Секс без кондом

Дискусија во 'Секс' започната од strawberry18, 21 ноември 2009.

 1. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  816
  Допаѓања:
  12.387
  Пол:
  Женски
  Па да така и направи неколку секунди пред, не е дека го извади додека свршуваше или нешто.. исто така и во денови на овулација сте имале незаштитен па немало ништо, така?
   
  На Alisa22 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.628
  Допаѓања:
  9.329
  Пол:
  Женски
  Да да ,цело време и во денови на овулација ,само секако партнерот кратко пред да сврши го вади.
   
  На Harper, ЕденЧлен и Sejfullai им се допаѓа ова.
 3. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.309
  Допаѓања:
  18.032
  Пол:
  Женски
  За тесто треба брашно и вода.
  За бебе треба сперматозоид и јајце клетка.
  Тоа со предсемената е повеќе мит и е многу тешко изводливо.
  Или не сакаат да ви признаат дека им се испуштило, или втора партија, што дури и ова е многу ретко.
  Сеа сме пред крај на едно и почеток на друго годишно време, може да влијае на хормони, а со тоа и на циклус. Затоа ви викам да сте си заштитени, без да мора да им правите шокови на хормоните, но вие си знаете.

  Пошто овој период знае доста да касни, дека премин од едно во друго год.време.
   
  На T.e.d.d.y, Dadusicka, ninja35 и 5 други им се допаѓа ова.
 4. Tamarkaa

  Tamarkaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2015
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  44
  Вчера имавме незаштитен однос (не сврши во мене) а денес добив.Дали е се океј или има простор за паничење?
   
 5. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  4.721
  Пол:
  Женски
  Штом не свршил во тебе нема зошто да паничиш.
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Tamarkaa

  Tamarkaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2015
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  44
  Првпат имам односи,цела испаничена...Ме убедуваше цел ден дека нема ништо а мене никако да ми се смири душава бидејќи сврши на мене,а страв ми е дека при туширање отишло нешто надоле (иако можеби нема логика)
   
 7. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  4.721
  Пол:
  Женски
  Немај гајле, не може да останеш бремена ако свршил на тебе, биди спокојна.
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 8. candy.cane

  candy.cane Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  1.205
  Допаѓања:
  6.180
  Пол:
  Женски
  На почетокот и со и без, сега само со.
  Интересно ми е што и сам инсистира на кондом сега и не гледам да му смета или да му крати задоволство..а порано мислев дека е полошо чувството за нив.

  Јас не сум сигурна дали некоја разлика чувствувам.
   
  На Bozica1980, Marko@boy и Alisa22 им се допаѓа ова.
 9. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.911
  Допаѓања:
  3.684
  Пол:
  Машки
  Мислам дека повеќе му менува на машкото, мислам дека е подобро чувството без кондом. Кај мене девојката неколку пати ми има речено без, ама сеуште немам пробано со сегашнава.
   
 10. candy.cane

  candy.cane Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  1.205
  Допаѓања:
  6.180
  Пол:
  Женски
  Знам, затоа и викам дека ми е интересно што инсистира самиот. Свеста му работи повеќе од нагоните хахах
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 11. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.864
  Допаѓања:
  22.659
  Пол:
  Женски
  Епа зошто имаш однос без кондом? Ако продолжиш вака да се тресеш секој месец дали при туширање влегло сперма :| и хормонскиот баланс ќе го нарушиш. Не си го нарушувај здравјето, особено кога не си спремна на ризикот.
   
  На Harper, lovestoneddd, WildMk и 3 други им се допаѓа ова.
 12. LoneWolfGuy

  LoneWolfGuy Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2017
  Пораки:
  396
  Допаѓања:
  666
  Пол:
  Машки
  А каква врска има сексот без или со кондом ако имаат со кондом го извади кондомот и пак сврши на неа? Значи едино решение да не свршува на неа или пак марамиците и убаво да избрише се пред да се истушира. Пошто стварно си во право тоа со нервозата и притресувањето на оди на арно.
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Amateur

  Amateur Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2016
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  290
  Пол:
  Машки
  О, боже. О, боже!
  Дали си сериозна? Пошо мислам тролаш.
   
 14. tigrica92

  tigrica92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  224
  Пол:
  Женски
  Малку офф топик --- Дали типот со кој сте го имале прв пат, ви останал најблизок, најмил или ??? И дали сексот е најдобар со тој еден тип затоа што ви бил прв, или нема никаква врска ?
   
 15. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.864
  Допаѓања:
  22.659
  Пол:
  Женски
  Нема врска ама ич
   
  На WildMk, candy.cane и Alisa22 им се допаѓа ова.
 16. Rabbit 97

  Rabbit 97 Активен член

  Се зачлени на:
  13 септември 2019
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  489
  Nema vrska spored mene.Jas so toj shto mi bese prv ne uzhivav vo seksot ne beshe ni toj nekoj tip da saka da te zadovoli kako shto treba.sega imam drug decko uzivam premnogu i prethodno se shto nauciv sega go primenuvam znaam kako treba da go zadovolam
   
  На IM.TMKQ и didisi им се допаѓа ова.
 17. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  1.943
  Допаѓања:
  33.220
  Пол:
  Женски
  Нема воопшто врска тоа. Кај мене беше така и уште сум со првиот, но така се погоди. Друга по неколку обиди ќе го најде тој кој и одговара најмногу и така.
   
  На Harper, lovestoneddd, IM.TMKQ и 2 други им се допаѓа ова.
 18. LoneWolfGuy

  LoneWolfGuy Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2017
  Пораки:
  396
  Допаѓања:
  666
  Пол:
  Машки
  Прочитај ги текстовите пред мене и се ќе ти стане јасно, и не го читај мојот текст на делови или само тоа што сакаш да прочиташ, за тоа што сакам да кажам можеш само да разбереш ако го прочиташ целиот текст што го имав напишано вака е само изваден од контекст.

  (Машко сум).
   
  На jasbi, candy.cane и piksooki им се допаѓа ова.
 19. Волшебникот

  Волшебникот Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2018
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  467
  Пол:
  Машки
  Нее истото со кондом и директ кожа со кожа.
   
  На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
 20. M&L89

  M&L89 Активен член

  Се зачлени на:
  15 септември 2019
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  38
  Пол:
  Машки
  Најубаво е секс без кондом, али кога одложувам на подолг период да не свршам ми се случувало само ластикот да ми остане на курот.
  Па тие апчињата после да не остане бремена, заебанции....
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.