Секс без кондом

Дискусија во 'Секс' започната од strawberry18, 21 ноември 2009.

 1. NarCis@

  NarCis@ Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2018
  Пораки:
  3.391
  Допаѓања:
  70.710
  Пол:
  Женски
  А ти секс ќе имаш, или планираш да силуваш? Зошто мора да си агресивен?
   
  На shverkova, Milobebence, lovestoneddd и 4 други им се допаѓа ова.
 2. homer simson

  homer simson Активен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2019
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  190
  Пол:
  Машки
  може таков му е стилот :lol:
   
 3. Kate Rina 93

  Kate Rina 93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2018
  Пораки:
  812
  Допаѓања:
  16.579
  Пол:
  Женски
  Истово ми дојде на памет.
  Ко животни да сме..
   
  На Milobebence, lovestoneddd, NarCis@ и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. homer simson

  homer simson Активен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2019
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  190
  Пол:
  Машки
  може човекот е тигар во кревет :rofl::rofl::rofl:
   
  На Brinetka и Kate Rina 93 им се допаѓа ова.
 5. Beauty.Mar

  Beauty.Mar Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2017
  Пораки:
  243
  Допаѓања:
  1.148
  Пол:
  Женски
  Moжно е, и јас сакам груб секс
   
  На homer simson му/ѝ се допаѓа ова.
 6. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  4.528
  Допаѓања:
  23.224
  Пол:
  Женски
  Ти си фати женска или онака прашуваш за во иднина? :?:
   
  На lovestoneddd, Tajnaotrovna, Different7 и 6 други им се допаѓа ова.
 7. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.437
  Допаѓања:
  9.268
  Пол:
  Женски
  Можеби незнае како да се изрази.Сигурно не мислел на толку грубо.
   
  На La.loca, WildMk, Animali и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Pacifist

  Pacifist Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2018
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Машки
  За во иднина,само се информирам...

  Не сум груб...Би се прилагодил на желбите на партнерката,а би можел да го засилам темпото ако ме понесе страста што не значи дека би се изживувал врз девојката...Не сум ненормален па да ја третирам како животно...
   
  Последна измена од модератор: 29 јули 2019
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 9. vaga95

  vaga95 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  760
  Допаѓања:
  1.755
  Да ги имам барем на ден мозокот и самодовербата, на 80% од овие кои пишале на темата...па да се одморам што би се рекло.
   
  На Агнес :D, LoneWolfGuy, Lostinparadise и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.911
  Допаѓања:
  3.684
  Пол:
  Машки

  Нешто во себе ми вика дека тролаш, ама најсериозно.
   
  На MarianaBT му/ѝ се допаѓа ова.
 11. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.437
  Допаѓања:
  9.268
  Пол:
  Женски
  А мене нешто ми вика дека ти неможеш да разбереш на што мислит тој.
   
  На Stark му/ѝ се допаѓа ова.
 12. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.309
  Допаѓања:
  18.032
  Пол:
  Женски
  Само додека бев во брак. (Пред тоа не ни имав (facepalm))
  Сега на самата помисла језа ме фаќа.
  Дури и покрај заштитата, знаат паники да ме фатат од толку што сум затапана по работата и никако не сакам да оставам простор за мајчинство и болест што ќе ми намали квалитет на живот.
  Пиј апче, ти пиј апче. Море, читав пред некое време дека тестирале контрацептивни пилули за мажи.
  Со душа чекам да искочат.
  Колку девојчиња малтретираат, ги ставаат у паники од шо нејќат едно гумиче да стават.
  Абе, женско да не се родиш, со што створови се расправаме.
  Башка кондоми какви се` не искачаат на пазарот, се усовршува технологијата на заштита, се зголемува задоволството, малтене стануваат засилувачи на задоволството а не негова бариера.
  Секогаш да си имате у ташна.
  Не викајте машка работа се.
  Додуша се, ама вашето здравје е исклучиво ваша работа.
   
  На shverkova, CoyoteGirl, Glossy-girl и 21 други им се допаѓа ова.
 13. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  2.987
  Допаѓања:
  16.705
  Teси, дали ќе ти биде проблем да доставиш линк од истражувањето/статијата?
   
  На Purplelilac му/ѝ се допаѓа ова.
 14. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.309
  Допаѓања:
  18.032
  Пол:
  Женски
  На Animali и Nigredo Odor им се допаѓа ова.
 15. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.911
  Допаѓања:
  3.684
  Пол:
  Машки

  Абе сеа види, не е исто со гумче и без. :D

  Како и да е повеќето машки се заинтересирани да пробаат без кондом без размислувајќи за последиците, односно за бременост. "Нејзино" е, ваљда по таа логика се водат.
   
  На La.loca му/ѝ се допаѓа ова.
 16. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.309
  Допаѓања:
  18.032
  Пол:
  Женски
  Едно е гумиче, друго е како камикази да си испукаш една хормонска бомба во тебе затоа што на партнерот му се испуштило иако ветил дека надвор ќе ејакулира.

  Од секс кондом не пука. За секс е наменет. Пука од неправилна употреба.

  Чести грешки:

  1) Ко божем за поголема заштита некои користат два еден врз друг. Ова само ќе придонесе до побрзо пукање, поради фрикцијата, триењето, нормално нели.

  2) Пакетчето од кондом се отвара со заби или остар предмет. Има жлепче за отварање, само прстите се доволни.

  3) Не се чуваат во паричник, заден џеб од фармерки, или места кадешто ќе нема доволен простор и има триење.

  4) Се користат лубриканти на база на масло за кондоми од латекс што е погрешно. Најдобра опција за овие кондоми е лубрикант на база на вода или силикон.

  5) За жал некои жени имаат односи додека примаат вагиналетска терапија на база на миконазол или лекарства против паразитски и бактериски инфекции. Супстанциите во тие лекови може да ја намалат функцијата на кондомот затоа што го разјадуваат латексот.

  Не сум доктор, ако во некој детал погрешно сум упатена, отворена сум за корекција.
   
  Последна измена: 7 август 2019
  На Milobebence, Tajnaotrovna, SummerGirl и 3 други им се допаѓа ова.
 17. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  3.643
  Допаѓања:
  35.078
  Пол:
  Женски
  Да.
  Исто не е исто со дете и без дете, со спб и без спб.
   
  На Nausicaa, Tina22m, Aschenputtel и 6 други им се допаѓа ова.
 18. Pacifist

  Pacifist Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2018
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Машки
  Фала ти.Само не знам кај би го носел ако не во паричник или заден џеб пошто онакви торбички за околу појас или од страна со појаси не носам,неудобно се чувствувам,ме стега.И чаре? Останува цела кутија да носам па бар нека има за подолготрајни односи:)
   
 19. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.864
  Допаѓања:
  22.659
  Пол:
  Женски
  Па ваљда на улица нема да имаш секс. Дома ќе ги чуваш, во кола во оригиналната кутија.
  Ако веќе толку итно треба а немаш при себе, ќе претрчаш до најблиската продавница и ќе купиш нови. :)
   
  На cresa-jagoda, SummerGirl, Alisa22 и 2 други им се допаѓа ова.
 20. Pacifist

  Pacifist Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2018
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Машки
  И тоа што викаш.