1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс во текот на бременоста

Дискусија во 'Бременост' започната од soledad, 28 ноември 2009.

  1. ljubicicaa

    ljubicicaa Популарен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2010
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    557
    и јас немам ич желба, додуша ме фака чат пат, ама и на тоа останува :lol:
    е сега имам една пријателка и таа кога беше бремена, ми велеше дека мн имала желба и дури по неколку пати во денот имале секс??? :?: е сега дали е вистина или не незнам, ама не ми е јасно како беше таа во состојба за тоа??? јас има моменти толку ми е мака да мрднам а не па односи да имаме :(
     
  2. pepita82

    pepita82 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    610
    Допаѓања:
    512
    оф леле и јас тука се вбројувам ,ама ич немам желба за секс :( не знам понатаму како ке биде , малку ми е зал за мажево мое :) додуша има разбирање
     
  3. katalina

    katalina Популарен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    768
    Пол:
    Женски
    Otkako zabremeniv,prvite 3 meseci od doktor ni bese zabraneto da imame odnosi. A potoa imavme samo ednas,radi ater na mm,ama ic ne mi bese ubavo.Ne znam,nemam apsolutno nikakva zelba za toa,mozebi ponataka...
     
  4. ikame

    ikame Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2012
    Пораки:
    600
    Допаѓања:
    368
    Пол:
    Женски
    ма никако докторот со прсти го фака главцето на бебето кога те прегледуваат вагинално а
     
  5. danielka0507

    danielka0507 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2011
    Пораки:
    422
    Допаѓања:
    307
    Пол:
    Женски
    Се надевам ќе имаме понатака, нема да бидеме уморни од бебците.... :D
     
  6. LaChiquita

    LaChiquita Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2010
    Пораки:
    586
    Допаѓања:
    463
    До кај 28 недела немавме гајле си теравме работа нормално, ама сега веќе нема шанси.
    Едноставно не можеме да се опуштиме :doh:
    Жал ми е за мажулево, ама ај кај и да е ќе издржи до кај март ]:)
     
  7. Dreem.Girl

    Dreem.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2012
    Пораки:
    336
    Допаѓања:
    118
    хехе кај ни е крајот до априлл ама тоа е не можам да се опуштам и готово немам никаква желаба :|
     
  8. SimonaTino

    SimonaTino Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    1.575
    i jas nemam nekoja zelba za seks samo izmisluvam nesto ova-ona,nesakam da go lazam maz mi ama znam deka ke go navredam ako mu kazam deka i onie 2 pati vo nedelata se radi reda nego kejf da mu napravam :x
    inaku 24 nedela sum
     
  9. ivanovicka

    ivanovicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    395
    Допаѓања:
    227
    Цела бременост немав некоја посебна желба ,ама сега при крај некако имам огромна желба , му се фрлам на мм а тој еее немој сега , ризично било сега на крај, викам ало бре , досега плачеше и виеше пред дупкава сега не мислиш на тоа ,а мислиш ли дека сигурно уште 2 месеци нема да има ништо од кога
    ќе се породам, ако не дадеш сега нема алтернативни опции за тебе... :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
     
    На heronima и pepita82 им се допаѓа ова.
  10. senjorita.lombardi

    senjorita.lombardi Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2011
    Пораки:
    1.207
    Допаѓања:
    755
    :D :D :D ама си ме насмеала уште не расонета ц ц ц :D :D ние пак цела бременост нормално си функциониравме :lol: сега на крајот последните 2 недели нешто мм не сака му било страв бебето дане го удари :rofl: а што се однесува до мојата желба, па цела бременст ми беше на покачено ниво, не можам да се пожалам :rofl:
     
  11. ljubicicaa

    ljubicicaa Популарен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2010
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    557
    јас се имам изјаснато на оваа тема, цела бременост немав ич желба, а и ни беше страв на двајцата незнам зошто, иако имав дозвола од докторката, само еднаш пробавме, ама ништо :( е сега и јас имам по малку желба чат- пат ама на тоа и си останува :lol:
     
  12. pepita82

    pepita82 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    610
    Допаѓања:
    512
    ахаха ме изнасмеа :D :D :D јас имав односи непосредно пред да се породам ;)
     
  13. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Јас имав желба во бременоста, ама реалноста беше друга. Имав привремени крварењ па сексот ми беше забранет. Плус и мм се плашеше :lol:
    Неколку дена пред да се породам се фрливме во акција, демек сексот водел до побрз пораѓај (т.е спермата), ама нема врска, нека не ве лажат :D
    Наредна бременот колку и да ми се подивеани хормоните, нема да сакам секс! Од страв!
     
  14. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    Јас пак во почетокот имав голема желба за секс и со мм имавме сигурно 2 пати неделно, но еве последните 2 месеци немам никаква желба, ниту јас, а и гледам и сопругот некако како да го страв и не ми ни бара :^) и така сме си како братче и сестриче кога ќе си легнеме, ајде уште малку остана, нека си е се во ред со бебчето па натака ќе си дојде пак се по старо, нема гајле :)
     
  15. Vetruska

    Vetruska Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2013
    Пораки:
    791
    Допаѓања:
    491
    Пол:
    Женски
    Луѓе, јас немам никаква желба :( Не знам што е работава, не е на арно.. и целата сум нон стоп уморна и со гадење.. тешко ми беше да се исчупам вчера, тешко ми беше да испеглам алишта цела недела, камо ли секс да имам. Ваљда ќе ми помине за некој месец.. жал ми е многу за мм :(
     
    На pepita82 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. cecilia

    cecilia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    1.195
    до 12та недела така ќе ти биде после ќе окрљавиш :D и супер ќе бидеш. Од 3 до 8 месец ќе ти биде најубав период од животот. ај со лесно само :hai:
     
    На Vetruska му/ѝ се допаѓа ова.
  17. pepita82

    pepita82 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    610
    Допаѓања:
    512
    е срцка и јас бев иста ,ама последниов месец надокнадив за прпуштеното :lol: :lol:
     
    На Vetruska му/ѝ се допаѓа ова.
  18. SimonaTino

    SimonaTino Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    1.575
    ооооооо пепита....
    Искрено и мене неделава ми се отвори дизната :lol:
    Па маж ми сабајле од работа го начекав у 4 сабајле...Цела недела го мислев и се трета беше ама синојка немаше кај да бега :emo:
    Му се разбудив,прво му беше страв (1 месец не сме се "љубеле") па после попушти некако...
    Кое маче не јаде риба???? :rofl:
    Од пусти страв подолго траеше а мене ми одговараше :lol:
    Му реков наредниов месец да се спреми-се вреќаме во форма :D
     
    На Forko и pepita82 им се допаѓа ова.
  19. pepita82

    pepita82 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    610
    Допаѓања:
    512
    хахаха и јас го чекам неколку вечери по ред по цел ден е на работа (изморен) ама сега го фатив во тесно :lol: а го гледам се плаши ама не сака да каже , е си викам колку било лошо кога ке им кажеме дека не боли глава :P амо осекам следниов месец ке му нема спас :lol: и тоа што викаш нејке мачка риба
     
    На Forko и SimonaTino им се допаѓа ова.
  20. Forko

    Forko Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 септември 2012
    Пораки:
    954
    Допаѓања:
    586
    ние малтене цела бременост дрз недај ама имавме :$ :lol: него сакав да прашам до кога мозе да имаме? или најнормално да си тераме? :)
     
    На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.