1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс во вода

Дискусија во 'Секс' започната од sweetypie, 30 јуни 2011.

  1. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Сеуште не сум пробала, ама имав намера за летово. Некако ме предомисливте сега читајќи за можните инфекции што можат да се закачат.
    Во море би пробала, а во езеро никако. :)
     
  2. GirlMk

    GirlMk Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2011
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    1
    сум пробала, на плажа тоа ама како што кажаа некои форумџики пред мене не е баш пријатно. Очекував многу повеќе али ете - филмови. Инфекција фала Богу не закачив али тоа многу жуља а партнерот од толку напињање и си ја скина кожичката (онаа малата што поврзува... |( незнам како да објаснам која бе, валда ме свативте) :x од тогаш... фала али НЕ ! :!:
     
  3. mona.s

    mona.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    579
    Допаѓања:
    153
    за во езеро нема теоретска шанса а што се однесува на море е убаво дополнително искуство,е малу потешко ама сепак ке ви биде убаво.јас мислам дека треба да пробате затоа што не е можи како во филмовите ама сепак убаво да знаете,оставете другите што велат пробајте во животот е за тоа да се пробва.Инфекцијата заборавете ја сепак не се умира од тоа
     
  4. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.761
    Под туш не се рачуна. Нема таму толку вода :D

    Во море или езеро не би сакала, не ми изгледа привлечно. Нејкам ни во када, непрактично ми е.
    Е за ЏАКУЗИ (битниот момент) може да размислам....ама ако и само ако ми го наполни џакузито со евиан. Се лажевте ако помисливте дека сум лесна женска

    :D

    Абе во филмовите имаа свилени чаршаф(в)и на чинот кога се губи невинот ама мене ме заеба мојов. Ме прелажа, ни свеќи не ми запали ;(

    п.с Фала ти мона за советот дека од инфекции не се умира
     
  5. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.097
    Се останува стерилен! :D

    Еее Алиса,така ти е! :D Мене бар ако не у вода,после морска вода ми се деси (синус прочистен,сонце те акнало у глава,море такоџе),пих,да знаеш шо си пропуштила! :D
    Све че то море опрати једног дана!
     
    На AlicaInWonderland му/ѝ се допаѓа ова.
  6. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.106
    Допаѓања:
    88.089
    Пол:
    Женски
    Не сакам! Јас сакам под туш сама да уживам, плус пробавме еднаш да се тушираме заедно и не идеше бре, си сакам сама јас :lol: Кадите и онака сами по себе ми се грди, па сигурно нема ни тоа да го дочека, а да не пишувам колку ми гадно е кога треба да влезам во поголеми водни површини, ма нема шанси секс со мене во вода. Ама ако сака нека си проба со друга :rofl:
     
  7. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.097
    Уше ова и одам,крај...
    А замисли да ти побара бџ под вода?!Ааау капацитет на бели дробови батали ти тоа...ќе се засркнеш!Мрднеш-губиш,строго фиксирано и со јазик! :D

    Предигра под туш рулз.
     
    На Mistery му/ѝ се допаѓа ова.
  8. thinkerbell

    thinkerbell Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.834
    Допаѓања:
    11.102
    Пол:
    Женски
    Сум пробала од чиста љубопитност и не успеа. Искрено во вода тешко е малку(многу) да влезе, можноста за инфекции е енормна. Така да НЕ. Не сакам секс во вода. Сум за експериментирање, ама ова е многу грда ситуација, неудобна, без задоволство.
    Сме пробале и под туш, иако тоа не го рачунам за секс во вода. Не идеше заради разликата во висината. Ама се поткачив на ѕидче едно да го наречам (издигнатина од плочки некои 15 цм) и одлично беше. Ама пак ќе кажам тоа не е секс во вода.
     
  9. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.758
    Допаѓања:
    37.846
    Пол:
    Женски
    Јас пробав во вода,поточно во када...атмосферата е одлична онака за предигра, нежности,романтика, ама кога влегува абе не е удобно :worried: не се лизга и малку убива.Инаку под туш имам убаво искуство(само вака е ризично недај боже да се искршиш).Во базент, море или протечни води не би пошто се плашам од инфекции и разни животинчиња недај воже ако ти влезе нешто (освен секако тоа што е предвидено да влезе) ќе биде страшно, не не :tmi: :D Како за подпалување океј е ама за секс не бива бе, не е како на филмовите што го прават нешто вау секс.
     
  10. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.761
    Ова неможам ни да го замислам :D
    Е тоа ти е женска, а не ние све домаќинки сме сме собрале, неможам ова, неможам она, несакам вака, несакам така...кви кви
     
    На TeddyGrey му/ѝ се допаѓа ова.
  11. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    И јас се приклучувам у групација на жени мрчатори кои неќат секс во вода.
    Пробавме еднаш во туш кабина, јао жива среќа што сум жива и што не скршив некоја нога на тоа мокрите плочки.
    Ajт ради мерак негов и после некоја минутка вика ај да идеме у кревет не бива. Епа не бива, што мислеше ко у порничине ќе е. Мужи бре :^)
    А и боли, неќе да влага, се лизга, водата смета, абре романтики што да зборам.
     
    На barbie-hilton му/ѝ се допаѓа ова.
  12. TeddyGrey

    TeddyGrey Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    8.057
    Допаѓања:
    72.323
    Пол:
    Женски
    Сакав, на времето... Млада и влезена во филм.... Слушнав многу трагични настани поради секс во вода, па се поштетив од истите... Научив од туѓите грешки... :D Барем за ова!!! :D

    Туш е добра предигра, ама секс не би, ја и на право се лизгам,сопнувам... којзнае на мокри плочки или во када што ќе ми се деси.... :)
     
  13. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.481
    Пол:
    Женски
    Мене сексот во вода воопшто не ми се допадна. Убаво е да имаш секс во езеро или море самото тоа што си на такво место те возбудува. Меѓутоа водата го спречува влажнењето на девојката (барем мене така ми се случи) и пенетрацијата е отежната и болна.

    Од друга страна сексот во купатило е супер ако се одземе можноста да се лизнете од плочките :dance: :dance: :dance: и да се испокршите . И во овој случај водата може да ја отежни пнетрацијата ама под туш тоа полесно се регулира отколку на море или базент . А за тушот како предигра нејќам да зборам затоа што толку сум импресионирана што веќе го сметам за неизбежна секс играчка :rofl: :rofl:
     
    На linija му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.097
    Абе у купатило,ама да седнеш на вклучена машина за перење на центрифуга дур си терате работа.Купатило е широк поим! :D
     
    На Neytiri, rossonerka и kikikikirika им се допаѓа ова.
  15. theothertwo

    theothertwo Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    1
    де бе Lilit не ме разочаруј... ;)
     
  16. decko

    decko Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2010
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    59
    Епа ај едно мислење и од машка гледна точка.

    Имам пробано vo eзеро, не бев фасциниран. Во моментот, возбудата е голема, си мислиш кој знае како ќе биди, огномети ова-она, ама ништо. Пенетрацијата е тешка, огромни ризици за инфекции (фала Богу не фативме ништо), и ништо не осеќаш. Барем јас не осеќав.

    Не би пак. Еднаш пробав, не сакам повеќе болки, доста е. :D
     
  17. Margaux

    Margaux Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    34
    Леле грда ми е помислата за секс во вода... Филмовите и реалноста се многу различни :)
     
  18. love23

    love23 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    913
    Сум пробала и среќа што не се заглавивме па да треба да викаме доктор да не одглави :lol: повеќе не би побувала доста е еднаш за цел живот :D
     
  19. StefiNikola

    StefiNikola Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2011
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    57
    http://www.tocka.com.mk/index17.php?ID=45175


    За искусните девојки кои кажуваа дека некој измислува. Читнете нешто повеќе пред да се нафрлите на некого :clap:
     
    На mona.s му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Margaux

    Margaux Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    34
    Ај се од ова имам слушнато ама секс во сауна???? Па тоа не е возможно! Прво од хигиенски причини (некој се потел тука пред вас), второ секогаш може да налета некој и трето ПРЕМНОГУ е топло.