1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс во темница или секс со запалено светло?

Дискусија во 'Секс' започната од mina, 9 септември 2010.

?

Претпочитате секс во темница или на светло?

  1. Во темница

    392 глас(а)
    76,0%
  2. На светло

    124 глас(а)
    24,0%
  1. Mini.girl

    Mini.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2010
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    12
    Па тој мислам дека нема некоја посебна желба на оваа тема, јас сум повеќе за во позатемнета романтична атмосвера, со свеќи, но љубител сум и на утрински секс. :sun:
     
  2. kompir1

    kompir1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Vo temnica e poromanticno no treba da znaes kade da odis,ako znaete za sto zboruvam :rofl:
     
  3. Theodora

    Theodora Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    1.505
    Допаѓања:
    5.575
    Само со запалено светло,јас си сум визуелен тип,не сакам ништо да пропуштам :$ :lol: ...
     
  4. Minnie93

    Minnie93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    50
    Јас повеке сакам пригушено светло но не ми пречи и да е сосема светло..... кога си возбуден не размислуваш на светлото :) :) :)
     
  5. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.690
    Јас сакам повеќе во темница .штознам поопуштена сум.не дека и на светло не сум имала,ама се осеќам постегнато :( во темница и плус некоја свеќичка ми е баш ок.а дечко ми сака на светло повеќе :lol: јас кога ќе изгасам тој одма пали светло
     
  6. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.690
    Е така е :P
     
  7. Nightwalker

    Nightwalker Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.124
    Допаѓања:
    4.447
    Пол:
    Машки
    Темница, некако отвора простор за целосно ослободување на креативноста и имагинацијата...
     
  8. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Ноќта ми нуди некој таинствен превез ама не сакам потполна темница.
    А често пати знае да го уклучи светлото затоа што сака да ме надбљудува и да ме гледа.

    А богами и јас сакам. Абе водолии. Не за џабе сме го измислиле светлото. Овај сијалиците де!

    ;)
     
    На Annath му/ѝ се допаѓа ова.
  9. ana-banana

    ana-banana Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    Целоста темница никако ;) .. Поретко под светло, а најчесто со некое затемнето светло, свеќички, светилка во боја која има послаба светлина што зависи од тоа каде сме.
     
  10. ljubicicaa

    ljubicicaa Популарен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2010
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    557
    секогаш во темница, само ламбичката да свети :lol:
    а на прсти можам да избројам кога било запалено слетлото ;)
     
  11. bitter-girl

    bitter-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    558
    Допаѓања:
    530
    Не сум за мртва темница, а не сум ниту за многу светло. Најдобро некое пригушено светло да има во просторијата. Јас и без тоа во ноќите функционирам на такво светло. Во соба кај мене и во дневната просторија светилките ни се со потенциометар. :)
     
  12. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Па зависи од желбата за секс, што би значело дека не сум против ниту едното, ни другото.
    Мене лично најубаво ми е кога водиме љубов а цела соба е со свеќи, се шири некаква арома од нив а таа портокалово жолта светлина те релаксира и опушта...И секако леташ по облаци, додека имаш секс во романтична атмосфера.
    Но и светлината знае да биде убава, кога можеш истовремено да го набљудуваш партнерот и да уживате обострано :inlove:
     
  13. Seznajka2

    Seznajka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    590
    Допаѓања:
    119
    Онака или со телевизорот да е он,или некое придушено светло,но во чиста темница само еднаш и неуспешно беше(место мене ја бакнуваше перницата :D :D )
     
  14. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    На светлина од свеќа и тоа не од романтични побуди ,туку чисто од практични.
    Дава попридушена светлина ,сенките доста добро се познаваат и ете едоставно ми е совршена за секс.
    Неонка - никако! :!: :lol:
     
  15. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Кога е сабајлечки, за добар јутар, што и да правам, сонцето не можам да го исклучам :wasntme:

    Дневна светлина, ноќна светлина, црвени сијалички, сини сијалички, дај шта даш, ништо не ми смета.
    Ех жени у мои години, знаат за што зборам, нема табуа и нема срамење повеќе :P
     
    На mia9184 и Bozica1980 им се допаѓа ова.
  16. wkristinaw

    wkristinaw Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    3
    јас сум 10 години во брак со мојот сопруг и ми е многу глупаво во тие ретки моменти кога требало да имаме секс денски.мислам дека нема интимност,нема никаква романтика и сл.
    најубаво е ноќе ,повеќе опуштена сум...... денски ми е многу како за на брзина,не за уживање
     
  17. TeddyGrey

    TeddyGrey Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    8.060
    Допаѓања:
    72.332
    Пол:
    Женски
    Утрински, со изгасено светло, гледате изгрејсонце низ прозор :) Завршувате работа и се спремате за на работа!
    Can that be a bad day?
     
  18. N.A.T.A.S.A

    N.A.T.A.S.A Нов член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2010
    Пораки:
    650
    Допаѓања:
    486
    Како стигнеме! Ако има време да го изгасиме светлото ок е ако не пак е ок :)
     
  19. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    За мене ова нема некој голема улога, уживам и вака и онака, е сега се зависи од тоа како сум расположена. Сепак ќе се одлучам за секс на светло затоа што сакам да го гледам додека ужива, сакам да му го гледам изразот на лицето, па уште и ако има огледало во собата е полн погодок. :$ :devil:
    А секс во темно-тоа повеќе ако сум расположена за романтики...
     
    На martincencee му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Antonija123

    Antonija123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2011
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    73
    Па немам ништо против секс и дење, а навечер со запалено светло не сакам баш, не ми е некако пријатна атмосферата, може со придушено светло или згаснато... Најубаво со придушено