Секс без кондом

Дискусија во 'Секс' започната од strawberry18, 21 ноември 2009.

 1. Amateur

  Amateur Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2016
  Пораки:
  229
  Допаѓања:
  288
  Пол:
  Машки
  Конечно разумен одговор.
  НИКОЈ не смета на тоа.
   
  На PaLaVa, hermosa, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Joanna_

  Joanna_ Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2018
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  526
  Пол:
  Женски
  А чекај что кога ќе дојде време за бебе? Или сексот само за уживанција е? Еве ние зме долго време заедно, не шврљаме на страна, не сме менувале партнери како чорапи во минатото, хигиена на високо ниво, од што да се плашам?
   
  На glosipgirl, marlonbrando69 и homer simson им се допаѓа ова.
 3. Tan4ence

  Tan4ence Популарен член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  2.376
  Допаѓања:
  18.144
  Пред да се одлучите на бебе се прават прегледи за да се исклучат било какви инфекции.
  А и ја водам хигиена ептен ама ете долго време влечев кандида од паднат имунитет и непазење на исхрана.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 4. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  4.021
  Допаѓања:
  21.222
  Пол:
  Женски
  Бебе сигурно нема да правиш со секој. Туку со личност со која си подолго време заедно и знаеш дека ти е верен (иако никогаш не можеш во тоа да бидеш 100% сигурен), плус за да би имала јас со некој секс без кондом и да планирам бебе, ќе барам да се испита партнерот дали е здрав и редовно да прави контроли. Колку и тоа лудо да звучи, ама мене здравјето ми е на прво место. Ако можам јас да одам редовно на преглед на гинеколог, ќе мора и тој.
  Во денешно време, во никој не можеш да бидеш целосно сигурен, во врска со верноста, ни во брак, а камоли во врска. За менувањето партнери во минатото, па доволен е само еден партнер да имаш или тој да имал заразен со нешто, па да се зарази/ш па тоа да се пренесе и меѓу вас. А болестите колку што знам покасно покажуваат симптоми.
   
  На темјанушка, Peperutce1115, Herrera и 4 други им се допаѓа ова.
 5. homer simson

  homer simson Активен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2019
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  189
  Пол:
  Машки
  seks bez kondom samo so siguren partner. so nekoj sto ne ti e siguren OBAVEZNO zastita. ima polovi bolesti koj se strasni.
   
  На Ostaveniot, Kimberly11 и Alisa22 им се допаѓа ова.
 6. marchi-cool

  marchi-cool Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  4.976
  Допаѓања:
  9.952
  Пол:
  Женски
  ти не шврљаш на страна ама за партнерот никогаш не можеш да знаеш со сигурност. Луѓе во брак се па шараат ваму таму а не па во врска.
   
  На cresa-jagoda и hermosa им се допаѓа ова.
 7. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.821
  Допаѓања:
  114.916
  Да бе 'пишано' |(
   
  На Alisa22, hermosa, piksooki и 2 други им се допаѓа ова.
 8. Slatkish255

  Slatkish255 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2016
  Пораки:
  330
  Допаѓања:
  500
  Пол:
  Женски
  Ми треба совет
  Пред еден саат имав однос, прво тој сврши на страна а после некои 15 мин имавме однос (кратко неполна минута) со свршување надвор секако
  Прашањето ми е дали има потреба да се напијам норлево или не? Исто така да напоменам дека пред односот уринираше, видов на апликацијата 19ти ден од менстрација и тоа ме плаши..
   
 9. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.821
  Допаѓања:
  114.916
  Не си трудна ако уринирал
   
  На piksooki и Slatkish255 им се допаѓа ова.
 10. marchi-cool

  marchi-cool Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  4.976
  Допаѓања:
  9.952
  Пол:
  Женски
  некогаш се чудам на прашањава. Јас сум имала секс свршувал надвор убаво па потоа сме продолжувале. Не еднаш туку секогаш така. Нит сум се потресла дали ќе останам трудна нит па сум останала зашто знам дека нема ни да останам на таков начин.
   
 11. Slatkish255

  Slatkish255 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2016
  Пораки:
  330
  Допаѓања:
  500
  Пол:
  Женски
  Да во право си, премногу сум читала и сум се информирала околу овие работи но ете пак ми е страв. Знам дека втората партија е по ризична бидејки може да останало нешто или грешам? Плус плодни денови
   
 12. marchi-cool

  marchi-cool Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  4.976
  Допаѓања:
  9.952
  Пол:
  Женски
  едукацијата е морална ама колку повеќе читаш позбунет си. Ама секако си сака пазење со таа работа.
   
 13. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  4.021
  Допаѓања:
  21.222
  Пол:
  Женски
  Зошто имаше секс без кондом? :^)
   
  На Peperutce1115, WildMk и IM.TMKQ им се допаѓа ова.
 14. marlonbrando69

  marlonbrando69 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2013
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  4.135
  Пол:
  Машки
  Немаме секс без кондом, дури и алкохол не пиеме:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
   
  На Мејз му/ѝ се допаѓа ова.
 15. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.647
  Допаѓања:
  20.240
  Пол:
  Женски
  (facepalm)
  Се чудиш на прашањата нивни ама и ти навистина многу добар совет делиш..:clap:
  А зошто кондом не користете?
  Сега се плашиш и ќе се мислиш дали ќе добиеш или не...сами си комплицирате.

  Ризик постои затоа треба секогаш да уринира и да се измие, но за да се заштитиш не само од несакана бременост туку и спб користете кондом.

  Навистина не знам зошто сама би се ставила на таков ризик доколку не планирате бременост. :^)
   
  На Peperutce1115, WildMk, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. Harper

  Harper Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2018
  Пораки:
  416
  Допаѓања:
  5.671
  Пол:
  Женски
  Јас се чудам како можеш ти да се чудиш на прашањата кога ни самата не си информирана. Ако не уринира измеѓу двете партии секс и тоа како може да се забремени ако нешто останало во каналите.
   
  На Marina*F, lovestoneddd, Peperutce1115 и 2 други им се допаѓа ова.
 17. Slatkish255

  Slatkish255 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2016
  Пораки:
  330
  Допаѓања:
  500
  Пол:
  Женски
  Користиме кондом, но ете во моментот немавме така бидна.
  Затоа ве прашав за совет бидејки не знам што да правам...
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 18. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  4.021
  Допаѓања:
  21.222
  Пол:
  Женски
  Па штом сте немале требало да се воздржите од секс. А не поради кратко задоволство сега да си ја чукаш главата.
  Па не сме животни, луѓе сме, имаме разум, треба да знаеме да се контролираме, а не да дозволуваме страста да ни го контролира однесувањето.
   
  На Irreplaceablee, Peperutce1115, Amateur и 2 други им се допаѓа ова.
 19. homer simson

  homer simson Активен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2019
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  189
  Пол:
  Машки
  ne se ostanuva bremena bas taka ne se sekiraj
   
 20. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.647
  Допаѓања:
  20.240
  Пол:
  Женски
  Ако уринирал и свршил надвор не би требало да има проблем, но за следен пат не си дозволувај вака, бидејќи и стресот делува на хормони и циклус.
  Затоа поголема залиха на кондоми при рака, за да си заштитена не само од бременост туку и од спб.
   
  На Peperutce1115, WildMk, Slatkish255 и 2 други им се допаѓа ова.