1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сексот и градот (Sex and the City)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од ivance5, 23 јануари 2010.

  1. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    Серијата е многу добра. На крај се сведе на една работа:
    колку и да жените изгледаат кучки вакви или онакви, секогаш трагаат само по вистинската љубов.
    Приказната на Кери и Ѕверката (а истото важи и за другите ама оваа ми беше најубавата) докажа уште еднаш дека само ВИСТИНСКАТА ЉУБОВ ОПСТОЈУВА НА СИТЕ ВЕТРИШТА И ИСКУШЕНИЈА.
    СЕ се може ако се САКА каде и да си со кого и да си и што и да правиш само верувај во себе и оној до тебе.
     
    На Meggy му/ѝ се допаѓа ова.
  2. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Кај има некаде да ги гледам онлајн ? Ама не да ми сецка на секои 5 минути ]:) по могучност со превод ;)
     
  3. anuskaNESTLE

    anuskaNESTLE Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.979
    Допаѓања:
    7.104
    3 пати ја имам гледано серијата, значи најубава ми е, обожавам да се давам во неа... :D
    Приказната ми е интересна, секоја една од нив беше интересна на свој начин, и си имаше своја посебна приказна и настани кои секогаш биле забавни, понекогаш и тажни, а понекогаш дури и премногу жешки ( нормално мислам на Саманта Џонс, која најубаво од сите ми глумеше и најзабавна ми беше, иако малку претерале во нејзиниот живот, но пак, прекрасна беше)

    И двата дела од филмовите ги изгледав, првиот многу повеќе ми се свиѓаше, но сепак, сериите за ништо на светот не би ги заменила, мене ете, многу ми се свиѓаат. ;)
     
    На kolovoz му/ѝ се допаѓа ова.
  4. priti

    priti Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    83
    Уфф.. колку глупа серија ми е ова |( !
     
  5. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
  6. Bunny2

    Bunny2 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 декември 2010
    Пораки:
    1.301
    Допаѓања:
    1.639
    Серијава ја обожавам иако никогаш не успеав да ја гледам од почеток.Сега ја гледам на Atlas tv,ја фаќам на кабелска и пак почнав да ја гледам од средина негде.Како и да е дејствието од прилика го знам.Многу е добро самото тоа што Њујорк е голем град во кој сите си ја бркаат својата работа,никој не ти се замара дали си курва или поштена.
    Од филмов можат многу девојки да извлечат поука за некоја љубовна мака што си ја имаат :)
    Сакав Кери со Ејдан да си остане :(
     
  7. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.326
    Допаѓања:
    101.567
    Пол:
    Женски
    Од 6 ти септември на Фокс Лајф ќе ја даваат :)))
     
  8. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Да ама со други глумици. потапа одлука амин.
     
  9. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Интересна е серијата,типична женска.
    Не сум ја гледала порано иако доста имам слушано за неа.Сега за прв пат ја гледам на Фокс Лајф и ми се допаѓа.
    Омилен лик - Па никој посебно...или добро можеби Кери и некако убаво ми глуми Сара Џесика Паркер,толку лежерно и природно што помислувам дека гледам риајлити шоу.
    Неомилен лик - Дефинитивно Миранда и Саманта.Саманта ми е толку грозна во фацата а и мразам такви авантуристки и да не го кажувам сега зборот жени.
    Мислам дека уствари Кери и ја прави серијата тоа што е.Некако нејзините случки,проблеми,испади,цитатите кои ги поврзува со случките се интересниот дел но облеката што ја носи не ми се допаѓа.
     
  10. princess11ska

    princess11ska Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    64
    Ме фасцинира Миранда!
     
  11. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Јас еднаш фатив дел од епизода каде таа плава девојка го остава дечкото пред психијатар бидејки му бил мал пенисот


    и така со брзината на светлината го сменив каналот а потоа го избришав истиот .



    That devil stuff should not be seen :fubar:
     
    На JoxyTheFreak му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Squirrel

    Squirrel Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2011
    Пораки:
    363
    Допаѓања:
    433
    КЕРИ БРЕДШО ми е омилена. Писателката во неа посебно. Ми се допаѓа што пробува со разговор да ги реши проблемите и успева. А за љубовта со Ѕверката..... без коментар ме оставаат.
    А пак Саманта е приказна за себе,ја боли неа долната за се. едноставно не се замара.

    на фокс ја гледам моментално,пошто кога беше хит серијава јас малечка бев, па сега ја гледам премиерно :)
    Случките од серијата и слободата на народот,кај нас дури сега почнуваат да се доживуваат... Немаме ние таква слобода како Њуопчани.


    Меѓу нас е толку ГОТОВО, што треба да измислиме нов збор за готово.
     
  13. anuskaNESTLE

    anuskaNESTLE Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.979
    Допаѓања:
    7.104
    Па ти си ја видел баш Саманта :lol: :rofl:
    Секако дека не е само секс, како шо е случајот кај Саманта.
    Не си дочекал другите да ги запознаиш.
    Серијата е мн добра.
     
  14. firequeenn

    firequeenn Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    2.020
    Допаѓања:
    5.943
    Колку сезони има серијава ?? Сакав да ја симнувам една по една :)
     
  15. TeddyGrey

    TeddyGrey Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    8.061
    Допаѓања:
    72.333
    Пол:
    Женски
    ^6 сезони се
     
  16. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Само едно ме интересира,нели можат поубави машки да најдат за серијата.Некако сите ми се кој од кој,а тој Ѕверката ама баш ич не ми се свиѓа.
    А Саманта ми е тешка к*рва,разбирам дека е само лик но не можам да ја разберам,така со секој само поради секс :) .
    Омилени ми се Кери и Шарлот.
     
  17. Heidi

    Heidi Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2010
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    168
    Премногу ја сакам серијава. Ги имам сите епизоди на ЦД и ги имам изгледано, а пак кога ќе фатам на фокс лајф ми е интересна и пак гледам.

    Мислам дека кај нас жените не можат баш да се пронајдат во ликовиве, барем јас не се пронаоѓам, ние не функционираме така. Излези со дечко една вечер и одма во кревет. И сите се такви не само Саманта, само што другите зборат дека бараат љубов. Како Шарлот на пример, легнуваше со секој во првите сезони па после ја прашува Саманта како можела така...

    Нешто што многу ми се допаѓа е нивното пријателство, одлично функционираат и секогаш имаат време сите да се соберат.

    Можеби сум една од ретките ама не го сакав Биг за Кери. Милион пати ја повреди, уште од почетокот не се однесуваше добро со неа, па во филмот и ја остави пред свадба. Само страдаше заради него...Јас би бегала 1000000 км подалеку од таква особа.
     
  18. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.805
    Допаѓања:
    65.525
    Пол:
    Женски
    Последната епизода ја даваат на фокс лајф. Си пуштив некоја солзичка. Секој пат да ја гледам и пак ми е интересна. :)
     
    На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
  19. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Ми се допадна последната епизода, и се така убаво заврши, што им требале филмовите после...
    Инаку мене не ми се допаѓаше улогата на Кери. На почеток ми беше интересна, мила, ама ептен почна после да се лигави. Чевлите па чевлите, леле... :puke:
    А најлигаво беше кога русинот и читаше поезија, и кога таа почна да чита во списанието за тој фустанот, и кога рече дека за неа тоа било вистинска поезија :puke:
    Покрај тоа, општо улогата и беше наивна и простичка, а и глумицава на моменти како премногу да се трудеше. Другиве три ми беа многу поинтересни.
    И што ќе беше маж асолен да не можеш да видиш ]:) Само овој Д Биг беше згоден, и за Смит на Саманта нема потреба да коментирам ^_^ Сите други кој од кој :D
     
    На Hurrem-Aleksandra му/ѝ се допаѓа ова.
  20. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Серијава ми е омилена,ни сама незнам колку пати ги имам изгледано сите сезони и филмовите 1,2.Филм кој нема шанси да не те насмее во баш секоја епизода,интересна содржина,преубави чевли и гардероба :lol: предобар е!Саманта ми е крај,ја обожавам луда е скроз без влакна на јазик..е сега тоа што си е малку преслободна....ај донт лајк ит,али сепак глумицата си глуми феноменално.
    Кери ми е ок,Миранда така така ама омилена ми е Шарлот.Мила ми е,секогаш организирана,културна некогаш и претерува али ок е.Ѕверката како ми е одбран за филмов топ,како си глуми човекот алал да му е,му стои улогата ептен.
    Дефинитивно мај фејворит ми е серијава :)