Сексот и градот (Sex and the City)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од ivance5, 23 јануари 2010.

 1. strangewoman

  strangewoman Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  693
  Допаѓања:
  238
  А по можност некоја стр за да си го симнеме целиот серијал и на раат да си гледаме по дома ? :)
   
 2. Himena

  Himena Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  2
  thepiratebay.org Тука можеш да ги најдеш сите сезони ;) позз
   
 3. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  470
  Допаѓања:
  1.251
  Пол:
  Женски
  Серијата ми е многу поинтересна од филмовите. И кај нас веќе има многу девојки, жени, кои се над 30 години и кои не можат да си најдат ни дечко, ни партнер... Со таа разлика што во New York (или и на друго место на Запад и во УСА) можеш сам да излезеш во бар и таму да се запознаеш со некој и да си направиш муабет. Овде кај нас ќе те гледаат како паднат од Марс. Има групи на жени и групи на мажи кои повеќе од 10 години по кафичите седат на соседни маси и се меркаат, но недај Боже да се запознаат. Инаку Кери си ја сакам, ама Саманта ми е закон :) Највеќе ме изнасмеа една нејзина реплика (малку безобразна), кога ја прегледуваше гинекологот и кога ја праша: -Do you swallow? -Only when surprized!!!
   
 4. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  628
  Пол:
  Женски
  Не пропуштам ни една епизода , Саманта Џоунс е закон 8)
   
  На red му/ѝ се допаѓа ова.
 5. poison.ivy

  poison.ivy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  406
  Допаѓања:
  198
  Сексот и градот е класика. Ќе ја убијам братучетка ми, ми ги зела CD-ињата, сега посакав да ги гледам а ги немам :( Проблемите со кои се соочуваа жените во серијата сигурно ни се случиле барем некој и на нас. Баш поради тоа е и толку популарна серијата. Иако се малку претерани ликовите, сепак сигурно постојат такви карактери. Миранда ми е некако најреална.
  А омилена ми е Саманта. Без навреда до обожавателките на Кери, ама јас не можам да ја смислам неа. Не знам зошто. Ама барем убаво се облекува. А штиклитееееееее, ахххххххх..

  Филмовите не мораа да се снимаат, ама ајде, ја разбирам потребата за комерцијала.
   
 6. red

  red Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  121
  Пол:
  Женски
  Сигурно постојат такви личности некаде, а можеби и кај нас. Омилена иначе ми е Саманта, жената си кулира, абе уво не ја боли.Успешна, секси, сам свој газда, живот . . . :D
   

  Прикачени фајлови:

  • zzz.jpg
   zzz.jpg
   Големина на фајлот:
   62 KB
   Прегледи:
   119
  • zzz1.jpg
   zzz1.jpg
   Големина на фајлот:
   103,8 KB
   Прегледи:
   120
 7. Night.Star

  Night.Star Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  278
  Допаѓања:
  114
  Ги имам изгледано сите сезони, и пак си ја почнав од почеток. Случки и ликови во кои може да се пронајде секој, супер е серијата.
   
 8. Mini.girl

  Mini.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2010
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  12
  Мојата омилена серија...никогаш нема да ми се здосади! Сега пак си ја следам на Алфа. :wasntme:
   
 9. Macufkata

  Macufkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  268
  Допаѓања:
  83

  хаха и јас исто дури и 2 та дела од филмот ги гледав сакам да излезе или нова сезона или 3 дел :P
   
 10. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  515
  Пол:
  Женски
  Многу ми се допаѓа серијата. И јас ја следев на алфа ама мислам дека заврши. Женскиве се закон. Не ги боли уво за ништо, си се забавуваат, си го живеат животот. Сега ќе си го симнам и од интернет.
   
 11. broken099

  broken099 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2010
  Пораки:
  566
  Допаѓања:
  434
  [​IMG]
  Најјачи! Ненормална четворка. Филмот е врв, а посебно 2 дел.. Тие фустани, штикли, самиот стил, начин на живеење... Уживанција. :wasntme:
   
  На ma4o4female и OzzyAngel им се допаѓа ова.
 12. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.890
  Пол:
  Женски
  Си ги спуштив сезоните и сега сум стигната до 6 та :) Една од најјаките серии. Е вака треба да се живее, оу јеа! :rock:
  Секс, забава, пиење... 8)
  Барам кандидатка за живеење сличен живот како во серијата. Ми треба некоја како мене. :D
  Саманта рулз. :rock:
   
  На Trendafilka и sonuvacka им се допаѓа ова.
 13. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.940
  Допаѓања:
  5.912
  Серијата - топ! секое женско мора да ја погледне :) искрени разговори, секој би се пронашол некаде. Стилот на облекување го обожавам, а Саманта ми е омилена. Треба многу храброт да живееш таков живот, не го може тоа секој
  Филмот, прв дел - одлично. Неможев да се помирам дека ќе заврши без свадба на Кели и Биг, вака супер. Може да е лигав хепи енд, ама ако :)
  Филмот, втор дел - просечно. Имаше интересно-смешни сцени, посебно Саманта. Ми се свиѓа шо онака акцент беше ставено на другарството ама ми изгледаше многу ефтино, без недостаток на идеи. Плус стари се веќе девојкиве за вакви работи :) Целиот филм ми изгледаше ко долгометрашна реклама за Абу Даби

  Се надевам нема да има никакво продолжение и ќе заврши вака совршено. Доволно е
   
 14. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.890
  Пол:
  Женски
  Да надополнам....
  Сите "Саманта закон, браво, супер им е..."
  А ако некоја што ја знаете имала над 5 сексуални партнери е курва според вас. Ме иритира коа читам такви постови или лично слушам такви размислувања.
  Па претерува, па пиела, па срамота било. И вие не сте ми со сите понекогаш. |(
   
  На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
 15. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.940
  Допаѓања:
  5.912
  ^ Па види сега, зборуваме за ЛИКОВИ од серија, чисто измислени, направени за забава. И нас ни е интересна Саманта на екран, ама не би го опревдувала тоа во живо, многу јасно. Исто ко што Декстер го обожавам ко лик и го оправдувам (убиец инаку ако не ја пратиш серијата) ама во вистински живот сигурно не би обожавала некој убиец, макар и според некои да е оправдано. Гледаш разлика? Значи ги сакаме ликовите кои се забавни, а не дека го сакаме тоа во реалноста
   
 16. Blanca

  Blanca Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  725
  Допаѓања:
  495
  Многу ја сакам серијава. Си ја имам снимено на цд-а и сега си ја гледам по втор пат. Се сум заборавила, и убаво е да се потсетам на вакви циркузи, се газам од смеење секоја ноќ :rofl:

  Многу се интересни сите 4 девојки. А најинтересни ми се Кери и Мр. Биг. Нивната љубов ме потсетува на мене и дечко ми бидејќи ни беа потребни многу години и многу меѓусебни одмаздувања и измачувања додека да бидеме заедно :$ :inlove:
   
 17. sonuvacka

  sonuvacka Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2010
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  31
  што мислите за идејата Blake Lively да ја глуми Кери во младите години?

  ...ми недостигаат девојкиве и сите вистинити факти кои ги кажуваа за животот и врските
   
 18. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.472
  Сара Џесика Паркер ја оживеа Кери Бредшо и така и треба да си остане во спомените, за векови и вечни времиња, амин! :rock:
  Оваа идеја ми е одвратна, што заради самата идеја, Кери во млади години (who the fuck cares), таквите филмови секогаш доживуваат фијаско, еве типичен пример Глуп и поглуп со Џим Кери ( part II = катастрофа), што заради одбранава глумица. |( :puke:
  Какви млади години, каква Блејк, долгометражна краветина...
  Па прво во висина си немаат врска и се некомпатибилни, Кери во секој филм и епизода нагласува дека е tini tiny, и тоа е една од причините поради која обожува чевли, а овој стапов кога ќе се бапне во Лобутин, ќе го помешаш со бандера.
  Огромно НЕ, за оваа бесмислена и непотребна идеја.
  :^)
   
  На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
 19. bittersweet

  bittersweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 ноември 2010
  Пораки:
  1.753
  Допаѓања:
  52.130
  Пол:
  Женски


  Книгата беше толку глупава и досадна што баш ме чуди зошто би снимале филм :yawn:
  А ако снимаат дефинитивно ќе биде box office flop :x
  Филмот би бил нешто како mean girls ама 100 пати полош,судејќи според книгата
   
 20. strangewoman

  strangewoman Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  693
  Допаѓања:
  238
  Замена на Сара Џесика Паркер??? Ма цела убавина ќе ја изгуби филмот :| и како што си коментирав на статијата обајвена на Фемина : Секоја замена на оригиналот е само една бледа копија :!:
  Точно дека овие глумици не се тоа што беа и нормално дека Сара Џесика Паркер не е во состојба сега да изиграва тинејџ, ама нека си вадат пари со Блејк на друг филм а не да експериментираат овде |(