1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сексуални односи со ВТОР партнер

Дискусија во 'Секс' започната од girl.23, 27 септември 2011.

  1. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.799
    Какво беше вашето искуство со вториот партнер? Не со третиот, четвртиот (која колку имала), туку само со вториот?
    Кога за прв пат сменувате нов сексуален партнер!
    Дали бевте самоуверени и сигурни?
    Или исплашени од очекувањата?
    Дали во мислите постојано ви се враќаше `првиот`?
    Дали потоа чувствувавте задоволство или срам, збунетост?
     
  2. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Најголемата иронија во животот на повеќето жени е дека оној што навистина ти бил втор, не ти верува заради добропознатото „Жими мајка, втор си ми.“ :)

    Јас на тој чекор се одлучив по бајаги долгичката врска со првиот партнер, што од радозналост, што од екстремната привлечност што ја чувствував кон момакот. Ми беше единствениот несериозен партнер, не сакав никаква врска, сакав само да искусам некој поразличен.

    Срам немаше затоа што пристапив без никакви ограничувања и табуа, едноставно горев од желба да ги покажам стекнатите вештини во кревет со некој друг. И бидна, се гледавме чат - пат, а денес ми е многу добар пријател. И можам да кажам дека ми беше поубаво отколку со првиот. Никогаш не ме праша колку сум имала пред него, нити јас му кажав дека ми е втор.
     
    На srcence1607, 1209 и MissBreezy им се допаѓа ова.
  3. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.607
    Е темава искрено нема којзнае колку дискусија.. па секогаш послем првиот пат е полесно така? :D
     
  4. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    Па со вториот само се гледавме некој си месец дена и беше чисто ради секс......беше многу подобар од првиот имаше боља техника а и јас си бев поопуштена,ми беше баш онака убаво и јас уживав и тој....и научив по нешто ново на тоа поле
     
    На sea-star му/ѝ се допаѓа ова.
  5. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Мене ми беше многу поубаво отколку со првиот. :)
    Со типов имав неколкумесечна врска, не ми значеше особено ама имавме одличен секс. Сеуште добро се сеќавам на тие моменти. И двајцата си бевме многу опуштени, никаков срам немаше.
    Инаку, не ме праша со колку сум била пред него...
     
  6. swrcii

    swrcii Нов член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    723
    Допаѓања:
    270
    а само да прашам нели кога стануваше збор за сексуални партнери мене ме напаѓавте сите а сега од кај ги најдовте 2от 3...4 итн ? и да не бидам надвор од темата со вториот партнер бев поопуштена се разбира, но не бев скрос.. бидејки тој ми гледаше доста поискусен па ми беше страв да не направам некоја глупост ...
     
  7. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.799
    Па лично јас, сум кажала дека сум била само со еден. Затоа и ме интересира какви се чувствата со втор. Јас сум во подолга врска и не можам да се замислам со втор. Ако би раскинала, мислам дека би ми било многу страв и срам за втор. Не знам зошто, ама ете така чувствувам во моментов...
     
  8. swrcii

    swrcii Нов член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    723
    Допаѓања:
    270
    јас немав некои преголеми чуства со вториот и беше се опуштено најобично, чист секс...нема од што срам или страв. поздрав
     
  9. JenniferLove

    JenniferLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    71
    Јас не знам какво е чувството кога ќе бакнеш втор партнер, а не камоли да помислам како е да имам односи со втор партнер. зашто уште сум со првиот :) Се извинувам за офтопик, ама сакав да искоментирам :$
     
  10. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
    Вториот беше многу битен во мојот живот, тогаш одлучив да му се вратам на првиот :lol:
    Со вториот немав ич трема, најопуштено беше, ама сфатив дека само со мојот ми е најубаво и дека со него сакам да бидам :)
     
    На Lolita7, Dust и sugarlips им се допаѓа ова.
  11. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Многу убаво искуство имав со вториот партнер.
    Знаев дека не може да е полошо од моето прво сексуално искуство, немав воопшто трема, напротив, мислев дека знам се' што треба да се знае. :D
    И така си се подучивме двајцата, зашто и неговото портфолио не беше нешто преполно. :)
     
  12. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Јас планирав вториот да ми биде само во пролаз, чисто авантура ама...
    Се заљубив, се запустив :rofl: , па потоа се веривме и супер ни е сега.

    Туку чинот како чин, одличен, знаев дека после катастрофалниот прв партнер вториот каков и да биде, ќе биде подобар. Ама Петко испадна дека е екстремно добар :lol: .
    Малце се туфкав, да се опуштам и уживам или не, но си реков дека најдобро ќе биде да и се препуштам на страста да ме води и бидна што бидна.

    Воглавно натинг спешал, до душа мене и првиот пат не ми беше кој знае колку посебен не па вториот, мене ми е битно да го бидува момакот а не да си играме само тури-вади, а романтики, свеќи и кандила-не љубам многу, многу.

    Ова е со чуствата, после направив глупост, али таа не беше поврзана со вториот партнер, туку со личноста, за тоа во друга тема.
     
    На 1209 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    искрено ми беше страв страм измепани емоции. Ама испадна подобро во секој случај отколку со првиот партнер :)
     
  14. Volsebnicka05

    Volsebnicka05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 март 2012
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    90
    дечки помагајте!!!
    досега сум била само со еден (со бифшиот), и вчера излегувам со еден пријател кој се познаваме како другари многу време (и за време кога јас одев со бифшиот), и вчера пријателски се мувавме ама буквално 6 сати :rofl: :rofl: и почнавме со пипкање по малку, а на крај многу и двајцата се напаливме многу....незнам како се исконтролирав да не бидне ништо повеќе и тој исто така. мене тој дечко многу ме привлекува од уште првиот пат кого видов, ама некако ми е страв сепак сето тоа испадна како на првата средба и малку чувствувам ко вина на себе, зошто има само месец од ко раскинав со бифшиот и одма се фрлам на авантура, а да не ни помислувам тој што мисли за мене. незнам што да правам, дали да се опуштам, да ја оставам контролата и да имам со него? и уште едно прашање дали е мошно зошто си била премногу напалена да те болат нозете над колена (здрвени мускули) и да имаш болка долу 3пати поголема од колку за менстроација? :lol:
     
  15. Cakica

    Cakica Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    589
    Допаѓања:
    7.664
    Пол:
    Женски
    Знаете дека постои едно правило кое вели : ЖЕНА НЕ УМИРА ДОДЕКА НЕ ПРОБА БАРЕМ ДВАЈЦА
     
    На Korija му/ѝ се допаѓа ова.
  16. bubu5

    bubu5 Активен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Секс со вториот партнер

    Девојки ми треба совет...
    Бев во врска прилично долг период ( 2 години ) а сега по една година статус "single" сум подготвена за повторно впуштање во тие води :)
    Се гледам со еден дечко околу еден месец , но сеуште сме во фазата "мување".Очигледно е дека премногу страст има помеѓу нас но незнам доколку сега се решам за секс дали би го подобрила или некако уништила нашиот однос. Не сум сигурна дека тој е спремен за врска , а сакам некако да дознам што тој мисли за ова.
    Благодарам :)
     
  17. femtinka

    femtinka Активен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2012
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    9
    Секс со вториот партнер

    prasaj go kakva vi e situacijata. sega e momentot i dvajcata da si kazete sto sakate od vasiot odnos i posledovatelno na toa da prodolzite kako sakate. koga sekoj iskreno si kaze sto saka i sto ocekuva nikoj ne e povreden na krajot :)
     
  18. daddys.princess

    daddys.princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2011
    Пораки:
    988
    Допаѓања:
    318
    Секс со вториот партнер

    мислам дека ако сакаш да имаш врска со типов нјдобро ке ти биде да ја официјализирате врската па онда секс зашо ако сега имате секс ке остане само на тоа, :)
     
  19. WildCherry

    WildCherry Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    1.193
    Допаѓања:
    1.172
    Секс со вториот партнер

    Ко шо кажаа и другите види до кај води патот на вашето мување. Ако планира на тоа да остане само, ондак од тебе зависи дал ке се впуштиш у секс со него или не. А ако сака и детево врска ондак официјализирајте и нека течат лагано раб тогаш меѓу вас :)
     
  20. Candy20

    Candy20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2012
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    65


    Сум слушнала дека ако имаш многу добар секс ,левата или десната дланка почнува да ти трне.
    Прави како тебе што ти е убаво, на крај краева ако сексуално се привлекувате а тоа е многу битна работа зашто не оставиш работите да си течат онака како што треба? Остави на моментот да те понесе. Таквите ненајдени работи се најубави :$ ... На крајот на краиштата, си прекинала со дечкоти, сигурно и он има некоја друга најдено, светот не престанува да се врти , додека трепнеш може се да се измени.