1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс во текот на бременоста

Дискусија во 'Бременост' започната од soledad, 28 ноември 2009.

  1. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Јас не сум имала спонтан, ова ми е прва бременост па моето маже веќе два месеци неќе да чуе за секс. Ми вика не можам да замислам да бутам нешто внатре сега, кога сме направиле мало чудо :) Среќа што ни јас немам желба , ама баш никаква. Блазе си им на тие што им се сака кога се бремени.Јас желбата ја имав до 20 та недела, сега сум 30 та и воопшто не ми ни текнува.
     
    На Dushi0102 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. sweet.woman

    sweet.woman Популарен член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.225
    Допаѓања:
    744
    срцки јас сум во седмата недела и затоа мажулето не сака да имаме секс а јас добивам желба ај се надевам дека ќе ја потиснам некако мора да се издржува
     
  3. sweet.woman

    sweet.woman Популарен член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.225
    Допаѓања:
    744
    срцки да ви се пофалам имавме секс на едно 2-3 партии овај месец
     
  4. flowergarden

    flowergarden Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    417
    Секс за време на бременост?

    Дали го практикувате со истиот интензитет? Дали имате зголемена/намалена потреба? Болки? Чувствувате ли непријатност заради бебето? :$
     
  5. sweet.woman

    sweet.woman Популарен член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.225
    Допаѓања:
    744
    уф малку со страв и неможе да биде како порано од самиот страв и од стомакот неможеш во сите пози да го практикуваш сексот..болки имам на почетокот пошто немамме мн редовно секс и додека да се навикнам болно малку ама потоа е супер
     
  6. S-a-n-4-e

    S-a-n-4-e Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    2
    Здраво феминки јас сум 8 недела бремена со мм имаме односи многу често но сакам да прашам дали може да свршува во мене зошто тоа ми е прва бременост па сакам да знам нешто повеќе околу тоа.поздравчиња
     
  7. sweet.woman

    sweet.woman Популарен член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.225
    Допаѓања:
    744
    не треба да свршува во тебе
     
  8. papilona

    papilona Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2011
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    144
    Еве колку да знаеш од мое искуство, кога го прашав мојот гинеколог дали смеам да имам односи со партнерот, ми рече: Па нормално дека можеш..
    Кога го прашав: А со кондом или без кондом? Ме погледна вака :roll: и ми рече: Па нормално без кондом..
    Кога го прашав: А смее да свршува внатре? Ми направи една фацка :| и ми рече - Па продолжете си со нормален сексуален живот..
    Значи без ограничувања, освен ако не сте заинтересирани за садо-мазо или испробување кама сутра секоја вечер, нормално е да си продолжиш со односи само со повеќе пазење.
    Е сега ти ќе си го прашаш твојот гинеколог што тебе ќе ти препорача затоа што секоја жена си е различно осетлива, си носи своја бременост, свои потреби, реакции, проблеми..и многу многу нема да слушаш што околината ти кажува, туку што докторот те советува и се ќе биде OK :up: .
     
    На S-a-n-4-e му/ѝ се допаѓа ова.
  9. MiiLla

    MiiLla Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 март 2011
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    53
    Ако бременоса е нормалана се разбира може и имајте колку ви душа сака, нема потреба од воздзување, јас сум 25 недела и до сега си имаме нормално, сега расте мешето како што врват деновите е поголемо , па така и ке намалуваме, дури имам желба се радувам, за месец-два кога ке бидам како балонче и да ми сака душиката нема да може, така да насладок е до кај 7 месец после тоа апстиненција некое време дури да дојде бебчето , па и после тоа некој период али не еништо страшно :nod: :)
     
    На S-a-n-4-e, srcekrsacka и PParaskeva им се допаѓа ова.
  10. S-a-n-4-e

    S-a-n-4-e Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    2
    Ок ти благодарам за одговорот па наредниот пат кога ке идам ке го прасам докторот па ке видиме што тој ке каже. :) :)
     
  11. Shana

    Shana Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    794
    Допаѓања:
    1.505
    Имавме нормален сексуален живот за време на двете бремености, до самиот крај, со тоа што како ми растеше мешето, биравме соодветни пози.
     
    На S-a-n-4-e му/ѝ се допаѓа ова.
  12. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    Секс во тек на бременост сега за сега за нас е научна фантастика.
    Првата бременост ми беше патолошка, па не доаѓаше предвид никакви односи, дури ни орални, цела бременост сите 9 месеци ги поминуваме сушно, барем јас, за мм не знам, не можам да гарантирам со глава :D
    Сега исто (5-та недела сум), пак ни забранија додека се зацврсти плодот, најверојатно до 12-13 недела нема да смееме пак никаков секс да практикуваме...кутриот мој маж, кутрата и јас :( :P
     
  13. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.798
    Сега Лолита најактивна ќе си во оваа категорија. :D
    Ама пази - од сексот почна! :lol:

    Мене ме интересира што ќе се случи ако машкото свршува внатре во првите месеци од бременоста. Нели не било препорачливо? А, ако тогаш не ја искористиш таа слобода и уживање, тогаш кога? :wasntme:
     
  14. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    ^^Види се` е школо, човекот секогаш по нешто и од некаде учи. ;)
    Пред 5год. го немаше форумов и буквално од тетки, стрини и вујни се едуцирав, замисли некогаш и погрешно :!:

    Инаку колку што разбрав, т.е. прочитав баш на форумов не е препорачливо да се свршува внатре, наводно спермата можела да предизвика контракции, колку е точно не знам, уште истражувам ;) :)
     
  15. Shana

    Shana Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    794
    Допаѓања:
    1.505
    Еееееееееееее, честитки! :)
     
    На lolyta777 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. viki-viktorija

    viki-viktorija Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2011
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Женски
    mene ova m e vtora bremenos i si znam od prvata deka nema od sto da se plasam dokolku bremenosta e normalna sekako deka treba da se pazi kako ama nema potreba od strav deka ke mu se sluci nesto na plodot.ginekolkozite preporacuvat i vo posledniot mesec seks zsto e dobro za polesno da se otvori matkat ,a i i seksot stiti od vaginalen sekret.pa devojki uziajte od pocetokot do krajot zosto jas uzivam :P
     
    На Majakisss му/ѝ се допаѓа ова.
  17. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Не е точно дека препорачуваат гинеколозите секс во крајните месеци. И според мене она дека полесно се отвара со секс, кај мене не се покажа како точно.

    А од каков вагинален секрет штити сексот |( ?
     
  18. srcka-22

    srcka-22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2011
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    1
    ) знаци вака дали мозе оргазмот да му настети на бебето? и напротив дали е убаво да дозивувас оргазам во бременсота поцнувајки од прво тромесецје?
     
  19. DeMelo

    DeMelo Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2011
    Пораки:
    455
    Допаѓања:
    1.405
    Не може да му наштети не грижи се, таман работа тоа си е заштитено, освен ако не се работи за патолошка, ризична бременост во тој случај гинекологот ке ви каже дали смеете да имате односи.
     
  20. vickyy90

    vickyy90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.487
    Допаѓања:
    1.073
    Ја имав односи со мм во текот на цела бременост,а не сум знаела дека до 15 недела не треба,уствари ја дознав дека сум трудна дури кога влегов во 2 месец,а пред тоа тазе земени турбо имавме секс :lol: :lol: :lol: за второто дете ке знам....заборавив да кажам последните неколку недели немавме односи :)