Сексот и градот (Sex and the City)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од ivance5, 23 јануари 2010.

 1. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.016
  Серијата е многу добра. На крај се сведе на една работа:
  колку и да жените изгледаат кучки вакви или онакви, секогаш трагаат само по вистинската љубов.
  Приказната на Кери и Ѕверката (а истото важи и за другите ама оваа ми беше најубавата) докажа уште еднаш дека само ВИСТИНСКАТА ЉУБОВ ОПСТОЈУВА НА СИТЕ ВЕТРИШТА И ИСКУШЕНИЈА.
  СЕ се може ако се САКА каде и да си со кого и да си и што и да правиш само верувај во себе и оној до тебе.
   
  На Meggy му/ѝ се допаѓа ова.
 2. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.459
  Кај има некаде да ги гледам онлајн ? Ама не да ми сецка на секои 5 минути ]:) по могучност со превод ;)
   
 3. anuskaNESTLE

  anuskaNESTLE Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.979
  Допаѓања:
  7.096
  3 пати ја имам гледано серијата, значи најубава ми е, обожавам да се давам во неа... :D
  Приказната ми е интересна, секоја една од нив беше интересна на свој начин, и си имаше своја посебна приказна и настани кои секогаш биле забавни, понекогаш и тажни, а понекогаш дури и премногу жешки ( нормално мислам на Саманта Џонс, која најубаво од сите ми глумеше и најзабавна ми беше, иако малку претерале во нејзиниот живот, но пак, прекрасна беше)

  И двата дела од филмовите ги изгледав, првиот многу повеќе ми се свиѓаше, но сепак, сериите за ништо на светот не би ги заменила, мене ете, многу ми се свиѓаат. ;)
   
  На kolovoz му/ѝ се допаѓа ова.
 4. priti

  priti Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  83
  Уфф.. колку глупа серија ми е ова |( !
   
 5. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  7.228
 6. Bunny2

  Bunny2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2010
  Пораки:
  999
  Допаѓања:
  806
  Серијава ја обожавам иако никогаш не успеав да ја гледам од почеток.Сега ја гледам на Atlas tv,ја фаќам на кабелска и пак почнав да ја гледам од средина негде.Како и да е дејствието од прилика го знам.Многу е добро самото тоа што Њујорк е голем град во кој сите си ја бркаат својата работа,никој не ти се замара дали си курва или поштена.
  Од филмов можат многу девојки да извлечат поука за некоја љубовна мака што си ја имаат :)
  Сакав Кери со Ејдан да си остане :(
   
 7. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  3.766
  Допаѓања:
  25.906
  Пол:
  Женски
  Од 6 ти септември на Фокс Лајф ќе ја даваат :)))
   
 8. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.745
  Допаѓања:
  22.377
  Пол:
  Женски
  Да ама со други глумици. потапа одлука амин.
   
 9. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.547
  Интересна е серијата,типична женска.
  Не сум ја гледала порано иако доста имам слушано за неа.Сега за прв пат ја гледам на Фокс Лајф и ми се допаѓа.
  Омилен лик - Па никој посебно...или добро можеби Кери и некако убаво ми глуми Сара Џесика Паркер,толку лежерно и природно што помислувам дека гледам риајлити шоу.
  Неомилен лик - Дефинитивно Миранда и Саманта.Саманта ми е толку грозна во фацата а и мразам такви авантуристки и да не го кажувам сега зборот жени.
  Мислам дека уствари Кери и ја прави серијата тоа што е.Некако нејзините случки,проблеми,испади,цитатите кои ги поврзува со случките се интересниот дел но облеката што ја носи не ми се допаѓа.
   
 10. princess11ska

  princess11ska Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  64
  Ме фасцинира Миранда!
   
 11. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  3.793
  Допаѓања:
  22.174
  Јас еднаш фатив дел од епизода каде таа плава девојка го остава дечкото пред психијатар бидејки му бил мал пенисот


  и така со брзината на светлината го сменив каналот а потоа го избришав истиот .  That devil stuff should not be seen :fubar:
   
  На JoxyTheFreak му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Squirrel

  Squirrel Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2011
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  413
  КЕРИ БРЕДШО ми е омилена. Писателката во неа посебно. Ми се допаѓа што пробува со разговор да ги реши проблемите и успева. А за љубовта со Ѕверката..... без коментар ме оставаат.
  А пак Саманта е приказна за себе,ја боли неа долната за се. едноставно не се замара.

  на фокс ја гледам моментално,пошто кога беше хит серијава јас малечка бев, па сега ја гледам премиерно :)
  Случките од серијата и слободата на народот,кај нас дури сега почнуваат да се доживуваат... Немаме ние таква слобода како Њуопчани.


  Меѓу нас е толку ГОТОВО, што треба да измислиме нов збор за готово.
   
 13. anuskaNESTLE

  anuskaNESTLE Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.979
  Допаѓања:
  7.096
  Па ти си ја видел баш Саманта :lol: :rofl:
  Секако дека не е само секс, како шо е случајот кај Саманта.
  Не си дочекал другите да ги запознаиш.
  Серијата е мн добра.
   
 14. firequeenn

  firequeenn Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.176
  Допаѓања:
  1.825
  Колку сезони има серијава ?? Сакав да ја симнувам една по една :)
   
 15. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  4.899
  Допаѓања:
  37.927
  Пол:
  Женски
  ^6 сезони се
   
 16. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.547
  Само едно ме интересира,нели можат поубави машки да најдат за серијата.Некако сите ми се кој од кој,а тој Ѕверката ама баш ич не ми се свиѓа.
  А Саманта ми е тешка к*рва,разбирам дека е само лик но не можам да ја разберам,така со секој само поради секс :) .
  Омилени ми се Кери и Шарлот.
   
 17. Heidi

  Heidi Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2010
  Пораки:
  132
  Допаѓања:
  99
  Премногу ја сакам серијава. Ги имам сите епизоди на ЦД и ги имам изгледано, а пак кога ќе фатам на фокс лајф ми е интересна и пак гледам.

  Мислам дека кај нас жените не можат баш да се пронајдат во ликовиве, барем јас не се пронаоѓам, ние не функционираме така. Излези со дечко една вечер и одма во кревет. И сите се такви не само Саманта, само што другите зборат дека бараат љубов. Како Шарлот на пример, легнуваше со секој во првите сезони па после ја прашува Саманта како можела така...

  Нешто што многу ми се допаѓа е нивното пријателство, одлично функционираат и секогаш имаат време сите да се соберат.

  Можеби сум една од ретките ама не го сакав Биг за Кери. Милион пати ја повреди, уште од почетокот не се однесуваше добро со неа, па во филмот и ја остави пред свадба. Само страдаше заради него...Јас би бегала 1000000 км подалеку од таква особа.
   
 18. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.499
  Допаѓања:
  44.723
  Последната епизода ја даваат на фокс лајф. Си пуштив некоја солзичка. Секој пат да ја гледам и пак ми е интересна. :)
   
  На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
 19. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.724
  Допаѓања:
  5.140
  Ми се допадна последната епизода, и се така убаво заврши, што им требале филмовите после...
  Инаку мене не ми се допаѓаше улогата на Кери. На почеток ми беше интересна, мила, ама ептен почна после да се лигави. Чевлите па чевлите, леле... :puke:
  А најлигаво беше кога русинот и читаше поезија, и кога таа почна да чита во списанието за тој фустанот, и кога рече дека за неа тоа било вистинска поезија :puke:
  Покрај тоа, општо улогата и беше наивна и простичка, а и глумицава на моменти како премногу да се трудеше. Другиве три ми беа многу поинтересни.
  И што ќе беше маж асолен да не можеш да видиш ]:) Само овој Д Биг беше згоден, и за Смит на Саманта нема потреба да коментирам ^_^ Сите други кој од кој :D
   
  На Hurrem-Aleksandra му/ѝ се допаѓа ова.
 20. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.009
  Пол:
  Женски
  Серијава ми е омилена,ни сама незнам колку пати ги имам изгледано сите сезони и филмовите 1,2.Филм кој нема шанси да не те насмее во баш секоја епизода,интересна содржина,преубави чевли и гардероба :lol: предобар е!Саманта ми е крај,ја обожавам луда е скроз без влакна на јазик..е сега тоа што си е малку преслободна....ај донт лајк ит,али сепак глумицата си глуми феноменално.
  Кери ми е ок,Миранда така така ама омилена ми е Шарлот.Мила ми е,секогаш организирана,културна некогаш и претерува али ок е.Ѕверката како ми е одбран за филмов топ,како си глуми човекот алал да му е,му стои улогата ептен.
  Дефинитивно мај фејворит ми е серијава :)