1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сексот и градот (Sex and the City)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од ivance5, 23 јануари 2010.

  1. poison.ivy

    poison.ivy Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    406
    Допаѓања:
    198
    Јас бев против филмовите за Сексот и градот, не ми се допаднаа и не се ни приближно добри како серијата. Филмовите се само една комерцијална лимонада и ништо повеќе. Исто ќе биде и со новиов филм. Форсираат премногу. Ја користат огромната популарност од серијата и сакаат да исцицаат што е можно повеќе пари. А не им текнува дека со тоа прават да им се смачи SATC на сите и да уништат една така добра и класична серија.

    Ама мислам дека ова е само трач, и нема да се реализира. И Блејк мислам дека е доволно паметна да препознае дека ако филмов некогаш би се снимал ќе биде голем фејл.
     
  2. anab

    anab Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 септември 2010
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    55
    можам да речам дека ми е една од омилените.Скоро сите епизоди ги имам гледано :)
     
  3. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Се приклучувам кон идејата. Не значи дека би воделе нимфомански живот, туку живот по наши правила. Ајм ин. 8)
     
    На Lacrimosa му/ѝ се допаѓа ова.
  4. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Очајно ми недостасува серијава :( :( :(
    Што убаво кога ја даваа на Алфа до пред некое време знам ја даваа и на МТВ ама тогаш не ја гледав малечко бев :D
    Туку и јас сум за живеење ваков живот барем на 1 година :) Кој знае може еден ден ќе ми се оствари желбата .... :)
    Како и да е подобра женска серија здравје .... :!:
     
  5. afroditaa

    afroditaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2011
    Пораки:
    356
    Допаѓања:
    98
    шO кажи секој збор на изуст го знам,ја обозавам ама ја обозавам бреееее интересни разговори по нешто патем ке научиш,башка нев јорокот е мој омилен град,значи не можи сам да ја гледаш а да не те насмее восхити ,кери да не те потикне да пишуваш,шарлот да не те напрае по оптимистички да ги гледаш работите и миранда секако реалистот :inlove:
     
  6. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.970
    Срцето ме заболе кога морав да ја избришам од стариот компјутер, кој отиде кај сестра ми. Ме мрзеше да ги префрлам сите сезони една по една, а кај се остава бесно мало дете со Секс енд д сити - 6 сезони + 2 филма - на компјутер да чепка ?? ;(

    Втора омилена серија, никогаш досадна. Двапати изгледана на компјутер, којзнае колку пати на телевизија. Ех, да и ги имав пола од алиштата ќе бев најсреќна. Заради серијава го засакав Њу Јорк, а најинтересно ми е кога одеа на појадок. Приметете ги дека никогаш во сите сезони, ама буквално ниеднаш не јадат, туку само буричкаат низ храната, демек јадат. :D

    Филмовите не се нешто УАУ, ама не се ни толку катастрофални како што ги кажуваат сите.
     
  7. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.275
    Допаѓања:
    101.199
    Пол:
    Женски
    ја даваат на Б92 секој ден во 21 часот :)
     
  8. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Вистина?!?
    О, јас поима немам ни дали ја фаќам ухуу. Ќе си проверам дома.
    Фали ти Нена :*
     
  9. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.275
    Допаѓања:
    101.199
    Пол:
    Женски
    Ако си на Cabletel ја имаш!!

    Еве каде можеш да видиш на кој канал е да не ја бараш по канали цела вечност

    http://www.cabletel.com.mk/televizija.p ... sta_skopje
     
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
  10. goddess.Of.chaos

    goddess.Of.chaos Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.059
    Допаѓања:
    1.029
    На Б92 ја даваат, на рекламата пишуваше секој работен ден од 20 и 15, ама вчера Два и пол мажи беше тоа време. :/ Ги имам сите сезони и двата филма, кога и да ги гледам не ми се досадни, особено пред излегување си пуштам дури се спремам, креваат расположение. :D

    Иначе, Саманта -41 маж и 1 жена, Кери 18 мажи, Шарлот 18 и Миранда 17. :rofl:
     
  11. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    На тие сум Нена. Ќе побарам фала ти мнооогу :) јас дури и ги немам изгледано убаво сите епизоди, пошто кога ја даваа иди ми-дојди ми на факултет и сите сериски ги пропуштав.
     
  12. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.275
    Допаѓања:
    101.199
    Пол:
    Женски
    Јас сум во преговори за да ја купам цела серија на ДВД. А бре бива ли еден ден без Саманта !!! ја обожавам со смислата за хумор!!

    http://www.youtube.com/watch?v=YPYibCw_Y1E
    http://www.youtube.com/watch?v=F-5cOaIXct8

    Редактирано од модератор: Не постирајте две мислења едно по друго, користете го копчето редактирај.
     
  13. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Јас ги имам симнато сите сезони од Замунда. И верувале или не, не сум ги гледала човечки. :lol:
    Да ти ги шитнам Нена за без пари сакаш? :wasntme:
     
  14. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.275
    Допаѓања:
    101.199
    Пол:
    Женски
    И јас имам 2 3 сезони симнато и сите ми се снимени на ВХС ама сакам да си ги имам едно оригинално сетче дома еве вакво

    http://www.amazon.com/gp/customer-media ... images_all
     
  15. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    ATLAS TV .... четврта по ред епизода гледам :) , незнам дали даваат секоја вечер, но вечерва ми помина супер
     
  16. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.983
    Допаѓања:
    4.838
    Пол:
    Женски
    Од вечерва ги стартувам сите 6 сезони па и филмовите по незнам кој пат

    Оп еве почнува season 1
    :hai:
     
  17. Chocoholic

    Chocoholic Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2011
    Пораки:
    747
    Допаѓања:
    987
    Ги обожавам девојкиве ... Њу Јорк, парчињата облека, начинот на живот...уживам додека ја гледам серијава. Незнам веќе ни сама колку пати ја имам изгледано , на секоја телевизија штом ја фатам одново и одново ја гледам. Ги имам гледано и двата филмови...првиот дел веќе на памет го знам :lol: . Нешто многу се опседнав со SATC во последно време, но како што кажав, уживам да ги гледам...ептен ми се забавни и откачени
     
  18. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    Gi imam gledano site epizodi, i dvata filma, koi ne mi se ni za sporedba so serijata. Nezz jas ja imav i porano gledano ni pred 2 godini si ja simanv cela i si ja gledav, prezabavna i smesna i cudno poucna mi bese vo vrska so seksot. Me opusti totalno i svativ deka treba da se gleda kako na zabava.
    Togas imav 18 i seuste ne bev opustena vo taa smisla. PRE JAKA. Mene mi e number 3 :inlove:
     
  19. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Не сфаќам зошто коментирате за филмовите.
    Има посебни теми за филмовите, ова е како што можам да видам за серијата. :^)

    Од неа сум ги гледала неколку пати до сега сите епизоди од сите сезони. Сега и со француска синхронизација ќе ги гледам.

    Ликот на Миранда ми е антипатичен. Единствено тој. Од секогаш ми бил. Уф.
    Омилен? Немам.
    Секоја носи со себе нешто. Кога ќе размислам добро, стварно не можам да се определам за лик кој навистина ми е фаворит.

    Омилен цитат, дефинитивно:
    You men have no idea what we're dealing with down there. Teeth placement and jaw stress and suction and gag reflex and all the while bobbing up and down, moaning and trying to breathe through our noses. Easy? Honey, they don't call it a job for nothing.
    Особено последната реченица.
     
  20. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Зашто се поврзани. И зашто филмовите се продолжеток на серијата па неизбежно е да ги спомнуваме едни без други. И зашто е истата праиказна, и зашто се исти ликовите....и зашто преставува една целина

    Јас летово повторно решив да ја гледам, во недостакок на серии :) по 5-6 пати веќе...