Секс без кондом

Дискусија во 'Секс' започната од strawberry18, 21 ноември 2009.

 1. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.010
  Допаѓања:
  10.017
  Пол:
  Женски
  е ама да знаеш тие апчиња за одпосле немаат многу ефект освен што хормонски може да ја испореметат девојката затоа ваѓајте си го навреме па пак нека ви останува само ластикот.
   
  На Amateur и didisi им се допаѓа ова.
 2. M&L89

  M&L89 Активен член

  Се зачлени на:
  15 септември 2019
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  36
  Пол:
  Машки
  Точно така за хормонското пореметување, со кондом нема терање маратонски.
   
  На marchi-cool и didisi им се допаѓа ова.
 3. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.872
  Допаѓања:
  116.400
  Не е исто со и без СПБ.
   
  На Purplelilac, Spidy, Aschenputtel и 4 други им се допаѓа ова.
 4. Волшебникот

  Волшебникот Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2018
  Пораки:
  394
  Допаѓања:
  414
  Пол:
  Машки
  А дете да правиш? Ќе чекаш да го наполни кондомот со сперма и да го дупни на крајот оти не чинело кожа со кожа...
   
 5. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.010
  Допаѓања:
  10.017
  Пол:
  Женски
  се зборува за секс без/со кондом а не за секс за правење деца. :fubar:
   
  На buba4e89, Sejfullai, lovestoneddd и 2 други им се допаѓа ова.
 6. Волшебникот

  Волшебникот Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2018
  Пораки:
  394
  Допаѓања:
  414
  Пол:
  Машки
  Епа како шое темата јас си дадов свој одговор... А тоа дека има болести има и опасно е. Ама кога че видиш болести имаш околу себе 24h, додуша оваа е така... Ама ако сакаш ќејф да си правиш носиси и ризик. Зато јас си работам кај шо нее претходно работено. А ако сакате вие изработени мужи и девојки имате 1000 такви и носете си ризик со вас и било какви заштити да носите. Јас си работам со личност која ја сакам, ме сака,чувствуваме не раскидливот, доверливост и двајцата да сме чисти како солза без претходни поминати работници. Јас не пребарувам да е убава надарена, слаба ваква таква. Јас си барам личност спрема мене, спрема мојот физички изглед и карактер. Бидеќи јас сум чувствителна личност и не сакам некој да се чувствува измамено, искористено, тажно, навредено и сл. речено за 2 дена колку целта да си ја оствариш. Знам дека денеска нее можно ова ама јас велам и дека е можно како шое можно и не можно да добијаш болест.
  Во секоја работа има ризик и убавина.
   
  Последна измена: 16 септември 2019
 7. Tan4ence

  Tan4ence Популарен член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  2.417
  Допаѓања:
  18.326
  Одредени инфекции можат да се појават и без да се менувале партнери.:)
   
  На Lostinparadise, WildMk, Sejfullai и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Волшебникот

  Волшебникот Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2018
  Пораки:
  394
  Допаѓања:
  414
  Пол:
  Машки
  Кажи му. Има невини, има девојки шо си се чуваат. А не како некој денеска 1 утре 2 другиден 10 и бла бла.
   
  Последна измена: 16 септември 2019
 9. Волшебникот

  Волшебникот Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2018
  Пораки:
  394
  Допаѓања:
  414
  Пол:
  Машки
  Епа тогаш не се клецај. И да се докажувам нема да сфатиш. Јас сфаќам дека има ризик зато и реков, во секоја работа има и ризик и убавина. А ти ако менуваш нон-стоп работници тогаш ни заштита не ти помага (не дај боже на никого) како шо кажуваш ти.
   
 10. Tan4ence

  Tan4ence Популарен член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  2.417
  Допаѓања:
  18.326
  Ти си знаеш.
  Ако утре девојка ти ти пренесе кандида, да не се чудиш.
   
  На WildMk и Sejfullai им се допаѓа ова.
 11. Волшебникот

  Волшебникот Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2018
  Пораки:
  394
  Допаѓања:
  414
  Пол:
  Машки
  Ќе ти кажам, не мие за пораки. Ако мислиш така како одма дека ќе заболиш од нешто, не чини за тебе. Како да имаш шубе како фобија. Болести имаш 24h околу тебе. Ќе имаш однос кожа со кожа и нема да заболиш, ама ќе заболиш од нешто трето шо нема ни на памет да ти текне а цело време се пазиш на одредена пренослива болест. Јас знам дека е опасно, ама не можиш цело време да се пазиш и цело време заштита, тука е и партнерот шо можеби неќи и има друго размисување и желби. Овај факт шо го браниш е за пофалба, ама не можиш секогаш . Ова ти делува на тебе како страв од премногу читање околу болеста и мислиш дека ако не ставиш заштита одма ќе заболиш или за некоја друга здравствена болест шо те плаши.
   
 12. Tan4ence

  Tan4ence Популарен член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  2.417
  Допаѓања:
  18.326
  Aбе ја не мислам и не се плашам, факт си е факт. И дека девојка ти може да ти пренесе кандида е исто така само факт. Иако кандидата обично не е опасна кујзнае колку, не значи дека ич не треба да се пази. Не се работи за хипохондрија. А и сум имала кандида без воопшто претходно да читам нешто ептен за неа.
  И ако постои ризик од све и свашта не значи дека треба ти стварно да ризикуваш за овие работи.
  А ако неќе партнерот заштита на пример, нема ни да имам секс тогаш. Ако на него му се ризикува, на мене не.
   
  На Волшебникот му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.265
  Допаѓања:
  11.961
  Пол:
  Женски
  Еве се чувам ама верувај не ни знам зашто се чувам :?:
   
 14. Волшебникот

  Волшебникот Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2018
  Пораки:
  394
  Допаѓања:
  414
  Пол:
  Машки
  Чувај си се . Остај овие шо со гордост кажуваа дека имале однос на 14год со овај со онај. За кинење е лесно, 5мин работа ама после нема враќање. За однос ќе си дојди времето домаќински кога ќе најдиш личност шо нема намера да те искористи, туку ќе те сака искрено и нема да мисли да те искористи за тој да си исполни целта.
   
  Последна измена: 16 септември 2019
 15. Avni

  Avni Активен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2016
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Zdravo Sakam da prasam vo vrska so Kondomi deka do sega nemam Probano so kondom, dali mozam na kondomot da sversam dodeka imam sex so partnerkata i dali ima nekakov rizik ako sversam vnatre vo kondomot ?? i koi kondomi se najdobri ?
   
 16. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.872
  Допаѓања:
  116.400
  И со кондом, ќе го вадиш пред свршување.
  Како да не.
  Ризикот е поголем, ама со кондом, не се пренесуваат болести.
  Не се тие 'работници', туку сексуални партнери.
  Не тураат плоча, секс имаат.
   
  На Lostinparadise, KuklickaSk, theowndemon и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  7.655
  Пол:
  Женски
  Зошто мислиш дека мора некој да искористи некој за секс.Односно машкото да ја искористи неа?Ете можеби таа ќе го искористи него и шо сеа?
   
  На babysoul, kalinaka и WildMk им се допаѓа ова.
 18. Волшебникот

  Волшебникот Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2018
  Пораки:
  394
  Допаѓања:
  414
  Пол:
  Машки
  Можи таа ќе го искористи и нема да има последици и онака ние машките уживаме кога девојка ќе не искористи за секс ,
  ааа тој ако ја скини и бај бај химен..
   
 19. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  7.913
  Допаѓања:
  122.913
  Пол:
  Женски
  И?
   
  На candy.cane, Bozica1980, KuklickaSk и 3 други им се допаѓа ова.
 20. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  7.655
  Пол:
  Женски
  Јао кој психопат брате ИИИИ????????
  ШТО ПОСЛЕ ЛЕЛЕ ЗНАМ.ШТО ЛИ ЌЕ КАЖАТ ДРУГИТЕ.Што ли ќе каже нејзиниот маж кога ќе види дека и го нема хименот.Ма сигурно ќе а фрли на улица бе.И ТАКА ДЕВОЈЌИ ТОЈ ЕБАН ХИМЕН ВРЕДИ ПОВЕЌЕ ОД ВАС.
  СЕЉАК ЕДЕН.
   
  На Sejfullai, babysoul, Alisa22 и 2 други им се допаѓа ова.