Сексот и градот (Sex and the City)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од ivance5, 23 јануари 2010.

 1. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  Сега за сега, само во кино... ама многу е боље у кино, јас првиот дел го гледав на цеде, вториов у кино, значи нема споредба :clap:
   
 2. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.352
  ^^А кои денови го пуштаат во кино? Во милениум или во рамстор? :*
   
 3. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  За милениум не знам, ас бев у рамстор....
  секој ден го има.. отвори си на гугл кино рамстор ти пишува за термини...
  иначе салата беше фул... прв пат на кино толку народ наеднаш да видам :lol:
   
 4. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  Ах и заборавив да пишам, уште си ја фураат шемата со космополитен :inlove:
  абе и коктелот ради нив го засакав :D :D :D
   
 5. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  3.390
  Допаѓања:
  30.205
  Само што се вратив од кино :) Го изгледав, со моите најдобри 3 другарки, и си мечтаевме и ние така некогаш :inlove: :lol: :rofl:

  Се’ на се’, пак има романтика, љубов и мнооогу бои.
  Ми се допадна, но не којзнае колку.
   
 6. girl23

  girl23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  28
  И јас сакамм да го гледам...очајно...само читкам коментари :worried: ....ке треба да се оди во Скопјето на кино да се гледа.... :lol:
   
 7. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.472
  Јас го гледав вчера, и ми се допадна, си пишав во СДК, ќе си пишам и тука, само едно ме насмеа, имаше коментари од сценаристите и продуцентите пред да го прават вториот дел дека сега е рецесија, економска криза и не знаат како ќе го спроведат тој дел со модата и расипничкиот живот! :D Аха - како? Најгламурозно досега! :lol:

  Уживав, мозокот ми се одмори, излегов насмеана. Не мора секој филм да е длабок, со поента, си требаат женски лимонади бре!

  Ве поздравувам со песната од филмот, ја обожавам! :*

  <object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/_MRYnpQxFeI&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/_MRYnpQxFeI&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>
   
 8. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.270
  Допаѓања:
  5.116
  Ja obozavam taa serija, polna e so realni situacii i problemi. Bas sega ja ima na HBO kanal. Mislam deka ne e preterana zatoa sto toa i se navistina slucuva na Zapad sto se veli. Pred nekoj mesec go gledav i filmot 1 del, slucajno go fativ na TV i super e - konecno Keri i Zverkata se vencaa :rofl: a vtoriot del seuste ne sum go gledala.
  Ma super e serijata
   
 9. ivance5

  ivance5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  166
  Во споредба со првиот, во новиов многу повеќе ми се свиѓаше приказната...Ама во првиот дел , според мене имаше многу помоќни делови, како на пример кога Кери го маваше Биг со цвеќето, Шарлот кога му се развика бранејќи ја Кери...
   
 10. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  Моите омилени сцени од филмот...
  Во пустината и кога ја пеат Ајм а вомен :D
   

  Прикачени фајлови:

 11. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  267
  прееска го гледав, стварно е феноменален 2 дел, повеќе ми се допадна облеката :mm: :nod:
   
 12. sugar.kiki

  sugar.kiki Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  2
  кери дефинитивно и како личност со карактер и како личност со стил...ја обожавам серијата,и првиот дел,сега на ред е вториот......ех кога би имала плакар како на кери.се по последна мода,се средено....да живееш внатре :)
   
  На OzzyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 13. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.123
  Допаѓања:
  38.285
  саманта ми е најјача бе, најопасна е :D :D ја обожавам не се замара со нишо :D преубава серија, преубав филм... :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
   
  На OzzyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 14. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.873
  Допаѓања:
  3.859
  Пол:
  Женски
  Добро е филмчето..Највеќе ја сакам Кери (Сара Џесика Паркер) :)
   
 15. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.467
  Девојки знам дека премиерата беше до 17ти, а знаете ли дали уште игра во рамстор?
   
 16. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.686
  Допаѓања:
  58.570
  Пол:
  Женски
  Мене не ми се допаднаа филмовите, ај првиот можеби , но од вториот немало ни потреба. Незнам некако ми го уништи впечатокот што го имав од сериите, едвај чекав да почнат, а филмот искрено едвај чекав да заврши.
   
  На poison.ivy му/ѝ се допаѓа ова.
 17. butterflyyy

  butterflyyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2010
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  56
  Порано имав гледано епизоди од серијата на ТВ, и имав желба да ги изгледам сите од прва до последна, па дечко ми ми ги најде и ми ги подари сите сезони од серијата, плус првиот дел од играниот филм. Секој ден по 4-5 епизоди гледам и не можам да се одвојам од ДВДто :rofl: Многу е закон серијата, ја обожавам. A Кери дефинитивно ми е идол за облека :) :d:
   

  Прикачени фајлови:

 18. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  Како може филмот да ти го уништио впечатокот за сериите? Ти се свигале сериите, филмот не ти се свигал, и више ни сериите не ти се свигаат? :fubar:
   
 19. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.686
  Допаѓања:
  58.570
  Пол:
  Женски
  Сериите сеуште ми се допаѓаат и си ги гледам често бидејќи ги имам, но филмот не ми се допадна, вториот филм. Немало потреба барем според мене од него бидејќи со првиот се заврши целината, се земаа Кери и Ѕверка и тоа е тоа.
  Но тоа е мое мислење, не реков дека мора да се согласат со мене.
   
 20. GaGa-GirL

  GaGa-GirL Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  4
  Си ги имам епизодите си ги имам и првиот и вториот дел и во слободно време секогаш си ги гледам. Идол - КЕРИ :D . После првиов дел една таква љубов кон чевлите ми се роди што мислам дека веќе немам каде да си ги чувам. Sex And The City Forever :D:D:D