1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сексот и градот (Sex and the City)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од ivance5, 23 јануари 2010.

  1. SuperGirl24

    SuperGirl24 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    2.431
    Допаѓања:
    47.630
    Пол:
    Женски
    Најомилена серија! Ја имам изгледано безброј пати и секогаш одново и одново ми е интересна ко да ја гледам прв пат.Ги сакам сите ликови бидејки секој на свој начин ми е посебен.Кери си е Кери совршена во секој поглед мил лик кој е во потрага по љубов и после сите подеми и падови со Биг не престана да го сака и да верува во вистинска љубов.Саманта убедливо најсмешна и најинтересна со нејзините реплики,нешто што најмногу ме фасцинира кај нејзе е слободата што ја има да прави што сака без притоа да се замара кој што мисли за нејзе.Секогаш гордо исправена,скоцкана спремна за нови походи,како на деловно така и на љубовно поле.Миранда ми е интересна бидејки секогаш има некој саркастичен коментар во врска со љубовта и врските и колку и да делува на почеток како лик на кој му е битна само кариерата на крај со Стив и Брејди ми се едно совршено семејство.и за крај Шарлот ми е пример за тоа дека колку пати и да паднеш и да бидеш со погрешен човек и да мислиш дека нема никогаш да ја најдеш среката со некого,кога најмалце очекуваш ке се појав вистинскиот за тебе ,што нема да одговара на ниту еден твој критериум а сепак ке биде подобар од сите предходни.
    Преубава серија во која многу се пронаогам поготово у репликите на Кери за љубовта и врските.
     
    На ThePrincipessa и Lacrimosa им се допаѓа ова.
  2. pretty.little.liar

    pretty.little.liar Активен член

    Се зачлени на:
    18 јули 2012
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    3
    како завршува серијата?? :angel:
     
  3. Hurrem-Aleksandra

    Hurrem-Aleksandra Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 март 2012
    Пораки:
    640
    Допаѓања:
    413
    Најомилен лик ми е Саманта затоа што е курвиче, знае дека е курвиче и не се срами да го каже тоа на цел глас. Она без проблем може да се дере на цел глас ако сака "I'm horny...“ или некоја слична работа која и доликува на неа :D Ама истотака е многу добра пријателка. Иако не се согласува секогаш со нивните мислења ама секогаш ги подржува и теши своите пријателки кога ќе затреба и понекогаш стварно знае да насмее човек до солзи :lol: Понеомилени ликови ми се Миранда која се однесува како фригидна и ладна кучка и се нешто и фали на неа или пак Шарлот која е курвиче ама не го признава тоа и се прави некоја очајна домаќинка од предградието демек јас сум добра, мила, лесна за сакање а уствари се е*е со кого стигне за да си го најде совршениот принц од бајките :puke:
    Најомразен лик ми е Кери Бредшоу[​IMG]
    Мразам се во врска со неа! Од нејзината глупава коса до нејзиното глупаво, болно и несвесно трошење 400 и нешто долари за едни посрани чевли а за нејзиниот љубовен живот
    воопшто и да не зборам - ДРОЉА :puke: Таа не е пример за една урбана жена од Њујорк таа за мене повеќе преставува нешто како поучна лекција од тоа какви се не жени има низ тој град и колку се само незрели и детинести кои одат од еден до друг маж како чорап да менува ццц...
    и после ќе и биде криво што прво Ѕверка ја избрал таа манекенката да ја ожени а кога се решил со неа да се земе и избегал од венчавката затоа што се исплаши човекот најверојатно си помисли (зарем со таква лудача да го поминам цел живот?) и на крај изгледа се реши дека сака да го помине цел живот со таа лудача што за мене е еден од неговите најпогрешни избори што ги направил досега.
     
  4. irrelevant

    irrelevant Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2012
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    8.326
    Си ја гледав серијава и супер ми беше се додека на фокс лајф не ја дадоа по 10293 пат од ново и од ново и ми се здосади... :puke:
     
  5. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.646
    Во последните епизоди Кери оди во Париз со русинот,ама тој не и обрнува многу внимание таму. Цело време сама лута низ Париз и е осамена. Откако ќе види неколку пријателки како се среќни и си раззговараат во кафуле како некогаш таа со Миранда,Шарлот и Саманта и се јавува на Миранда и индиректно и кажува дека не е среќна. Дека не си замислувала така да биде. Во меѓувреме Шарлот средувајќи со станот на Кери слуша негова порака(на Мр.Биг) во која и кажува дека ја сака. Девојките решаваат да го охрабрат да се бори за неа. Мр.Биг оди во Париз и ја наоѓа Кери , која претходно имала расправија со Александар(русинот) и во која овој не намерно ја удира. Потоа Мр.Биг сака да се пресмета физички со Александар ,ама Кери не му дозволува. И така си ја зема назад во Америка. Серијата завршува со приказ на четирите пријателки.
     
  6. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Јас моментално од пуста досада ги гледам репризите на телма ама што е најтрагично не само што не одат епизодите поред туку и сезоните им се измешани која епизода и текне таа ја даваат безразика од која сезона е :lol:
     
  7. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    Напнав со серијава ама дека не ме бива за симнување епизоди и такви работи,дали знаете каде можам да ја најдам онлајн,со српски превод?
     
  8. Beauty161

    Beauty161 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    316
    Допаѓања:
    134
    Пол:
    Женски
    Јас ги гледам сите репризи на Фокс Лајф за време на викендот. Уживанција ! :rofl:
     
  9. Artemission

    Artemission Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    2.031
    Допаѓања:
    15.669
    Мхм, мојата омилена серија. Ги имам прегледано сите епизоди минимум 2 пати и целосно се предавам на уживање додека траат. Се таманам да ги почнам и уште еднаш да ги свртам онака на раат зошто помина ете година можеби како не сум ги допрела.
    Инаку не знам дали сум спомнала некаде, но сум мини колекционер на серијали и филмови. Еве ја мојата колекција од Sex and the City, сите 6 сезони како едно мало богатство.
     

    Прикачени фајлови:

    • Sex&theCity.png
      Sex&theCity.png
      Големина на фајлот:
      1,7 MB
      Прегледи:
      183
    На ludoto19, Hipster, CIA и 3 други им се допаѓа ова.
  10. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    Артемишн од каде си ги зема,по колку пари се? :)
     
  11. BlackAndWhiteSwan

    BlackAndWhiteSwan Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    406
    Допаѓања:
    3.227
    Пол:
    Женски
    Саманта, дефинитивно-моја омилена :D Секогаш сурово искрена, без влакна на јазикот, со отворена сексуалност (за мене лично и превише, никад не би правела работи што она ги прави), ама таков и е ликот и Саманта нема да е Саманта ако не е таква каква што е, барем е искрена во врска со тоа што е. А и секогаш е добра пријателка, според мене таквите пријателки се ретки, а тоа што си прави во нејзин приватен живот си е нејзина работа. Кери понекогаш ја сакав, понекогаш не до толку, топло-ладно со неа :lol:
    Шарлот е прикажана како превише резервирана , а воопшто не е таква, како да не знае што сака, како и да е добар избор направи со Хари. Миранда е ок, знае да те насмее со цинизмот, превише оптеретена со работата, ама мислам дека супер комбинација беа сите 4 карактери. Затоа и серијата е добра, секоја од нив е различна и секогаш можеш да извлечеш некоја порака, не само во врска со сексот, туку нормално и од било која животна ситуација. Сепак е ''Sex & the city'', not just the sex :) Ми се свиѓа и добрата мода и преубавиот град, се на се, серија што не ми здосадува.
     

    Прикачени фајлови:

  12. kikav

    kikav Популарен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    2.711
    Допаѓања:
    2.034
    појче не игра на телма да не знаете дали е преместен часот кога играше или скрос го прекинаја ве молам лп ако знај некоја фала
     
  13. Emma89

    Emma89 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    425

    Не ја прекинаа, туку минатата недела беше последната епизода. Али ги даваат на фокс лајф, види на програмата, баш пред малку гледав неколку епизоди.
     
  14. kikav

    kikav Популарен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    2.711
    Допаѓања:
    2.034
    ДА НЕ ЗНАЈШ ВО КОЛКУ САТОТ АЈ БАШ ДА ТРКНАМ ДО ТВ
     
  15. Emma89

    Emma89 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    425
    ^ Вечер имаш на фокс лајф (мислам дека секој работен ден) втора сезона, 4 епизоди од 20:55. :)

    А преку ден од 13:10, значи од 13 ги даваат 4 епизоди, реприза.
     
    На kikav му/ѝ се допаѓа ова.
  16. kikav

    kikav Популарен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    2.711
    Допаѓања:
    2.034
    ОКИ ФАЛА МНОГУ
     
  17. kikiritka89

    kikiritka89 Активен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2012
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    10
    Мојата омилена серија :inlove:
     
  18. kikav

    kikav Популарен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    2.711
    Допаѓања:
    2.034
    феминки пак јас да не знаете кај можамм на интернет да ги гледам цели епизоди ама да не е на англиски превод или српски а најубо би било македонски фала
     
  19. Lunaria

    Lunaria Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2012
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    1.087
    Пол:
    Женски
    Сега ги гледам...го дадоа и Џон Бон Џови,боже колку бил секси :) јас па овие епизоди ги немам гледано,повеќе од прва и четврта сезона знам.
     
  20. kikav

    kikav Популарен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    2.711
    Допаѓања:
    2.034
    на fox live?