Секс без кондом

Дискусија во 'Секс' започната од strawberry18, 21 ноември 2009.

 1. SugarHoney

  SugarHoney Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2019
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  364
  Пол:
  Женски
  Само неколку пати сме имале со кондом. Надвор си свршува.
   
  На Lola_, Brinetka, Linaathequeen и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Adorabela

  Adorabela Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  366
  Допаѓања:
  1.369
  Пол:
  Женски
  Никогаш не сум имала секс со кондом:D.
   
  На Harper, Lola_, Дискретниот и 7 други им се допаѓа ова.
 3. LoneWolfGuy

  LoneWolfGuy Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2017
  Пораки:
  396
  Допаѓања:
  666
  Пол:
  Машки
  Никогаш не сум имал секс без кондом.
   
  На PaLaVa, piksooki, Stark и 4 други им се допаѓа ова.
 4. Adorabela

  Adorabela Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  366
  Допаѓања:
  1.369
  Пол:
  Женски
  Kontra od odgovorot moj:rofl:
   
  На piksooki и LoneWolfGuy им се допаѓа ова.
 5. LoneWolfGuy

  LoneWolfGuy Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2017
  Пораки:
  396
  Допаѓања:
  666
  Пол:
  Машки
  Смајлито твое сум го заборавил ете натажено некое :P
   
  На Adorabela му/ѝ се допаѓа ова.
 6. butterfly.285

  butterfly.285 Активен член

  Се зачлени на:
  30 август 2019
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Дали доколку се има секс без кондом и машкото не сврши внатре а жената доживее оргазам може да се забремени?
   
 7. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  3.643
  Допаѓања:
  35.078
  Пол:
  Женски
  Пази, оргазам знаеш што е, а не го знаеш процесот на забременување.
  Нормално дека не.
   
  На candy.cane, piksooki, Brinetka и 6 други им се допаѓа ова.
 8. Micika12

  Micika12 Активен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2018
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Здраво на сите имам едно прашање, другарка со дечко и имале однос без кондом, тој тврди дека свршил надвор, ама на неа и касни менструацијата 3 недели. Правеа тест 4 пати ама негативен. Совет..
   
 9. FVP

  FVP Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2018
  Пораки:
  268
  Допаѓања:
  830
  Пол:
  Женски
  Дали пред тоа имала редовен циклус? Тестот за бременост би требало да е точен штом е направен на три недели каснење, но треба да отиде на лекар бидејќи може да има други репродуктивни проблеми.
   
 10. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.628
  Допаѓања:
  9.329
  Пол:
  Женски
  Најпаметно би било да оди на гинеколог .
   
  На +++ му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  816
  Допаѓања:
  12.387
  Пол:
  Женски
  Колку време пред да сврши треба да го извади? За другарка прашувам.
  Лажам, за мене е.
  Само чисто ме интересира и сакам да знам што како. Сакам мислења од искусни кои не користеле користеле кондом, не препораки дека треба да користам.
   
  На LoneWolfGuy му/ѝ се допаѓа ова.
 12. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.615
  Допаѓања:
  46.630
  Пол:
  Машки
  Кога ќе осети дека иде Дунав , значи некоја секунда пред да ејакулира
   
  На Leviosa2503 и ЕденЧлен им се допаѓа ова.
 13. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  816
  Допаѓања:
  12.387
  Пол:
  Женски
  Значи дека ако не тече ништо и кога ке го извади само напраи неколку strokes и сам си заврши нема простори за паника, а?
   
 14. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.615
  Допаѓања:
  46.630
  Пол:
  Машки
  Ако тече нешто има простор за паника, у спротивно јок:D и од кога ќе заврши работа обавезно у вц да се измоча, ако не знае потенцирај му. Мрш у вц да мочаш говедо, и така(heidy)
   
  На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  816
  Допаѓања:
  12.387
  Пол:
  Женски
  Па пред да почне работата мочаше, али да, рече дека немало нишо и сам си сврши така да у мене немало ништо, али ипак само читам срања за предсемена и си праам паранои...
   
 16. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.615
  Допаѓања:
  46.630
  Пол:
  Машки
  Не пред да почне, после ејакулација ако има и втора партија. Чим не користите кондоми боље да се испочитува протокол него да си праиш параноја. А со кондоми ќе немаш потреба од параноја али големи сте си знаете.
   
  На cresa-jagoda, tessie и Sejfullai им се допаѓа ова.
 17. MarianaBT

  MarianaBT Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2013
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  455
  ===
  ако е после ејакулација зошто тогаш се вика предсемена :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
   
 18. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.615
  Допаѓања:
  46.630
  Пол:
  Машки
  Не знам Маријанче, кажи ми:wasntme:
   
 19. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.628
  Допаѓања:
  9.329
  Пол:
  Женски
  Јас имам цело време без кондом ,го вади некоја секунда пред да сврши и секако за следна партија оди да моча и го мие во случај да не останало нешто ,без кондом имам со години и не сум останала бремена, така да не се плаши само нека внимава партнерот.
   
  На Sejfullai му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  816
  Допаѓања:
  12.387
  Пол:
  Женски
  Да, пред тоа имаше свршено али поради поради орален, и ради тоа уринираше, а и плус беше после неколку саати. Иначе користиме кондоми али овој пат онака сакав да пробам јас.
   
  На Marko@boy му/ѝ се допаѓа ова.