1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс во тројка

Дискусија во 'Секс' започната од butterfly89, 1 февруари 2010.

?

Би пробале ли секс во тројка?

 1. Да, со уште еден маж

  399 глас(а)
  18,4%
 2. Да, со уште една жена

  699 глас(а)
  32,2%
 3. Не, никогаш

  954 глас(а)
  43,9%
 4. Веќе сум пробала

  120 глас(а)
  5,5%
 1. butterfly89

  butterfly89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  100
  девојки искрено сто мислите за секс во 3 ка...........? јас не сум пробала до сега ама сакам да слушнам васе мислење околу таа тема
   
  На Александар М, LollyMolly, Elenamkrstevski и 4 други им се допаѓа ова.
 2. Augustina

  Augustina Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  36
  Ne sum probala i nemam namera da probam!!!
  Seksot e intimna rabota i ne bi mozela da zamislam vo krevetot da imam nekogo/nekoja plus, dovolen mi e deckoto :lol:
   
  На TheDreamGirl, meckicka, elka.timova и 3 други им се допаѓа ова.
 3. ivance5

  ivance5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  196
  Хмммм....абе звучи примамливо, нема што. Не сум пробала, а изгледа нема ни да пробам!!!
   
  На Александар М, joop и ADOKI им се допаѓа ова.
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
  ........ Сепак не. Еден, ако е добар, ќе ми биде доволен. :D
   
 5. butterfly89

  butterfly89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  100
  i mene mi zvuci primamlivo ne sum imala nekoja zelba da probam ali sepa me intersira da znam sto misljenje imaat drugite za toa
   
  На Александар М и alfa83 им се допаѓа ова.
 6. anastasija19

  anastasija19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  51
  најверојатно е интересно ама јас не би се осудила 8) 8) :lol:
   
  На Александар М му/ѝ се допаѓа ова.
 7. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  interesno i vozbudlivo zvuci, ama neeee :? moze da kazam deka imam zelba tretata osoba da bide nekoja devojka :lol: :lol: :lol: ama samo jas i taa a decko mi da ne gleda i da ne se pipka zasto ke ima kotek :lol:
   
  На Milan444, anelchylola, Strapon и 7 други им се допаѓа ова.
 8. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.481
  Допаѓања:
  64.008
  Пол:
  Женски
  Јас не сум баш за секс во тројка. Некако ми е чудно и не би пробала. Ама едно браво за сите што се храбри и би пробале :)
   
  На Дугокоси Швалер му/ѝ се допаѓа ова.
 9. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  339
  јас сум за,но тешко се наога некој за такво нешто,а многу сакам да пробам :lol: :lol: :lol: :lol:
   
  На Matrix88, Џорџе, GoranKumanovo и 35 други им се допаѓа ова.
 10. suGarBaby

  suGarBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  111
  Аууу.
  НЕЕ !!
  дефинитивно Не. И никогаш не би го сменила мислењето. :mrgreen:
   
  На butik и anageshovska им се допаѓа ова.
 11. ivance5

  ivance5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  196
  Мене ме интересира-ако веќе се одлучите за тројка, дали би сакале третиот член да е девојка или момче....Јас мислам дека со двајца момци никогаш не би пробала, а со уште едно девојче може да биде интересно...ама сепак од друга страна...дечко ми не би го делела со никој...Ни јас не знам што сакам :D
   
  На joop, CarrieBradshow, Pia07 и 4 други им се допаѓа ова.
 12. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Немам искуство и немат да имам. не би го делела мојот дечко со некоја друга. е за тоа сум себична :lol:
  Шегата настрана, колку и да изгледа симпатично две девојки и едно машко... никако бидејќи сексот е интимна работа создадена за двајца. За двајца машки и една девојка... ми се грози од самата помисла. :x
   
  На GaY.bOy и Sweet.Heart им се допаѓа ова.
 13. Echo

  Echo Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2010
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  114

  Хехе, закон! Го делам твоето мислење. Со дечко ми често муабетиме на темава, а кога би дошло до такво нешо и двајцата сакаме третата личност да е девојка, двајцата се палиме на тоа, ама бидејќи сме многу љубоморни и нејќеме да се делиме со други - тешко дека ќе се деси. Ама мислам дека би било топ! :D
   
  На Strapon и Chiwawa1208 им се допаѓа ова.
 14. srnicka24

  srnicka24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  355
  Допаѓања:
  44
  sekas vo 3ka :lol: kolu pati sme zorele so decko mi i jas mnogu bi sakala da probam a i on...so devojka druga sekako...ama samata pomisla na toa decko mi da gleda da pipka i nedjboze da pravi nesto so drugqa ufffffffff neeeeeeeeee me ubiva :evil: zatoa neeee:)
   
  На Milan444, ADOKI и Chiwawa1208 им се допаѓа ова.
 15. didija

  didija Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  118
  Јас сум ЗА :)
  Со мојот партнер имаме разговарано многу пати на темава, но се ми се чини дека не сме доволно сериозни :?
  Сепак има некои услови кои треба да бидат исполнети , за да се оствари ова.
  Мојот партнер не смее да има секс со таа девојка без презерватив, доколку има секс тоа мора да биде многу кратко, значи не подолгу од 30сек до 1минута , нема бацување, нема допирање, она него може само да го допира(не смее да изведува орален секс со него), а главниот лик се знае ,мора да сум ЈАС :lol: , кога ќе се согласиме на овие услови, кога ќе се најде девојка спремна за дружба(но која ќе биде чиста), може да се почне со акцијата :twisted:

  Не би била "љубоморна", мислам би била зошто инаку сите овие услови :D , но свесна сум дека доколку тоа би се случило би било од љубопитство , без чувства. Сепак кај сексот во тројка не се работи за неверсто, убавината на ова ситуација е да се проба ново искуство а не да се изневеруваме едни со други, јас попрво би сакала секс во тројка со две жени.Додека јас конкретно неможам да замислам двајца да ме е***,а едниот да не е мојот партнер, уствари гадно ми е во секој длучај непознат да ме е**.
   
  На Milan444, Strapon, zokipoki.1 и 3 други им се допаѓа ова.
 16. lavce

  lavce Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  36
  Не Не и Не. Одвратно во секој случај ;)
   
  На happygirl му/ѝ се допаѓа ова.
 17. ivance5

  ivance5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  196
  Ќе зборувам во мое име, за да не се налутат другите: секс со 2 машки не би пробала никогаш, за ништо на светов... а дечко ми никогаш не се ни обидел да ме натера да правам нешто што јас не сакам. Ниту една девојка во оваа тема не спомна дека ќе проба секс со уште една девојка затоа што дечко и се пали да гледа секс меѓу 2 девојки...за такви работи, "пријателе", постојат порно филмови. И ич да не се секираш дека бројот на бисексуалки се зголемува-сите ние само си зборуваме за нашите фантазии...На крајот на краиштата ова е наш-женски форум и не знам ниту што бараш тука, а уште повеќе- од каде правото да не критикуваш и навредуваш?
   
  На Teja26 и Ekstaza им се допаѓа ова.
 18. budala.sum-pa.sto

  budala.sum-pa.sto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  199
  Точно е ова и дечко ми си знае и веројатно и затоа не ме ни прашал, попрво би му дозволила да си најде 2 други ако веке толку му е мерак него јас да се лижам со друга девојка и дечко ми пред мене нејзе да ја е*е па после мене СПБ владеат луге!!! :roll:
   
  На Traveler91, Ekstaza и tanjusskat им се допаѓа ова.
 19. ivance5

  ivance5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  196
  ААААуууууууууу...што се не изнакажа.... ПРВО- не ми беше контра-аргумент тоа, туку сакав да ти укажам дека немаш право да не навредуваш дека сме на работ на глупавост, нас девојките од форумов... ВТОРО- Баш би сакала да ги цитираш моите постови од кои си заклучил дека јас сум му исполнувала само желби на дечко ми ?!?!?! ТРЕТО- Баш за овој муабет-за тројка, ако сакаш да знаеш, баш дечко ми е против...Јас пишував во групава дека мислам дека би било интересно, ама дека изгледа никогаш нема да пробам...ЧЕТВРТО-Не сум бисексуалка, никогаш не сум имала ништо со девојче. Никаде не сум искоментирала каде живееш ниту пак какви познавања имаш или немаш, па негледам зашто го спомуваш тоа во твојов коментар....
  На крајот на краиштата, немав намера да се расправам со тебе, само твојот коментар го оценив како циничен и навредлив!!!! Пишувај си ти слободно по женски форуми, каде се надевам ќе запознаеш девојка која ќе ти го промени мислењето дека девојките не се почитуваат себеси-дека се бисексуалки или - дека само им ги исполнуваат желбите на дечковците.....
   
 20. butterfly89

  butterfly89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  100
  zasto ako se moze ili ako se saka da ne si go napravis kefot, ne e ovaa strana za kritiku tuku za mislenje i zelbi i taka site clenovi se anonimni , ne e nisto strasno seks vo 3 ka nitu pak e nekoja nesekojdnevna rabota, jas mislam deka dobar del ja imame taa zelba a ne bi se osudili da probame, sepan nekoi nesta se sveduvaat samo na zelbi
   
  На Lady-baby bi, Mileivanov, Anababylove и 1 друга личност им се допаѓа ова.