Сексот и градот (Sex and the City)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од ivance5, 23 јануари 2010.

 1. strangewoman

  strangewoman Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  693
  Допаѓања:
  238
  Ти имаш се а јас ништо :D дај прати ми се да се изнауживам ;)
   
 2. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.713
  Допаѓања:
  5.038
  Пол:
  Женски
  ахх таа саманта на што ли ме натера :rofl:
  пред се сакам да кажам серијата просто ја обожавам , не ја гледав редовно но кога и да најдев време внимателно ја следев
  тој ден со дечко ми прв пат имавме анален , при чинот не ме болеше , дури сакав пак :clap: но покасно си видов мака .. :$ го вклучив телевизорот и ете секс сцена со саманта ,простете што ќе бидам дирекна и детално опишувам но се трудам да го доловам моментот ;) имаше анален кучешка во бања , среќен израз на лицето , црн фустан подигнат над половината , со рацете беше потпрена на лабавото ..зад неа стоеше доста згоден елегантен џентлмен ..прекрасно , и ете тоа ме натера си реков може таа можам и јас
  секогаш тоа го чувствувам како мотивација да се натерам себеси со нештото да одам до крај и да знам дека ќе уживам
  ете сум некое време подоцна , анален имаме секој и ден и секој ден навистина ми е преубаво ..од време на време ми текнува на неа , па сега морам некако тоа да го извадам од себе ќе го натерам овој мојов , тоа е одиме на вечера во елитен ресторан и ќе се сексаме во тоалет само да ми помине желбата .. :D
  инаку знам дека сум малку оф топик и вртам секс муабети но нели тоа е и серијата СЕКСОТ И ГРАДОТ
   
 3. skygirl

  skygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  152
  Серијата не ја следев баш редовно. Ама го гледав филмот, добар е.
   
 4. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.969
  серијата ја има пак...на АЛФА ТВ....од 23.00 секој работен ден 8)
   
 5. srculka

  srculka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2010
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  166
  Jас серијата ја гледам на фокс секој ден во 16:50. Сите ми се омилени,но најмногу си ја сакам Саманта едноставно најзабавна е , најоткачена , најлуда.Најубавиот сериски филм ми е :inlove:
   
 6. parisheroinstars

  parisheroinstars Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2010
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  25
  очајно сакам да го имам плакарот на Carrie!
   
 7. puflaa

  puflaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  21
  Сериите ги обожавам, сега по втор пат ќе си ги гледам :rofl:
  Филмот искрено ме разочара, првиот дел така така, ама вториот дел некако вишок им е, барем според мене.

  Омилен лик Саманта дефинитвно !!! А најдобро облечена ми е Кери ... ахх, камо да имам четвртина од плакарот на Кери :$
   
 8. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  150
  Баш си се заебала да ти кажам право :lol: :lol: Серијата е најмалку 10 класи подобра од филмот.
  Филмот,1 дел, а да не зборам за вториот се никакви, цита комерцијала, не е обрнато внимание на приказната туку на аутфитот, за жал :( Чист промашај според мене, посебно ме разочара вториот дел.
   
 9. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.825
  Пол:
  Женски
  Досега ги следев сезониве така-така, кога ќе ги фатев, ама на Алфа сега ги следам редовно, барем досега. Закон се! Најинтересна женска серија :D :D нема што...
   
 10. skygirl

  skygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  152
  Е па не е доцна да ја гледам и целата серија, сега повторно гледам оди на Алфа, а може и да ја симнам.
  Инаку филмот не ме воодушеви многу, очекував да е подобар со оглед како го најавуваа. Изгледа само ептен јак маркетинг имаше.
   
 11. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.969
  сега гледав една епизода....20 беше
  па ми текна да прашам.....колку епизоди има серијава? :^)
   
 12. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.499
  Допаѓања:
  44.723
  6 сезони 94 епизоди. Читајќи ја темава, пак почнав да ја гледам серијава :rofl:
   
 13. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.969
  фала на информација :)
  минатиот пат гледав кога ќе фатам некоја епизода....сега сакам цела да ја гледам....па може и ќе успеам иако терминов ми е лош малце :lol:
   
 14. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  150
  Обавеэно да ја иэгледаш серијата, и верувај ми, кога ќе ја иэгледаш еднаш, ќе ја гледаш и повеќе пати, беэвременска е. И не суди според филмот, не може ни да се спореди со серијата. ;)
   
 15. Himena

  Himena Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  2
  Серијата е врв,секоја сезона е приказна сама за себе,секоја епизода ти дава одредена порака...просто немам зборови колку е одлична серијата и колку само знае да те зарази :D
   
 16. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  92
  сакам и јас да ја гледам....ај ако можеш да ми кажеш на која програма или на интернет ја гледаш?
   
 17. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.825
  Пол:
  Женски
  На Алфа ја дават Чика :) ОД 11 некаде, без 10, некогаш 11 и 15, тоа време :) Навечер се мисли :D :D
   
 18. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  92
  Фала многу се надевам дека ќе ја зачекам некогаш ...
   
 19. macaaaaa

  macaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2010
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  254
  Не е интересно да се гледа на ТВ, само симнување сите сезони и гледање по ред сите епизоди :)
   
 20. Himena

  Himena Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  2
  Можеш да ја гледаш на one-tv.net Уживај! ;)