Форумџика на годината 2019: НОМИНАЦИИ

Секс во текот на бременоста

Дискусија во 'Бременост' започната од soledad, 28 ноември 2009.

 1. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  628
  Пол:
  Женски
  Јас не сум имала спонтан, ова ми е прва бременост па моето маже веќе два месеци неќе да чуе за секс. Ми вика не можам да замислам да бутам нешто внатре сега, кога сме направиле мало чудо :) Среќа што ни јас немам желба , ама баш никаква. Блазе си им на тие што им се сака кога се бремени.Јас желбата ја имав до 20 та недела, сега сум 30 та и воопшто не ми ни текнува.
   
  На Dushi0102 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. sweet.woman

  sweet.woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  895
  Допаѓања:
  364
  срцки јас сум во седмата недела и затоа мажулето не сака да имаме секс а јас добивам желба ај се надевам дека ќе ја потиснам некако мора да се издржува
   
 3. sweet.woman

  sweet.woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  895
  Допаѓања:
  364
  срцки да ви се пофалам имавме секс на едно 2-3 партии овај месец
   
 4. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  394
  Секс за време на бременост?

  Дали го практикувате со истиот интензитет? Дали имате зголемена/намалена потреба? Болки? Чувствувате ли непријатност заради бебето? :$
   
 5. sweet.woman

  sweet.woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  895
  Допаѓања:
  364
  уф малку со страв и неможе да биде како порано од самиот страв и од стомакот неможеш во сите пози да го практикуваш сексот..болки имам на почетокот пошто немамме мн редовно секс и додека да се навикнам болно малку ама потоа е супер
   
 6. S-a-n-4-e

  S-a-n-4-e Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  2
  Здраво феминки јас сум 8 недела бремена со мм имаме односи многу често но сакам да прашам дали може да свршува во мене зошто тоа ми е прва бременост па сакам да знам нешто повеќе околу тоа.поздравчиња
   
 7. sweet.woman

  sweet.woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  895
  Допаѓања:
  364
  не треба да свршува во тебе
   
 8. papilona

  papilona Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 август 2011
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  141
  Еве колку да знаеш од мое искуство, кога го прашав мојот гинеколог дали смеам да имам односи со партнерот, ми рече: Па нормално дека можеш..
  Кога го прашав: А со кондом или без кондом? Ме погледна вака :roll: и ми рече: Па нормално без кондом..
  Кога го прашав: А смее да свршува внатре? Ми направи една фацка :| и ми рече - Па продолжете си со нормален сексуален живот..
  Значи без ограничувања, освен ако не сте заинтересирани за садо-мазо или испробување кама сутра секоја вечер, нормално е да си продолжиш со односи само со повеќе пазење.
  Е сега ти ќе си го прашаш твојот гинеколог што тебе ќе ти препорача затоа што секоја жена си е различно осетлива, си носи своја бременост, свои потреби, реакции, проблеми..и многу многу нема да слушаш што околината ти кажува, туку што докторот те советува и се ќе биде OK :up: .
   
  На S-a-n-4-e му/ѝ се допаѓа ова.
 9. MiiLla

  MiiLla Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2011
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  52
  Ако бременоса е нормалана се разбира може и имајте колку ви душа сака, нема потреба од воздзување, јас сум 25 недела и до сега си имаме нормално, сега расте мешето како што врват деновите е поголемо , па така и ке намалуваме, дури имам желба се радувам, за месец-два кога ке бидам како балонче и да ми сака душиката нема да може, така да насладок е до кај 7 месец после тоа апстиненција некое време дури да дојде бебчето , па и после тоа некој период али не еништо страшно :nod: :)
   
  На S-a-n-4-e, srcekrsacka и PParaskeva им се допаѓа ова.
 10. S-a-n-4-e

  S-a-n-4-e Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  2
  Ок ти благодарам за одговорот па наредниот пат кога ке идам ке го прасам докторот па ке видиме што тој ке каже. :) :)
   
 11. Shana

  Shana Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  794
  Допаѓања:
  1.490
  Имавме нормален сексуален живот за време на двете бремености, до самиот крај, со тоа што како ми растеше мешето, биравме соодветни пози.
   
  На S-a-n-4-e му/ѝ се допаѓа ова.
 12. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.803
  Пол:
  Женски
  Секс во тек на бременост сега за сега за нас е научна фантастика.
  Првата бременост ми беше патолошка, па не доаѓаше предвид никакви односи, дури ни орални, цела бременост сите 9 месеци ги поминуваме сушно, барем јас, за мм не знам, не можам да гарантирам со глава :D
  Сега исто (5-та недела сум), пак ни забранија додека се зацврсти плодот, најверојатно до 12-13 недела нема да смееме пак никаков секс да практикуваме...кутриот мој маж, кутрата и јас :( :P
   
 13. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.748
  Сега Лолита најактивна ќе си во оваа категорија. :D
  Ама пази - од сексот почна! :lol:

  Мене ме интересира што ќе се случи ако машкото свршува внатре во првите месеци од бременоста. Нели не било препорачливо? А, ако тогаш не ја искористиш таа слобода и уживање, тогаш кога? :wasntme:
   
 14. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.803
  Пол:
  Женски
  ^^Види се` е школо, човекот секогаш по нешто и од некаде учи. ;)
  Пред 5год. го немаше форумов и буквално од тетки, стрини и вујни се едуцирав, замисли некогаш и погрешно :!:

  Инаку колку што разбрав, т.е. прочитав баш на форумов не е препорачливо да се свршува внатре, наводно спермата можела да предизвика контракции, колку е точно не знам, уште истражувам ;) :)
   
 15. Shana

  Shana Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  794
  Допаѓања:
  1.490
  Еееееееееееее, честитки! :)
   
  На lolyta777 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. viki-viktorija

  viki-viktorija Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2011
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  mene ova m e vtora bremenos i si znam od prvata deka nema od sto da se plasam dokolku bremenosta e normalna sekako deka treba da se pazi kako ama nema potreba od strav deka ke mu se sluci nesto na plodot.ginekolkozite preporacuvat i vo posledniot mesec seks zsto e dobro za polesno da se otvori matkat ,a i i seksot stiti od vaginalen sekret.pa devojki uziajte od pocetokot do krajot zosto jas uzivam :P
   
  На Majakisss му/ѝ се допаѓа ова.
 17. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.672
  Не е точно дека препорачуваат гинеколозите секс во крајните месеци. И според мене она дека полесно се отвара со секс, кај мене не се покажа како точно.

  А од каков вагинален секрет штити сексот |( ?
   
 18. srcka-22

  srcka-22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2011
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  1
  ) знаци вака дали мозе оргазмот да му настети на бебето? и напротив дали е убаво да дозивувас оргазам во бременсота поцнувајки од прво тромесецје?
   
 19. DeMelo

  DeMelo Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  1.398
  Не може да му наштети не грижи се, таман работа тоа си е заштитено, освен ако не се работи за патолошка, ризична бременост во тој случај гинекологот ке ви каже дали смеете да имате односи.
   
 20. vickyy90

  vickyy90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.487
  Допаѓања:
  1.064
  Ја имав односи со мм во текот на цела бременост,а не сум знаела дека до 15 недела не треба,уствари ја дознав дека сум трудна дури кога влегов во 2 месец,а пред тоа тазе земени турбо имавме секс :lol: :lol: :lol: за второто дете ке знам....заборавив да кажам последните неколку недели немавме односи :)