Секс без кондом

Дискусија во 'Секс' започната од strawberry18, 21 ноември 2009.

 1. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  7.496
  Допаѓања:
  111.058
  Пол:
  Женски
  Па зашо да не користи...
   
 2. Adorabela

  Adorabela Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  1.278
  Пол:
  Женски
  Sekoj si ima pravo na izbor...shto saka neka pravi,sakal koristel sakal ne....negova rabota:)
   
 3. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  503
  Допаѓања:
  900
  Пол:
  Машки
  И тоа што викаш... :D
   
 4. Ostaveniot

  Ostaveniot Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2018
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  1.881
  Пол:
  Машки
  Немора да е само ако има швалерка. Колку години и да сте заедно, неможеш да знаеш. Може он има нешто ама ни самиот не знае
   
 5. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  1.794
  Допаѓања:
  10.347
  Пол:
  Женски
  Пола и повеќе од полово преносливите болести не даваат никакви симптоми,личноста изгледа сосема здрава :) Така да нема тука ништо во доверба.
   
  На Milobebence и didisi им се допаѓа ова.
 6. Ostaveniot

  Ostaveniot Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2018
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  1.881
  Пол:
  Машки
  Тоа и го реков:)
   
  На Kimberly11 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Adorabela

  Adorabela Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  1.278
  Пол:
  Женски
  Znachi muabetov zamina vo druga nasoka....Shto bi bilo koga bi bilo....zarem cel zhivot kje imate seks so kondom?Kako kje stvorite familija,ili ne planirate da imate deca?Ili mozhebi kje imate seks bez kondom samo koga kje planirate bebe?
   
 8. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  1.794
  Допаѓања:
  10.347
  Пол:
  Женски
  Да
   
  На twilight123 и Milobebence им се допаѓа ова.
 9. Ostaveniot

  Ostaveniot Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2018
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  1.881
  Пол:
  Машки
  А што ако фатиш нешто од него и после со месеци се лечиш? После тоа нема да ти биде шубе во сексот знаејќи дека поради тоа си се влечкала по доктори?
  Нема никаква врска дали си со партнерот 2 дена или 15 години. И јас сум брак и немам швалерка, па пак имаме со кондом. И да, сеуште уживам во сексот иако е со кондом и не чувствувам товар
   
  На twilight123, cresa-jagoda и SummerGirl им се допаѓа ова.
 10. Adorabela

  Adorabela Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  1.278
  Пол:
  Женски
  Imash deca?
   
 11. Ostaveniot

  Ostaveniot Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2018
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  1.881
  Пол:
  Машки
  Да
   
 12. Adorabela

  Adorabela Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  1.278
  Пол:
  Женски
  So kondom gji napravi?
   
  На Johndeer му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Ostaveniot

  Ostaveniot Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2018
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  1.881
  Пол:
  Машки
  Не го знаеш процесот на правење?
   
 14. Adorabela

  Adorabela Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  1.278
  Пол:
  Женски
  Go znam mnogu ubavo procesot...samo proveri se da ne imash sluchajno nekoja bolest fateno...sepak 1 minuta si e... bez kondom a taa 1 minuta e dovolna za da fatish nekoja bolest...
   
  На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Ostaveniot

  Ostaveniot Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2018
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  1.881
  Пол:
  Машки
  (facepalm)
   
  На jasbi и twilight123 им се допаѓа ова.
 16. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  2.550
  Допаѓања:
  29.200
  Пол:
  Машки
  Никој не ти кажа ништо лошо, нема потреба од иронија
   
  На jasbi, Different7, piksooki и 2 други им се допаѓа ова.
 17. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  1.794
  Допаѓања:
  10.347
  Пол:
  Женски
  Не знам која ти е поентата да ги тераш луѓево да имаат секс без кондом? Ако тебе ти е сеедно што ќе закачиш на некои не им е ;)
   
  На twilight123, cresa-jagoda и Ostaveniot им се допаѓа ова.
 18. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  11.363
  Допаѓања:
  17.688
  Пол:
  Женски
  И после се чудиме зошто имало сексуално преносливи болести. Ма какви кондоми. Голо си е голо. (facepalm)
   
  На Johndeer, cresa-jagoda, Stache и 2 други им се допаѓа ова.
 19. Adorabela

  Adorabela Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  1.278
  Пол:
  Женски
  Nitu sakam a nitu imam namera da se raspravam so vas ....sekako najmalce ednash kje imate seks bez kondom;)
   
 20. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  11.363
  Допаѓања:
  17.688
  Пол:
  Женски
  Затоа се прават испитувања пред да планираш бременост.

  На кој му чини нека се секса без кондом.
   
  На H.VAGA, didisi, Kimberly11 и 2 други им се допаѓа ова.