1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс во темница или секс со запалено светло?

Дискусија во 'Секс' започната од mina, 9 септември 2010.

?

Претпочитате секс во темница или на светло?

 1. Во темница

  392 глас(а)
  76,0%
 2. На светло

  124 глас(а)
  24,0%
 1. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  637
  Од информациите на моите другарки и од мое лично искуство мислам дека паровите повеќе преферираат секс во темница! И јас со мојот партнер најчесто се сексаме во темница или поконкретно со придушена светлина од телевизорот :lol: ! Не дека не сме имале секс во среде бел ден ама кога е ноќе никогаш не забораваме да ја изгснеме светилката! И не дека ни е непријатно од нешто, сексуално сме активни години наназад и си ги позанаваме телата и гримасите за време на секс и воопшто не станува збор за срам, но едноставно ние како и повеќето мои блиски другарки,пријателки,колешки ,,правиме,, секс со изгаснето светло!
  А вие? Дали светлината влијае врз сексот, каков секс преферирате, кој е подобар секс, кои се предностите на сексот во темница а кои се предностите на сексот со запелено светло? Има ли воопшто разлики?
  Се надевам нема таква тема и мојот прв обид да отворам тема нема да биде безуспешен!
   
 2. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  341
  Секс во темница или секс со запалено светло!

  и така и така,но повеќе во темница :D
   
  На bumbarcheto му/ѝ се допаѓа ова.
 3. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  394
  Секс во темница или секс со запалено светло!

  Мислам дека има разлика.Сексот во темница ми е некако поромантичен а повеќето го практикуваат ако се срамат од партнерот.Јас лично сакам повеќе секс во темница или пак тв да е вклучен а светлото изгасното.Незнам зошто така,не дека се срамам ама некако ми е поубаво,поромантино...Дечко ми пак често сака да биде вклучено светлото,ми вели сакам да го гледам изразот на твоето лице додека уживаш....јас му велам ма дај ајде ќе ме гледаш кога го правиме тоа преку ден.Но некако наоѓаме средина,неможам да се пожалам се е ок.
   
 4. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.015
  Допаѓања:
  198.830
  Пол:
  Женски
  Секс во темница или секс со запалено светло!

  Со светло од столни ламби најчесто, плус телевизор. Нејќам во црна темница, сакам да го гледам, и тој мене - во тоа се пронајдовме.
   
  На Dust и Macyii им се допаѓа ова.
 5. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Секс во темница или секс со запалено светло!

  Јас баш за ова имам читано, дека сексот на дневна светлина или општо на светло покажува дека партнерите сакаат взаемно уживање, и покажува дека имаат доста самодоверба.
  Лично, преферирам секс во темница, ама со некое мало придушено светло запалено. Многу често се случува и на дневна светлина, така што мене не ми прави некоја разлика. Освен тоа што на светлина, може да се гледаме.
   
 6. red

  red Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  130
  Пол:
  Женски
  Секс во темница или секс со запалено светло!

  сум пробала и во темница и преку денот, ама во секој случај најубо е во темница :)
   
  На Cecko85 и ana-t им се допаѓа ова.
 7. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.894
  Секс во темница или секс со запалено светло!

  Aко падне секс денски-се разбира во светло :D само завесите што се накај улица ги затвораме,да не видат комшиите :lol: A ноке-во темно,само што спиеме со малку светло :rofl:
   
 8. didija

  didija Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  118
  Секс во темница или секс со запалено светло!

  Искрено поубаво ми е кога се гледаме, кога нешто свети, па и бел ден да е нема да ми смета :) Ништо не ми значи дали има или нема светло:)
   
 9. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  8.060
  Допаѓања:
  72.332
  Пол:
  Женски
  Секс во темница или секс со запалено светло!

  не ми мења многу, си се знаеме ехехеее... дури еднаш се случи денски да почнеме, светло беше, па ни телевизорот не беше уклучен и падна ноќ и не ни приметивме дека не се гледаме :$ :)
   
 10. beautiful87

  beautiful87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2010
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  116
  Секс во темница или секс со запалено светло!

  Многу ретко во темница или со придушено светло, можам на прсти да ги избројам, најчесто со запалено светло така ни е поубаво :)
   
 11. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.132
  Допаѓања:
  88.424
  Пол:
  Женски
  Секс во темница или секс со запалено светло!

  Светло, светло, светло :D Сакам да го гледам и да ме гледа. За среќа и тој сака со светло.
   
 12. GeorGinnA

  GeorGinnA Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  2.007
  Секс во темница или секс со запалено светло!

  ...Светло,темно,пригушена светлина,црвена светлина,свеќи.....ама било како и да е ,битно е да се погоди сексот,да уживате и двајцата и кога ке се погледнете едвај да чекате да се случи тоа пак:))
   
  На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  500
  Секс во темница или секс со запалено светло!

  Сеедно ми е дали има или нема светло, дали е дење или ноќе, важно е да се ''галиме'' :D Ама кога веќе треба да бирам тогаш сакам пригушено светло, поромантично ми е. :inlove:
   
 14. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  Најубаво е кога не е ни премногу светло ни премногу темно.. во темница не се гледа ништо а со намалено светло и не се многу гледаат недостатоците што ги мразите на вашето тело..
   
  На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. srculka

  srculka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2010
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  170
  Сме имале и во темница и со запалено светло.Секако ми е убаво.
  Но најубаво ми е кога е се затемнето и влегува мала светлина во просторијата.
   
 16. sea-star

  sea-star Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2010
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  4
  јас повеќе сакам во темница.поромантично е.и тој сака во темница,не дека не го правиме тоа и денски но некако поубаво ни е :clap:
   
 17. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  328
  Пригушено светло, светло од свеќи! Поромантично! Олевање на нежен жолтеникав сјај на нашите тела......ммм :inlove:
   
 18. Shila89

  Shila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2010
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  204
  Па светлото секогаш е придушено, а и од телевизорот иде малку светло.. Како и да е, битно е да се ужива :rofl:
   
 19. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.930
  Пол:
  Женски
  Јас да ви предложам да имате секс на црвено светло, ептен е секси посебно кога го имате тој контакт- очи в очи, уфф! 8) Трк во продавница по црвена сијалица 8)
   
  На Lolo5 и Lana del Rey им се допаѓа ова.
 20. moon-girl

  moon-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Во темница секогаш досега,макар што можи и со светло да се проба:))))