Секс во текот на бременоста

Дискусија во 'Бременост' започната од soledad, 28 ноември 2009.

 1. nadenadia

  nadenadia Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2012
  Пораки:
  213
  Допаѓања:
  404
  Немора да значи, може едноставно во текот на бременоста нормално ти е намален имунитетот и при односи да ти се појави инфекција. Или да ти се редуцира нормалната микрофлора на вагината и така да имаш поголеми шанси за инфекција што можеби пред тоа немало ни да се појави.
  Плус и за ризична бременост доста препорачуваат да се има односи со заштита.
  Мене во првата бременост после вторите брисеви, гинекологот не советуваше односи само со заштита до пораѓај да си бидеме на мирно додека се роди бебуш.
   
  На SummerGirl, eta, Maja92@ и 1 друга личност им се допаѓа ова.