1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сексуална позиција на хороскопските знаци

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од femina11, 11 декември 2011.

 1. femina11

  femina11 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  553
  Допаѓања:
  225
  Сексуална позиција на Овенот…
  Овенот е страствен... многу бара, моќен, секси и навикнат да е лидер во сексуалната игра…знае да направи романтична атмосфера, просто обжава пред сексуалниот чин да се чита нешто љубавно па да зборувајќи околу тоа да се продолжи во сексуалната игра…обожава да клекнува пред вас кога длабоко пенетрира, да гризе за уво, да гребе со нокти за да на крај вришти во екстаза…

  Сексуална позиција на Бикот…
  Бикот е многу сензуален и лесно се потчинува на вашите хирови … обожава да приоѓа одпозади масирајќи го грбот, па рамењата , па градите, па стомакот на партнерката продирајќи полека во длабоки спори па побрзи покрети… тој не сака да биде насочен од друг т.е. да биде љубовен слуга и секој потез му е пресметан и кога ќе реши да ве задоволи тоа ќе го направи секогаш на различен начин со истражување на осетливите места на вашето тело…

  Сексуална позиција на Близнаци…
  Близнаците се највесели љубовници кои многу сакат да се зезат и играт во сексуалниот чин …најдобра позиција е кога се партенерите свртени едни кон друг со слободни раце за бескрајни милувања посебно обожават обострано мастурбирање…посебно сакаат во сексуалниот чин да гледаат , помирисат пот и да чујат еротски зборови така да тие преферираат повеќе секс во градина отколку во спалната… интересно да сајбер да не речам виртуелен секс како и тлефонски секс посебно е атрактивен за нив така да почнувајќи на таков начин врската со нив нема да зажалите за конечните резултати…

  Сексуална позиција на Ракот…
  Посебна омилена позиција на ракот е кога тој е седнат а партнерката е со нозете околу него… посебно обожава орално стимулирање како петинг … тој воопшто не се срами да ви ги шепне сите еротски фантазии кои ги има и дека ќе ви ги исполни скоро сите сексуални желби тоа е факт… посебно мото му е да ,, во сексот и двата партнера треба да си веруваат еден на друг ,,.. тој ќе ви овозможи едноподруго о вишеструк оргазам посебно милувајќи ве со рака…посебно обожава во сексуалната игра да гледа во огледала …

  Сексуална позиција на Лавот…
  Посебна омилена поза на лавот е дефинитивно од позади што не му пречи тоа да го направи ниту во спалната посебно кога жената е клекната и длабоко пенетрира додека тој одпозди со една рака ги стега градите , а со другата де задницата де клиторисот доведувајќи ја посакуваната особа на многу висок еротски оргазам … лавот има посебна почит кон петингот да не речам предиграта и него посебно го возбудува процесот на градењето на љубавниот чин а не резултатот…лавот е многу едноставен кога е во прашање разговор околу сексот и истото го бара и од својата партнерка…

  Сексуална позиција на Девица
  Кај Девица имаме префинета интимност , таа просто обожава позиција на раширени нозе да не речам futton позиција на ивицата на креветот додека нејзиниот партнер клекнат пенетрира во неа со контролирање и на аголот и нан брзината на пенетрацијата… карактеристично за Девица е дека се љубители на мастурбирањето па често ниту бараат партнер…посебно Девиците обожаваат да се спротистават за да набргу целосно прифатат во експлозивен оргазам…Девиците секогаш знаат што сакаат од својот партнер со свои посебни методи и упорност, но од Девица не очекувајте сексуални фантазии..

  Сексуална позиција на Вага…
  Вагите се многу романтични и кај нив не мора да се иде со гола еротика … тие се возбудуваат на полу облеченост и во спална соба каде доминира уметноста… најомилена поза му е мисионерската со нозете на рамо… обожава предигра во допири на интимните делови и многу дава нота на уметноста и сензуалноста во сексуалниот чин … најсилна точка му е предиграта и никој не може да биде толку нежен и остварувач на вашите еротски желби во ден здив…

  Сексуална позиција на Шкорпија…
  Шкорпијата преставува најненаситен во љубов знак во зодијакот …неговиот темперамент се открива со положување на партнерот на грб и лизгајќи се по целото тело стимулирајќи ги своите гениталии па се префрлува на орална стимулација , па гризење на стиснат дел , па после да длабоко пенетрира… Шкорпија знае да завива често и од сексуална болка обожава да биде сексуален роб со врзување за крвет и разни сензорни апарати…доколку не сте сигурни за ваков вид секс на време реагирајте оти ако ,,паднете,, во кревет нема веќе бегање…

  Сексуална позиција на Стрелецот…
  Стрелец е ,, див,, љубовник кој добива задоволство од брзо љубење , може да ве има на пола пат на скалите или пак додека сте во кујна…еден од најомилените стилови му е доги стилот … посебно обожава додека пенетрира да му се допираат и стимулираат гениталиите … секогаш се труди да применува нови стилови да не речам позиици и различни места за водење љубов…најдобро од него можете да добиете еротска масажа , прстите толку му се нежни и брзи да ќе ви го прекрие целото тело стимулирајќи ги сите ваши ерогени зони толку брзо да нема да бидете свесни…

  Сексуална позиција на Јарецот…
  Како најпедантен во сексуалната игра и е горд на својот сексуалне потенцијал оти е прав маратонец и полека почнува со сексуалната игра , но никогаш нема да прекине ако не ја добије посакуваната максимална сатисфакција…сето тоа да го доживеете мора да му го направите ќефот а тоа е атмосфера покрај камин слушање на пуцкетање на оганот наместо музика и густирање на некое старо црвено вино…

  Сексуална позиција на Водолија …
  Е овде имаме посебен однос кон сексот и тоа интелектуално … толку може да ја понесе сексуалната игра да својата партнерка ја доведе до оргазам без пенетрација, посебно знае да возбудува стимулирајќи го клиторисот на партнерката додека е целосно телесно допрен до неа… со овој хороскопски знак никогаш нема да имате досаден секс…

  Сексуална позиција на Риба…
  Рибите се најшармантни љубовници…просто се родени да имаат интуиција за вашата најслаба ероген азона и страна…посебно обожаваат потполен контакт со телата во сексуалниот чин…обожават секс во када со топла вода во долго мрзоволно уживање додека не ви изнашепоти сите еротски зборови преминувајќи во погрубо задоволување така да немојте да се изненадите ако ви побара покорност во сексуалната игра…

  Добив идеа да ја споделам статијава од проста причина што кога прочитам за мене (Стрелец) ми погодија. :lol: :lol:
  Ако е дупла темава одма клуч. Извор fakulteti.mk
   
  На MarchelineAmaru и green.eyes им се допаѓа ова.
 2. green.eyes

  green.eyes Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  2.871
  Допаѓања:
  31.227
  Пол:
  Женски
  Хмм, за мене (Јарец) е скоро се погодено. Само наместо црно нека биде бело вино.

  А за дечко ми (Скорпија)-уф......Нешто е погодено, ама не и за врзувањето :$ Знам дека он многу би сакал да ме врзе, ама не дај Боже да се обидам јас да го врзам :lol: Мислам дека дури тогаш ќе си го добијам, и тоа опасно ]:)
   
 3. WildCherry

  WildCherry Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  1.193
  Допаѓања:
  1.172
  Ова не е могуќе шо прочитав :o ОМГ баш денес сонував нешо врска со една моја симпатија леле хахахахаа

  Патем за Јарцине стварно ... Љубам црно вино и камин ... Охх мераци :inlove:
   
 4. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.343
  Сексуална позиција на Вага…
  Вагите се многу романтични и кај нив не мора да се иде со гола еротика … тие се возбудуваат на полу облеченост и во спална соба каде доминира уметноста… најомилена поза му е мисионерската со нозете на рамо… обожава предигра во допири на интимните делови и многу дава нота на уметноста и сензуалноста во сексуалниот чин … најсилна точка му е предиграта и никој не може да биде толку нежен и остварувач на вашите еротски желби во ден здив…

  Мммм да...Се освен мисионерската поза , ја мразам најмногу од сите можни пози на светов ,
  ми асоцира на некрофилија во која некросот сум јас :fubar: ...
   
 5. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.831
  Пол:
  Женски
  Сексуална позиција на Стрелецот…
  најдобро од него можете да добиете еротска масажа , прстите толку му се нежни и брзи да ќе ви го прекрие целото тело стимулирајќи ги сите ваши ерогени зони толку брзо да нема да бидете свесни…  Лелееее како да ми ја опиша масажата на бившиот хахаах :lol: :lol: :lol:
   
 6. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.893
  Mене ми погодиле се,ама тоа за во кадата со топла вода :rofl: :shake:
  Hе сакам секс во вода :|
   
 7. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.726
  Допаѓања:
  31.970
  Пол:
  Женски
  Сексуална позиција на Риба…
  Рибите се најшармантни љубовници…просто се родени да имаат интуиција за вашата најслаба ероген азона и страна…посебно обожаваат потполен контакт со телата во сексуалниот чин…обожават секс во када со топла вода во долго мрзоволно уживање додека не ви изнашепоти сите еротски зборови преминувајќи во погрубо задоволување така да немојте да се изненадите ако ви побара покорност во сексуалната игра…

  Ми погодиле, сакам потполен контакт со телата, сакам ертоски зборови и после малку грубост :)
   
 8. magic.girl

  magic.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2014
  Пораки:
  539
  Допаѓања:
  199
  Пол:
  Женски
  На мене нисто не ми е погоден а на дечкото делумно