1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс без кондом

Дискусија во 'Секс' започната од strawberry18, 21 ноември 2009.

  1. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.565
    Пол:
    Женски
    Девојки, не си фрлајте дијагнози од ракав. Темата користете ја за нејзината намена - Секс без кондом.
    Медицински дијагнози и терапии во друга тема.

    Благодарам на разбирањето.
     
    На WildMk, GGirlXOXO, DAngel и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.315
    Пол:
    Женски
    А ти читај убаво пред да ме нападнеш. Девојката пиша дека најверојатно тој не сака со кондом,никаде јас не измислив.
    А убаво пишав "може е среден" што мешаш стручност и слични глупости, дијагнози преку екран итн. А и девојката мислам спомна дека и порано пиела микрогинон и тоа им е контрацепција а на дечкото му одговара, што ќе се замара со кондоми. А микрогинон не се пијат вечно а кога веќе има гинеколог што и ги препишал кој може да и каже кој ден колку се сигурни и дали се комбинираат со норлево. Зошто би прашувала на форум дали има шанси да е бремена, кога за такво прашање треба да бара стручно мислење од гинеколог, а не на форум. Не знаев дека во темава треба да се пишуваат само позитивни коментари а не и критики.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  3. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Веќе еднаш се зборуваше за ова кога членката напиша мислење во темата ,,не сака да користи заштита". Те разбирам што сакаш да кажеш, но не верувам дека ќе има влијание мислењето. Таа така си решила, тој не сака и тоа е тоа. За инфекциите не сакам да коментирам.
    Сепак пак ќе речам нивни живот нивна одлука, тие си знаат најдобро, не можеме да им се мешаме. Само сакам да ти кажам да не си го губиш времето во објаснувања.
     
    На WildMk и Abeja им се допаѓа ова.
  4. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.315
    Пол:
    Женски
    Немаше пак да го повторам последното мислење, ама морав да и укажам на @Rebecca_R дека греши, јас знаев дека она негде спомна, ама еве ти си нашла друг пост каде поопширно пишала. Секако дека е нивни живот, ама ако сакала да остане само за нив немало да го сподели јавно на форум и да бара помош која ние не можеме да и ја дадеме и можеме само да ја советуваме да побара стручна помош кај гинеколог. И кај сите со слични прашања е тој совет. Ама изгледа тоа беше напад кон мене по секоја цена, без разлика на напишаното. Се навикнав, им се случува на поединци :wasntme:

    Ауу каква моќ има напишаново. Инфекција е, ништо страшно ќе се излечи, пак со апчиња.
     
    На cresa-jagoda и IM.TMKQ им се допаѓа ова.
  5. Rebecca_R

    Rebecca_R Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2016
    Пораки:
    3.083
    Допаѓања:
    55.708
    Пол:
    Женски
    А зошто ти не ја прати на гинеколог, туку ја потпрашуваш скроз небитни прашања? Задоволуваш љубопитност или?

    Ти знаеш што стои позади тоа 'најверојатно'? Девојката пишала конретен проблем, па не гледам простор за прашања на тема кондом, аналгин и констатации во врска со микрогинон.

    :rofl: Сакаш да кажеш дека и јас те пратам низ темите и те напаѓам? Кај ли те најдоа само тебе да те напаѓаат по секоја цена? :wasntme:
     
    На Fallen.Angel му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.315
    Пол:
    Женски
    Да не требаше со кола да ја однесам? Како да ја пратам? Прашањата се тесно поврзани со случајот. Љубопитна бев, да.
    Ако ти не гледаш врска на контрацепција и кондом со тема: секс без кондом, тогаш проблемот лежи во тебе, јас сум онтопик.
    Не знам и јас, ама еве го пак :D:wasntme:
     
  7. simona_baby

    simona_baby Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2017
    Пораки:
    3.163
    Допаѓања:
    16.442
    Пол:
    Женски
    И уште нешто да се разбереме...не постои несакајќи.Свршил во тебе зошто сакал му било убаво и терал до крај.А не постои маж на светот што Незнае дали свршил во тебе или не.Ова беше општо кажано за никого конкретно.
     
    На Bozica1980, DAngel, Abeja и 12 други им се допаѓа ова.
  8. Ivani998

    Ivani998 Активен член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2018
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Mozebi malku ke vi bide smesno i mozebi e glupo prasanjeto, ama pocetnik sum vo seto ova, pa sakav da prasam kako da znam dali e puknat kondomot ili ne? Gledam mnogu clenovi pisuvaat kako primetile, idk, help
     
  9. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Стегни го или наполни го со вода и види дали течи.
     
    На Јаневски му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Ivani998

    Ivani998 Активен член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2018
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Ne e malce gadno? :lol:
     
  11. ванилала

    ванилала Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2015
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.233
    Пол:
    Женски
    Ако сексот не ти е гаден, нема да ти биде ни тоа :D
     
    На Alisa22 и IM.TMKQ им се допаѓа ова.
  12. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Нема зошто да е гадно, само така ќе си сигурна дека не е пукнат и не истекла сперма. :)
     
  13. Агнес :D

    Агнес :D Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    146
    Пол:
    Женски
    Ако кондомот е пукнат за време на односот машкото ќе примети. Ако сакаш дополнително да си провериш можеш како другите членки што ти кажаа со вода.
     
  14. gloriabebo

    gloriabebo Активен член

    Се зачлени на:
    16 август 2018
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    104
    Што ако на дечкото не му одгпвараат кондомите? Има тешкотии во ерекцијата.Става и по 2 мин ништо.А инаку некогаш е супер односот немаме проблеми со кондомите.
     
  15. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    Не ја прекинувајте 'играта' додека става кондом.. Допирајте се, бакнувајте..
     
  16. Sportgirl17

    Sportgirl17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2018
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Дечки хелп. Пред 10 дена имав однос без заштита. Едно време не беше сигурен дали свршил во мене или не му ни дошло. Одтогаш имам грчеви, мали вртоглавици, не е како пред пмс или кога ке вежбаш после долго време.
     
  17. lost123

    lost123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 април 2017
    Пораки:
    2.732
    Допаѓања:
    55.502
    Пол:
    Женски
    Каква помош бараш? Ако ти касни направи тест, ако он не знае ние уште помалце. За симптоми си фантазираш зошто мислиш на тоа, секако е премногу рано за да би имала некој симптом.
     
    На Milobebence му/ѝ се допаѓа ова.
  18. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Ти земи направи тест, а дечко ти Билобил да почне да пие чим не го служи помнењето.
     
    На cresa-jagoda, Mrs.Styels, Sandrush12 и 7 други им се допаѓа ова.
  19. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Не сфаќате дека се заебаваат со вас со тоа "не знам дали свршив"?
    Вие знаете кога сте свршиле?
     
    На Shmizla94, cresa-jagoda, Nausicaa и 9 други им се допаѓа ова.
  20. LoneWolfGuy

    LoneWolfGuy Популарен член

    Се зачлени на:
    3 август 2017
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    1.260
    Пол:
    Машки
    Нема врска едното со другото, сега зависи да не има умислено нешто во главата тој, има луѓе што се алергични на латекс и лошо реагираат со латексен кондом на пример ете не се до толку симптомите а не знаат дека се алергични и да им попречува во ерекцијата по ставањето на кондомот, или брзо да свршуваат. што исто ти се фаќа по попречување на ерекција односно подолготрајна ерекција и доаѓа до прерана ејакулација (алергија кај секој различно се манифестира).