Секс без кондом

Дискусија во 'Секс' започната од strawberry18, 21 ноември 2009.

 1. twilight123

  twilight123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  548
  Допаѓања:
  445
  Пол:
  Женски
  да, што има лошо во тоа да се извади кондомот тогаш кога ќе се прават деца
   
  На Mantub, Elf, ЕденЧлен и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Adorabela

  Adorabela Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  1.265
  Пол:
  Женски
  Neznam shto ima losho a i ne me interesira^_^.
   
  На ЕденЧлен му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Darlingzz

  Darlingzz Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2018
  Пораки:
  450
  Допаѓања:
  336
  Пол:
  Женски
  Сега вака си седам и си листам по форумов и налетав на нешто што веќе го имам слушнато, но сега се потсетив. Дека има шанси да се забремени од предсемената течност. Дечко ми има премногу, а секс без кондом имаме, долго време сме во врска и не сакаме кондом (јас поготово) и некако ми е шубе сеа, не сум спремна за раѓање.. Предходниот дечко немаше воопшто, ама овој има многу, орално кога го задоволувам некогаш и нагони за повраќање имам..
   
 4. mache007

  mache007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2018
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  392
  Пол:
  Женски
  Премногу се мали шансите да забремениш од тоа.
   
  На Darlingzz му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Annora

  Annora Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  803
  Допаѓања:
  4.001
  Пол:
  Женски
  Ама сепак ги има. На кој му се ризикува, нека повели.
   
  На cresa-jagoda, lovestoneddd и Mantub им се допаѓа ова.
 6. Darlingzz

  Darlingzz Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2018
  Пораки:
  450
  Допаѓања:
  336
  Пол:
  Женски
  Уште едно прашање. Другарка има секс со еден дечко веке долго време и само со него , но завчера имале последен пат, а денеска имала многу бело прање ептен течно како вода со лоша миризба. И сега нели испаѓа дека овој шврљаљ... Ке оди на гинеголог, но не интересира дали е можно да е од нешто друго или е тоа што мислиме? Сеуште не му кажала на дечкото, а премногу е нервозна и напната ама не сака да избрза..
   
 7. candy.cane

  candy.cane Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  766
  Допаѓања:
  3.978
  Пол:
  Женски
  Како испадна дека шврља?
   
  На Harper, cresa-jagoda и lovestoneddd им се допаѓа ова.
 8. Darlingzz

  Darlingzz Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2018
  Пораки:
  450
  Допаѓања:
  336
  Пол:
  Женски
  Па ете дека имал нешто со друга..
   
 9. candy.cane

  candy.cane Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  766
  Допаѓања:
  3.978
  Пол:
  Женски
  Заради белото прање? Извини вака, ама размислувате пред да кажете нешто или?

  Може да е поради инфекција, може да е поради паднат имунитет, може да е поради овулација... Ама баш дека е пошто дечкото со друга бил...
   
  На theowndemon, Harper, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 10. Darlingzz

  Darlingzz Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2018
  Пораки:
  450
  Допаѓања:
  336
  Пол:
  Женски
  Па затоа прашувам тука од што друго може да биде да не го напаѓа дечкото
   
 11. candy.cane

  candy.cane Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  766
  Допаѓања:
  3.978
  Пол:
  Женски
  Нека оди на гинеколог, тука никој не може да и даде точна причина.
  Јас кандида кога имав (не бев сексуално активна тогаш) имав симптоми што немаа врска со стандардните.
   
  На theowndemon, cresa-jagoda, Annora и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. СуперДевојка

  СуперДевојка Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2017
  Пораки:
  736
  Допаѓања:
  5.217
  Пол:
  Женски
  Најмалку е од тоа дека бил со друга.
   
  На cresa-jagoda и candy.cane им се допаѓа ова.
 13. Darlingzz

  Darlingzz Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2018
  Пораки:
  450
  Допаѓања:
  336
  Пол:
  Женски
  Јас не сум многу упатена, еднаш ми се случи нешто такво кога раскинав со бившиот и се видовме уште неколку пати имавме секс и закачив страшна инфекција и испадна дека е од него, гинекологот ми рече дека е преку секс ( не се сеќавам на името на инфекцијата) што секако не значи дека во случајот на другаркава е така, но она прво на тоа помисли зошто пред два дена имале секс, а пред тоа се било ок ..
   
 14. СуперДевојка

  СуперДевојка Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2017
  Пораки:
  736
  Допаѓања:
  5.217
  Пол:
  Женски
  И инфекциите настанати од секс не значи дека се зашто едниот бил со друг партнер или двајцата одат со уште двајца.
  Може да е вирус кој наместо да кашлаш со устата, кашлаш со половиот орган. Најпросто кажано.
  А инфекција може да те нападне и од мочање во вц во кафич и сл.
  Може и едниот да е настинат, а кај другиот тоа да се манифестира таму долу. Има милион вакви примери.
   
  На theowndemon, cresa-jagoda и Darlingzz им се допаѓа ова.
 15. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  1.796
  Допаѓања:
  10.868
  Пол:
  Женски
  Се тоа супер, ама тешко дека кламидија или трихомонас можеш за закачиш од мочање во вц во кафич.
  Прво нека провери другарка ти брисеви. Кога ќе кажат што е, обавезно нека се лечи и дечко и. Најдобро да си поразговара со гинекологот, ќе и каже можни начини за пренесување на конкретната инфекција што ја има. Типувам на гарднерела.
   
  На Darlingzz му/ѝ се допаѓа ова.
 16. СуперДевојка

  СуперДевојка Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2017
  Пораки:
  736
  Допаѓања:
  5.217
  Пол:
  Женски
  Не спомнав име, вид, тип на болест, инфекција ниту нешто слично и не сметам дека дијагноза за било што може да се даде на форум од две реченици напишани.
  Наведувајќи име само го насочуваме пациентот кон погрешен пат на лечење.
  Само наведов примери зашто очигледно е дека членката не е сексуално едуцирана пред да стане активна, за жал.
  А има доктори и места каде што се дава дијагноза и име на тоа што го има другарка и.
   
  На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
 17. JustBeautiful

  JustBeautiful Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2011
  Пораки:
  155
  Допаѓања:
  200
  Пол:
  Женски
  Здраво. Со дечко ми имавме секс без кондом и после пола саат сакавме втора партија ама тој не го изми. Ставивме кондом па после го извади кондомот, продолживме со орален па после пак вагинален секс ама без кондом... дали има шанси да останам трудна ? Не сврши во мене ама да не останало од претходно?
  Се извинувам на експлицитното објаснување ама немав друг избор каде да прашам...
   
 18. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  1.403
  Допаѓања:
  5.650
  Пол:
  Женски
  По темава се гледа колку имаме сиромашно образование и едукација во гранката бременост и СПБ.
  Девојче, шала ли е прашањето или да?
   
  На Billy Idol, Someday, bicycle и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  3.184
  Допаѓања:
  55.345
  Пол:
  Машки
  Како може да останало нешто,кога сте имале орал????зашто имате секс,кога основни работи незнаете?зоштооо???Земете обавезно отворете на интернет,и се да прочитате во врска со сексот и настанување на бременост.

  Под итно ПЕТИЦИЈА ,да се воведе во УЧИЛИШТАТА ЧАС ПО СЕКСОЛОГИЈА,ОВА ВЕЌЕ НЕ Е ЗДРАВО.
   
  Последна измена: 12 декември 2019
  На GirlRose, Цвет88, Billy Idol и 4 други им се допаѓа ова.
 20. Darlingzz

  Darlingzz Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2018
  Пораки:
  450
  Допаѓања:
  336
  Пол:
  Женски
  Добро што ја нападнавте толку не знае и праша :?:
   
  На SunnyGirl2 и piksooki им се допаѓа ова.