1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс во вода

Дискусија во 'Секс' започната од sweetypie, 30 јуни 2011.

  1. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.761
    Еј демек ова од точка треба да не разубеди :D
    Остај филмови, статии, фантазии....коа небива - небива.
    На плажа е многу незгодно, треба ептен да си опремен, да редиш крпи, да не мрдаш многу оти ако дојдеш во контакт со песокот ќе биде опасно :) - нималку филмски
    Во море веќе пишуваме цела тема зашто не
    Џакузи звучи привлечно али кажавме, пак е вода и пенетрацијата е тешка
    За сауна, стварно ич ама ич не ми звучи секси и привлечно да се љубиме на 100 степени цели испотени до максимум и лепливи. Иу

    Шо ќе се убедуваме сеа, на кој му се свиѓа, слободно. Мене не ме засега...се додека не ми свршувате кај што пливам :@
     
    На sesilija, butterfly.93 и MissSpark им се допаѓа ова.
  2. len4e

    len4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2009
    Пораки:
    174
    Допаѓања:
    60
    Имам пробано секс во вода,под туш, на плажа покрај море на лежалка во вечерните часови,во езеро сред бел ден пред луге.....се си имаме ние испробано и сексуалниот живот сеуште не ни здосадил :rofl:

    Сепак возбудата е преголема....
     
    На Tamatam и viktorija.p им се допаѓа ова.
  3. brunete

    brunete Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2011
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    39
    Имам пробано секс у море.Возбудливо е многу и мене убави ми беше :D
     
    На mona.s и StefiNikola им се допаѓа ова.
  4. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.102
    Ако *експертиве* од точка ги сфаќав сериозно ќе верував во многу луди и настрани работи.
    Не ме разубедува и не е релевантен сајт,дај некој медицински или сајт кој пишува за секс,има еден куп и разубеди не.
     
  5. mona.s

    mona.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    579
    Допаѓања:
    153
    тој што има пробано знае дека е така и дека е возможно,од медицински аспект се кажува дека е тешко и дека можи да биде кратко поради сушење на слузокозата
    Еве некој инсртукциии за тие кои немат пробано
    Секс во бања. Инструкции: партнерот нека се опушти и нека седне во кадата потпирајќи го грбот и рацете. Погалете се малку, прскајте го со водата, бакнувајте се... Кажете му нозете да ги свитка и малку да ги рашири. Полека станете од водата и седнете пред него. Откако пенисот ќе влезе во вас, исправете ги нозете. Не стојте на колена туку чучнати на рамно стапало. Држејќи се на неговите рамена почнете да рипате како зајаче.
     
  6. slatkichKa123

    slatkichKa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    341

    Верувај возможно е, бев несреќен сведок на нешто такво кога бев на одмор :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
     
  7. mona.s

    mona.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    579
    Допаѓања:
    153
    Тоа многу јако немам пробано ама мислам дека е јако ако некој има сопствена сауна во хотелска соба или сл.ама ако е во сауна каде што влегуваат нон стоп други луге е гнасно барем мене ми е,и секој плус може да влезе
     
  8. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.665
    Пол:
    Женски
    ме интересира дали сперматозоидите во вода веднаш умираат ?
     
  9. mona.s

    mona.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    579
    Допаѓања:
    153
    Да се разбереме! Никогаш водата не служела како контрацепција. Мисијата на сперматозоидот е да дојде до јајце-клетката. Ако тој влезе, не постои нешто што може да го извади. Затоа не залажувајте се дека можете да уживате и тој да ејакулира во вас, само поради тоа што сте во вода, а не на суво.
     
    На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.665
    Пол:
    Женски
    нее, не не мислев да ејакулира, само прашав и ме интересираше дали умираат веднаш или има треба подолг период..
     
  11. mona.s

    mona.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    579
    Допаѓања:
    153
    24 сати живеаат сперматозоидите
     
  12. slatkichKa123

    slatkichKa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    341
    Еве што најдов, ако разбирате англиски прочитајте :)
     
    На mona.s и thelittle17 им се допаѓа ова.
  13. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.665
    Пол:
    Женски
    знам на суво дека живеат 24 часа, значи и во вода исто толку :)
     
  14. mona.s

    mona.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    579
    Допаѓања:
    153
    da :D
     
  15. slatkichKa123

    slatkichKa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    341

    Како што прочита погоре, во вода преживуваат неколку секунди, до неколку минути а не 24 часа.
     
    На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Mistery

    Mistery Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2010
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    1.626
    Значи ја напнавте темата максимално.....Тие што пробале секс во вода знаат дека:
    1). ДА, ТОЧНО Е ДЕКА Е ФАНТАЗИЈА НА СЕКОЈ ПАР ДА ПРОБА ЕДНАШ !!!!!! Но после сфаќа дека не е тоа тоа што мислеле !!!!!!!
    2). НЕ Е УДОБЕН како во холивудските филмови!!!!
    3).Болен е заради тоа што е отежната пенетрацијата...И тоа е болен и за машкото и за женското
    4). ПРАШАЊА?
     
    На Phyramide, Offspring, sesilija и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. StefiNikola

    StefiNikola Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2011
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    57
    Ако збориме више за медицински аспект, од медицински аспект е препорачливо да се нема секс на млади години па уште од 15 години се рокаат ко луди така да зависи на кој што му одговара, ако мене ми е убаво да имам секс во вода немора да значи дека на сите ни е тоа убаво. :fubar:
     
    На mona.s му/ѝ се допаѓа ова.
  18. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Да, во право си, ова го имаше во секс ќоше во Вест пред некој ден. Мислам дека треба некоја потешка литература 8)
     
  19. mona.s

    mona.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    579
    Допаѓања:
    153
    секој си кажува каков му бил сексот во вода,нема потраба од докажвање
    1.Од давање на тешки литератури,оти ние не сме Фројд
    2.Од убедување од медицински аспекти оти не сме доктори
    Секој има мислење за какво му било,ако на некој не му било возможно,на некој му било итн
     
  20. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Прочепкајте по познаници, во вчерашниот број на Вест баш има за разни пози на секс во вода.

    Е сега, ги загледав позиве, и заборавив дека се мислени за во вода па си велам, чекај, повеќето ги знам, ама супер се за на суво а за во вода?! Потешко малку :?:

    Значи водата е сериозен dealbreaker. Звучи парадоксално ама ве суши и тоа дека пенетрацијата е отежната е факт.
    Терајте си маратонски секс, влезете во када или во вода па ќе си пцуете у себе после што ви текнало, пошто реално, не го бива и тоа е тоа.

    На плажа, на песок ајде некако, се прават ствари (освен ако не ве сликаат туристи од брод :D ), ама во вода е стварно катастрофа. А фино е за предигра мазење подводно, дечкото прави ајкула и слично, не викам не, ама завршетокот би го оставила за надвор сепак.

    Абе еднаш слушнав златно правило, сува внатре, мокра однадвор и обратно, мокра внатре, сува однадвор - и....важи правилово, важи богами :)
     
    На Go-Girl и mims-89 им се допаѓа ова.