Сексот и градот (Sex and the City)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од ivance5, 23 јануари 2010.

 1. poison.ivy

  poison.ivy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  406
  Допаѓања:
  198
  Јас бев против филмовите за Сексот и градот, не ми се допаднаа и не се ни приближно добри како серијата. Филмовите се само една комерцијална лимонада и ништо повеќе. Исто ќе биде и со новиов филм. Форсираат премногу. Ја користат огромната популарност од серијата и сакаат да исцицаат што е можно повеќе пари. А не им текнува дека со тоа прават да им се смачи SATC на сите и да уништат една така добра и класична серија.

  Ама мислам дека ова е само трач, и нема да се реализира. И Блејк мислам дека е доволно паметна да препознае дека ако филмов некогаш би се снимал ќе биде голем фејл.
   
 2. anab

  anab Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 септември 2010
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  53
  можам да речам дека ми е една од омилените.Скоро сите епизоди ги имам гледано :)
   
 3. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.866
  Се приклучувам кон идејата. Не значи дека би воделе нимфомански живот, туку живот по наши правила. Ајм ин. 8)
   
  На Lacrimosa му/ѝ се допаѓа ова.
 4. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.459
  Очајно ми недостасува серијава :( :( :(
  Што убаво кога ја даваа на Алфа до пред некое време знам ја даваа и на МТВ ама тогаш не ја гледав малечко бев :D
  Туку и јас сум за живеење ваков живот барем на 1 година :) Кој знае може еден ден ќе ми се оствари желбата .... :)
  Како и да е подобра женска серија здравје .... :!:
   
 5. afroditaa

  afroditaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2011
  Пораки:
  356
  Допаѓања:
  97
  шO кажи секој збор на изуст го знам,ја обозавам ама ја обозавам бреееее интересни разговори по нешто патем ке научиш,башка нев јорокот е мој омилен град,значи не можи сам да ја гледаш а да не те насмее восхити ,кери да не те потикне да пишуваш,шарлот да не те напрае по оптимистички да ги гледаш работите и миранда секако реалистот :inlove:
   
 6. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  3.394
  Допаѓања:
  53.433
  Срцето ме заболе кога морав да ја избришам од стариот компјутер, кој отиде кај сестра ми. Ме мрзеше да ги префрлам сите сезони една по една, а кај се остава бесно мало дете со Секс енд д сити - 6 сезони + 2 филма - на компјутер да чепка ?? ;(

  Втора омилена серија, никогаш досадна. Двапати изгледана на компјутер, којзнае колку пати на телевизија. Ех, да и ги имав пола од алиштата ќе бев најсреќна. Заради серијава го засакав Њу Јорк, а најинтересно ми е кога одеа на појадок. Приметете ги дека никогаш во сите сезони, ама буквално ниеднаш не јадат, туку само буричкаат низ храната, демек јадат. :D

  Филмовите не се нешто УАУ, ама не се ни толку катастрофални како што ги кажуваат сите.
   
 7. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  3.766
  Допаѓања:
  25.906
  Пол:
  Женски
  ја даваат на Б92 секој ден во 21 часот :)
   
 8. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.602
  Допаѓања:
  86.833
  Пол:
  Женски
  Вистина?!?
  О, јас поима немам ни дали ја фаќам ухуу. Ќе си проверам дома.
  Фали ти Нена :*
   
 9. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  3.766
  Допаѓања:
  25.906
  Пол:
  Женски
  Ако си на Cabletel ја имаш!!

  Еве каде можеш да видиш на кој канал е да не ја бараш по канали цела вечност

  http://www.cabletel.com.mk/televizija.p ... sta_skopje
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 10. goddess.Of.chaos

  goddess.Of.chaos Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  1.022
  Допаѓања:
  832
  На Б92 ја даваат, на рекламата пишуваше секој работен ден од 20 и 15, ама вчера Два и пол мажи беше тоа време. :/ Ги имам сите сезони и двата филма, кога и да ги гледам не ми се досадни, особено пред излегување си пуштам дури се спремам, креваат расположение. :D

  Иначе, Саманта -41 маж и 1 жена, Кери 18 мажи, Шарлот 18 и Миранда 17. :rofl:
   
 11. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.602
  Допаѓања:
  86.833
  Пол:
  Женски
  На тие сум Нена. Ќе побарам фала ти мнооогу :) јас дури и ги немам изгледано убаво сите епизоди, пошто кога ја даваа иди ми-дојди ми на факултет и сите сериски ги пропуштав.
   
 12. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  3.766
  Допаѓања:
  25.906
  Пол:
  Женски
  Јас сум во преговори за да ја купам цела серија на ДВД. А бре бива ли еден ден без Саманта !!! ја обожавам со смислата за хумор!!

  http://www.youtube.com/watch?v=YPYibCw_Y1E
  http://www.youtube.com/watch?v=F-5cOaIXct8

  Редактирано од модератор: Не постирајте две мислења едно по друго, користете го копчето редактирај.
   
 13. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.866
  Јас ги имам симнато сите сезони од Замунда. И верувале или не, не сум ги гледала човечки. :lol:
  Да ти ги шитнам Нена за без пари сакаш? :wasntme:
   
 14. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  3.766
  Допаѓања:
  25.906
  Пол:
  Женски
  И јас имам 2 3 сезони симнато и сите ми се снимени на ВХС ама сакам да си ги имам едно оригинално сетче дома еве вакво

  http://www.amazon.com/gp/customer-media ... images_all
   
 15. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  2.957
  Допаѓања:
  84.035
  ATLAS TV .... четврта по ред епизода гледам :) , незнам дали даваат секоја вечер, но вечерва ми помина супер
   
 16. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.544
  Допаѓања:
  3.078
  Пол:
  Женски
  Од вечерва ги стартувам сите 6 сезони па и филмовите по незнам кој пат

  Оп еве почнува season 1
  :hai:
   
 17. Chocoholic

  Chocoholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  747
  Допаѓања:
  985
  Ги обожавам девојкиве ... Њу Јорк, парчињата облека, начинот на живот...уживам додека ја гледам серијава. Незнам веќе ни сама колку пати ја имам изгледано , на секоја телевизија штом ја фатам одново и одново ја гледам. Ги имам гледано и двата филмови...првиот дел веќе на памет го знам :lol: . Нешто многу се опседнав со SATC во последно време, но како што кажав, уживам да ги гледам...ептен ми се забавни и откачени
   
 18. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.745
  Допаѓања:
  22.377
  Пол:
  Женски
  Gi imam gledano site epizodi, i dvata filma, koi ne mi se ni za sporedba so serijata. Nezz jas ja imav i porano gledano ni pred 2 godini si ja simanv cela i si ja gledav, prezabavna i smesna i cudno poucna mi bese vo vrska so seksot. Me opusti totalno i svativ deka treba da se gleda kako na zabava.
  Togas imav 18 i seuste ne bev opustena vo taa smisla. PRE JAKA. Mene mi e number 3 :inlove:
   
 19. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.463
  Не сфаќам зошто коментирате за филмовите.
  Има посебни теми за филмовите, ова е како што можам да видам за серијата. :^)

  Од неа сум ги гледала неколку пати до сега сите епизоди од сите сезони. Сега и со француска синхронизација ќе ги гледам.

  Ликот на Миранда ми е антипатичен. Единствено тој. Од секогаш ми бил. Уф.
  Омилен? Немам.
  Секоја носи со себе нешто. Кога ќе размислам добро, стварно не можам да се определам за лик кој навистина ми е фаворит.

  Омилен цитат, дефинитивно:
  You men have no idea what we're dealing with down there. Teeth placement and jaw stress and suction and gag reflex and all the while bobbing up and down, moaning and trying to breathe through our noses. Easy? Honey, they don't call it a job for nothing.
  Особено последната реченица.
   
 20. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.940
  Допаѓања:
  5.913
  Зашто се поврзани. И зашто филмовите се продолжеток на серијата па неизбежно е да ги спомнуваме едни без други. И зашто е истата праиказна, и зашто се исти ликовите....и зашто преставува една целина

  Јас летово повторно решив да ја гледам, во недостакок на серии :) по 5-6 пати веќе...