Секс без кондом

Дискусија во 'Секс' започната од strawberry18, 21 ноември 2009.

 1. Волшебникот

  Волшебникот Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2018
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  467
  Пол:
  Машки
  Погоре одговорив на ова прашање. Ова ќе ти го одговорам:
  Дали таа другата мора да биде невина? Бидејќи ти веќе нема да бидеш како што велиш чист како солза. - Тогаш не. Кога јас сум се заглавил, не барам не вина пошто и јас сум невин .
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 2. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  9.689
  Пол:
  Женски
  Што ти е на тебе гајле бе?Што сакам јас тоа ќе правам и имам дечко од таа вера па не му пречи ништо.Ај терај
   
  На Sejfullai и WildMk им се допаѓа ова.
 3. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.912
  Допаѓања:
  23.232
  Пол:
  Женски
  Што се замарате со овој...:^)
  Трола само.
  Ако по некоја случајност не трола, само нека се врати 10 века назад. :|
   
  На sj *O*, piksooki и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 4. Summer2019

  Summer2019 Нов член

  Се зачлени на:
  31 јули 2019
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво. Со дечко ми последниов месец имаме незаштитен однос, но секогаш внимаваме и никогаш не свршил во мене, секогаш настрана. Од прилика ми доаѓа на 28-32 дена. Последен пат имав од 1-7 септември, а од прилика треба наредната менструација да е околу 3 октомври, но денес забележав малку крвав исцедок. Дали има можност за бременост. Ве молам за мислење. Поздрав. :sweat:
   
 5. Lifelive

  Lifelive Активен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2019
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  113
  Пол:
  Женски
  Нема можност.
   
  На Summer2019 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  14.830
  Допаѓања:
  140.443
  Не си бремена.
  Во овулација си и ти пукнала цистична фоликула.
  Ништо страшно.
   
  На Summer2019 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Summer2019

  Summer2019 Нов член

  Се зачлени на:
  31 јули 2019
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  А тест за бременост најрано кога може да се направи, сега имам пообилно крварење и ми е страв.
   
 8. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  16.270
  Допаѓања:
  100.084
  Пол:
  Женски
  Изгледа чувствителноста ти проработе. Чао.
   
 9. Tea678

  Tea678 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2018
  Пораки:
  414
  Допаѓања:
  1.421
  Пол:
  Женски
  И пред 10 века биле попаметни , поглупи размислувања до сега не сум прочитала на форумов, да се надеваме дека е трол(facepalm)
   
  На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  3.943
  Допаѓања:
  45.380
  Здраво
  Може, слободно прашај си се што сакаш во врска со темава.
   
  На WildMk и Ana Jovanovska им се допаѓа ова.
 11. Ana Jovanovska

  Ana Jovanovska Нов член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2019
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Imavme so deckomi odnos i ni pukna kondomot toj svrsi vo mene po 14 saati se napiv NORLEVO imam cudni bolki vo stomakot od kako go ispiv apceto dali e mozno da e od apceto imali sansi da sum bremena ve molam za mislenje
   
 12. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  850
  Допаѓања:
  12.903
  Пол:
  Женски
  Не, тоа е само ефект од Норлевото. Нема шанси толку рано да имаш болки во стомакот од бременост.
   
 13. Ana Jovanovska

  Ana Jovanovska Нов член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2019
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Dali ima sansi posle pienje na apceto da ostanam bremena
   
 14. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  850
  Допаѓања:
  12.903
  Пол:
  Женски
  Има, но мали се. Си го испила релативно брзо, така да не верувам дека си бремена.
   
 15. Ana Jovanovska

  Ana Jovanovska Нов член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2019
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Go ispiv posle 14 saati i imam bolki samo vo stomakot treba li da imam i drugi simptomi od apceto se plasam bidejki svrsi vo mene ne videl deka puknal kondomot dali treba os apceto da dobijam posle nekoj den od pienje na apceto ili da pocekam do poslednata menstruacija fala vi odnapred
   
 16. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  16.270
  Допаѓања:
  100.084
  Пол:
  Женски
  Апчето не поттикнува добивање на менструален циклус, а норлево не е бомбонче. Така да, ќе добиеш регуларно како и секогаш или ќе доцни.
   
 17. Laurynhill

  Laurynhill Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2016
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  За прв пат имав целосно незаштитен секс но сврши надвор. Сепак имам доза сомнителност и се мислам да земам норлево иако знам дека многу жени имаат така и не забременуваат ама тоа не е гаранција. Треба да добијам за 8 дена и сум во неплодни денови ама не знам сепак кога се случила овулацијата бидејќи не е фиксна секој месец. Што мислите?
   
 18. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  647
  Допаѓања:
  5.351
  Пол:
  Женски
  Нема зошто да се сомневаш и самата велиш дека не свршил во тебе, не може да останеш бремена.
   
 19. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  850
  Допаѓања:
  12.903
  Пол:
  Женски
  Ако ви била втора партија без да уринира - тогаш напиј се, бидејќи така ризикот е поголем. Ризик секако постои, но е многу мал доколу е сигурен дека на време свршил надвор.
   
 20. Laurynhill

  Laurynhill Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2016
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Па предсемена течност или ако улетало нешто случајно не знам...