1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс во текот на бременоста

Дискусија во 'Бременост' започната од soledad, 28 ноември 2009.

  1. Ann.loves.you

    Ann.loves.you Популарен член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    379
    Допаѓања:
    1.364
    Лелее како ме насмеа :rofl::rofl:
    И јас сум у апстиненција,само чекам и бројам кога ке нападнам,немој вака брат и сестра лелеееее..
    @Fallen.Angel не се секирај,сите сонуваме и по некој оргазам у сон нормално е хаха
     
    На Jana06 и Bebulleee им се допаѓа ова.
  2. Bebulleee

    Bebulleee Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 март 2014
    Пораки:
    4.857
    Допаѓања:
    22.256
    Пол:
    Женски
    Хахахаха ама така е не лажам јас.. :rofl:
    И јас бев вака како вас пред бременост и за време на бременост ама после... (lalala) неќам да слушнам за то (facepalm):x
     
    На Ann.loves.you му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Bubish26

    Bubish26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 март 2019
    Пораки:
    4.143
    Допаѓања:
    21.957
    Пол:
    Женски
    Какви последици? На прв преглед во 5та недела ни дадоја зелено светло, маж ми на почеток имаше некоја блокада додека уште еднаш не му објаснија дека нема никаков ризик, бебе е заштитено, ако немам болки слободно да си уживаме. Од тој ден редовно водење љубов, почна мешко малу да смета ама ништо страшно се навикнавме и на него. Ние практикувавме дури и свршување в натре, па ништо лошо не се деси. Сега сме моментално далеку ама за брзо продолжвиме :inlove: таман и бебе да го натераме да излезе побргу. 38+3
     
    На PurpleMind и Butterfly1107 им се допаѓа ова.
  4. AnnaPe

    AnnaPe Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2019
    Пораки:
    132
    Допаѓања:
    216
    Пол:
    Женски
    Хахаха, кога сме кај полудените хормони првото тромесечие сакав 2 па и 3 пати дневно :D мм полуде, па дури и се карав дека не ме сака веќе. Второто тромесечие беше океј, а третото пак полудев :o последните недели го силував буквално. Секс имавме до 1 недела пред пораѓај , стомакот беше огромен, и веќе не можев физички иако имав желба ]:):)
    Доколку е дозволено од доктор само напред. (fingers)
     
    На H.VAGA, Филотеа, Fallen.Angel и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Јас не знам веќе полудувам. Од 17 јануаари не сме имале односи, гинекологот тогаш ни забрани поради бактерија која се покажа на моите брисеви. Се лечевме и двајцата, на последниот преглед докторот праша дали сме имале односи, си кажавме дека не и ни рече дека слободно може да имаме доколку сакаме. И јас од тогаш секоја вечер спремна го чекам мажот во кревет, пробам да го провоцирам, а тој кутриот уморен веднаш ми заспива... Не знам дали да бидам подиректна или да си продолжам да се глупирам вака.. Не знам зошто ама си имам голема желба, изгледа хормониве ми се имаат измешано...
     
    На TKelly му/ѝ се допаѓа ова.
  6. NNK19

    NNK19 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2019
    Пораки:
    1.005
    Допаѓања:
    2.284
    Пол:
    Женски
    Штом не реагира на твоите провокации биди ептен директна кажи му (mooning) :D
    И да да знаеш дека е од хормоните.. јас имам/в огромна желба ама како си проаѓаат неделиве некако како да ми се намалува желбата:doh:
     
    На Fallen.Angel и Butterfly1107 им се допаѓа ова.
  7. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Кажи како мене да ми се намали??
     
  8. NNK19

    NNK19 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2019
    Пораки:
    1.005
    Допаѓања:
    2.284
    Пол:
    Женски
    Хаха е не знам.. абе убаво е да си имаш желбичка штооо:D јас не сакам да ја снемам:rofl:
     
    На Fallen.Angel и Butterfly1107 им се допаѓа ова.
  9. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Абе јас си имам.. Маж ми слабо покажува. Вчера пак се изглупирав. Додека се бањаше сакав да му влезам во туш кабина, ама се заклучил.
     
  10. Sofi.ja

    Sofi.ja Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 јануари 2012
    Пораки:
    8.928
    Допаѓања:
    18.043
    Да не се плаши за бебето маж ти? Мојот уплав имаше:D
     
    На cresa-jagoda, Fallen.Angel и eta им се допаѓа ова.
  11. 0ли

    0ли Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 август 2016
    Пораки:
    11.492
    Допаѓања:
    35.225
    Пол:
    Женски
    Па што не го грабна кога излезе од туширање?
    И зошто му вртиш одоколу, кажи си му дека сакаш. :)
     
    На cresa-jagoda, Fallen.Angel, eta и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. Isabel

    Isabel Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    2.144
    Ние немаме воопшто еве 5 месеци :|. Од прво ни беше страв, па после и малку прокрварив и уште толку ни беше страв. Сега се е во ред ама изгледа и мојот има уплав ич не бара :rofl:.
     
  13. Sandra456*

    Sandra456* Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2017
    Пораки:
    867
    Допаѓања:
    517
    Пол:
    Женски
    Da ti dadam malce od mojava NE zelba za seks :) eve teram veke 28 nedela i kako so ostanav trudna pa se do sega nejke da mi cue za odnos. Ne ni zabranile nesto strikno , on nejke od strav radi predhoden spontan i ja isto ama i nemam ni zelba nekako :( cudno mi e duri so ne osekam nikakva zelba za seks,a predhodno si bevme priliccno aktivni
     
    На Fallen.Angel му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Jana06

    Jana06 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2016
    Пораки:
    9.167
    Допаѓања:
    28.785
    Пол:
    Женски
    Јас имав огромна желба и на глава му се качував и ете бидна конечно пред некој ден ама ме болеше како невина да сум :D Веројатно дека долго немавме. Плус некој леплив секрет, ниедна позиција не ми беше згодна и завршивме колку да ми помине меракот ама дефинитивно мирна ќе си седам освен ако има потреба во 9ти :)
     
    На eta му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Изгледа треба подиректна да бидам..
    Од време на време и мене така ми се чини. Кога спиеме ме врти на другата страна да не го притискал бебето ако ме гушнел. Претходно кога имавме односи пак прашуваше дали е безбедно и некако гледав дека не ужива целосно како во грч беше.
     
    На cresa-jagoda и 0ли им се допаѓа ова.
  16. Sofi.ja

    Sofi.ja Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 јануари 2012
    Пораки:
    8.928
    Допаѓања:
    18.043
    Ние на моја иницијатива (нели хормони работат) имавме 3 пати,еднаш после 12та недела, ми беше страв претходно и два пати во периодот од од 12та до 20та. Тогаш уште ни меше немав, па така не размислуваше мн на бебе. Нормално,сто пати препраша да не му се случи нешто на бебето. Во 20та ми открија скратен цервикс и збогум пријатно на сексот, а плус тоа ни него не ми дозволуваше со рака да го пипнам:D
    кога влегов 9ти , завршив 36та,37,38ма недела викам дај бе жити се побрзо да се породам сите препорачуваат, нејќеше да чуе, ау сега со толкав стомак нема шанси:D
     
    На cresa-jagoda, NNK19 и Fallen.Angel им се допаѓа ова.
  17. NNK19

    NNK19 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2019
    Пораки:
    1.005
    Допаѓања:
    2.284
    Пол:
    Женски
    Аууу алал да ти е како си издржала:D ајде кога ви забраниле јасно ми е ама вака кога имаш зелено светло^_^ кај нас па ни јас се плашам ни мм немаме гајле за тоа (може дека второ) :rofl: за првото колку што се сеќавам си имавме исто редовно односи се додека доктор ни дозволуваше дури во 9ти мислам дека највише бевме активни :rofl:
     
    На cresa-jagoda, Филотеа, JasminaB29 и 2 други им се допаѓа ова.
  18. Ceculka

    Ceculka Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2019
    Пораки:
    380
    Допаѓања:
    362
    Пол:
    Женски
    А да ве прашам дали понекогаш мастурбирате сами 8-|8-|8-|
     
  19. Butterfly1107

    Butterfly1107 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2018
    Пораки:
    2.037
    Допаѓања:
    5.450
    Пол:
    Женски
    Yes :)
     
    На cresa-jagoda, Jana06, Maja92@ и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. Anaouou

    Anaouou Популарен член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2014
    Пораки:
    665
    Допаѓања:
    2.247
    На ова тема ми е незгодно да зборувам со др не знам како да прашам па еве тука некој совет дали треба да се намали темпо и дали треба со заштита или можемое да користиме сега овој период за слобода ? :$