Секс во тројка

Дискусија во 'Секс' започната од butterfly89, 1 февруари 2010.

?

Би пробале ли секс во тројка?

 1. Да, со уште еден маж

  321 глас(а)
  18,2%
 2. Да, со уште една жена

  534 глас(а)
  30,3%
 3. Не, никогаш

  821 глас(а)
  46,6%
 4. Веќе сум пробала

  86 глас(а)
  4,9%
 1. anima

  anima Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  268
  Не би пробала никогаш ваква работа,а посебно не со уште една девојка.Незнам,одвратно ми е и неможам да се замислам да бакнувам или воопшто на таков начин да допирам друга девојка,не не,нема шанси.Не сум воопшто конзервативна но едноставно не ми иде оваа работа.
   
 2. Kalaaa

  Kalaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2010
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  17
  секс со две машки не би пробала, а секс со дечкото и уште една би пробала? ахаха па јас ако пробам секс во тројка тоа ќе биде со двајца машки само за да осетам како е да си задоволена до врвот од двајца а не за да се лижам со некоја и да си бутам прсти мислам стварно без врска....па уште на дечко ми ќе му кажувам можеш да и го стаиш ама само 30 секунди :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: божеее боже и уште 1000 пати божеееееееееееееееееее :lol:
   
  На Дугокоси Швалер, Igieli, ADOKI и 2 други им се допаѓа ова.
 3. ivance5

  ivance5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  167
  Не е мој коментарот дека би пробала секс со уште една девојка на која дечко ми може да и го пикне само 30 секунди...погледни убаво...Јас искоментирав дека звучи примамливо, ама изгледа никогаш нема да пробам затоа што не би го делела дечко ми со друга!!!
   
 4. Kalaaa

  Kalaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2010
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  17

  па нормално дека не би го делела :roll:
  сексот е за двајца, третиот е вишок исто како и во љубовната врска.
  сексот во тројка сепак мислам дека треба да остане во нашите фантазии, шала на страна, доволен е еден партнер според мене :P
   
 5. didija

  didija Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  107
  Ајдеееееее се фативте за 30те секунди а? :Down:
  Како прво секој си има право на размислување, без да биде критикуван, едноставно пишете си го вашето мислење и уживајте ;) Како второ, тие 30секунди се низ смеа кажани, затоа и има СМАЈЛИ до нив.
  Мене ми е предизвик едноставно сексот во 3ка, и ако сум решила ке го направам ,па дали ке бидат 30сек или 30мин е моја работа, без разлика како вие размислувате, кои се вашите критики и забелешки. Дајте размислувајте си слободно, без да коментирате туѓ пост. поздрав :)
   
  На Дугокоси Швалер му/ѝ се допаѓа ова.
 6. maca.81

  maca.81 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2010
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  17
  Мислам дека сексот во 3-ка од секој аспект (2 женски и 1 маж или 2 машки и една девојка), попрмамливо звучи за машкиот пол, особено првата варијанта :D.
  Јас не би пробала никогаш, од причина што неможам да замислам дечкото да прави нешто со друга девојка па уште и пред мои очи :D
  Е сега ако ептен морам да бирам би избрала јас и уште двајца мажи, зошто јас да чекам да заврши со неа... :D :D :D :lol:
  Поздра4е до сите :D :D :D
   
  На ADOKI му/ѝ се допаѓа ова.
 7. sumit29

  sumit29 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  4
  Јас би пробала, и со двајца (нормално ниту еден од нив да ми е дечко), па и со дечкото и уште една девојка... Имам пријателка која пробала, ми кажа дека не и било лошо ;)
   
  На Spiceyourlife, Igieli, ADOKI и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. butterfly89

  butterfly89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  82
  iskreno koga bi trebala da izbiram bi izbrala so 2 maski, ako veke probam barem da go probam vistinskoto zadovostvo a ne celo vreme da se nerviram i da cekam na red :D :D :D
   
  На Дискретниот, Spiceyourlife, Amon Ra и 5 други им се допаѓа ова.
 9. ROSII

  ROSII Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  261
  Допаѓања:
  197
  MISLAM DEKA NA SEKOJ ZIV COVEK/MAZ .ZENA/IM PADNALA NA PAMET TAKVA IDEJA,SEKOJ BAREM VO MISLITE SI POFANTAZIRAL KAKO BI BILO,,,,,,,,,,,,,,NO PRICINITE ZOSTO NE SE REALIZIRALO NE DEKA SE ,,NEJKE,,ILI ,,BLJAK,, TUKU ZATOA STO TOA STO E NASE E NASE,PA NE BI GO DELELE,A INAKO SEKOJ SI ZAMISLIL I SO DEVOJKA I SO MASKO,SEKAKO,SIGURNA SUM VO TOA
   
  На Дискретниот и Igieli им се допаѓа ова.
 10. Carpathia

  Carpathia Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2009
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  24
  Ja bi probala! Zs da ne. Poveketo bi probale so nekoja nepoznata, ja poishe so mojata najdobra drugarka. Bliska mi e i se delime pa i nekoja vecer so mazot ne e strasno.
   
  На Дискретниот, Дугокоси Швалер, Igieli и 2 други им се допаѓа ова.
 11. butterfly89

  butterfly89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  82
  potpolno se soglasuvam so tebe
   
  На Дискретниот му/ѝ се допаѓа ова.
 12. perdija

  perdija Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  4
  Хмм и јас фантазирам за ова, но сепак иако сум ЗА , имам неколку услови :) Прво девојката која ќе биде + :P мора да биде совршено здрава, а и не би сакала да ја знам, искрено не сум за секс во тројка со позната личност(мислам на третата девојка). Што се однесува до партнерот нормално ова би го направила само доколку имам огромна доверба во него... Сепак мојот партнер не смее да имам односи со другата, освен орален секс :lol: па сеа како сака така нека си сфати хаха, или ќе бидат тие правила или ништо :D
  Додека за секс со двајца машки и јас, не сум размислувала и не сакам, не ми е ок некако тоа , ниту пак ме возбудува|(
   
 13. volume

  volume Нов член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  toa e mozebi zatoa sto sakash sex vo trojka kade sto ke bide tvojot decko a da receme sex vo trojka kade sto ke ima 2 ca nepoznati da receme nekoj par ili pak prijatel so uste edna devojka ???
   
 14. perdija

  perdija Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  4
  @Volume мислиш на секс во тројка каде јас сум третата??? Значи двајца кои се во врска и јас ??? НИКАКО :lol: хаха изгледа затоа сите сакаат ваму,ама никој нема да се пофали дека имал, сите се за уше еден + да си најдат :D :D
   
 15. volume

  volume Нов член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  ne pogresno se svativme sex vo trojka naprimer so nekoj prijatel a ti si 2 ra ili 3 ta ali tia nemora da se par !!!!!! ili slicno !!! naprimer na odmor koga ke otidete itn...
   
  На Igieli му/ѝ се допаѓа ова.
 16. perdija

  perdija Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  4
  Хмм сите тројца никој со никој во врска???? Оргии??? Во никој случај, мојот "секс во тројка" би бил со мојот партнер и трета. Дискусијата ми е завршена. Поздрав :hai:
   
 17. Secret-Angel

  Secret-Angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Не ми се допаѓа оваа тема... секс си е секс... потребно и доволно е само двајца... не повеке... :) Поздрав!
   
  На ana-banana му/ѝ се допаѓа ова.
 18. michelle79

  michelle79 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  86
  Sum za seks vo trojka so dvajca mazi. A i ce go napravam toa vo skora idnina! :clap:
   
  На Дискретниот, KrisBt, Дугокоси Швалер и 6 други им се допаѓа ова.
 19. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.713
  Допаѓања:
  5.047
  Пол:
  Женски
  ајде форумов и онака е анонимен ..
  да имам пробано , јас и две девојки и искрено убаво си поминавме :D
  инаку баш би сакала да пробам јас и две машки или пак јас дечко ми и да ни се придружи некоја згодна цура :P ама не верувам дека ќе се деси за скоро
  сепак желба ми е и некако сум сигурна дека некогаш и негде ќе го направам тоа :D :D !!!
   
 20. barbiegirl

  barbiegirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  48
  Исто како што ми е желба секс со random тип па зошто да не и со двајца?! :rofl: :rofl:
   
  На Дискретниот му/ѝ се допаѓа ова.