Секс во текот на бременоста

Дискусија во 'Бременост' започната од soledad, 28 ноември 2009.

 1. Ann.loves.you

  Ann.loves.you Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  1.360
  Лелее како ме насмеа :rofl::rofl:
  И јас сум у апстиненција,само чекам и бројам кога ке нападнам,немој вака брат и сестра лелеееее..
  @Fallen.Angel не се секирај,сите сонуваме и по некој оргазам у сон нормално е хаха
   
  На Jana06 и Bebulleee им се допаѓа ова.
 2. Bebulleee

  Bebulleee Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  4.317
  Допаѓања:
  20.401
  Пол:
  Женски
  Хахахаха ама така е не лажам јас.. :rofl:
  И јас бев вака како вас пред бременост и за време на бременост ама после... (lalala) неќам да слушнам за то (facepalm):x
   
  На Ann.loves.you му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Bubish26

  Bubish26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2019
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  3.580
  Пол:
  Женски
  Какви последици? На прв преглед во 5та недела ни дадоја зелено светло, маж ми на почеток имаше некоја блокада додека уште еднаш не му објаснија дека нема никаков ризик, бебе е заштитено, ако немам болки слободно да си уживаме. Од тој ден редовно водење љубов, почна мешко малу да смета ама ништо страшно се навикнавме и на него. Ние практикувавме дури и свршување в натре, па ништо лошо не се деси. Сега сме моментално далеку ама за брзо продолжвиме :inlove: таман и бебе да го натераме да излезе побргу. 38+3
   
  На PurpleMind и Butterfly1107 им се допаѓа ова.
 4. AnnaPe

  AnnaPe Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 мај 2019
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  208
  Пол:
  Женски
  Хахаха, кога сме кај полудените хормони првото тромесечие сакав 2 па и 3 пати дневно :D мм полуде, па дури и се карав дека не ме сака веќе. Второто тромесечие беше океј, а третото пак полудев :o последните недели го силував буквално. Секс имавме до 1 недела пред пораѓај , стомакот беше огромен, и веќе не можев физички иако имав желба ]:):)
  Доколку е дозволено од доктор само напред. (fingers)
   
  На Филотеа, Fallen.Angel и NNK19 им се допаѓа ова.
 5. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.102
  Допаѓања:
  5.546
  Јас не знам веќе полудувам. Од 17 јануаари не сме имале односи, гинекологот тогаш ни забрани поради бактерија која се покажа на моите брисеви. Се лечевме и двајцата, на последниот преглед докторот праша дали сме имале односи, си кажавме дека не и ни рече дека слободно може да имаме доколку сакаме. И јас од тогаш секоја вечер спремна го чекам мажот во кревет, пробам да го провоцирам, а тој кутриот уморен веднаш ми заспива... Не знам дали да бидам подиректна или да си продолжам да се глупирам вака.. Не знам зошто ама си имам голема желба, изгледа хормониве ми се имаат измешано...
   
  На TKelly му/ѝ се допаѓа ова.
 6. NNK19

  NNK19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  547
  Допаѓања:
  1.329
  Пол:
  Женски
  Штом не реагира на твоите провокации биди ептен директна кажи му (mooning) :D
  И да да знаеш дека е од хормоните.. јас имам/в огромна желба ама како си проаѓаат неделиве некако како да ми се намалува желбата:doh:
   
  На Fallen.Angel и Butterfly1107 им се допаѓа ова.
 7. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.102
  Допаѓања:
  5.546
  Кажи како мене да ми се намали??
   
 8. NNK19

  NNK19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  547
  Допаѓања:
  1.329
  Пол:
  Женски
  Хаха е не знам.. абе убаво е да си имаш желбичка штооо:D јас не сакам да ја снемам:rofl:
   
  На Fallen.Angel и Butterfly1107 им се допаѓа ова.
 9. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.102
  Допаѓања:
  5.546
  Абе јас си имам.. Маж ми слабо покажува. Вчера пак се изглупирав. Додека се бањаше сакав да му влезам во туш кабина, ама се заклучил.
   
 10. Sofi.ja

  Sofi.ja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  3.077
  Допаѓања:
  9.182
  Да не се плаши за бебето маж ти? Мојот уплав имаше:D
   
  На cresa-jagoda, Fallen.Angel и eta им се допаѓа ова.
 11. 0ли

  0ли Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2016
  Пораки:
  4.987
  Допаѓања:
  19.387
  Пол:
  Женски
  Па што не го грабна кога излезе од туширање?
  И зошто му вртиш одоколу, кажи си му дека сакаш. :)
   
  На cresa-jagoda, Fallen.Angel, eta и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. Isabel

  Isabel Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  773
  Допаѓања:
  435
  Ние немаме воопшто еве 5 месеци :|. Од прво ни беше страв, па после и малку прокрварив и уште толку ни беше страв. Сега се е во ред ама изгледа и мојот има уплав ич не бара :rofl:.
   
 13. Sandra456*

  Sandra456* Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2017
  Пораки:
  679
  Допаѓања:
  432
  Пол:
  Женски
  Da ti dadam malce od mojava NE zelba za seks :) eve teram veke 28 nedela i kako so ostanav trudna pa se do sega nejke da mi cue za odnos. Ne ni zabranile nesto strikno , on nejke od strav radi predhoden spontan i ja isto ama i nemam ni zelba nekako :( cudno mi e duri so ne osekam nikakva zelba za seks,a predhodno si bevme priliccno aktivni
   
  На Fallen.Angel му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Jana06

  Jana06 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  2.299
  Допаѓања:
  6.041
  Пол:
  Женски
  Јас имав огромна желба и на глава му се качував и ете бидна конечно пред некој ден ама ме болеше како невина да сум :D Веројатно дека долго немавме. Плус некој леплив секрет, ниедна позиција не ми беше згодна и завршивме колку да ми помине меракот ама дефинитивно мирна ќе си седам освен ако има потреба во 9ти :)
   
  На eta му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.102
  Допаѓања:
  5.546
  Изгледа треба подиректна да бидам..
  Од време на време и мене така ми се чини. Кога спиеме ме врти на другата страна да не го притискал бебето ако ме гушнел. Претходно кога имавме односи пак прашуваше дали е безбедно и некако гледав дека не ужива целосно како во грч беше.
   
  На cresa-jagoda и 0ли им се допаѓа ова.
 16. Sofi.ja

  Sofi.ja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  3.077
  Допаѓања:
  9.182
  Ние на моја иницијатива (нели хормони работат) имавме 3 пати,еднаш после 12та недела, ми беше страв претходно и два пати во периодот од од 12та до 20та. Тогаш уште ни меше немав, па така не размислуваше мн на бебе. Нормално,сто пати препраша да не му се случи нешто на бебето. Во 20та ми открија скратен цервикс и збогум пријатно на сексот, а плус тоа ни него не ми дозволуваше со рака да го пипнам:D
  кога влегов 9ти , завршив 36та,37,38ма недела викам дај бе жити се побрзо да се породам сите препорачуваат, нејќеше да чуе, ау сега со толкав стомак нема шанси:D
   
  На cresa-jagoda, NNK19 и Fallen.Angel им се допаѓа ова.
 17. NNK19

  NNK19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  547
  Допаѓања:
  1.329
  Пол:
  Женски
  Аууу алал да ти е како си издржала:D ајде кога ви забраниле јасно ми е ама вака кога имаш зелено светло^_^ кај нас па ни јас се плашам ни мм немаме гајле за тоа (може дека второ) :rofl: за првото колку што се сеќавам си имавме исто редовно односи се додека доктор ни дозволуваше дури во 9ти мислам дека највише бевме активни :rofl:
   
  На cresa-jagoda, Филотеа, JasminaB29 и 2 други им се допаѓа ова.
 18. Ceculka

  Ceculka Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2019
  Пораки:
  249
  Допаѓања:
  281
  Пол:
  Женски
  А да ве прашам дали понекогаш мастурбирате сами 8-|8-|8-|
   
 19. Butterfly1107

  Butterfly1107 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2018
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.809
  Пол:
  Женски
  Yes :)
   
  На cresa-jagoda, Jana06, Maja92@ и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. Anaouou

  Anaouou Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2014
  Пораки:
  390
  Допаѓања:
  800
  На ова тема ми е незгодно да зборувам со др не знам како да прашам па еве тука некој совет дали треба да се намали темпо и дали треба со заштита или можемое да користиме сега овој период за слобода ? :$