1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс во текот на бременоста

Дискусија во 'Бременост' започната од soledad, 28 ноември 2009.

  1. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Треба малку осет, така ни кажа докторот, малку да сме биле внимателни. До 36 недела обавезно кондом, потоа може и свршување внатре.
    Ние не знаејќи без кондом си имавме односи и кај мене се појави бактерија во 14-15 недела. Од тогаш наваму само 2 пати сме имале исклучиво со кондом. Во 22 недела брисевите ми беа чисти, ама не ризикувавме.
     
    На Anaouou, Maja92@ и SummerGirl им се допаѓа ова.
  2. Ines24

    Ines24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2020
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    128
    Пол:
    Женски

    Ние со сопругот така без кондом па еве сега уреаплазма (се надевам сме ја излечиле - чекам резултати).
    А што е најинтересно јас уште на старт го прашав гинекологот дали кога имаме односи да користиме кондом и тој ми рече не мора... и нели нормално чим не мора си теравме така.
    Веќе до пораѓај (здравје Боже) нема шанси без кондом.

    Мој совет... користете кондом
     
    На cresa-jagoda и Fallen.Angel им се допаѓа ова.
  3. Jana06

    Jana06 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2016
    Пораки:
    9.167
    Допаѓања:
    28.785
    Пол:
    Женски
    Да, чудно така што ви кажал. Мене од сам старт ми рече докторката прво тромесечие без секс, а после строго со кондом. Ама еве 35та недела ми се изгуби и желбата веќе.
     
  4. Ines24

    Ines24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2020
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    128
    Пол:
    Женски

    Како шо читам мислења и искази можан да заклучам дека секој гинеколог си има своја теорија и принцип на работа.
    Најважно ми е да си ми е океј бебо, сексот нема да ни избега..
     
    На Jana06 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Jana06

    Jana06 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2016
    Пораки:
    9.167
    Допаѓања:
    28.785
    Пол:
    Женски
    Да, различни совети има мада јас не би без кондом во било кој месец. Никогаш не се знае што може да се случи.
     
    На cresa-jagoda, Ines24 и Fallen.Angel им се допаѓа ова.
  6. bibiiii

    bibiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    602
    Допаѓања:
    1.081
    Во 30та недела од мастурбација пулсот 145 и притисокот 140/80.
    Никогаш повеќе ,се откажувам
     
  7. Jana06

    Jana06 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2016
    Пораки:
    9.167
    Допаѓања:
    28.785
    Пол:
    Женски
    Аман бе :D Сериозно?
     
  8. bibiiii

    bibiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    602
    Допаѓања:
    1.081
    Aman.....:(
     
  9. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Хахаха а кај ти текнало да мериш притисок (facepalm):rofl:
    Нормално е, а - мастурбација, секс, физичка активност...исто е. Очекувано е да се покачи :)
    Друг пат не мери :D
     
    На Среќичка му/ѝ се допаѓа ова.
  10. bibiiii

    bibiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    602
    Допаѓања:
    1.081
    Naednas mi se slosi posle pola sat,zatoa merev
     
    На Tekki му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Tsukinory

    Tsukinory Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2019
    Пораки:
    1.103
    Допаѓања:
    5.861
    Пол:
    Женски
    Морам да прашам зашто жива ќе се изедам. 10та недела сум и имам покачено либидо до таван. Во план ни беше со сопругот да почекаме после првото тромесечје па да прашаме за зелено светло од гинеколог. Докторката ништо не ми кажа ни забрани,ни дозволи а од срам глупо ми беше меѓу прегледи да и пишам "ќе може ли да се онакваме". И ете бидна што бидна. Сега си ја гризам опашката. Дали сме безбедни ја и бебуш? Да не ја оплескавме, пошто имав оргазам а читам постојат и некои контракции. Сега не ме боли ништо си лежам и мирувам. Да паничам ли? Згрешиме ли?
     
    На Lidde му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Lidde

    Lidde Нов член

    Се зачлени на:
    23 април 2020
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Не се секирај, само внимателни бидете @Tsukinory :)
     
  13. Butterfly1107

    Butterfly1107 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2018
    Пораки:
    2.037
    Допаѓања:
    5.450
    Пол:
    Женски
    Мене ми рече матичната да не ризикуваме. Ама и јас ко тебе бев напалена како никогаш. Дури и сонував такви соништа :D Така да имавме секс, полека во забавено темпо. После тоа и мене ми беше шубе и чудно се осеќав ама ете ништо не се деси. Фала му на Бога.
     
    На Филотеа и Tsukinory им се допаѓа ова.
  14. Tsukinory

    Tsukinory Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2019
    Пораки:
    1.103
    Допаѓања:
    5.861
    Пол:
    Женски
    Леле колку ми е шубе. Значи ова ќе ми е квотата исполнета за сите 9 месеци. Еднаш. Вакви стресови веќе не. Само се да е во ред. А на мојот ќе му земам една на пумпање. Гола не му се појавувам година и пол. :x
     
  15. Jana06

    Jana06 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2016
    Пораки:
    9.167
    Допаѓања:
    28.785
    Пол:
    Женски
    Така викаш :D Таа потреба во бременост не се контролира :D
    И јас имав желба како никогаш досега дури на моменти го фаќав мм како чудно ме гледа.

    На нас не ни беше дозволено во прво тромесечие, а после тоа само со кондом. Изгубив желба во 9ти месец (барем така мислев) дури и пишав на форумот и пред 3 дена само ме погали и леле кога ми дојде... :D Си завршивме работа и мирни сме сега. Сум читала и на нет и од една апликација ми стигна нотификација дека кога имаш оргазам и на бебето му е убаво. Така да, уживајте :inlove:
     
    На Филотеа, cresa-jagoda, Maja92@ и 2 други им се допаѓа ова.
  16. firequeenn

    firequeenn Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    2.012
    Допаѓања:
    5.912
    Јас еве 11та недела успешно издржав без секс со тешки маки.Да не беше мојов кочницата досега секако ќе имавме ама ете таков ми се погоди паничар.
    Ајде уште една недела па после..
    Си знае,му кажав, уште една недела и ќе мораш :D
     
    На Филотеа, Maja92@, Tsukinory и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. Lovebug01

    Lovebug01 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2020
    Пораки:
    3.409
    Допаѓања:
    8.682
    Пол:
    Женски
    Во првата бременост имавме секс 10 недела некаде и наредниот ден ми се појави кафеав исцедок од тоа.
    Оваа бременост сега мислам дека до крај ќе немаме, заради тоа претходното искуство и заради крварењето на почетокот што беше. Сега за сега (10 недела) немам ич желба, а како ќе биде понатаму незнам :lol:
     
    На Tsukinory му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Tsukinory

    Tsukinory Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2019
    Пораки:
    1.103
    Допаѓања:
    5.861
    Пол:
    Женски
    Денес е се мирно после мојава авантура. Нема никаков исцедок. Дали од психата вчера цела ноќ око не склопив како што треба, се ми се чини ме тегнеше стомакот на која страна и да се свртам. Ќе се замонашам ако треба наредни 8 месеци, само да не ми биде пак така.
     
  19. Lovebug01

    Lovebug01 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2020
    Пораки:
    3.409
    Допаѓања:
    8.682
    Пол:
    Женски
    Не мора да значи дека ќе имаш исцедок, но и да се случи, ништо страшно, си поминува сам од себе. Ако е се во ред со бременоста зашто да немаш и да си ја мачиш душата па ;)
     
  20. NovusOrdoSeclorum

    NovusOrdoSeclorum Популарен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2011
    Пораки:
    1.044
    Допаѓања:
    2.269
    Пол:
    Женски
    Никогаш немам употребено кондом во бременост и немам фатено инфекција. За да фатиш инфекција, треба маж ти да прцнал на страна, не може одеднаш да се створи инфекција од нигде никаде. Мене појше шубе ми е да пикам силикон внатре, демек кондоми за бременост, глупости. Појше од тоа може да се изиритира.
    Мене првите три месеци после секс ме болеше и и кажав на докторката, таа ми рече да олабавам малку. После 4ти месец не ме боли. Немам секс како што сум имала, затоа што желбата ми е намалена а и на мојот му е шубе, но кога ќе осетам потреба, имам најнормално.
    Нема никаква потреба да оскудевате од секс за време на бременост, доколку сакате и доколку имате нормална бременост. Ако има некаков проблем, самата докторка ќе каже.
    :)
     
    На Maja92@ и Lidde им се допаѓа ова.