1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс без кондом

Дискусија во 'Секс' започната од strawberry18, 21 ноември 2009.

  1. mila7

    mila7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2013
    Пораки:
    542
    Допаѓања:
    486
  2. BabyStyle

    BabyStyle Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2010
    Пораки:
    470
    Допаѓања:
    8.955
    Me to me to hahahah
     
    На CrazyGirl15 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Леле комедии.
    3 сати плодни денови.
    Еволуција на јајцето - нема потреба од свршување.
    Ќумрам :rofl:
     
    На cresa-jagoda, PaLaVa, Плавуша123 и 5 други им се допаѓа ова.
  4. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.803
    Допаѓања:
    25.068
    Пол:
    Женски
    Темава под хитно да се смести во насмеФка :!: . За таму е :rofl:
     
    На gicka, ЕденЧлен и alexa_dimoska им се допаѓа ова.
  5. Adicka

    Adicka Активен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2018
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    Јас сум 5 год .со дечко ми и имаме секс без кондом , му верувам и немам од што да се плашам
     
    На bunny19, lunchy, star83 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.166
    Допаѓања:
    105.726
    Пол:
    Женски
    Би било корисно да се потсетиме, Биологија - 7мо одделение!

    Извор Википедија

    Кај жените, процесот на овулација е контролиран од хипоталамусот на мозокот преку ослободувањето на хормоните кои се лачат во предниот резен на питуитарната жлезда, познат како лутеинизирачки хормон (ЛХ) и фоликулно-стимулирачки хормон (ФСХ). Во фоликуларната пред-овулациона фаза на менструалниот циклус, фоликулата во јајникот претрпува низа трансформации предизвикани од ФСХ, од кои главно е зголемувањето. После тоа, се формира отвор во фоликулата и јајце-клетката излегува низ тој отвор. Овулацијата е предизвикана од скок на количините на ФСХ и ЛХ кои се ослободуваат од питуитарната жлезда. Во текот на пост-овулаторната фаза, јајце клетката патува низ јајцеводите кон матката. Ако јајце клетката се оплоди од сперматозоиди, таа може да се всади во ѕидот од матката во текот на следните 6-12 дена.

    Кај жените, плодните денови се неколку дена пред овулацијата. Просечно, овулацијата настанува на 14 дена од просечниот 28-дневен менструален циклус. Но, нормално е денот на овулацијата да варира од просекот, со можност таа да се случи помеѓу десеттиот и деветнаесеттиот ден од циклусот. Самата должина на циклусот не е прецизна мерка за денот на овулацијата. Иако по правило побрза овулација би требало да резултира со пократок циклус, варијациите помеѓу жените може да бидат и по цела седмица.

    Почетокот на овулацијата може да се детектира по разни знаци, но тие најдобро ги распознава самата жена. Тие се промени во грлото на матката, во слузницата, во базалната температура, болка во јајниците и засилен осет за мирис.[1] Многу жени имаат засилена желба за секс неколку дена пред овулацијата.[2] Една студија заклучува дека привлечноста на жените се зголемува пред овулацијата.[3]


    А доста корисно и видеово, бар првите 10тина минути особено за темава :)
     
    На ninja35, kuc, Carolin. и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. whitepearl

    whitepearl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2011
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    38
    100години сме заедно и не благодарам кондом,ем немие убаво и се пазиме но и ако бидне бидне
     
    На lunchy, star83, ADOKI и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    5.920
    Допаѓања:
    49.981
    Пол:
    Женски
    Од почетокот не користеме кондом, а и не планираме.
    Се пазиме, до сега нема свршено во мене.
    Но и да биде нешто, ќе биде од љубов направено.
     
    На lunchy, elimkd, star83 и 2 други им се допаѓа ова.
  9. ТрагачПоНадеж

    ТрагачПоНадеж Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2017
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    1.118
    Пол:
    Машки
    Исклучиво со кондом.Верба немам во никого.Колку љутки сум имал ама се плашам не толку од бебе да затрудне некоја од мене колку од тоа да не закачам болест.
     
    На Milobebence, elimkd, SummerGirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. doctorgreyxo

    doctorgreyxo Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2017
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    113
    Пол:
    Женски
    Женски ги знам симптомите за бременост и за пмс, но ме интересира дали има баш некој специфичен симптом со кој би знаеле дека станува збор за бременост? Пишувам во оваа тема ради тоа што сум имала без кондом па чисто информативно да чујам.
     
  11. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.747
    Допаѓања:
    32.109
    Пол:
    Женски
    Нема ништо специфично. Симптомите за бременост и пмс се слични.
     
  12. mmacichka

    mmacichka Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2015
    Пораки:
    258
    Допаѓања:
    332
    Пол:
    Женски
    Ми треба итно информација. При крајот на јануари имав потреба да пијам Норлево, поради незгоден случај. Од кога го испив, имав циклус по две недели скоро, и потоа баш кога требаше да го добијам следниот циклус. И еве веќе ми доцни 17 дена. Во петокот, пред три дена правев тест за бременост и беше негативен. Но од кога го испив апчето навака имам исцедок со прљаво бела до жолтеникава боја, мислам дека тоа е некаква инфекција или нешто слично. Ми треба ваша помош, досега немам посетено гинеколог, бидејќи ми е премногу страв. Но имам многу големи мачнини во пределот на стомакот и грбот, нагони за повраќање и вртоглавици.. Хелп:)
     
  13. krEM4Eto

    krEM4Eto Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    4.273
    Пол:
    Женски
    Не сум експерт ама знам дека апчето е хормонско така да пореметени ти се хормоните.. кога тестот излегол негативен нема место за паника. А жолтеникава течност е дефинитивно инфекција, некогаш и тоа го пореметува циклусот.
    А за на гинеколог нема потреба да се плашиш тоа не е ништо страшно сите жени одат барем еднаш годишно и ако имаш инфекција потребно е да се лекува како што треба, затоа што тоа не е играчка..
     
  14. Mxrx

    Mxrx Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2018
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    146
    Imavme seks so kondom, odkako svrsi po nekolko minuti stavi drug kondom i prodolzivme no svrsi nadvor od menee i dvata pati
    Po dva dena imavme bez kondom no ne svrsi vo mene
    Denes trebase da mi dojde no nema nistoo a i nemav nikakvi simptomi prethodnive denovi, denes malku imav bolki
    Dali ima shansi za bremenost, ve molam vo golema panika sum
     
  15. Neophodna

    Neophodna Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2018
    Пораки:
    569
    Допаѓања:
    548
    Пол:
    Женски
    Ќе почекаш уште 3-4 дена и ќе направиш тест
     
  16. lilly57

    lilly57 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2018
    Пораки:
    463
    Допаѓања:
    392
    Пол:
    Женски
    И јас имав без кондом, ризик е во секој случај.А вака мислам дека нема место за паника, иако и јас сама паничам.Ајде нека ни дојди и да бидиме паметни следен пат.
     
  17. Mxrx

    Mxrx Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2018
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    146
    Znam deka ne svrsi vo mene no sepak panicam i mnogu se nerviram, denes trebase da mi dojde no nema nistoo i uste povekje mi predizvikuva panika :(
     
  18. lilly57

    lilly57 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2018
    Пораки:
    463
    Допаѓања:
    392
    Пол:
    Женски
    И кај мене исто само што беа секунди во прашање и во паника сум сеуште.
    И минатиот пат паничев и ми доцнеше 4 дена затоа не се нервирај сега следен пат пази, и за мене ова пазењево важи !! хх Ајде ќе ни дојде, без грижи.
     
  19. Mxrx

    Mxrx Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2018
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    146
    A k
    A kolku dena e normalno da docni
     
  20. lilly57

    lilly57 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2018
    Пораки:
    463
    Допаѓања:
    392
    Пол:
    Женски
    Не е баш нормално да ти доцни многу, сега ако се во прашање 4 дена ради клима,стрес,антибиотици океј е.Инаку ако е причина циста,бременост може и фазла.Но, иммам слушнато на некоја и доцнело 10 дена 11 па не била трудна.Сепак не се води ти по ова, ако се сомневаш на инфекција провери се, ако се сомневаш на бременост исто провери после 12 дена од односот.