1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс без кондом

Дискусија во 'Секс' започната од strawberry18, 21 ноември 2009.

  1. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Пичка не е џеб!
    Како бе не споредуваш со предмети!?

    Па после, дробиш за тоа, колку си бил 'чувствителен' за жените.
    И што ако се разделите?
    Демек 'оштетена' ќе биде поради сексот?
    'Неквалитетна роба'?

    Дај преиспитај си ги размислувањата.
     
    На sj *O*, smooch, hermosa и 3 други им се допаѓа ова.
  2. Tan4ence

    Tan4ence Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    5.082
    Допаѓања:
    27.321
    @Волшебникот и ако воопшто нема химен? Ако се скинал претходно на некој начин? Ако на гинеколошки преглед се случило? Ако при пенетрација не се кине? Како ќе се увериш дека си и прв?
     
    На candy.cane, cresa-jagoda и theowndemon им се допаѓа ова.
  3. Волшебникот

    Волшебникот Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2018
    Пораки:
    423
    Допаѓања:
    485
    Пол:
    Машки
    Не коментирам поќе. Читајте ги коментарите целосно ама и дешифрирајте ги и ќе сфатите шо кажувам цело време. Ако треба нешто, приватна порака. Позич ве сакам "феминистки" и борете се секош како и на форумов. Одам сега на друг борд малце да размрдам.
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  4. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Абе нема ни што 'да се уверува'.
    Што к*р-фактор е некој си онаму, да ми прави 'проценка за вредност', по тоа, дали и колку сум имала секс?
     
    На Lostinparadise, lovestoneddd и theowndemon им се допаѓа ова.
  5. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Има добри терзии за мали пари го средуваат џебот, дури и конците ги прават да може да се ресорбираат по извесно време. Ни шев се познава ни ништо. Парите се на сигурно. Се извинувам, не ми беше поента да споредам орган со предмет.


    Никој не рече сите жени да одат од 13 години да имаат односи со овој и со оној, проблемот поради којшто се реагираше се простиве генерализации.
    Имав еден познаник, стално ги генерализираше келнерките. Сите тие идат со газдите не знам какви се што се, негова ќерка по десетина години не можејќи да најде работа по струка, погодете кај се вработи? Во кафич.
     
    На ku4ence, candy.cane, lovestoneddd и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. Tan4ence

    Tan4ence Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    5.082
    Допаѓања:
    27.321
    Не па, него го прашувам оти му било битно ете...А очигледно слабо стои со биологија...

    @Волшебникот а чим си волшебник можеш ли на нас скинатите со некаква магија да ни ја повратиш невиноста?:angel: Да не се резилиме знаеш...
     
    На candy.cane и WildMk им се допаѓа ова.
  7. Asparagus

    Asparagus Популарен член

    Се зачлени на:
    21 мај 2013
    Пораки:
    1.017
    Допаѓања:
    7.747
    Пол:
    Женски
    У реду е дечко, имаш 18 години, сеа брзо си изгубил невиност, претпоставувам заљубен си во девојчето и си мислиш дека тоа ќе трае вечно, ќе се земете, ќе имате деца и ќе бидете заедно довека.

    Сепак животното искуство, кое ти го немаш (што е и причина за твојот став) покажува дека врски започнати толку рано прилично ретко завршуваат со брак (што не значи и дека нема шанси тоа да се случи).

    Луѓето се менуваат, созреваат, им се менуваат мислењата, желбите, плановите, целите и амбициите и неретко во тој процес патиштата со партнерот се разделуваат.
    Сега размислуваш вака, за 5 години поинаку, за 10 уште поинаку.
    Терај си со врската, не се опседнувај со невиноста и не се обидувај твојот став да им го наметнеш на другите, искрено смешно е да очекуваш од некој на 25 години да се согласи со тебе.
     
    На Lostinparadise, lovestoneddd, theowndemon и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. Purplelilac

    Purplelilac Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 септември 2016
    Пораки:
    2.417
    Допаѓања:
    34.774
    Пол:
    Женски
    Ама чекајте малку.. дечково е потпишан Волшебникот па ништо чудно таа негова девојка која наводно ја има да си ја создава волшебно само во неговите мисли. :D
     
    На Alisa22, candy.cane и lovestoneddd им се допаѓа ова.
  9. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.582
    Допаѓања:
    155.746
    Пол:
    Женски
    Ако ти е дупната главата - тиши паметот. Се согласувам за сите вакви компарации!! Убо вака и пример ко ќе имаме.
     
    На Alisa22, candy.cane и WildMk им се допаѓа ова.
  10. Волшебникот

    Волшебникот Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2018
    Пораки:
    423
    Допаѓања:
    485
    Пол:
    Машки
    Со првото потполно се согласувам и за мене тоа мислење е ок и за последната реченица е ок тоа шо секој има различни мислења. Мене не ми сметате никој ниту ме интересира ваш живот ваше право. Јас цело време кажувам нешто како првото али е негативно е зз вас За другото не се согласувам.
     
  11. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    @Волшебникот Мене не ми одговори, еве да се цитирам
    Се надевам дека ќе добијам одговор
     
  12. Волшебникот

    Волшебникот Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2018
    Пораки:
    423
    Допаѓања:
    485
    Пол:
    Машки
    Дали и таа тебе ти е прва? Да
    Штом толку му даваш на значење на хименот, зошто имате секс пред брак? Имам секс али после сексот јас не планирам другиот ден да раскиниме да излези дека само целта сум си ја исполнил.
    Што ако еден ден раскинете? Сум имал секс, не планирам да раскинам пошто не сум воспитан да бидам во врска колку за секс и после чао.
    Тогаш како ќе бидете со други партнери? Кога не само за девојката, туку и за себе велиш дека треба да бидете чисти како солза без претходно да сте имале секс со други партнери? Таа немала претходно ниту јас сум имал претходно однос.
     
  13. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.582
    Допаѓања:
    155.746
    Пол:
    Женски
    Кај жена мерило за вредност не е хименот. Ако мене не ми е гајле дали имам химен или не, нема шо тебе да ти е гајле. Оти реално, поќе боли некој да е со мене од жал дека ме скинал. Поќе боли него да ми раскини и да си ја барам среќата со друг.

    Таа твоја девојка, велиш и да не ја сакаш не би ја оставил оти си ја скинал. Прво, ти ќе се фрустрираш во врска без љубов и страст. Следно, за век ќе му ебиш психата оти си ја лажел дека ја сакаш.

    И последно, те вреѓаат/ ме зошто ти сите скинати жени ги спореди со предмет. Ти. Поголема навреда нема од то па колкаво сакаш дете да си, нема нешто шо ќе напрајш па некоја жена да ти го прости ова.

    Срам да ти е.

    @Волшебникот
     
    На sj *O*, Tina22m, Alisa22 и 8 други им се допаѓа ова.
  14. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Те 'вади' тоа што си малечок... Имаш време да научиш многу работи.
    Не можеш цел живот да го потпреш на кинење химен.
     
    На Tea678 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Волшебникот

    Волшебникот Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2018
    Пораки:
    423
    Допаѓања:
    485
    Пол:
    Машки
    Не сум јас дете од 15 години. Јас веќе ја раситнив 19-20ката.
     
  16. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Сите сонуваме за волшебник како тебе, да ни приредува магии и чаролии секој ден, секоја минута да ни е волшебна, во знак на домаќинска взаемна маѓепсаност. Аххххххх :inlove::inlove::inlove::inlove::inlove:
     
  17. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    А јас имам 41 и ти викам дека грешиш.

    Не е убаво што размислуваш од аспект на 'невиност', дали некоја е 'вредна' или не.
    Доброволен сексуален однос меѓу партнери, е за обострано задоволство.
    И не може да размислуваш единствено од аспект на тоа, дали некоја имала секс или не.
    Не ја прави повеќе или помалку човек тоа.
    Луѓето се комплексни и имаат еден куп карактеристики кои ги прават луѓе, не само еден параметар (во случајов 'невиноста').. и твојот личен идентитет не се сведува само на тоа дали си имал секс и со колку.

    Со некого си, затоа што го сакаш, почитуваш и гледаш како рамен на себе, а не поради имање или немање химен.
     
    На Lostinparadise и kalinaka им се допаѓа ова.
  18. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    Што ако таа ти раскине? Ти нема да и дозволиш? Нема да ја оставиш на мира? Ќе и се качуваш на глава, ќе ја напнуваш да се смирите?

    Дали ако девојката ти раскине, ќе фатиш друга девојка?
    Дали таа другата мора да биде невина? Бидејќи ти веќе нема да бидеш како што велиш чист како солза.

    Се надевам ќе ми одговориш и на ова
     
    На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Волшебникот

    Волшебникот Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2018
    Пораки:
    423
    Допаѓања:
    485
    Пол:
    Машки
    Магија поперс си напраила.. Ај ме умревте со тоа невиноста, знајме дека има слобода и секој шо сака нека си прај
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  20. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Не само таа.. и ти имаш слобода да одбериш со кого ќе го поминеш животот.
    Не смееш да останиш со некого/ја, само и единствено, поради тоа што ти бил/а прв/а во кревет.

    Ќе изибие тоа некаде со време...
     
    На Bozica1980 и theowndemon им се допаѓа ова.