Сексуална Едукација (Sex Education Show)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Vikica.cuci, 24 декември 2012.

 1. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.283
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Конечно нешто вакво и кај нас, ако не на училиште барем сега тинејџерите па и некои постари да се едуцираат и да дознаат нешто повеќе за сексот, предиграта и сл. Вчера беше првата епизода од оваа емисија. Ќе се емитуна на Фокс Лајф секоја недела од 22 часот. Мене искрено ми се допадна концептот на емисијава а и водителката е природна. Одлична емисија, пред се поучна и за едукација. Ја гледа некој, и мислење за неа?? :)
   
 2. i...ja

  i...ja Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2012
  Пораки:
  318
  Допаѓања:
  163
  Даа конечно. Само уште вакво нешто фалеше кај нас.
   
 3. Antigonna

  Antigonna Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2012
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  257
  Вечерва ја гледам емисијава за прв пат и многу ми се допадна.
  Навистина може да те научи многу работи а истовремено да те забавува,не се користат вулгарности,има интересни анкети,различни мислења и совети како да се подобриш во кревет. Водителката е фина,отворена и забавна :)
   
 4. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.743
  Пол:
  Машки