1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс без кондом

Дискусија во 'Секс' започната од strawberry18, 21 ноември 2009.

  1. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.579
    Допаѓања:
    171.539
    Пол:
    Женски
    Секогаш има шанси, иако се мали
    Стави си зимска опрема и терај(fingers) плус побезбедно е од спб
     
    На Milobebence, cavalli, makedon81 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. zaru

    zaru Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2014
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    3
    Имав незаштитени односи со дм треба да добијам до 4ти април. Го извади на време, знам бјдејќи свршува покасно. Имам симтоми за циклус, како потечени гради, потечен стомак, образи. Сабајлево имав болки во стомакот ставив влошка, но немав добиено. Мислење?
     
  3. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Ако ти касни купи си тест за бременост иако мислам дека нема простор за паника доколку си сигурна дека дечкото не свршил во тебе .
     
    На 100nogalka му/ѝ се допаѓа ова.
  4. zaru

    zaru Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2014
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    3
    Сигурна сум дека не сврши во мене бидејќи заврши малку покасно. Ти благодарам на одговорот. Инаку сеуште не ми доцни, ама треба да добијам за некој ден и ме фати малку паника. Бидејќи предхдниве 2-3 месеца ми доаѓа неколку дена па и цела недела порано.
     
    На Alisa22 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Штом си сигурна дека не свршил нема потреба од паника , можеш од стрес да го пореметиш циклусот.
     
    На zaru му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Дали е глупо според вас пред стапување во било каков полов контакт со партнерот да се направат анализи за сексуално преносливи болести? И како би го сфатил партнерот тоа? Затоа што живееме во лошо време мислам дека е важно да се осеќаме сигурни во врска со тоа. И на кој начин да постапам?
     
    На cresa-jagoda, 100nogalka и theowndemon им се допаѓа ова.
  7. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Не е глупо баш напротив. Сигурно си е сигурно . Кажи му директно нема друг начин.
     
    На cresa-jagoda, Kimberly11, 100nogalka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. FVP

    FVP Популарен член

    Се зачлени на:
    26 септември 2018
    Пораки:
    358
    Допаѓања:
    1.201
    Пол:
    Женски
    Ќе добиеш.

    Не е воопшто глупо, напротив живееме во ДОБРО време во кое ние сме свесни за СПБ и се разговара поотворено за тоа. Доколку е партнер кој што е сериозен не би му пречело да направи една крвна слика. Мирна ви глава после. Доколку без некоја добра причина одбива, но исто така не сака да користи кондоми за заштита, тогаш дали ти треба некој што доколку се случи дали СПБ или бременост знаеш дека одбил да изврши превенција. Два теста во едно.
     
    На cresa-jagoda, Milobebence, Kimberly11 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. boo3

    boo3 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јули 2015
    Пораки:
    1.286
    Допаѓања:
    4.410
    Пол:
    Женски
    Па види, во нормални услови тоа не би ни требало да се напоменува затоа што се подразбира дека секој треба да си прави контрола еднаш-два пати годишно. Би рекла дека мажите се понеодговорни во тој дел и искрено не познавам маж којшто бил на контрола без да има видливи симптоми, што не значи дека не постои таков.
    Во секој случај нема ништо лошо ако побараш такво нешто од него, само си одговорна и загрижена за своето здравје.
     
    На Nausicaa, cresa-jagoda, lovestoneddd и 3 други им се допаѓа ова.
  10. Milickaa

    Milickaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Ве молам за совет. Со партнерот имавме односи незаштитени, тој свши надвор, но после половина можеби повеќе час имавме повторно однос исто така незаштитен, тој не отиде во тоалет да уринира, и исто така не се избриша после првиот однос....Ме мачи тоа дали можеби ако има остатоци од спермата после толку време има шанси да забременам, според датумот кога беше односот бев во овулација? Ве молам за совет.
     
  11. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Мислам дека мали се шансите но постојат.
    И како сега толку се грижиш дали си бремена а пред вториот секс не ти текна дека може и има шанси да забремениш?
    Сами си создавате проблеми..
     
    На Feminka22, Mr. Right, Harper и 3 други им се допаѓа ова.
  12. John Snow

    John Snow Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    4.882
    Допаѓања:
    52.864
    Пол:
    Машки
    Треба да сте свесни дека секој незаштитен секс може да доведе до потенцијална бременост. Да сте користеле кондом немаше сеа да се секираш и да се замараш со прашања на форум туку ќе кулираше,али вие си знаете.
     
    На Feminka22, Mr. Right, Alisa22 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. Milickaa

    Milickaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Во право си, сами си создаваме проблеми.. ама не знам момент на емоции, страст.. :$
     
  14. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Епа и ако останеш бремена тоа ќе биде резултат нели на емоциите и страста.
    Нема што да се загрижуваш сега толку многу. :mm:

    Ако не сакаш да останеш бремена, ќе мислите повеќе однапред.
     
    На Mrs.Styels, Harper, cresa-jagoda и 7 други им се допаѓа ова.
  15. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.126
    Допаѓања:
    43.681
    Пол:
    Женски
    Сам треба да знае дека не треба да го ,,пикне” повторно без заштита или да се исчисти...
    Како бе вака си играте играчки.
    Ја не давам вака па што сака нека е.
    Ни со уринирање ни солна киселина да стави нема шанса ако веќе свршил.
    Condom only.
     
    На najjacha му/ѝ се допаѓа ова.
  16. ViktorijaG

    ViktorijaG Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 декември 2014
    Пораки:
    213
    Допаѓања:
    241
    Пол:
    Женски
    Dragi feminki,
    Imavme odnosi so decko mi i ne svrsi vo mene, posle nekoe vreme otkako se izbrisa so vlazni maramcinja imavme pak odnosi. Mene vcera mi zavrsi mens. Dali e mozno da zabremenam?
    P.s dali treba da pijam apce 24h potoa...?
    Sme imale i prethodno bez kondom no nikogas taka edno po drugo bez kondom.
     
  17. 'japan

    'japan Активен член

    Се зачлени на:
    9 април 2018
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    27
    Пол:
    Машки
    Вака сега, пошто вие жените не ги знаете целосно работите околу машките. Имаш шанси да забремениш ама и немаш. По првото свршување спермата останува уште во органот не до цедена. По свршувањето, секогаш кај нас машките во ѓаките чувствуваме како некоја ситна влажност а тоа е поради шо остатокот од спермата се доцедува. Правилно е, после првото свршување темелно да се измија органот и да се уринира и нормално да се почека период за да се поврати спермазоидот оти по првата ејакулација спермазоидите се уште се на врвот и побрзо ќе сврши вториот пат неголи како првиот. Тоа тие исто како да се качуваш првиот пат по полека на планина а секое повторување ќе биде побрзо. Истото се случува кај нас и во спијање, секогаш на сабаље има некоја влажност тоа е од поради самата не своеволна ејакулација. Не мора да се има однос за да се провери ова. Нека земи нека го истинка и нека ејакулира и нека се избриши. Ко ќе се избриши, одма фатија кожинката и повлечи нагоре да ја затвориш главата и ќе видиш дека се уште излегува сперма иако тој се избришал.
     
    Последна измена: 11 мај 2019
  18. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    А зошто си прифатила секс без заштита? И он толку не знае дека едно бришење со влажна марамица не значи дека нема остатоци останато, па и уште без заштита пак продолжил или битно да си продолжи, па за тебе не го интересира? Ти сега ќе се нервираш и ќе си под стрес. Не знам како дозволувате без заштита, а бременост ви е нешто непожелно. Никој не може со 100% сигурност да ти каже дека нема ништо да се случи или па да пиеш апче или да не пиеш сега. Како и да е штетата е пак на тебе само. Мали се шансите и веројатно ќе добиеш. Ама не може никој да ти тврди дали ќе е така. Другпат не прифаќај односи без заштита и памет во глава. Не е играчка, не знам како сте вака неодговорни, а за вас се работи.
     
    На Moon.Girl и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  19. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    Секс за време на мензис ли било тоа?
    Не си бремена, не се секирај.
     
    На T.e.d.d.y му/ѝ се допаѓа ова.
  20. ViktorijaG

    ViktorijaG Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 декември 2014
    Пораки:
    213
    Допаѓања:
    241
    Пол:
    Женски
    Pa ne bas, toj den imav samo sabajleyo otkako se izbridav. A prethodniot den imav nekolku kapki, veke mi zavrsuvase.