кажано, па ајде да прашам: Се знае името на Биг? И зошто го викаат Биг (дали е ради тоа што мислам дека е :lol: ) ?
     
  6. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.647
    John James Preston се вика ,така е кажано во филмовите,а во серијата не се спомнува неговото име. :)
     
    На Madam-A му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Madam-A

    Madam-A Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    8.005
    :^) Сум ги гледала и филмовите ама не сум меморирала изгледа :?: Нема везе.. Фала ;) Баш сакав да знам :D
    А и ептен му стои името 8)
     
  8. kikav

    kikav Популарен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    2.711
    Допаѓања:
    2.034
    НАЈУБАВАТА серија просто ја обожавам иако премногу пати ја имам гледано а овој дел преку 100 пати едноставно се пронајдувам во зборовите од Кери
    http://www.youtube.com/watch?v=CdR-vMnQDsk
     
  9. Rosonerka

    Rosonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2012
    Пораки:
    250
    Допаѓања:
    4.221
    Аххх љубов најголема ми е серијава , стилот , пријателств ото , а и многу нормално сексот и градот како главни преокупации на Кери,Саманта,Шарлот и Миранда ма го обожавам секој детаљ.
    Омилени ми се Кери и Саманта .
    Инаку Кери и нејзиниот Mr.big ми се малку детинеста двојка во смисла за какви глупости се караат , но сепак се гледа дека вистински се сакаат:inlove:
    Се на се безвременска е серијава можам да ја гледам одново и одново(y) Некои муабетчиња и на памет им ги знам хухуу:o8)
    image.jpg
     
  10. BabyStyle

    BabyStyle Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2010
    Пораки:
    470
    Допаѓања:
    8.955
    Последниов месец сите сезони ги изгледав ... сингл девојка како добро ми дојдоа .... :) :clap::rofl: 10906568_850268031702465_5611711902009450250_n.jpg
     
  11. Youlen

    Youlen Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    194
    @BabyStyle каде ги гледаш? Немам ниту една сезона онака епизода за епизода изгледано, скини врзи на Фокс па сакав да ја почнам убаво од почеток дур не дошла колоквиумска :D
     
  12. BabyStyle

    BabyStyle Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2010
    Пораки:
    470
    Допаѓања:
    8.955
    Ги симнувам директно од торент ... еве ти ги сите сезони ... http://kickass.to/sex-and-the-city-the-complete-season-1-6-18disc-pal-dvdr-suki-t1002683.html
     
    На Youlen му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Kaetana

    Kaetana Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2011
    Пораки:
    2.919
    Допаѓања:
    14.562
    Пол:
    Женски
    Дали е до мене, не знам, но секој пат кога ја прегледувам, Кери ми е се подебилна и поинфантилна...

    Може е до мене, не велам не.

    Интересно е како со пишување на колумна во некој третостепен весник чоек може да си приушти сто пара маноло бланик...
    Не знам.

    За филмот не коментирам. Умствено убиство.
     
  14. Ana.brojka

    Ana.brojka Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2012
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    219
    Каде можам да ја гледам/симнам 6та сезона? Ги изгледав сите сезони до 6та на една страна, али неколку епизоди фалат од 6та сезона и не можам нигде да ги најдам, помош?
     
  15. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.671
    Пол:
    Женски
    На thepiratebay и zamunda ги има сите епизоди, можеш да ги симнеш од таму.
     
    На Ana.brojka му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Bzaubzz.xy

    Bzaubzz.xy Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2016
    Пораки:
    825
    Допаѓања:
    594
    Пол:
    Машки
  17. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.671
    Пол:
    Женски
    Го видовте ли тизерот за новото продолжение?


    Јас уште не можам да си поверувам дека планираат да го тераат продолжението без Саманта. Се надевам нема да биде ептен дебакл. Ич не сакам продолженија на вакви култни серии зашто немам надеж дека
    ќе испадне нешто што ќе му парира на оригиналот, ама ќе гледам од љубопитност.
     
    На kristina.k, Kate Rina 93, meggle и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    17.200
    Допаѓања:
    235.318
    Знаеш дека се изнервирав кога прочитав дека ја нема Саманта]:)
    Сексот и градот без Саманта не оди. Али ај ко шо викаш, ми мириса на дебакл.
    Што се случи со Беверли Хилс? Има продолжение?
     
    На Kate Rina 93 и Mishela им се допаѓа ова.
  19. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
    Саманта беше сексот во градот. Тешко без неа ми се чини.
     
    На tirkenbal, Ginger^, Kaetana и 5 други им се допаѓа ова.
  20. meggle

    meggle Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    2.349
    Истото го мислам и јас. Нема смисла серијава без нејзе.