1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс во тројка

Дискусија во 'Секс' започната од butterfly89, 1 февруари 2010.

?

Би пробале ли секс во тројка?

  1. Да, со уште еден маж

    407 глас(а)
    18,5%
  2. Да, со уште една жена

    712 глас(а)
    32,3%
  3. Не, никогаш

    957 глас(а)
    43,5%
  4. Веќе сум пробала

    125 глас(а)
    5,7%
  1. anima

    anima Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    275
    Не би пробала никогаш ваква работа,а посебно не со уште една девојка.Незнам,одвратно ми е и неможам да се замислам да бакнувам или воопшто на таков начин да допирам друга девојка,не не,нема шанси.Не сум воопшто конзервативна но едноставно не ми иде оваа работа.
     
  2. Kalaaa

    Kalaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    17
    секс со две машки не би пробала, а секс со дечкото и уште една би пробала? ахаха па јас ако пробам секс во тројка тоа ќе биде со двајца машки само за да осетам како е да си задоволена до врвот од двајца а не за да се лижам со некоја и да си бутам прсти мислам стварно без врска....па уште на дечко ми ќе му кажувам можеш да и го стаиш ама само 30 секунди :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: божеее боже и уште 1000 пати божеееееееееееееееееее :lol:
     
    На Дугокоси Швалер, Igieli, ADOKI и 2 други им се допаѓа ова.
  3. ivance5

    ivance5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    196
    Не е мој коментарот дека би пробала секс со уште една девојка на која дечко ми може да и го пикне само 30 секунди...погледни убаво...Јас искоментирав дека звучи примамливо, ама изгледа никогаш нема да пробам затоа што не би го делела дечко ми со друга!!!
     
  4. Kalaaa

    Kalaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    17

    па нормално дека не би го делела :roll:
    сексот е за двајца, третиот е вишок исто како и во љубовната врска.
    сексот во тројка сепак мислам дека треба да остане во нашите фантазии, шала на страна, доволен е еден партнер според мене :P
     
  5. didija

    didija Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    222
    Допаѓања:
    118
    Ајдеееееее се фативте за 30те секунди а? :Down:
    Како прво секој си има право на размислување, без да биде критикуван, едноставно пишете си го вашето мислење и уживајте ;) Како второ, тие 30секунди се низ смеа кажани, затоа и има СМАЈЛИ до нив.
    Мене ми е предизвик едноставно сексот во 3ка, и ако сум решила ке го направам ,па дали ке бидат 30сек или 30мин е моја работа, без разлика како вие размислувате, кои се вашите критики и забелешки. Дајте размислувајте си слободно, без да коментирате туѓ пост. поздрав :)
     
    На Дугокоси Швалер му/ѝ се допаѓа ова.
  6. maca.81

    maca.81 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2010
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    20
    Мислам дека сексот во 3-ка од секој аспект (2 женски и 1 маж или 2 машки и една девојка), попрмамливо звучи за машкиот пол, особено првата варијанта :D.
    Јас не би пробала никогаш, од причина што неможам да замислам дечкото да прави нешто со друга девојка па уште и пред мои очи :D
    Е сега ако ептен морам да бирам би избрала јас и уште двајца мажи, зошто јас да чекам да заврши со неа... :D :D :D :lol:
    Поздра4е до сите :D :D :D
     
    На ADOKI му/ѝ се допаѓа ова.
  7. sumit29

    sumit29 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    6
    Јас би пробала, и со двајца (нормално ниту еден од нив да ми е дечко), па и со дечкото и уште една девојка... Имам пријателка која пробала, ми кажа дека не и било лошо ;)
     
    На GoranKumanovo, Spiceyourlife, Igieli и 2 други им се допаѓа ова.
  8. butterfly89

    butterfly89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    103
    iskreno koga bi trebala da izbiram bi izbrala so 2 maski, ako veke probam barem da go probam vistinskoto zadovostvo a ne celo vreme da se nerviram i da cekam na red :D :D :D
     
    На GoranKumanovo, Дискретниот, Spiceyourlife и 6 други им се допаѓа ова.
  9. ROSII

    ROSII Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    261
    Допаѓања:
    224
    MISLAM DEKA NA SEKOJ ZIV COVEK/MAZ .ZENA/IM PADNALA NA PAMET TAKVA IDEJA,SEKOJ BAREM VO MISLITE SI POFANTAZIRAL KAKO BI BILO,,,,,,,,,,,,,,NO PRICINITE ZOSTO NE SE REALIZIRALO NE DEKA SE ,,NEJKE,,ILI ,,BLJAK,, TUKU ZATOA STO TOA STO E NASE E NASE,PA NE BI GO DELELE,A INAKO SEKOJ SI ZAMISLIL I SO DEVOJKA I SO MASKO,SEKAKO,SIGURNA SUM VO TOA
     
    На Дискретниот и Igieli им се допаѓа ова.
  10. Carpathia

    Carpathia Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 декември 2009
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    26
    Ja bi probala! Zs da ne. Poveketo bi probale so nekoja nepoznata, ja poishe so mojata najdobra drugarka. Bliska mi e i se delime pa i nekoja vecer so mazot ne e strasno.
     
  11. butterfly89

    butterfly89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    103
    potpolno se soglasuvam so tebe
     
    На Дискретниот му/ѝ се допаѓа ова.
  12. perdija

    perdija Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    5
    Хмм и јас фантазирам за ова, но сепак иако сум ЗА , имам неколку услови :) Прво девојката која ќе биде + :P мора да биде совршено здрава, а и не би сакала да ја знам, искрено не сум за секс во тројка со позната личност(мислам на третата девојка). Што се однесува до партнерот нормално ова би го направила само доколку имам огромна доверба во него... Сепак мојот партнер не смее да имам односи со другата, освен орален секс :lol: па сеа како сака така нека си сфати хаха, или ќе бидат тие правила или ништо :D
    Додека за секс со двајца машки и јас, не сум размислувала и не сакам, не ми е ок некако тоа , ниту пак ме возбудува|(
     
  13. volume

    volume Нов член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    2
    toa e mozebi zatoa sto sakash sex vo trojka kade sto ke bide tvojot decko a da receme sex vo trojka kade sto ke ima 2 ca nepoznati da receme nekoj par ili pak prijatel so uste edna devojka ???
     
  14. perdija

    perdija Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    5
    @Volume мислиш на секс во тројка каде јас сум третата??? Значи двајца кои се во врска и јас ??? НИКАКО :lol: хаха изгледа затоа сите сакаат ваму,ама никој нема да се пофали дека имал, сите се за уше еден + да си најдат :D :D
     
  15. volume

    volume Нов член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    2
    ne pogresno se svativme sex vo trojka naprimer so nekoj prijatel a ti si 2 ra ili 3 ta ali tia nemora da se par !!!!!! ili slicno !!! naprimer na odmor koga ke otidete itn...
     
    На Igieli му/ѝ се допаѓа ова.
  16. perdija

    perdija Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    5
    Хмм сите тројца никој со никој во врска???? Оргии??? Во никој случај, мојот "секс во тројка" би бил со мојот партнер и трета. Дискусијата ми е завршена. Поздрав :hai:
     
  17. Secret-Angel

    Secret-Angel Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Не ми се допаѓа оваа тема... секс си е секс... потребно и доволно е само двајца... не повеке... :) Поздрав!
     
    На ana-banana му/ѝ се допаѓа ова.
  18. michelle79

    michelle79 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 декември 2009
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    105
    Sum za seks vo trojka so dvajca mazi. A i ce go napravam toa vo skora idnina! :clap:
     
    На GoranKumanovo, Дискретниот, KrisBt и 7 други им се допаѓа ова.
  19. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    ајде форумов и онака е анонимен ..
    да имам пробано , јас и две девојки и искрено убаво си поминавме :D
    инаку баш би сакала да пробам јас и две машки или пак јас дечко ми и да ни се придружи некоја згодна цура :P ама не верувам дека ќе се деси за скоро
    сепак желба ми е и некако сум сигурна дека некогаш и негде ќе го направам тоа :D :D !!!
     
    На monza, Дискретниот, Дугокоси Швалер и 5 други им се допаѓа ова.
  20. barbiegirl

    barbiegirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    49
    Исто како што ми е желба секс со random тип па зошто да не и со двајца?! :rofl: :rofl:
     
    На Дискретниот му/ѝ се допаѓа ова.