Секс без кондом

Дискусија во 'Секс' започната од strawberry18, 21 ноември 2009.

 1. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  7.473
  Допаѓања:
  110.283
  Пол:
  Женски
  Секоја втора се бори со неплодност а вие мислите ќе забремените зашо не се измочал меѓу партии!? Брао, брао..
   
  На Butterfly1107, black-angel, Milobebence и 8 други им се допаѓа ова.
 2. Laurynhill

  Laurynhill Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2016
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Првата беше
   
 3. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  367
  Допаѓања:
  3.289
  Пол:
  Женски
  Што улетало? Од предсемената течност се многу мали шансите, скоро и да не постојат.
   
  На Laurynhill му/ѝ се допаѓа ова.
 4. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  7.473
  Допаѓања:
  110.283
  Пол:
  Женски
  Со две деца останав бремена буквално од еднаш, планирано. Спаѓам во жени кои лесно забременуваат. Со маж ми освен тие 2 пати, другиот период цели 5 год, освен што не моча меѓу партии, не се мие меѓу партии, едино што не свршува во мене - еве не ни се случило да останам бремена. Па сеа ти види.
   
  На Yeeah, coldbaby, Butterfly1107 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.024
  Допаѓања:
  7.063
  Пол:
  Женски
  1.Ако некои луѓе долго време се борат со неплодност не значи дека некоја нема да забремени уште веднаш.Девојки секоја нека мисли на себе и обавезно уринирање пред следна партија.
  2.Ако има барем 1%шанса да има нешто од предсемената течност тогаш има шанси.Но сексот неможете да го доживувате на волку исплашен начин.Ако толку се тресете ставете кондом.Но и тогаш не сте 100%сигурнј така да...
  А ти девојче нема питреба да пиеш апче во овој случај.Не е тоа бонбона.
   
  На Nausicaa, Brinetka, Annora и 8 други им се допаѓа ова.
 6. RandomSlut

  RandomSlut Нов член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2019
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  Девојки имам проблем, мојот дечко не сака да имаме сексуален однос со кондоми бидејки вели дека му е поубаво без, и дека ми е прв и врли потреба дека нема, а менр ми е страф . Помагајте како да го убедам!
   
  На SharmanenDecko му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Billy Idol

  Billy Idol Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2018
  Пораки:
  465
  Допаѓања:
  7.074
  Пол:
  Машки
  Ќе се самоцитирам од друга тема што напишав за неупотребување на кондоми.

   
  На Butterfly1107, CrazyGirl15, Milobebence и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  1.881
  Допаѓања:
  6.830
  Пол:
  Женски
  Никако без кондом. Ако не сака да прифати раскини му. Тоа што ти вели не му било убаво е манипулација.
   
  На Butterfly1107, IM.TMKQ и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 9. LoneWolfGuy

  LoneWolfGuy Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2017
  Пораки:
  364
  Допаѓања:
  622
  Пол:
  Машки

  Раскини му после ќе те моли да ти се врати макар и да немате секс некое време.

  Треба да му покажеш кој е главниот во вашата врска.
   
  На piksooki и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 10. VoodooGirl

  VoodooGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  493
  Допаѓања:
  3.859
  Пол:
  Женски
  А после убаво ќе му биде да менува пелени?
  Нема што да го убедуваш, ќе си најдеш некој кој ќе ги цени и почитува твоите одлуки.
   
  На Butterfly1107, ЕденЧлен, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 11. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.289
  Допаѓања:
  102.597
  Многу лесно: Нема кондом-нема секс.
  Нека одбери сам.
   
  На Milobebence, ЕденЧлен, theowndemon и 5 други им се допаѓа ова.
 12. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.466
  Допаѓања:
  2.534
  Пол:
  Машки
  Не е манипулација, стварно е поразлично чувството, ама сепак ако некој не сака...
   
 13. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.289
  Допаѓања:
  102.597
  Маниупалиција е ами шо е!
  Различно било!
  Да ти опнеа од првите кондоми кои биле направени од козја кожа, дебели ко фротирка, па си ги преперуваш за наредна употреба, па да речеше 'поразлично'.
  И немојте толку неодговорно да го сфаќате ризикот кој го правите, сами за себе прво.
  Луѓе по 100 години се заедно па не знаат се' за партнерот, па ќе накачат некоја болештина, не пак некој/а што го/ја знаеш неколку месеци...

  Поарно кондом, отколку пенис пред ампутација...
  Комон сенс.
   
  На lovestoneddd, Butterfly1107, Nausicaa и 5 други им се допаѓа ова.
 14. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.466
  Допаѓања:
  2.534
  Пол:
  Машки
  Мене ми е поразлично, ама сепак користам кондом. Не сакам дополнителни грижи и слично, пред се не сакам дете и непланирано. :)
   
  На WildMk и piksooki им се допаѓа ова.
 15. AnaKarenina00

  AnaKarenina00 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 мај 2016
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  314
  Пол:
  Женски
  Со дечко ми имав односи 1 ден пред циклус значи веќе имав како исцедок..меѓу партија не се изми/исчисти само продолживме..колкави се шансите за бременост?
   
 16. Dirizabl

  Dirizabl Активен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2017
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  57
  Пол:
  Машки
  Normalno deka ima razlika .kako nekogo da go miluvash so rakavici ;)
   
 17. Волшебникот

  Волшебникот Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2018
  Пораки:
  275
  Допаѓања:
  296
  Пол:
  Машки
  Звучи страшно оваа....
  Ако сексот вие за забава и не планирате дете, користете ЗАШТИТА! Бидеќи ова "ампутација" ме облеа ладна пот.
   
  На Milobebence и WildMk им се допаѓа ова.
 18. lilly57

  lilly57 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2018
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  185
  Пол:
  Женски
  Ми доцни 8 дена , пред 2 дена сабалјето повратив без никаква причина не би рекла дека е од тоа што пиев огромно апче и ми се згади.Имам вртоглавица ,грчење во стомакот и бело прање, а и изострен мирис.Не бев под стрес а имав незаштитени односи.Сакам да направам тест и кој е најточен да ми кажите ?Што мислите овие симптоми укажуваат на бременост или пак се исти како и пмс?Досега пред да ми иди сум имала вртоглавици и некогаш ама мн ретко сум повраќала.Фала.
   
 19. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.024
  Допаѓања:
  7.063
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека си бремена секако не сум сигурна а за тест мислам дека секој ќе покаже што знам
   
 20. NNK19

  NNK19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  720
  Пол:
  Женски
  Па симптомите се многу слични за добивање и за бременост. Штом си имала незаштитен однос има големи шанси да си бремена. А со доцнење од 8 дена секој тест ќе покаже точно па макар бил и од тие евтините од 30денари
   
  На Milobebence, Brinetka и Butterfly1107 им се допаѓа ова.