1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс без кондом

Дискусија во 'Секс' започната од strawberry18, 21 ноември 2009.

  1. Hanaaaaa17

    Hanaaaaa17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 август 2019
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    22
    Девојки, со дечко ми имав незаштитен однос и другиот ден ми се појави воспаление на мочните канали, имам чувство за мокрење, дека бешиката ми е полна, а всушност ништо немам и ужасно ме боли. Вчера вечерта забележав многу бледа кафеава крв (претпоставувам), исто и сабајлево. И ист ваков случај имав и лани, во исто време (крајот на август). Утре треба да ми дојде, ама ме буни оваа крв. За бременост..не бев во плодни денови, а и не сврши во мене, но сепак постои страв. :(
     
  2. Maro87

    Maro87 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2013
    Пораки:
    1.357
    Допаѓања:
    5.398
    Пол:
    Женски
    За тоа дека имаш воспаление на молните канали, поточно дека бешиката ти е полна а нема ништо кога одиш во ВЦ, не мора да значи дека е од незаштитениот однос само, може и со заштита и да немаш секс да се деси, значи имаш некоја инфекција. А тоа дека имаш кафеава крв е остаток од претходната менструација која си ја имала, штом треба утре да ти дојде. Нама потреба од паника за бременост. Ама крвта некогаш пред да ти дојде ден два, се дешава така како кафено да ти тече помалку и потоа ти доаѓа..
    За инфекцијата на гинеколог, или пробај чај од брусница. Сестра ми често има таков проблем, мисли дека и се оди ВЦ, ќе отиде ништо ама има страшни нагони за мочање. И дадоа чај од брусница и некои таблети не знам какви..
     
  3. spingstart13

    spingstart13 Активен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2020
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    Zdravo, so decko mi imame nezastiten sex, odnosno go vadi pred da svrsi i toa se slucuva podolg period ama preku razgovor so prijatelka slusnav deka trebalo da se izmocam vednas posle sexot i mi bese malce nejasno i nezgodno da ja prasam pa Vi se obrakam Vas. Dali nekoj znae zosto treba da se pravi ova (ako stvarno treba) i koi se posledicite ? Vi blagodaram
     
  4. FVP

    FVP Популарен член

    Се зачлени на:
    26 септември 2018
    Пораки:
    358
    Допаѓања:
    1.201
    Пол:
    Женски
    За да се спречи уринарна инфекција на мочниот канал. И дечко ти треба да уринира после секој однос, без разлика дали е со заштита или не.
     
  5. POD_RIMSKO_1

    POD_RIMSKO_1 Нов член

    Се зачлени на:
    6 декември 2020
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Машки
    vnimavajte!!!!! pri nezastiten intimen kontakt mozete da dobiete golem broj urogenitalni zaboluvanja
    a sto se odnesuva za zabremenuvanjeto, vie sekako deka mozete da zabremenite i pred partnerot da ejakulira zatoa sto od penisot se izleva predsemena tecnost koja isto taka sodrzi zivi spermatozoidi!
    najdobro e da se koristi prezervativ-kondom

    ne vi preporacuvam da gi koristite metodite> COITUS INTERUPTUS i metodot na ogino knaus
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  6. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.890
    Допаѓања:
    223.727
    Пол:
    Женски
    еее баш фала.
    да немаше толку извичници на внимавајте сигурно сеа у коитус ќе бев.
     
    На sj *O*, Mr.Mary, thelittle17 и 9 други им се допаѓа ова.
  7. Anastasia9228

    Anastasia9228 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2020
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    535
    Пол:
    Женски
    Женски... Со дечкоми имавме односи со заштита, но пробавме без кондом ни една минута не беше во прашање неколку пати го кладе и го изваде, еден ден после овулација ми се чини беше тоа денес треба да добијам ама ми е страв да не сум бремена. 100% сум сигурна дека не сврши во мене бидејќи имаше ставено гел за издржливост и сврши дури 15 мин одкако пробавме без кондом и тоа со мастурбација а не во тек на секс ... Не верувам да имам шанси да сум бремена и минатиот месец ми каснеше 3 дена ама паниката си го прави своето...
     
  8. Soyuq

    Soyuq Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2020
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    90
    Пол:
    Женски
    Нормално е да касни, по книга дозволено е каснење од една недела. Не паничи само и почекај, доколку не ти дојде за 5-7 дена направи си тест или ако сакаш напправи и денес за да бидеш сигурна. Но те уверувам дека нема место за паника
     
    На Anastasia9228 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Anastasia9228

    Anastasia9228 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2020
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    535
    Пол:
    Женски
    И да дополнам дека имам симптоми што ги имам пред да добијам... болка во градите, како вријање во долниот дел ма стомакот, нервозна сум, емотивна и ми се прават акни по телото...
     
  10. Soyuq

    Soyuq Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2020
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    90
    Пол:
    Женски
    Без гајле, ке се среди. Само многу внимавајте кога имате односи без заштита. Јас и дечко ми се пукаме 3 години без заштита и за среќа уште не сме ја утнале:lol:
     
    На Amateur и TanyaM. им се допаѓа ова.
  11. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Ај користете кондоми.
    Озбилно.

    Знам дека може да те понеси возбудата и да 'не ти е гајле ич' во моментот, ама ќе платиш со нерви после тоа.
     
    На thelittle17, Biljarkata, Осе и 11 други им се допаѓа ова.
  12. Anastasia9228

    Anastasia9228 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2020
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    535
    Пол:
    Женски
    Хахахахахха браво за вас:rofl:
     
  13. Anastasia9228

    Anastasia9228 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2020
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    535
    Пол:
    Женски
    И ти си во право, ама 30 секунди, ни 30 не беа во прашање, ок тоа со болести ама за бременост 80% сум сигурна дека нема, ама тие 20 ме пукнаа...
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  14. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Оти знам како е, затоа ти кажувам.
    Најверојатно не си бремена, ама стресот ќе ти ја е*а мамата.

    :hug:
     
    На Martka, Just.do.it, Lady D ❤️ и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. Soyuq

    Soyuq Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2020
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    90
    Пол:
    Женски
    А, и најверојатно ти доцни поради тоа што се секираш да не си бремена, и стресот си го прави своето
     
    На Sofi.ja, Anastasia9228 и WildMk им се допаѓа ова.
  16. Anastasia9228

    Anastasia9228 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2020
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    535
    Пол:
    Женски
    Знам... и минатиот пат плачев оти ми каснеше, и сеа ке касни од стрес... јбг
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Anastasia9228

    Anastasia9228 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2020
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    535
    Пол:
    Женски
    Мене сега ова ме плаши, бидејќи првиот пат кога сврши не уринира и после 15мин пробавме без кондом три пати го кладе и толку и многу мие страв....Ама си викам за тоа да се деси треба поише време да го става да го ваѓа...
     

    Прикачени фајлови:

  18. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Друг пат нека не ти го клава.

    -------------------------------------
    Ова за сите важи:

    Никој не може да ви каже дали сте забремениле или не.
    Тест ќе си направите.

    И друг пат користете кондоми.

    Заради вас, не заради мене.
     
    На thelittle17, Осе, Annath и 8 други им се допаѓа ова.
  19. martiiinna

    martiiinna Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2016
    Пораки:
    855
    Допаѓања:
    4.354
    Пол:
    Женски
    Ако продолжиш со потресувањава нема да ти дојде ни за една недела. Опушти се, не паничи пред време. :)
     
  20. Anastasia9228

    Anastasia9228 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2020
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    535
    Пол:
    Женски
    Знам... ама сега кога го прочитав ова што објавив сега последно се потресив многу...