1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс без кондом

Дискусија во 'Секс' започната од strawberry18, 21 ноември 2009.

  1. strawberry18

    strawberry18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    25
    a dali si mazena sega zaso pisuva deka imas 29 godini i imase li vtora bremenost ?
     
  2. shiningstar

    shiningstar Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    307
    za da go sokrijam identitetot,imam mnogu pomalce ne sum imala vtora ...
     
  3. confused

    confused Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2009
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    326
    shiningstar zal mi e sto rabotite se odvivale taka...mozam samo da ti posakam mnogu sreka ponataka i Gospod da ti dade hrabrost sila i sledna bremenost koga ke bides spremna za toa..ne si ni prva ni posledna koja sto abortirala..za zal zivotot ni prireduva iznenaduvanja (prijatni i neprijatni) koi mora da gi podneseme stoecki...se ke bide vo najdobar red ponataka bidi sigurna...pozdrav od mene
     
  4. shiningstar

    shiningstar Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    307
    fala mnogu .... mi znaci toa :)
     
  5. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.558
    Абе дечки,мечки,да не сум ви во кожа,јас не знам што би правела да сум на ваше место,а па не вие самите што го доживувате.
    Затоа чадорче секогаш и не само ради несакана бременост,туку и против полово преносливи болести,колку и да е долгогодишен партнерот,што си е сигурно,сигурно си е.
     
  6. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    shinigstar ti cestitam na hrabrosta,kako si se odlucila na toa.A mozes la da ja kazes pricinata za abortusot,ako ne e pregolema tajna i ako sakas da zboruvas za toa :(
     
  7. shiningstar

    shiningstar Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    307
    :geek: :roll: :roll:
     
  8. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    navistina ispadnal kreten ,lelel kakvi se tie bezcuvstvotelni mazi :twisted:
     
  9. hristin4e

    hristin4e Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    1.291
    Пол:
    Женски
    ima mn takvi kreteni ne e samo toj spored mene :evil:
     
    На H.VAGA му/ѝ се допаѓа ова.
  10. mirka

    mirka Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    13
    истото ме мачеше и мене макар што знам дека е невозможно,сепак се плашам:((((( Јас пред некоја недела стапив во однос со дечкото и тоа без кондом но никогаш не сврши во мене,а сепак ми е страв затоа што еднаш бев и во плодни денови:((((( се обидувам да не се секирам затоа што утре или задутре треба да добијам ама сепак мнооооооооогу се плашам:((((((
     
  11. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    znaci jas uste od pocetok koa pocnav da imam odnosi neam nikogas skoro staveno kondom dali 2 pati vo vrska sum 2 god i do sea ne mi se slucilo da me faka panika dali su m trudna ili ne,ako bide neka bide so da pravime toa e ;)
     
  12. natasavip

    natasavip Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 декември 2009
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    8
    :) :) :) moze i toa sigurno mojot sin e zacnat na takov nacin zatoa vnimavaj za drug pat se nadevam deka ovoj nema nisto pozdrav
     
  13. zvezdi4ka

    zvezdi4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    cao narode :) nova sum na forumov ama po ova so go procitav se nadevam deka i mene ke mozete da mi pomognete t.e. da mi dadete nekoj sovet :) i mene mi se desi neso slicno odnosno se skina kondomot :worried: vo narenite 2-3 casa ispiv tableta i vo rok od edna nedela dobiv menstruacija...ama mnoguuu porano od so trebase (14 dena) i ne bese nekoe obilno krvarenje so ne e voobicaeno kaj mene zoso obicno imam obilni ciklusi :worried: i sea se plasam za efiksanosta na tabletata ..... HELP :worried:
     
  14. Verver

    Verver Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    16
    Abe zenski, ako ne ste vo seriozna vrska, ako ne se custvuvate spremni za bremenost ednostavno pazete se. treba da se ima siguren partner,sto i da se sluci da znaete deka ke ima nekoj do vas. Ne e deka jas sekogas koristam kondom, ama imam seriozna vrska i sum bila spremna na se. doagalo do momenti koga sigurno sum mozela da ostanam trudna. mi docnelo i po 10 dena (a imam redoven cilus) Kako i da e ednostavno mora da se snosime so posledicite od nasite postapki, neli? Mene majka mi me rodila na moi godini 19, imala drugi planovi vo zivotot ama ete se slucilo i toa vo neplodni denovii bila sigurna deka ne e trudna. prviot mesec imala i nesto vo vid na menstruacija pa (od neinfomiranost) duri si potvrdila samata na sebe deka ne e trudna. e veke koga sum bila 2-3 mesec im teknalo da idat na genikolog i tamu im rekle deka uste malku so raka ke im maftam :))))) Zatoa dokolku vi docni i ste imale nezastiten odnos ne se izmacivajte mislejki dali svrsil dali ne, dali ste trudna dali ne, dali moze od semena tecnost ili ne, moze od so ste se baknale trudni da se mislete :)))) eden test za bremenost ne gi resava problemite no sepak znaete na sto ste. potoa odlukata e vasa.

    Samo ve molam ne panicete vaka, znam deka stravot e golem i ima i panika i se, ama koga veke ste sozreani za da bidete seksualno aktivni, treba da ste sozreani i za da se snosite so se ona sto zivotot na edna zena go nosi.

    ajde pozdrav

    Inaku zvezdi4ka, day after tabletite dejstvuvaat na nacin sto ne dozvoluvaat jajce kletkata da se smesti vo matkata i da oformi leglo kade sto podocna ke se razviva plodot. Ako si go procitala upatstvoto ke vidis deka posledica e malo poremetuvanje na ciklusot, zatoa i ne se preporacuva da se zema cesto vo kratok vremenski period. i jas imam koristeno i mene mi dojde porano toj mesec, pa posle 2 ciklusa pak se sredi i mi stana redoven. taka da ne se sekiraj. Ako sepak imas nekakvi tegobi, si ima luge sto ucele za da ti pomognat vo takvi situacii :)
     
  15. zvezdi4ka

    zvezdi4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    fala za odgovorot...pred nekoj den bev na lekar i sea se e ok :)....sepak fala mnogu :)
     
  16. Finessa

    Finessa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    dusicki mozete li da mi kazete koi se tie tableti koi deluvaat posle nezasiten odnos fala mnogu pozz
     
  17. glow

    glow Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2009
    Пораки:
    3.023
    Допаѓања:
    1.264
    Мора да ти ја препише доктор таблетата,без рецепт не ти ја даваат во аптеките.
     
  18. janam

    janam Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    zdravo. ke ve zamolam da mi pomognete..imam seriozen problem :oops:
    imav odnos za vreme na menstruacijata i toa bez zastita posle dva dena imav pak no ovoj pat so zastita,no vecerta mnogu krvarev i povrakav.. bev mnogu preplasena ;( otidov na ginikolog i mi prepisa apcinja (no ne kazav deka sum imala odnos,bidejki se sramev :oops: ) ,. ispiv edna tableta od tie apcinja i se mi bese ok no za vreme na praznicite malku gi izostaviv.. pak pocnav da krvaram ;( :oops: :worried:hock: Dali e mozno da sum bremena??? :?
    VE molam pomognete miiiii
     
  19. nanuska

    nanuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    12
    Janam nema sansi da si bremena i normalno e da krvaris poveke i da ti se losi ako si imala odnos za vreme na menstruacija apcinjata so ti gi prepisal ti se za pomalce da krvaris a cim si gi ostavila mozi pak da ti se povarti bidejki organizmot treba do kraj da ti se iscisti ne se sekiraj nema niso seto toa e normalno
     
  20. strawberry18

    strawberry18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    25
    devojki mene mi e 12ti den vo ciklus i gradite me bolat kako nikogas dosega, nastinata sum i so uste ne mi e. odnos imav na nova godina, 2 minutki bez zastita, posle so zastita. kondomot bese vo red, no sepak se plasam da ne se slucajno ima sluceno nesto...od so bi mozele da me tolku bolat gradite(mozebi od ovulacijata, nastinkata...)??
    pisete so mislite...