1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сексот и градот (Sex and the City)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од ivance5, 23 јануари 2010.

  1. strangewoman

    strangewoman Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    367
    А по можност некоја стр за да си го симнеме целиот серијал и на раат да си гледаме по дома ? :)
     
  2. Himena

    Himena Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    2
    thepiratebay.org Тука можеш да ги најдеш сите сезони ;) позз
     
  3. tace73

    tace73 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    563
    Допаѓања:
    1.395
    Пол:
    Женски
    Серијата ми е многу поинтересна од филмовите. И кај нас веќе има многу девојки, жени, кои се над 30 години и кои не можат да си најдат ни дечко, ни партнер... Со таа разлика што во New York (или и на друго место на Запад и во УСА) можеш сам да излезеш во бар и таму да се запознаеш со некој и да си направиш муабет. Овде кај нас ќе те гледаат како паднат од Марс. Има групи на жени и групи на мажи кои повеќе од 10 години по кафичите седат на соседни маси и се меркаат, но недај Боже да се запознаат. Инаку Кери си ја сакам, ама Саманта ми е закон :) Највеќе ме изнасмеа една нејзина реплика (малку безобразна), кога ја прегледуваше гинекологот и кога ја праша: -Do you swallow? -Only when surprized!!!
     
  4. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Не пропуштам ни една епизода , Саманта Џоунс е закон 8)
     
    На red му/ѝ се допаѓа ова.
  5. poison.ivy

    poison.ivy Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    406
    Допаѓања:
    198
    Сексот и градот е класика. Ќе ја убијам братучетка ми, ми ги зела CD-ињата, сега посакав да ги гледам а ги немам :( Проблемите со кои се соочуваа жените во серијата сигурно ни се случиле барем некој и на нас. Баш поради тоа е и толку популарна серијата. Иако се малку претерани ликовите, сепак сигурно постојат такви карактери. Миранда ми е некако најреална.
    А омилена ми е Саманта. Без навреда до обожавателките на Кери, ама јас не можам да ја смислам неа. Не знам зошто. Ама барем убаво се облекува. А штиклитееееееее, ахххххххх..

    Филмовите не мораа да се снимаат, ама ајде, ја разбирам потребата за комерцијала.
     
  6. red

    red Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    130
    Пол:
    Женски
    Сигурно постојат такви личности некаде, а можеби и кај нас. Омилена иначе ми е Саманта, жената си кулира, абе уво не ја боли.Успешна, секси, сам свој газда, живот . . . :D
     

    Прикачени фајлови:

    • zzz.jpg
      zzz.jpg
      Големина на фајлот:
      62 KB
      Прегледи:
      122
    • zzz1.jpg
      zzz1.jpg
      Големина на фајлот:
      103,8 KB
      Прегледи:
      123
  7. Night.Star

    Night.Star Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2010
    Пораки:
    278
    Допаѓања:
    117
    Ги имам изгледано сите сезони, и пак си ја почнав од почеток. Случки и ликови во кои може да се пронајде секој, супер е серијата.
     
  8. Mini.girl

    Mini.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2010
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    12
    Мојата омилена серија...никогаш нема да ми се здосади! Сега пак си ја следам на Алфа. :wasntme:
     
  9. Macufkata

    Macufkata Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2010
    Пораки:
    268
    Допаѓања:
    83

    хаха и јас исто дури и 2 та дела од филмот ги гледав сакам да излезе или нова сезона или 3 дел :P
     
  10. Barbie-mwa

    Barbie-mwa Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    1.237
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    Многу ми се допаѓа серијата. И јас ја следев на алфа ама мислам дека заврши. Женскиве се закон. Не ги боли уво за ништо, си се забавуваат, си го живеат животот. Сега ќе си го симнам и од интернет.
     
  11. broken099

    broken099 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2010
    Пораки:
    566
    Допаѓања:
    434
    [​IMG]
    Најјачи! Ненормална четворка. Филмот е врв, а посебно 2 дел.. Тие фустани, штикли, самиот стил, начин на живеење... Уживанција. :wasntme:
     
    На ma4o4female и OzzyAngel им се допаѓа ова.
  12. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Си ги спуштив сезоните и сега сум стигната до 6 та :) Една од најјаките серии. Е вака треба да се живее, оу јеа! :rock:
    Секс, забава, пиење... 8)
    Барам кандидатка за живеење сличен живот како во серијата. Ми треба некоја како мене. :D
    Саманта рулз. :rock:
     
    На Trendafilka и sonuvacka им се допаѓа ова.
  13. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Серијата - топ! секое женско мора да ја погледне :) искрени разговори, секој би се пронашол некаде. Стилот на облекување го обожавам, а Саманта ми е омилена. Треба многу храброт да живееш таков живот, не го може тоа секој
    Филмот, прв дел - одлично. Неможев да се помирам дека ќе заврши без свадба на Кели и Биг, вака супер. Може да е лигав хепи енд, ама ако :)
    Филмот, втор дел - просечно. Имаше интересно-смешни сцени, посебно Саманта. Ми се свиѓа шо онака акцент беше ставено на другарството ама ми изгледаше многу ефтино, без недостаток на идеи. Плус стари се веќе девојкиве за вакви работи :) Целиот филм ми изгледаше ко долгометрашна реклама за Абу Даби

    Се надевам нема да има никакво продолжение и ќе заврши вака совршено. Доволно е
     
  14. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Да надополнам....
    Сите "Саманта закон, браво, супер им е..."
    А ако некоја што ја знаете имала над 5 сексуални партнери е курва според вас. Ме иритира коа читам такви постови или лично слушам такви размислувања.
    Па претерува, па пиела, па срамота било. И вие не сте ми со сите понекогаш. |(
     
    На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
  15. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    ^ Па види сега, зборуваме за ЛИКОВИ од серија, чисто измислени, направени за забава. И нас ни е интересна Саманта на екран, ама не би го опревдувала тоа во живо, многу јасно. Исто ко што Декстер го обожавам ко лик и го оправдувам (убиец инаку ако не ја пратиш серијата) ама во вистински живот сигурно не би обожавала некој убиец, макар и според некои да е оправдано. Гледаш разлика? Значи ги сакаме ликовите кои се забавни, а не дека го сакаме тоа во реалноста
     
  16. Blanca

    Blanca Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    725
    Допаѓања:
    505
    Многу ја сакам серијава. Си ја имам снимено на цд-а и сега си ја гледам по втор пат. Се сум заборавила, и убаво е да се потсетам на вакви циркузи, се газам од смеење секоја ноќ :rofl:

    Многу се интересни сите 4 девојки. А најинтересни ми се Кери и Мр. Биг. Нивната љубов ме потсетува на мене и дечко ми бидејќи ни беа потребни многу години и многу меѓусебни одмаздувања и измачувања додека да бидеме заедно :$ :inlove:
     
  17. sonuvacka

    sonuvacka Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2010
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    34
    што мислите за идејата Blake Lively да ја глуми Кери во младите години?

    ...ми недостигаат девојкиве и сите вистинити факти кои ги кажуваа за животот и врските
     
  18. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Сара Џесика Паркер ја оживеа Кери Бредшо и така и треба да си остане во спомените, за векови и вечни времиња, амин! :rock:
    Оваа идеја ми е одвратна, што заради самата идеја, Кери во млади години (who the fuck cares), таквите филмови секогаш доживуваат фијаско, еве типичен пример Глуп и поглуп со Џим Кери ( part II = катастрофа), што заради одбранава глумица. |( :puke:
    Какви млади години, каква Блејк, долгометражна краветина...
    Па прво во висина си немаат врска и се некомпатибилни, Кери во секој филм и епизода нагласува дека е tini tiny, и тоа е една од причините поради која обожува чевли, а овој стапов кога ќе се бапне во Лобутин, ќе го помешаш со бандера.
    Огромно НЕ, за оваа бесмислена и непотребна идеја.
    :^)
     
    На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
  19. bittersweet

    bittersweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2010
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    64.623
    Пол:
    Женски


    Книгата беше толку глупава и досадна што баш ме чуди зошто би снимале филм :yawn:
    А ако снимаат дефинитивно ќе биде box office flop :x
    Филмот би бил нешто како mean girls ама 100 пати полош,судејќи според книгата
     
  20. strangewoman

    strangewoman Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    367
    Замена на Сара Џесика Паркер??? Ма цела убавина ќе ја изгуби филмот :| и како што си коментирав на статијата обајвена на Фемина : Секоја замена на оригиналот е само една бледа копија :!:
    Точно дека овие глумици не се тоа што беа и нормално дека Сара Џесика Паркер не е во состојба сега да изиграва тинејџ, ама нека си вадат пари со Блејк на друг филм а не да експериментираат овде |(
     
    На Nikolina35 му/ѝ се допаѓа ова.