1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс без кондом

Дискусија во 'Секс' започната од strawberry18, 21 ноември 2009.

 1. strawberry18

  strawberry18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  25
  душички можно ли е да сум трудна, а да не сврши во мене пишете ми ве молам. имам 18 години и не сум многу информирана околу тоа...со дечко ми имаме односи ама он не сврши во мене..сепак ми е страв зашто овие денови треба да ми дојде дали е можно нешто да биднало ,не дај боже да ми се случило ке се убијам..во иднина не му давам без кондом..ама за сега кажете ми ве молам ..:)
   
  На Osamena devojka, Suzy F., Karma95 и 4 други им се допаѓа ова.
 2. Sanja16

  Sanja16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  80
  ne e mozno da si trudna, i ne se nerviraj oti ako se nerviras moze da ti docni pa ke bides uste poisplashena :) samo opushteno
   
  На Писана, simonasexy, kuklicka123 и 7 други им се допаѓа ова.
 3. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  251
  има можност да останеш трудна и ако не сврши во тебе затоа што во предсемената течност може да се најде некој сперматозоид и да ја оплоди јајце клетката е сега тоа се случува ретко ама можи да се забремени на таков начин се надевам овој пат нема ништо и внимавај за друг пат и ајде не зборувај така се е во ред ке видиш ке добиеш и извести не да знаеме :) поздрав голем до тебе и не се секирај а можи да ти касни затоа што мислиш на тоа постојано
   
  На Nike-cool, Писана, Damijan и 8 други им се допаѓа ова.
 4. kristin4e

  kristin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  122
  Мила моја душичке! Како прво да ти кажам дека нема потреба за страв и паника. Ако сте биле внимателни како што кажуваш сигурна сум дека ништо не се случило и наскоро ке ти дојде.А и да се случи нешто не очајувај.За се постои решение.Тука се мајки,тетки, стрини ке ти се најдат околу бебето....Немој да ми се убиваш....... :D
   
  На Damijan, Atraktiven, Летстал' и 3 други им се допаѓа ова.
 5. strawberry18

  strawberry18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  25
  epa mene mi bese toa 6ti den od pocetokot na ciklusot- znaci samo so mi zavrsi menstruacijata..a kristin4e pls nemoj da mi spomnuvas babi tetki takvi rab nejakm ni da mislam na toa stv mi doagja da se ubijam :roll:
   
 6. Hani

  Hani Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  4
  Zdravo srcke nempj da se sekiras i da mislis na toa, mene mi se sluci da mi ostane kondomot vo mene i od sto mislev ne mi doagase, pa bev na ginekolog i mi rece deka od stres i nervoza ne mi doaga, zatoa opusteno ne se ostanuva taka lesno trudna, mislam se slucuva ali retko , a i ti bile neplodni denovi taka da ne se sekiraj pozdravce i bez misli za ubivanje ;)
   
  На danieldani му/ѝ се допаѓа ова.
 7. kristin4e

  kristin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  122
  Е па прости ми душичке ако со несто те навредив,а за да не бидес ти во неизвесност и да не се секираш за бадијала најдобро ке биде да си направиш еден тес за бременост.Многу е едноставно,а и ке се увериш дека не си бремена...
   
 8. strawberry18

  strawberry18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  25
  ок кристин4е ке те послушам , воа шо ме болат градите и стомакот нормално ли е треба да ми дојде за 4-5 дена, мислам обично ми е така пред да ми дојде ама сугестијата ме јаде...
   
 9. Sonce

  Sonce Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2009
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  17
  Душичка немој да се плашиш. Минимална е веројатноста да си бремена, дури речиси не постои. Се согласувам со Хани не е толку лесно да останеш бремена. Ти не си била ни во плодни денови, ни тој свршил во тебе, ни ти касни менструацијата не можам да разберам зошто толку се секираш. Немој! Иначе тие симптоми кои ги имаш се нормални за ПМС и би требало за брзо време да добиеш ;) поздравче и чекаме да не известиш за неколку дена дека се е ОК
   
 10. Tracy

  Tracy Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  8
  Nema sansa taka da ostanes bremena.Za da ostanes bremena treba da svrsi vo tebe. Mislam deka site sto se vo dolgi vrski vodat ljubov bez kondom ;) Zatoa ne se zamaraj.Ako ti docni toa e od stres i na psihicka baza a ne zasto si trudna. pozzz
   
  На lunchy, Bruneta, stefan-25 и 3 други им се допаѓа ова.
 11. strawberry18

  strawberry18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  25
  душички фала ви, ама јас сепак сум под стрес едвај чекам да ми дојде, денеска ми бесе многу лошо ме боли стомакот, половината, градите, главата ми пука од болка,малаксана сум, а и плус настината сум па нз што да мислам од што ми е..зашто сум чула дека се тие и симптоми на бременост и умирам од страв... :( а треба да ми дојде на 26ти зашто мене ми иде на 31-32 дена..се надевам дека ми е така зашто треба да ми дојде..вие што мислите. поздрав :roll:
   
 12. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  251
  не се секирај срцка сигурно така ти е затоа што треба да ти дојде а и плус дека постојано мислиш на тоа и си бараш симптоми и затоа така ти се чини уживај си нема ништо ке добиеш навреме а и може да ти касни ако си под стрес и мислиш на тоа поздрав и извести не :D
   
 13. kiki-riki

  kiki-riki Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  116
  simptomite za bremenost se slicni ama sepak mnogu razlicni, ne plasi se od stres i nastinka najverojatno ti docni ama ova neka ti bide pamet za drug pat KONDOM obavezno :lol:
   
 14. geri

  geri Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  36
  luge ova ubavo od vas sto go smiruvate devojcevo,ama mene mi se sluci samo ednas seks bez kondom i od prva bidna!toj tvrdese deka ne svrsil vo mene,ama koga otkriv deka sum bremena togas prizna deka bozem mu pobegnalo,i eve sega sme vo brak i za pomalku od mesec treba da se rodi bebeto i ke bidam mlada majka na 19 god!
   
 15. strawberry18

  strawberry18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  25
  lele geri se nadevam deka nema da e ova slucaj i so mene stvarno me isplasi, ke sakas li da objasnis kakov sex tocno imavte, dali pred da svrsi se trgna i mu izbhegalo ili od predsemenata tecnost? zasto ja sum sigurna deka nema svrseno vo mene, se trgna 5 minuti pred toa, i posle so masturbiranje svrsi nadvor od mene. aj pisi pls
   
 16. iwannaU

  iwannaU Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  20
  Nisto strasno ic ne sekiraj se. Ako go izvadil 5 min pred da svrsi nisto rabota ne si trudna. Mi se ima slucuvano nekolku pati pa nisto... ic ne se sekiraj. Za da ostanes trudna treba vnatre u tebe da svrsi. pozz i bez nervoza :)
   
  На machence92 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. zajgar

  zajgar Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  3

  zdravo!pred sve da ti se pretstavam-imam 27god i sum od skopje.dokolku si sigurna deka tvojot partner-decko ne zavrsil{svrsil}vo tebe togas nema potreba od panika,a za sama informacija da ti kazam deka i samiot stres doveduva do docnenje na ciklusot,a i da se slucilo toa ne e nisto strasno,ne e kraj na svetot,ke abortiras ili ke se zemete-sto ne bi ti preporacala seuste si mlada{da videv porano ke ti kazev-jas sum opsti lekar-samo sto gi zavrsuvam studiite po medicina,mi ostanaa uste 3 do kraj,postojat tableti koi mozes da se upotrebat 72 casa posle nebezbeden seks doklolu se plasite vo vrska za bremenost-moj sovet e da se smirite i da pocekate,ne se plasete-pozdrav
   
  На Spiceyourlife, 100nogalka и Ance-to им се допаѓа ова.
 18. WomanInLove

  WomanInLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  267
  Пол:
  Женски
 19. WomanInLove

  WomanInLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  267
  Пол:
  Женски
  Ma ne se sekiraj bre, nema sansi da si trudna.Kaj mene skoro sekogas e bilo bez kondom, pa ne sum ostanuvala trudna, ama se e do decko ti dali i koga ke go izvadi, i naravno sekogas da svrsuva nadvor.Ama ne se nerviraj, ke ti dojde, i se ke bide vo red, a za nareden pat ako se sluci nesto takvo, zemi si gi tie apcinjata sto se u rok od 72h i bez gajle, a inace mislam deka ne se stetni :) pozzz i se najubavo
   
 20. strawberry18

  strawberry18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  25
  womaninlove, tnx za odgovorot, inace utre bi trebalo da mi dojde, sega imam po malku bel iscedok taka mi e najcesto pred da mi dojde se nadevam kje bide vo red pa ke vi pisam. pozz