1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс без кондом

Дискусија во 'Секс' започната од strawberry18, 21 ноември 2009.

  1. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    rizikot da se ostane truda ako partnerot svrsil nadvor od tebe e sosema mal,no sepak postoi! veke ti objasnija deka i vo predsemenata tecnost ima spermatozoidi koi mozat da ja ,,zavrsat rabotata,, no toa retko se slucuva! ne znam zosoto ama mislam deka bez pricina se plasis,najverojatno si mnogu neiskusna pa stravot ti e sosema opravdan! vo idnina koristet sredstva za zastita od nesakana bremenost (kondom ili tableti) a koga ke postoi somnez deka (ne daj boze) si trudna togas kupi si test za bremenost,prociti go upatstvoto za koristenje i doznaj ja vistinata! veke e sosema normalno da zastanat pred aptekar i da pobaras sredstva za zastita ili test za utvrduvanje na bremenost,mislam nema od sto da ti bide neprijatno!
    se nadevam naredniot post sto ke ni go pises ke bide ,,zenskiiii,mi dojde,ne sum trudna,, ;)
    so sreka i cekame da ni kazes sto se slucilo!
     
  2. strawberry18

    strawberry18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    25
    i jas se nadevam deka sledniot post toa ke vi go pisam..mnogu mi znaci vasata poddrska, od druga strana faktot za predsemenata uste povekje me plasi i celata sum zbuneta(i pak se tesam deka ne mi bese ploden den ne sum valjda tolkav baksuz) aman vekje da mi dojde da se opustam samo na toa mislam....
     
  3. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    koga jas imav 18 godini mi se imase sluceno da se cuvstvuvam isto kako i ti sega,zatoa mi e sosema poznato za kakov strav i nemir stanuva zbor! i daj opustise,preterano mali se sansite da ostanes trrudna! ova sega ne ti go pisam za da te ustesam tuku navistina e taka! mnogu golem procent od seksualno aktivnite imaat seks bez kondom..ako tolku lesno oploduvase taa predsemena tecnost togas ke trebase da rodam 100000000 deca :D :D :D ...i ne samo jas,....tuku i mnogu drugi! (ne pametam koga posleden pat so decko mi upotrebivme kondom btw.imam seriozna vrska))
    ajde so srekicka :)
     
  4. strawberry18

    strawberry18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    25
    srcinjaaaa mi dojde deneska mnogu sum srekjna za dzabe se nervirav mi dojde tocno na denot koga treba :)
    mwa ve sakammmmmm girlz
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  5. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    znaeeev! heheheee...mnogu mi e milo sto ti olesni na dusickata! i te molam bidi vnimatelna i zastitise! kolku i da ti tvrdi decko ti deka nema da svrsi vo tebe sepak rizik posto! pozzce :)
     
  6. WomanInLove

    WomanInLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    267
    Пол:
    Женски
    eeee stvarno mi e milo za tebe. I kako se custvuvas sega, ti padna kamen od grbot a?:P:P pozz se najubavo :)
     
  7. strawberry18

    strawberry18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    25
    nz kako se cuvstvuvam, srekjna sum za prv pat so se me boli i stomakot i glavata i polovinata ..:D
    fala mu na boga so taka bidna. ova mi e lekcija za drug pat.
    razmisluvam da pocnam da koristam kontaceptivni tableti. so znaete okolu toa i dali koristite? znam deka kolku se korisni tolku se i stetni sepak se toa vestacki hormoni , taka so nz ..
    na sajtot za tie yasmin tabletki citav deka ne se stetni , tuku deka imaat i korisni efekti..ama sepak toa go velat proizveduvacite...so mislite? ;)
     
  8. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    ај вака сега еден добронамерен совет од мене....иди на гинеколог и убаво направи си муабет со него во врска со темата контрацепција,зошто вака од рекла-кажала неможеш да донесеш правилна одлука што да користиш....не викам дека не се учи од туѓи искуства,но стручно лице најубаво ќе ти каже и ќе ти сугерира што и како да користиш и ќе ти ги објасни сите позитивни и негативни дејства на контрацептивните средства :)
    и другпат секс без заштита во никој случај :D ......не само заради бременост туку и заради многу полово преносливи болести......а штом веќе си сексуално активна би требало да си одиш и на редовни гинеколошки прегледи ;)
     
  9. soledad

    soledad Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    251
    lele mnogu mi e milo sto se e vo red :D ti rekov ne se sekiraj i pazi za drug pat pozdrav
     
  10. prettygirl

    prettygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    38
    prviot pat ni bese so kondom , pa sega za vtoriot i ponakata veke nema da upotrebuvame nisto
     
  11. strawberry18

    strawberry18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    25
    Go girl, imam ideno na ginekolog pred nekoj mesec napraiv kompleten pregled :Papnikolau i eho i se bese vo red. razgovarav i za kontracepcija, ama so ogled na toa so so decko mi se slucuva da imame sex 3-4 pati u mesec zaso nekogas i taka se slucuva poretko da se gledame, (sea on uci u drug grad, pa se gledame 1-2pati u nedela nekogas i na povekje vreme -koga kako), resivme da ostavime na kondom. za kontr.tableti razgovarame toj mi kaza deka pokraj kondom edinstveno toa moze, spiralite ne se za devojki koi ne ragjale, ostavi na mene da odlucam. znam deka tabletite ne se toa so bile porano i ne se tolku stetni, sepak mi rece deka treba da se pravi pauza na nekoi 5-6 meseci, sepak se toa sintetizirani hormoni..(znaci imaat i stetna pozadina)
    zatoa prasav da znam od praksa so kje mi kazat devojkite, onie koi koristele kakvo dejstvo imaat.
    i sekako, ako resam da koristam, prvo ke se konskultiram so ginekolog.
    pozdrav
     
  12. mon4ence17

    mon4ence17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    9
    i jas taka se plasam mnogu ama jas imam poveke pati taka praveno bez da svri ali ne mi se slucilo da ostanam bremena a i ako ne svri vo tebe ne vervam deka mozis da bidis trudna :D
     
    На pikolino му/ѝ се допаѓа ова.
  13. ivan4eto

    ivan4eto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    9
    lele lugjei mene mi se slucuva istoto imav odnos so deckomi se istoto kako na devojceno m se desi trebase da mi dojde sega na krajov na meseoc a ne mi dojde.dali e mozno da sum trudna imav odnos so kondom a na pocetokot probavme samo 1 minuta bez kondom no ne svrsil pod strs sum celata sekoj den se tresam osekjam deka se razboluvam od nervoza da sum ostanala trudna.trebase sega na krajov na mescov da mi dojde a ne mi dojde ve molam pomagajle
     
  14. Irman

    Irman Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    devojko opusteno,trebala si ranije razmisljati na tu temu..ako je bilo bilo je,ako nije,pazi se u buducnost ;)
     
  15. ivan4eto

    ivan4eto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    9
    fala ali sepak neznam sto da mislam od samata pomislam deka mozebi sum trudna mi ideda se uvijam a i porano mi ima taka kasneno eden mesec i nezxnam so da pravam deckomi e siguren deka ne svrsil dodeka bil u mene pomagajte fala pozz
     
  16. malecka15

    malecka15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    166
    i jas gi imam istiot problem mi docni veke edna nedela a vo princip imam redoven ciklus , sekogas imame odnosi bez kondom heeelpppppp :roll: :(
     
  17. ivan4eto

    ivan4eto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    9
    lele duso neznam so da ti kazam jas se tresam celata sekoj den se nerviram vaka jas imav odnosi so kondom ama prvo pocnavme bez kondom i posle so kondom celo vreme i pred da svrsi se trgna od mene a mi doagja sekogas ne redovno ama eve go mesecot otide a mene ne mi dojde a nema sansi da napravam test za bremenost zaso ako e pozitiven kje se uvijam lele pomagajte :twisted:
     
  18. soledad

    soledad Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    251
    женски бе дај не паничете предвреме почекајте неколку дена може да ви доцни од многу друго причини стрес настинка нервоза а најдобро е тест да направите најдобро така ке знаете поздрав и пишете што како и не се секирајте
     
  19. nanuska

    nanuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    12
    lele devojki bez panika ali najdobro e so test ili da odete na genikolog niso ne e strasno ne se sekirajte moze i onaka da docni mozi zaso mn mislite za toa ali vidite pak so test ili genikolog
     
  20. malecka15

    malecka15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    166
    i aj moze e glupavo da prasam ama koj prasuva ne gresi :| :? daj kazete nesto poveke za toj testot za bremenost mislam deka dojde vreme da si nabavam eden