Секс без кондом

Дискусија во 'Секс' започната од strawberry18, 21 ноември 2009.

 1. Sofi.ja

  Sofi.ja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  2.270
  Допаѓања:
  7.947
  Ааа штом е бледа уште има шанси за бременост:!:
   
  На sreknatadevojka5 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. sreknatadevojka5

  sreknatadevojka5 Активен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2020
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  Сега проверив и нормална ми е нормално си тече.
   
 3. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.831
  Допаѓања:
  115.266
  Да си користите кондоми и да не си прајте драми секој месец!
   
  На S.W.A.G, lovely91, ocicka2014 и 12 други им се допаѓа ова.
 4. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.353
  Допаѓања:
  21.575
  Пол:
  Женски
  Ама кој да разбере. (facepalm) Не сфаќаат дека може да навлечат некоја болест.
   
  На S.W.A.G, lovely91, WildMk и 4 други им се допаѓа ова.
 5. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  1.489
  Допаѓања:
  3.297
  Не сфаќаат гледаме секој ден.. И што е најстрашно не се плашат од ништо друго само од бременост. Ни една нема пишано дали е можно да закачила некоја бактерија/инфекција или други преносливи болести.. И што е уште пострашно 80% од нив не одат на гинеколог, даваат изговори дека им е страв/срам или као демек имаат закажано за следната недела...
   
  На H.VAGA, S.W.A.G, NEA и 10 други им се допаѓа ова.
 6. Linaathequeen

  Linaathequeen Активен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2019
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  67
  Пол:
  Женски
  Nisto ne e i mene mi e taka prvio den
   
 7. MalataBe

  MalataBe Нов член

  Се зачлени на:
  17 септември 2019
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  За време на менструација во кои денови се најмали шансите за бременост?
   
 8. Marija.27

  Marija.27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2014
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  46
  Пол:
  Женски
  Sex so kondom ti e kako cefka da stavas u ...
   
  На Nenadskopje, Ваљдрин., The Chef и 3 други им се допаѓа ова.
 9. Elf

  Elf Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2019
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  505
  Пол:
  Женски
  Секс без кондом е извор на многу ризични болести и многу не сакани бремености.
   
  На H.VAGA, LoneWolfGuy, lovely91 и 9 други им се допаѓа ова.
 10. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.132
  Допаѓања:
  882
  Пол:
  Женски
  Нема тука најмали шанси за бременост,во сите денови за време на менструацијата има најмали шанси за бременост.но,сепак,не е препорачливо тогаш да се имаат односи бидејќи кога се менува слузницата на матката и таа крвари за време на менструацијата тогаш се создава ризик за многу инфекции ако се имаат односи за време на менструацијата,а и некогаш кај некои женски може да има овулација веднаш по менструацијата,така што треба да се избегнуваат односи за време на менструацијата бидејќи спермата може да преживее пет дена во организмот на жената,така што дури и за време на менструацијата постои минимален ризик од бременост и затоа не е препорачливо да се имаат односи за време на овие денови,евентуално со кондом и со свршување надвор заради заштита од бременост и од инфекции во последните два дена кога се намалува или,пак,е минимално крварењето за време на менструацијата.
   
  На S.W.A.G, An43, Spiceyourlife и 5 други им се допаѓа ова.
 11. MalataBe

  MalataBe Нов член

  Се зачлени на:
  17 септември 2019
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Фала ти премногу за убавото објаснување.
   
  На atala и Linaathequeen им се допаѓа ова.
 12. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.939
  Пол:
  Машки
  Има една финта... "Без кондом е слатко, а цел живот татко".

  хехехехехехехе
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Dust

  Dust Game Over Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.129
  Допаѓања:
  123.952
  Пол:
  Женски
  Па и не баш. Постојат многу видови за заштита за да не си цел живот татко.
  Ама младите толку се едуцирани изгледа..
   
  На cresa-jagoda, SummerGirl, SugarHoney и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Sweetlove_0312

  Sweetlove_0312 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2017
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  6.464
  Пол:
  Женски
  Јас сум изгледа од ретките што имаат редовен секс и тоа без кондом тој дечкото многу ретко ставаше кондом а јас сеуште немам никаква бременост досега.
   
  На Nenadskopje, Vlaad, najjacha и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  2.058
  Допаѓања:
  13.422
  Пол:
  Женски
  А се тестиравте претходно? СПБ нешто?

  Кондомот не заштитува само несакана бременост.
   
  На S.W.A.G, cresa-jagoda и Annora им се допаѓа ова.
 16. Sweetlove_0312

  Sweetlove_0312 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2017
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  6.464
  Пол:
  Женски
  Не ништо само кога свршува ми свршува на телото секаде освен кај вагината не. Па сигурно и затоа нема да има ништо.
  Ама со него јас сум најсигурна за секс. Тој е внимателен и мисли на секакви работи и последици кои можат да настанат. Неможе баш со било кој да се има секс, не може да се верува во секого.
   
  На Nenadskopje, SugarHoney, coolgirl123 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  2.058
  Допаѓања:
  13.422
  Пол:
  Женски
  Тоа што свшува надвор не значи ништо.

  Не знам како се чуствуваш најсигурно кога не сте се испитале претходно а имате односи без кондом. Затоа што не знаеш што може да ти пренесе, а ни ти на него. Тоа е далеку од сигурност и зашитен секс.

  Те цитирав тебе, ама ова се онесува на сите кои имаат незаштитен и небезбеден секс.
  Си играте со сопственото здравје.
   
  На H.VAGA, Elf, S.W.A.G и 4 други им се допаѓа ова.
 18. Nenadskopje

  Nenadskopje Активен член

  Се зачлени на:
  14 март 2020
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  38
  Пол:
  Машки
  Користете кондоми овие денови осекјам ке расте наталитетот за 9 месеци :)
  Карантинот ке има резултат
   
  На honey.11 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Afrodite¥

  Afrodite¥ Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2017
  Пораки:
  471
  Допаѓања:
  2.927
  Пол:
  Женски
  Хе хе, оваа шала не сме ја слушнале:)
   
  На Nenadskopje му/ѝ се допаѓа ова.