1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс без кондом

Дискусија во 'Секс' започната од strawberry18, 21 ноември 2009.

  1. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.579
    Допаѓања:
    171.539
    Пол:
    Женски
    Немој да делиш совети од искуство:P после нема да можат да постигнат да увезат лубриканти.. ако сите почнат да даваат пари за него:lol:
    Остај го за нас, "одбраните":D
     
    На Роберт 7, КикиМаус, SummerGirl и 2 други им се допаѓа ова.
  2. Sarahhhhm

    Sarahhhhm Активен член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2017
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    108
    Пол:
    Женски
    Оф леле.. Јас сеуште не сум имала секс како што нагласив погоре. Не би ни имала со некој што не го знам, дали со или без кондом. Изговори се бараат за нешто што не сакаш, ок не сакам секс и се вадам на тоа сега. Бог да чува! :D Не ми е јасно зашто воопшто коментирате? Прашањето ми беше, што може да се направи, дали да разговарам со него дека не ми е убаво со кондом итн итн, а некоја што не ме знае ми објаснува дека си барам изговори..(facepalm)
     
  3. lilly57

    lilly57 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2018
    Пораки:
    464
    Допаѓања:
    392
    Пол:
    Женски
    Абе кажи му ти дека не ти е убаво ама неможе да го тераш да имате без кондом ако тој не сака, па од кај те знае он тебе и ти него? Не ми е јасно.
    А не ти е страв бе од полово преносливи и од бременост? Како туку така се изложуваш?
    Јас имам дечко 2 години и имавме незаштитен и додека ми дојде ми донцеше 2 недели и умрев од паника, а не па со некој што не го познавам и да се убијам после.

    Прво треба да се запознаеш со него а не одма да му ја мислиш секс без кондом сакам со него оти не ми е убаво.
    Би дала без на некој што му верувам а на некој од улица тоа кажува само за мене.
    Не е изговор тоа дека не ти е убаво, и мене не ми е убаво ама кога ќе се потрудиш и опуштиш ќе ти биди.
    Мене знаело да ме боли и да не бидам опуштена и да немам желба после тоа ама поарно со кондом барем ќе сменам, ќе најдам тоа што ми одговара а не потоа да забременам и да си ја трескам главата.
    После овие 2 недели што ми донцеше јас нема шанси без кондом повеќе,
    Сакаш имај сакаш не, тоа е твое право ама ти кажувам дека треба да размислиш до каде одиш.
     
    На КикиМаус, SummerGirl, Nausicaa и 2 други им се допаѓа ова.
  4. Sarahhhhm

    Sarahhhhm Активен член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2017
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    108
    Пол:
    Женски
    А си слушнала дека има апчиња за пазење? Пошо сите сте се фатиле за кондомот како најсигурното нешто за заштита од несакана бременост .. А поголемите случаи што ги познавам, останале бремени зошто пукнал кондомот.. А за инфекции нема да има ако ти не се ебеш на страна или тој. Инаку инфекции се фаќаат и по јавни вц-иња... и? И муабетот со го знаеш или не го знаеш, ако веќе некој решил да има секс со некого што не го знае со кондом е ок, не кажува ништо лошо за тебе, а без кондом е трагедија така? Страшно!
    Како и да е, во ред е, фала за мислењата, ми значат! :)
     
  5. lilly57

    lilly57 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2018
    Пораки:
    464
    Допаѓања:
    392
    Пол:
    Женски
    Ти не примаш совет а прашуваш.Види јас не ти викам ти да не немаш, демек лоша си ваква или онаква ако имаш секс, туку ако имаш без дека ако се случи нешто он тебе нема да те гледа и нема да му е гајле, и плус не го знаеш каков е и дека може да ти пренесе нешто и после да си ја чукаш главата.

    Јас ти викам размисли за тоа што потоа, а не само ќе имам па гајле ми е после.
    Оти и јас не размислував на тоа што ќе биди после, туку на моментот кога ми беше убаво, епа затоа после 1 месец се сулаев, епа види размисли си.

    Мене баш ми е гајле дали ќе имаш секс со или без, мене не ми менува ама тебе ти менува.
    И оди ајде купи си апчиња и користи си ги редовно па имај си без ако толку сакаш.
    Здравјето твое е најбитно ама ти си знаеш.
     
    На КикиМаус, SummerGirl, Sarahhhhm и 3 други им се допаѓа ова.
  6. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.579
    Допаѓања:
    171.539
    Пол:
    Женски
    Па кој рече дека си имала секс?
    Јас сигурно не.
    Туку прифати за промена туѓ совет..

    А ти си слушнала дека има нешто поопасно и посмртно од бременост?
    Може да бидеш носител а да не си баш свесна за тоа во моментов затоа што немаш изразени симптоми..

    Нас не ни менува ништо дали ти ќе си се ебавкаш со или без кондом, ама кога веќе праша за мислење, прифати го или воопшто не прашувај.
    Ако дечкото ти кажал дека секс без кондом за него не е ОК, тогаш нема што да збориш со него за тоа затоа што тебе другарката ти сака на голо.. ако е дечко со карактер само ќе ти се изнасмее во фаца.
    Ако е без карактер може да рече - ајде ќе пробаме... Ама тие без карактер не ти требаат во животот ;)
     
    На cavalli, Роберт 7, КикиМаус и 8 други им се допаѓа ова.
  7. Sarahhhhm

    Sarahhhhm Активен член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2017
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    108
    Пол:
    Женски
    Океј, во ред е, само побарав совет, а не напаѓање од сите страни.Сите сме различни, мене нешто што ми смета и што не ми е океј, вас ви е и обратно. Не може да зборите во мое име дали си барам изговори, дали сум нормална или не. На крај краева мој живот нели, доволно знам да се грижам за своето здравје и досега не ми се случило да фатам никаква инфекција затоа што премногу хигиена одржувам, редовна сум на прегледи за се, не само на гинеколог. Можевте едноставно да одговорите на моето конкретно прашање. Добив 10 пораки од други девојки дека го имаат истиот проблем (не смее скриншоти да се ставаат иначе одма ќе ставев за да видите) , само немаат храброст да пишат пошто ќе ги нападнете одма.. Како и е, веќе разговарав со дечкото и му објаснив, ако он сака да биде со мене, ке биде и без кондом, затоа што јас навистина имам проблем кога велам дека ми смета. Во секој случај, благодарам.
     
  8. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.579
    Допаѓања:
    171.539
    Пол:
    Женски
    Ако најдеш ваков дечко, БЕГАЈ.
    Човек без свое ЈАС, е најлошото нешто што можеш да го имаш околу себе.

    Попрво би рекла, ако ти сакаш да бидеш со него, треба да ја избереш побезбедната опција за двајцата. А не таа што тебе ти одговара:hai:

    Со среќа со сончоглетката:yawn:
     
    На КикиМаус и SummerGirl им се допаѓа ова.
  9. lilly57

    lilly57 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2018
    Пораки:
    464
    Допаѓања:
    392
    Пол:
    Женски
    А, ако забремениш ? Прашај го дали ќе сака да го гледа бебето или ќе ти рече аууу нема шанси одма да абортираш ти си крива, ти сакаше без кондом.
    НЕ ти викам за лошо.Викам дека сме 21 век и затоа се кондомите да превенираат, мене лично еве искрено ми сметаат ама со дечкото пробавме разно разни и сега си најдовме такви што ни е океј и немаме проблем ни јас ни тој а до скоро имавме.

    Имаш и друга опција, многгу лубрикант и средено.Само не сакаш да пробаш.
     
    На КикиМаус и SummerGirl им се допаѓа ова.
  10. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182

    Ако не си имала секс до сега, од каде знаеш како е со кондом?
     
  11. Sarahhhhm

    Sarahhhhm Активен член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2017
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    108
    Пол:
    Женски
    Сум имала секс до сега, со овој дечко сум немала.
     
  12. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    а некомотно ти е? или? што точно ти пречи во врска со сексот со кондом? Ако не прашувам премногу...
     
  13. Sarahhhhm

    Sarahhhhm Активен член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2017
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    108
    Пол:
    Женски
    Некомотно, ме чеша, суво ми е, едноставно не можам, ми смета многу.
     
  14. ilyan

    ilyan Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2015
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    19.429
    Пол:
    Женски
    Можеби е алергична на латексот или лубрикантот, затоа осеќа печење и непријатност.
     
    На joy1, КикиМаус, Sarahhhhm и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Тоа и јас ќе и велев.
     
    На Sarahhhhm му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Sarahhhhm

    Sarahhhhm Активен член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2017
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    108
    Пол:
    Женски
    Го кажав мојот проблем на мојот гинеколог и ми кажа дека е алергија. Пред секс да се мачкам со една маст, после секс со друга.. Пробав со бившиот дечко така, подобро беше, но сепак неубаво. Нема шанси да се навлажнам, џабе и лубрикант и се..
     
  17. ilyan

    ilyan Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2015
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    19.429
    Пол:
    Женски
    Смеам да прашам колку време го знаеш типов?
     
  18. Sarahhhhm

    Sarahhhhm Активен член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2017
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    108
    Пол:
    Женски
    Месец ипол
     
  19. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Има кондоми без латекс. Дурекс знам дека произведуваат. Распрашај се во продавници или аптеки. Мора некаде да ги има.
     
    На crimson, Роберт 7, Sarahhhhm и 2 други им се допаѓа ова.
  20. Joanna_

    Joanna_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2018
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    634
    Пол:
    Женски
    Само првиот и вториот пат имавме со кондом. Почнаа да ми се појавуваат меурчиња на внатрешниот дел на бутовите, по рацете па и лицето. Мислам дека сум алергична. Без кондом имаме секогаш, надвор си свршува.
     
    На Linaathequeen и allann им се допаѓа ова.