1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс во текот на бременоста

Дискусија во 'Бременост' започната од soledad, 28 ноември 2009.

  1. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    И мене ме интересира ова, нека каже некоја трудница најдобро. :)
     
    На Dushi0102 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.369
    Допаѓања:
    5.313
    не сум трудница но имав блиски кој биле трудни и ќе ви го кажам нивното искуство. значи секс во бременост е нешто најпотребно и најпрепорачано. значи после трети или четврти месец мозе да се имасекс ете без внатрешно свршување, али како се ближи терминот што повеќе да се има секс со внатрешно свршување затоа што спермата ги содржи сите оние состојки што всушност ги има вагиналетиците кој ги ставаат пред пораѓај, уствари што повеже имате секс пред пораѓај толку е подобро и гинеколозите препорачуваат но прашајте си го вашиот гинеколог ќе ви каже најдобро
     
    На ladyiff му/ѝ се допаѓа ова.
  3. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    супер дај да затрудам да си уживаме со дечко ми :lol:
     
    На TheQueenE му/ѝ се допаѓа ова.
  4. dushe555

    dushe555 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    13
    jas sum vo 33 nedela. sega treba da odam na kontrola i bas ke prasam za ova.'
     
  5. majona

    majona Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    2
    SEKSOT VO TEKOT NA BREMENOSTA E DOZVOLEN!(osven za patoloska bremenost)
    znaci,da dozvolen e ,megutoa tuka golemo vlijanie ima trudnicata,dali taa ja ima taa potreba za seks ili ne!
    jas sega sum trudna so vtoro dete,i ne sum imala seks veke tri meseci,i iskreno mnooooogu mi e cudno sto nemam ni potreba,ama nikakva,nooo.......koga bev trudna so prvoto moe dete,e togas......STRASNA RABOTA :DDDDDmislam deka bev vo sostojba da imam seks cetiti pati vo denot,znaci imav strasna zelba i potreba,ama sega neznam sto mi se slucuva!
    sepak,seksot e dozvolen dokolku imas potreba od seks!
    VE POZDRAVUVAM
     
  6. dushe555

    dushe555 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    13
    eee jas so prvite dve deca ne go sakav seksot i bea maski
    sega go sakam sekso i bebeto e zensko..
    pa mozebi i tvoite se razlicni..so lesno da ti e!
     
    На ireta му/ѝ се допаѓа ова.
  7. majona

    majona Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    2
    hihihi......ajde,ke vidime kako ke ide ponataka!
    fala ti mnogu dushe555!
    pozz....;)
     
  8. d.Darla

    d.Darla Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    160
    Јас сум 15. недела и сеуште сме немале секс. Веќе почнав да сонувам такви сонови :$ :rofl: Сакам да имаме, ама ми е страв да не прокрварам или да не се пренесат бактерии или нешто плодот да не се повреди :?: Појма немам ...
     
  9. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.011
    Допаѓања:
    198.824
    Пол:
    Женски
    А зошто се воздржуваш, ако сакаш секс? Ако имаш нормална бременост, нема ништо да се случи не се секирај. Ќе бидете повнимателни, без грубости и див секс, без мисионерска поза. Тотална апстиненција не е потребна, освен ако имаш патолошка бременост.
     
  10. Inola

    Inola Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    203
    Соновите за секс во бременоста се нормална и честа појава. Да не се повторувам со Annath, имајте си секс, најубаво е ти одозгора за да можеш да контролираш. Само треба малку трпение, зашто и двајцата на почеток ќе имате малку страв. Тоа мало бебенце си е заштитено и нема да го повредите.
     
  11. d.Darla

    d.Darla Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    160
    :) Се осеќам како да се подготвувам за првиот секс во животот...Сериозно, како кога не си одел на работа или школо догло време и сега треба пак истиот страв и трема како во почетокот. :$
     
  12. Plavuska.inaci

    Plavuska.inaci Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2010
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    1
    сексуални односи во бременост

    Бремена сум веке 8 недела и веке трет пат ми се случи да видам на улошката една точка крв одкако дозивеав оргазам.Еднашка имав сексуален однос и после саат време ми се случи тоа и траеше кратко и после веке немаше ништо на улошката,па мислев дека е заради сексуалниот однос се до денеска одкако повторно доживеав оргазам без секс и повторно ми се случува нешто,белопрањето ми е малце кафено накај црвенко.Ве молам ако има некој искусен да ми помогне и да ми каже дали ова се случува заради оргазмот или е нешто друго многу би ми помогнал.


    Благодарам
     
  13. soledad

    soledad Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    251
    сексуални односи во бременост

    Само лекар можи да ти кажи од што ти се јавува крварење и дали ти е дозволено да имаш секс во текот на бременоста а заради оргазмот не верувам да е но во секој случај оди на лекар обавезно !!! позз и кажи што ќе направиш.И ваква тема има побарај таму ќе прочиташ повеќе.
     
    На IvanaJenner му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Inola

    Inola Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    203
    сексуални односи во бременост

    И јас би ти препорачала да одиш на лекар. Не ми изгледа дека е страшно бидејќи крварењето не ти е обилно, но може ќе ти даде лекарства за поддршка на бременоста. Јас пиев Дабростон.
     
  15. meruska

    meruska Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2010
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    103
    и мене ми се слуЧи истото и тоа вЧера и одма на лекар ама нисто страсно посто не е обилно крваранје мозе да се иритира вагина и ради тоа се појавува крв треба да се има соодветна поза кога си бремена мене цесто ми се слуЧува да имам крв после секс и бело пранје дури сто ме пласи имам несто како вода теце ама сето тоа ради секс има зени им прие има некои не :D :D без галје сепак ако се пласис иди на лекар поззз
     
  16. Plavuska.inaci

    Plavuska.inaci Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2010
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    1
    Јас ке одам утре на доктор и ке прашам,само чудно ми беше што и без секс повторно се случи истото,затоа мислев да не е од тоа што имав оргазам,затоа што предходно додека немав ништо Се беше во ред.Сепак Фала

    Поздрав
     
  17. megi.mkd

    megi.mkd Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    9
     
  18. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.877
    Допаѓања:
    102.892
    Пол:
    Женски
    Докторката ми кажа до 3 месец да не правиме ништо :D Го испочитував тоа и еве сега сум 5 месец и почнавме со секс. Само маж ми одвај да се согласи му е страв да не го повреди бебето. Имаме секс али сме многу внимателни :) Исто така ни кажа да користиме кондом бидејки можно е да имам болки од спермата.
     
  19. Beluvce84

    Beluvce84 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 септември 2010
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    71
    jas sum 4 nedeli i 3 dena...i eve veke 4 dena nemam sex so maz mi.....
    ne znam dali e dozvolen sex za vreme na rana bremnost
    kako e vaseto iskustvo?
     
  20. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Белуфче, ја би ти рекла сега за почеток поретко да имате односи и да сте многу нежни. А потоа кога ќе минат првите три месеци, малце по друго е , плодот е повеќе зацврстен..Барем јас така мислам...