1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс во текот на бременоста

Дискусија во 'Бременост' започната од soledad, 28 ноември 2009.

  1. didisi

    didisi Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    1.969
    Допаѓања:
    3.680
    Dali ve faka panika deka poradi nemanjeto odnosi za vreme na bremenosta sledi neverstvo ... :(
     
  2. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.369
    Допаѓања:
    5.313
    Ne me faka i nema potreba da te faka zatoa sto toa e vasha zaednicka zelba. Ne misli i ne se zamaraj ni na kraj pamet netreba da ti pqgaat takvi gluposti. Ete i nie so prvoto imavme odnosi. So vtorovo Sega ne sme imale od zacnuvanje t.e. tri meseci ovoj ginekolog koj mi ja vodi bremenosta vika nisko go nosam i dodeka ne napravi vo 15 ta nedela brisevi i vidi se deka e vo red nema odnosi. A jas stalno go zemam ajde be najdi svalerka hwhehhe
     
    На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
  3. ❤️Sneze❤️

    ❤️Sneze❤️ Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2017
    Пораки:
    886
    Допаѓања:
    3.902
    Пол:
    Женски
    Не ме фаќа ни малку паника дека мажов ни другар видел ни другарка некад имал , а работи работа каде жени нема и не искача никаде , така да не му ја мислам ич :D
    Синојка допуштив по 7 цели месеци мааалкуцка да имаме нешто , ама и тоа мааалкуцка не сме смееле да го имаме и еве сега грижа на совест ме грицка некако дека ми е кажано сега строго во кревет :)
     
    На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
  4. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.194
    Допаѓања:
    25.598
    Пол:
    Женски
    Не го имам тој проблем, сексуално сме активни цела бременост. Што е причина за немање односи? забрането ти е од доктор или од страв?
     
  5. didisi

    didisi Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    1.969
    Допаѓања:
    3.680
    Pa ne tolku strav kolku sto ne mozam veke ... smeta stomakot :) do 6ti mesec imavme i posle i on ne saka vika strav mi e belja da ne napravime ....
     
  6. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.194
    Допаѓања:
    25.598
    Пол:
    Женски
    Е па штом и тој не сака не би требало да те фаќа паника, но сепак ти си го знаеш нај добро.
    Ама само ако стомакот смета и се е друго во ред нема потреба да се плашите, нема никаква беља да направите, само треба малце да експериментирате и да најдете комотна позиција или друг начин да се задоволат сексуалните потреби ;) доктори препорачуваат секс во бременост посебно во последните месеци
     
    На JasminaB29 и didisi им се допаѓа ова.
  7. Rebecca_R

    Rebecca_R Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2016
    Пораки:
    3.083
    Допаѓања:
    55.708
    Пол:
    Женски
    Ако маж ти те остави бремена дома и оди да си го прави меракот со други, што да ти кажам, бегај дури е време.

    Какво е ова примитивно размислување? Па бременоста е прекрасен период, каде што ти си мајка а тој татко, и двајцата треба да уживате. Каде ли ке отиде светот ако мажите имаат секс со други, јер бремената сопруга или партнерка не може да им удоволи?

    Не е само бременоста, и после пораѓај нема да имате секс, најмалку месец- два, на организмот му треба време да се врати во претходната состојба.
     
    На Dream-Girl, 1209, BoaVista и 17 други им се допаѓа ова.
  8. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.369
    Допаѓања:
    5.313
    Nema od sto da se plashite pa da se ima odnosi vo bremenost e najpreporacano ako e se Vo red duri i vo period pred poragaj ubavo e da svrshuva vnatre za polesen poragaj
     
    На ADOKI и JasminaB29 им се допаѓа ова.
  9. Adeline

    Adeline Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2015
    Пораки:
    1.912
    Допаѓања:
    4.593
    Пол:
    Женски
    А мислиш дека ако нема жени неможе да најде ако сака, нема врска тоа, ама тој треба да е свесен дека носиш негово дете и нема што да бара настрана штом те одбрал тебе. Е сега можете да попуштите некогаш :P Еве ние на пример имавме цела бременост, до крај , ама и јас имав голема желба.
     
    На ❤️Sneze❤️ и ADOKI им се допаѓа ова.
  10. ❤️Sneze❤️

    ❤️Sneze❤️ Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2017
    Пораки:
    886
    Допаѓања:
    3.902
    Пол:
    Женски
    Можеби премногу ме сака што не му текнува на друга , секако и убедена сум во тоа :) а за желба си имаме и двајцата , ама навикнати сме си , и првата и втората еве сега и третата бременост ја немаме таа дозвола за да си дозволиме секс на никаков начин :) ќе пројде , здравје уште малку има до пораѓај .
     
    На Adeline му/ѝ се допаѓа ова.
  11. detelinka123

    detelinka123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2014
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    88
    девојки јас сум 39 недела и некаде две недели имам огромна желба за секс, ама не знам дали смеам.. некој совет и искуство? иначе имам нормална бременост без никакви проблеми.. едвај се воздржувам некако не ми е сеедно, мислев ќе издржам уште 9тиов месец ама потешко е.. :$
     
    На Coco31, gjoker4e, ❤️Sneze❤️ и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. ADOKI

    ADOKI Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2014
    Пораки:
    1.696
    Допаѓања:
    2.711
    Пол:
    Машки
    Seksot e preporacliv posebno pri kraj na bremenost za polesno da izleze bebenceto samo vnimatelno da ne bide Grubo uzivaj:P
     
    На didisi, Dadusicka, mariz и 3 други им се допаѓа ова.
  13. *Ench@nted*

    *Ench@nted* Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 јануари 2018
    Пораки:
    1.914
    Допаѓања:
    25.241
    Пол:
    Женски
    Дури и се препорачува при крај на бременост, за побргу да се породиш, така барем сум читала :)
     
    На mariz, Coco31 и gjoker4e им се допаѓа ова.
  14. gjoker4e

    gjoker4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2016
    Пораки:
    6.296
    Допаѓања:
    34.232
    Пол:
    Женски
    Послушај го инстинктот. Смееш инаку. Препорачливо е дури мислам дека со свршување внатре беше препорачливо.
     
    На Dadusicka, mariz и ADOKI им се допаѓа ова.
  15. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.735
    Допаѓања:
    72.642
    Пол:
    Женски
    А цела бременост немавте?
    Смее инаку, во нормална бременост од почеток до крај смее :) Јас имав две нормални бремености и во двете од почеток до крај си имавме односи.
     
    На gjoker4e му/ѝ се допаѓа ова.
  16. detelinka123

    detelinka123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2014
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    88
    имавме до 5 месец почесто, 6, 7 и 8 по 2-3 пати месечно а веќе цел 9ти ништо..
     
  17. didisi

    didisi Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    1.969
    Допаѓања:
    3.680
  18. Sandra456*

    Sandra456* Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2017
    Пораки:
    867
    Допаѓања:
    517
    Пол:
    Женски
    Zdravo zenicki .. edno prasanje imam dali e dozvoleno za vreme na bremenost da svrsi partnerot vo tebe ? :*
     
  19. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Не е препорачливо, освен ако си во 9ти месец. Спермата го омекнува грлото на матката.
     
  20. Bella*

    Bella* Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2018
    Пораки:
    2.344
    Допаѓања:
    14.619
    Пол:
    Женски
    Девојки едно прашање..5 недела сум несмеам воопшто секс до 3 месец ? Почнувам да кризирам некако еве утрово кога станав се тресам ми работат хормоните :D:$ help :|
     
    На Tince2018 му/ѝ се допаѓа ова.