Секс без кондом

Дискусија во 'Секс' започната од strawberry18, 21 ноември 2009.

 1. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.012
  Допаѓања:
  10.026
  Пол:
  Женски
  па тогаш зошто јас во овие 6 години не сум останала бремена???
   
 2. homer simson

  homer simson Активен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2019
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  189
  Пол:
  Машки
  se zavisi od organizmot.
  sekoj e razlicen a i vozrasta
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 3. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.109
  Допаѓања:
  7.664
  Пол:
  Женски
  Ако ти не си останала незначи дека и таа нема.Секој е различен и има секакви фактори кои влијаат
   
  На Irreplaceablee, Peperutce1115, Dream-Girl и 4 други им се допаѓа ова.
 4. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.141
  Допаѓања:
  103.620
  Пол:
  Женски
  Користете заштита, не читајте вакви искуства по нет и форуми, па после да се чудите како сте останале бремени или сте закачиле некоја СПБ. Нема зошто да ризикувате и после да си правите стрес само...
   
  На WildMk, MrenaRiba, Irreplaceablee и 4 други им се допаѓа ова.
 5. Amateur

  Amateur Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2016
  Пораки:
  229
  Допаѓања:
  289
  Пол:
  Машки
  Точно. Никој не сака да чита, да се едуцира.
  Рекла-казала.
  Како никад до сеа толку неписмени немало. Луѓе кои немаат желба да научат, да осознаат.
  Жените се толку очајни за да се спарат, за да не им избега некој, што прават доста нелогични работи за да дојдат до маж што често е погубно по нивното здравје.
   
 6. tigrica92

  tigrica92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  413
  Допаѓања:
  216
  Пол:
  Женски
  А дали ако свршил внатре а жената веднаш после тоа уринира, сепак има шанси да забремени?
   
 7. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.670
  Допаѓања:
  20.619
  Пол:
  Женски
  Wtf..
  Од кој век си излезен човеку? :puke:
  Да не ти се верува..:drunk:
  Голема шанса особено ако биле плодни денови, но секако дека има шанса и во неплодни.
   
  На Sejfullai, Kate Rina 93 и Peperutce1115 им се допаѓа ова.
 8. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.823
  Допаѓања:
  36.590
  Пол:
  Женски
  Се свршува во вагинален, а не во уринарен канал. Два посебни системи.
  Значи одговорот: да, може да остане бремена.
   
  На tessie, WildMk, Oxymoron и 11 други им се допаѓа ова.
 9. T.e.d.d.y

  T.e.d.d.y Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.247
  Допаѓања:
  7.229
  Пол:
  Женски
  Какви се тие сигурни партнери за секс без кондом?
  Не ви се даваат 150 ден. за кондоми, а за цигари секогаш се има. Не знам како мирно спиете после ваков секс. Доволно е партнерот да пие јак антибиотик на паднат имунитет, па комотно да почнете да си одгледувате кандида.:f:
   
  На tessie, WildMk, Oxymoron и 5 други им се допаѓа ова.
 10. Peperutce1115

  Peperutce1115 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2014
  Пораки:
  1.481
  Допаѓања:
  15.880
  (facepalm)(facepalm)(facepalm) секој ден по некој ваков талент откривам на форумот. Дали да плачиш или да се смееш?
   
  На WildMk, Brinetka, Kate Rina 93 и 3 други им се допаѓа ова.
 11. Pacifist

  Pacifist Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2018
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Машки
  Имам едно прашање.Дали ако си прилично агресивен при пенетрирањето во женскиот репродуктивен орган може да се случи да пукне дури и најиздржливиот кондом или најскапите кондоми се дизајнирани тоа никогаш да не се случи?
   
  На Linaathequeen му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Linaathequeen

  Linaathequeen Активен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2019
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  67
  Пол:
  Женски
  Kondomot moze da pukne samo ako ne e dobro namesten na penisot
   
  На tessie и Joanna_ им се допаѓа ова.
 13. Joanna_

  Joanna_ Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2018
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  528
  Пол:
  Женски
  Врска нема. Ова држи вода ако свршува внатре, ама ако свршува надвор нема врска ниту организам ниту младоста.
   
  На Linaathequeen му/ѝ се допаѓа ова.
 14. homer simson

  homer simson Активен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2019
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  189
  Пол:
  Машки
  па ако свршува надвор секако дека нема врска. како ќе остане жена бремена ако не и свршат внатре ???
   
  На WildMk и piksooki им се допаѓа ова.
 15. Beauty.Mar

  Beauty.Mar Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2017
  Пораки:
  243
  Допаѓања:
  1.147
  Пол:
  Женски

  Жените биле очајни да се спарат, ама затоа форумов врие од манијаци кои 99,9 посто се мажи и не може едно мислење во темите за секс да се напише без да се добијат глупи пораки во пп или уште полошо- експлицитни слики :x:x:x:x:x:x:x:x

  Жените очајни, како не..
   
  На Anomis11, WildMk, Oxymoron и 5 други им се допаѓа ова.
 16. Joanna_

  Joanna_ Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2018
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  528
  Пол:
  Женски
  Леле нема врска за 150 денари ова. Еве не ни е убаво со кондом. Повеќе од 3 години не сум останала бремена а мислам дека и нема се додека не одлучиме за тоа, за спб исто, ништо не се случило..
  Ако за изговор секад се фаќате за спб незнам како еден ден деца ќе правите? Не се трипајте со испитувања дека ќе сте правеле ова она пред да почнете да правите бебе. На тастатура сите се гураме у перфексија ама у пракса ретко кој се покажува.
  Ова е индивидуално. Јас сум му прва нему, мене ми е втор, си веруваме еден на друг така да не ме плаши спб. Ако во ваш или нечиј случај партнерите се менувале како чорапи е тогаш незнам, во таква ситуација би се замислила.
   
  На glosipgirl, Cherish33, WildMk и 6 други им се допаѓа ова.
 17. Beauty.Mar

  Beauty.Mar Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2017
  Пораки:
  243
  Допаѓања:
  1.147
  Пол:
  Женски
  Нормално дека ако долго време одите со партнерот и имате доверба еден во друг може да се има секс без заштита, секако со свесност за ризикот од несакана бременост.
  Но, ако се работи за секс за една вечер или секс со нов партнер, не би ризикувала,јас лично.
  Секој треба да е свесен за своите постапки и за последиците од нив.
   
  На glosipgirl, tessie и Joanna_ им се допаѓа ова.
 18. Heartagram

  Heartagram Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2018
  Пораки:
  718
  Допаѓања:
  8.492
  Пол:
  Машки
  Стај си два за секој случај и гајле ќе немаш...
   
 19. Beauty.Mar

  Beauty.Mar Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2017
  Пораки:
  243
  Допаѓања:
  1.147
  Пол:
  Женски
  Претпоставувам дека ова е иронично кажано, но има млади кои не се доволно информирани, па би можеле да помислат дека ова е вистина.
  Два кондома не се ставаат во ниеден случај, затоа што нормално се тријат еден од друг и шансата се скинат е многу поголема за разлика од еден кондом.
   
  На glosipgirl, tessie и piksooki им се допаѓа ова.
 20. homer simson

  homer simson Активен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2019
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  189
  Пол:
  Машки
  ништо не е 100% сигурно